Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3451 16 sierpnia 2016, 14:10

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia a byłam pewna ze u Ciebie już po bo długo nie pisałaś. Daj znać po wizycie co lekarz powiedziała po badaniu na fotelu.

Dziewczyny podkladacie coś pod nogi łóżeczka od strony główki? I jeśli tak to na ile cm?

Zgłoś nadużycie #3452 16 sierpnia 2016, 14:56

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, ja pod materac wsadzę jakąś grubszą książkę, nie kupowałam specjalnie klina.

Kurde jak mi dłonie drętwieją masakra, najbardziej prawa aż mam palce sine.

Paulinka, myślę że dlatego może jej sie mocniej ulewać bo nie odbija po zjedzeniu, pochodź z nią może do skutku. Na początku mój też bardziej ulewał.

Ale mi się spać chce, nie mogę dać sobie rady, chyba czas na drugą kawę.

Zgłoś nadużycie #3453 16 sierpnia 2016, 14:59

Buba Gotowa na wszystko
Aaa i chyba się zdecydowałam na leżaczek http://allegro.pl/milly-mally-hustawka-lezaczek-sweet-dreams-2w1-i6176864867.htm... Fajny jest bo można go do prądu podłączyć i działa też na baterie, ma wibracje, buja no i rozkłada się na płasko.

Zgłoś nadużycie #3454 16 sierpnia 2016, 15:03

tysia2506 Fajna mama
Jestem załamana tyle bólu skurczy i co? Szyjka długa zamknięta szlag może człowieka trafić 😢 a mały coraz większy waży juz 3200

Zgłoś nadużycie #3455 16 sierpnia 2016, 15:59

Buba ja mam to samo ze spaniem i musiałam sobie zrobić drzemke, ostatnio cały czas bym tylko spała. Poczytalam trochę o tym dretwieniu i najlepiej odstawić albo mocno ograniczyć sól żeby wody się tyle nie zatrzymywalo. Super ten leżaczek i cena już lepsza niż poprzedni który pokazywalas. Zamawiaj bo nigdy się nie zdecydujesz :-) ja kocyki minky też w końcu zamówiłam już w zeszła sobotę ale nadal nie dotarły.

Tysia a Ty zdecydowalas się na ten masaż? Teraz masz szyjke długa i zamknięta ale to przecież może się zmienić w każdej chwili

Zgłoś nadużycie #3456 16 sierpnia 2016, 16:05

tysia2506 Fajna mama
Ja nie miałam mieć masażu lekarka powiedziala ze będziemy się martwić za tydzień wtedy zdecydujemy co dalej prawdopodobnie jak do 30 sierpnia nie urodzę to da mi skierowanie do szpitala a tego bardzo nie chce 😢

Zgłoś nadużycie #3457 16 sierpnia 2016, 18:33

Tysia do 30 sierpnia jest jeszcze dużo czasu, myślę że zdążysz urodzić, bądź dobrej myśli. 30 to i tak bardzo szybko bo termin masz na 29 tak? Mi lekarz mówił że skierowanie dostanę tydzień - półtora po terminie.

Buba jeszcze odnośnie podniesienia łóżeczka to mój mąż kupił w Leroy Merlin deskę za grosze i ja położył pod nóżki ale ona ma 4cm i mi się wydaje że to strasznie dużo. Jak myślisz?

Zgłoś nadużycie #3458 16 sierpnia 2016, 19:52

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, 4cm to nie będzie za wysoko, zresztą sama zobaczysz jak malutką ulokujesz czy jej pasuje :) Koniecznie daj znać co na wizycie powiedział gin!! :D Trzymam kciuki!!
Oj nie nie, ja z soli nie zrezygnuję, solę mało, ale dzisiaj i wczoraj zrobiliśmy sobie na kolację domowe frytki, a wtedy daje dużo :) ostatnie podrygi takiego niezdrowego żarcia, nie będę się ograniczać :D
Pokażesz te kocyki ?? :) Masz rację, zamówię ten lepszego nie znajdę :) cieszę się że w końcu jakaś męska decyzja.

Tysia, urodzisz przed 30. zobaczysz. Brunette ma rację, dzisiaj długa i zamknięta jutro sie skraca i finito :)

A i wyczytałam coś o ostrym jedzeniu że niby pomaga wywołac poród, więc kupiłam jakąś nowość w biedronce chrupki o smaku ostrej papryki (ostre fest), do tego wieczorny rytuał czyli seks + masowanie brzuszka + sutków i zobaczymy :P

Zgłoś nadużycie #3459 16 sierpnia 2016, 20:52

tysia2506 Fajna mama
Dla rozluźnienia pytanie zakłopotanej dziewczyny 😂
Proszę o anonimowość.
Witam. Czy któraś z Was kochana miała taki objaw ciazy jak grzybica pochwowa? Czytałam na innych forach internetowych, że grzybica jest jednym z objawów ciąży w pierwszych dniach-tygodniach.

Zgłoś nadużycie #3460 16 sierpnia 2016, 20:54

tysia2506 Fajna mama
I takie widoki miałam dziś u ginekolog w poczekalni 😂

Zgłoś nadużycie #3461 16 sierpnia 2016, 21:28

Buba Gotowa na wszystko
Tysia co ta dziewucha robi ?? ?? ? Dlaczego leży?
A pamiętasz "Beka z mamuś na forach"? Tak żałuję że ją usunęli, to była nieopisana skarbnica wiedzy :D Te imiona Brajany, Dżesiki, błędy ortograficzne takie że nikt nie wiedział co autorka miała na myśli. Pytanie które wkleiłaś pasowałoby do tamtego klimatu :P

Zgłoś nadużycie #3462 16 sierpnia 2016, 21:34

Buba Gotowa na wszystko
Scenariusz, który opisałam wyżej został wykonany, teraz siedzę w fotelu i czuję że brzuch mam jak z kamienia. Cudownie :) Mogłoby się zacząć dzisiaj wieczorem.

Brunette, pamietaj o relacji, choćby krótkiem bo ja będę wchodzić i sprawdzać czy pisałaś, ciekawość mnie męczy :) mam nadzieję, że przyniesiesz dobre wieści.

Zgłoś nadużycie #3463 16 sierpnia 2016, 21:40

Haha Tysia to nieźle miałaś widoki :-) panna wygodnicka, z tą grzybica też niezłe, nic dziwnego że prosi o anonimowość ;-)

My po wizycie, ech. Lekarz jak mnie zobaczył po urlopie to mówi: "kurcze a pani to się jeszcze trzyma?" bardzo śmieszne... Szyjke mam podobno mieciutką i krótką ale główka odbija do góry, rozwarcie na pół palca czyli tyle samo co dwa i trzy tygodnie temu. Powiedział że na jego oko to jeszcze trochę potrwa ale pocieszyl mnie ze przed urlopem miał pacjentke u której szyjka była długa i zamknięta a trzy godziny po wizycie dostał smsa od niej że urodziła. Masażu nie zaryzykowalam bo samo założenie wziernika było już nieprzyjemne. Ale trochę mi tam pogmeral więc może to coś da. Mała waży 3400, niby +/- 512gr ale lekarz stwierdził że raczej mniej niż więcej. Mam nadzieję bo nie chce rodzic klocka. Przepływy są w normie więc kazał się nie martwić lozyskiem.

Buba nie lubię nie dotrzymywac słowa ale już mi się to chyba dziś nie uda. Teraz bardzo się nastawiam na 19, to ważna dla nas data. Ja prawie soli nie używam ale uwielbiam wszystko co pikantne i ostre. Teraz w ciąży bardzo się z tym ograniczylam ale od jutro jem wszystko z chili :-) wczoraj jak byliśmy na spacerze to wciagnelam pysznego burgera właśnie z myślą o tym że zaraz nie będę mogła. Kocyki oczywiście pokaże jak tylko do mnie dotrą. Powinny już dziś być w paczkomacie ale in post ma chyba opóźnienie przez długi weekend. A jaki kolor sobie wybrałaś tego lezaczka?

Zgłoś nadużycie #3464 16 sierpnia 2016, 21:58

Buba miło że czekasz na moją relację :-) ja zawsze piszę z telefonu i zazwyczaj na raty bo albo ktoś zadzwoni, albo napisze albo Dawid coś chce i czasem piszę nawet godzinę :-)

Zgłoś nadużycie #3465 16 sierpnia 2016, 21:58

Buba Gotowa na wszystko
O super że się odezwałaś :) i cieszę się że jednak szyjka jest miękka i krótka, pójdzie raz dwa, zobaczysz. Już też takie cuda robisz żeby się zaczęło że nie ma bata, kwestia dni. Tak samo nie lubię nie dotrzymywać umowy, ale widać naszym dziewczynom 16.08. się nie podobało i same sobie wybiorą inną datę :) Dla mnie okrej jest też jutro, pojutrze, teraz to już mi wsjo rawno. Byle pojawiła się przed niedzielą cała i zdrowa :) Gin coś Ci pogmerał, może to akurat u Ciebie wystarczy, zobaczymy. I pewnie ma rację z wagą że tendencja jest raczej w dół niż w górę, dlatego nie martw się na zapas, aż tak źle nie będzie, urodzisz :)
Kolor leżaczka chcę ten beżowy w kropki, taki uniwersalny, kupujemy też z myślą o dzieciach mojej siostry, jakby jej się trafił chłopak to nie będzie w różu musiał leżeć :) Chociaż wszystkiego dla córki i tak bym różowego nie chciała, starczy że uległam mani kupowania różowych ubranek i jakiś akcesoriów.

Zgłoś nadużycie #3466 16 sierpnia 2016, 21:59

Buba Gotowa na wszystko
Znam ten ból :) to jak się mała pojawi to już całkiem będzie Ci się źle pisało :P hehe

Zgłoś nadużycie #3467 17 sierpnia 2016, 7:14

lorelei_l Fajna mama
znów musiałam Izę budzić o 11 na karmienie, bo myślałam, że cycki mi pękną, i jak karmiłam z jednej to z drugiej samo leciało. Kurcze już zapomniałam jak to było :P Ale generalnie chyba nam się pobudki nocne ustawiają na 2, więc całkiem spoko, zobaczymy jak będzie przy skoku rozwojowym.
Teraz wtrążalam śniadanie, bo panna śpi, synek wyprawiony do żłobka. Może nawet zaszaleję i od razu prysznic zaliczę :P

Zgłoś nadużycie #3468 17 sierpnia 2016, 8:14

Buba Gotowa na wszystko
Melduję się w całości, dzisiaj mam doła. Już bym chciała żeby mała była z nami, mam czarne myśli, wiecie o co chodzi. Nawet kończyć nie chcę.
Kuba też wolał siedzieć, nie chcę znowu przechodzić wywoływania a tak się pewnie skończy. Żeby mnie chociaż coś męczyło, jakieś skurcze to nie kurde, zero.

Idę sprzątać, myśli zajmę.

Zgłoś nadużycie #3469 17 sierpnia 2016, 8:32

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei to u mnie tak samo, szkoda że się zgrać z nią z karmieniem nie mogę. Pewnie zaszalej póki królewna śpi :) a grzeczna jest? ładnie przysypia noce? Ja dzisiaj planuje się ciut wyspać ;) Buba skąd takie myśli? Ja wiem ze końcówka najgorsza i dolegliwości i hormony i chęć by dziecko już wyszło ale na prawdę Tobie do terminu raptem kilka dni zostało. Jeszcze Jagodka Cie zaskoczy i urodzisz tak szybko i niespodziewanie jak Lorelei :) Tysia to miałaś widoki, haha...

Zgłoś nadużycie #3470 17 sierpnia 2016, 9:53

Witam się nadal nierozpakowana, noc nawet nieźle przespalam ale od 8 męczą mnie lekkie skurcze, zresztą sama nie wiem czy to skurcze czy ból brzucha. Do tego ból krzyża ale tylko z jednej strony.

Buba co to za czarne myśli? Jagodce jest po prostu dobrze w brzuszku i dlatego nie chce wychodzić. Jeśli Cię coś niepokoi to jedz do szpitala niech Ci zrobią ktg i będziesz spokojniejsza albo pobaw się z Kubusiem to nie będziesz o tym myślała. Z drugiej strony dobrze Cie rozumiem bo też chcę być już po ale obie dobrze wiemy że nie od nas to zależy. Jeszcze trochę i będziemy miały dzieciaczki przy sobie.

Lorelei Twoje wpisy są bardzo pozytywne i dają nadzieję że nie będzie tak źle.

Paulinka niedługo się zgracie z Mają i będziesz ładnie karmić, zobaczysz. A powiedz mi nabiał jakoś bardzo wpływa na wagę dziecka? Bo jeśli dobrze pamiętam to kiedyś pisałaś że musisz go więcej jeść żeby podtuczyc Małą. A ja jem głównie nabiał i teraz się zastanawiam czy go nie odstawić żeby nie wyhodować sobie wielkoluda :-)

Daga co tam u Was?

Tysia jesteś w dwupaku?