Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3411 14 sierpnia 2016, 14:19

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Daga gratulacje :) Piękna córeczka !!!

Zgłoś nadużycie #3412 14 sierpnia 2016, 14:25

tysia2506 Fajna mama
Hehe Brunette może się jeszcze uda 😊

Zgłoś nadużycie #3413 14 sierpnia 2016, 17:09

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lorelei zapomniałam Cie zapytać, myślisz że olej z wiesiołka przyczynił się do szybkiego porodu u Ciebie?
Buba a odnośnie stawiania się brzucha to mi się stawia już od kilku ładnych tygodni ;-)

Zgłoś nadużycie #3414 14 sierpnia 2016, 20:50

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, pewnie mi też się stawiał tylko ja tego nigdy nie poznałam bo mnie nigdy nic nie bolało. To jak ja poznam, że się poród zaczął :P :P Spełnią się moje obawy i będą musieli wywoływać.
Brunette, dokładnie taka rola matki, że się stale martwisz :) Pewnie teraz też lepiej swoją mamę rozumiesz. I takie stresy będą nam już zawsze towarzyszyć :)

Byliśmy dzisiaj w zoo, później jeszcze na spacerze, nie wiem ile km zrobiliśmy ale sporo. I co? I NIC! Nic nawet nie zaboli. Ja nie wiem, seks jest prawie codziennie, chodzę, sprzątam, specjalnie dźwigam Kubusia. Jeszcze staram się nie panikować, ale pamiętam jak było z małym, przeleciałam 4 pietra szpitala x 100 bez efektu, co drugi dzień lądowałam na fotelu, ordynator robił mi masaż szyjki to mi czop odchodził i cisza. Moja szyjka jest z żelaza, mówiłam.

Zgłoś nadużycie #3415 14 sierpnia 2016, 22:06

Buba chlusną Ci wody, dostaniesz skurczy i będziesz wiedzieć :-) a poważnie to ja też się obawiam wywoływania. Kiedy masz kolejną wizytę? Kubuś na pewno szczęśliwy z wyprawy do zoo.

My byliśmy popołudniu na jednym spacerze a teraz wróciliśmy z drugiego. Brzuszek pobolewa znów jak przed okresem a poza tym nic się nie dzieje. Ciekawe co przyniesie kolejna noc.

Zgłoś nadużycie #3416 14 sierpnia 2016, 22:13

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Daga świetne wiadomości, my też chyba jutro wyjdziemy do domku :) Majeczka mi dzisiaj pięknie spała w nocy, była grzeczniutka za to w dzień mi dała popalić ale nie mam siły się już rozpisywać. Nogi mam jak banie, jeden z cyckow mi się zatkal więc było ciężko. A teraz znów mała zjadła 60ml i śpi jak aniołek ;) Brunette moja się urodziła 53cm i 56 są jak znalazł na nią. Dziewczyny nic to nie daje, inaczej po takim sprzątaniu i przeprowadzce już dawno bym urodziła :p ale zawsze można sobie pomóc :)

Zgłoś nadużycie #3417 14 sierpnia 2016, 22:39

Buba Gotowa na wszystko
Dzisiaj zaliczylam: meza, spacer, masaz sutkow i brzucha, powiedzialam do meza ze jak to nic nie da to sie poddaje i czekamy :-) on juz sie nie moze doczekac malej, mowi ze ma wychodzic :-)

Brunette, nie mam wizyty bo gin na wakacjach kurde, 29.08. kazal sie stawic w szpitalu gdzie pracuje na wywolanie i tyle. On wraca akurat w tym dniu ale w szpitalu bedzie dwa dni pozniej.

Paulinka, a to lakomczuch z Mai :-) :-) :-) 60ml to sporo. Jak Ci idzie karmienie z cyca, potraficie sie zgrac? Super ze Ci ladnie spi w nocy, oby tak dalej :-) jak cos Cie martwi to pisz, moze wspolnie bedziemy kombinowac.

Brunette, ciekawe co Ci przyniesie nocka :-) moze akurat to bedzie ta! Nawet jak bedziesz rodzic wez jedno haslo wyslij "rodze" zebysmy mogly trzymac kciuki :D

Zgłoś nadużycie #3418 15 sierpnia 2016, 6:59

Daga Fajna mama
Hej dziewczynki moja mała tez ładnie je z cyca, piersi mam już pełne i jak na razie karmię raz jedna raz druga, sutki nic nie bolą chyba już zahartowane :-) . Czekamy na wizytę mała ma lekką żółtaczke ale mam nadzieje ze jednak dzisiaj wyjdziemy. A tak to jest bardzo grzeczna dziewczynka je, śpi i się rozgląda grzecznie. Chłopcy z szpitalu to się darli okropnie hehe mam nadzieje ze Ada w domku tez będzie spokojna :-)

Zgłoś nadużycie #3419 15 sierpnia 2016, 10:38

Daga Fajna mama
My juz po wizycie i jedziemy do domku.

Zgłoś nadużycie #3420 15 sierpnia 2016, 10:47

Witam się po ciężkiej nocy, prawie nie spalam, wymeczyly mnie skurcze niestety długie nieregularne i bolesne, brzuch jak kamień przez całą noc, do tej pory jest twardy, szyjka kłuje, Mała bardzo mało się rusza, boli mnie też krzyż aż promieniuje do biodra. Albo coś się zaczyna albo ucichnie i dalej się będę męczyć. Marzę o tym aby się porządnie wyspać.

Buba 29 jest dopiero za dwa tygodnie, to trochę długo bez kontroli na tym etapie tym bardziej że wizytę miałaś tydzień temu. Masz się zgłosić na ktg w między czasie? Oczywiście dam znać jak będziemy jechać do szpitala.

Paulinka, Daga trzymam kciuki żeby Was dziś wypuścili. Super ze dziewuszki śpią w nocy. Kurcze zazdroszczę że macie już dzieciaczki przy sobie.

Tysia jak tam u Ciebie po nocy?

Zgłoś nadużycie #3421 15 sierpnia 2016, 10:49

Daga super wieści, cieszę się razem z Wami :-)

Zgłoś nadużycie #3422 15 sierpnia 2016, 10:53

tysia2506 Fajna mama
Hej U mnie też nOC ciężka ból podbrzusza zgaga biegunka jestem mega nie wyspana
Brunette trzymam kciuki aby to było to

Zgłoś nadużycie #3423 15 sierpnia 2016, 10:55

tysia2506 Fajna mama
Wczoraj mdłości i biegunka chyba mój organizm się oczyszcza 😕

Zgłoś nadużycie #3424 15 sierpnia 2016, 11:04

Oczyszczanie to dobry znak a Wojtuś się rusza?

Zgłoś nadużycie #3425 15 sierpnia 2016, 11:07

lorelei_l Fajna mama
Ja was podczytuje przy karmieniu małej, ale nie mogę nic z tabletu napisać :( więc czytam na bieżąco, ale piszę raz dziennie :P

Daga super, że już będziesz w domku, jednak to zupełnie inaczej u siebie, zwłaszcza jak starsze dzieci czekają, ja jak synka zobaczyłam to się mega poryczałam, bo hormony jednak wariują po porodzie :D

Paulinka trzymam kciuki, żeby Was dziś też wypuścili.

Brunetka odnośnie ubranek to Iza się urodziła 53 cm, i w 56 jeszcze pływa, ale bez sensu inwestować kasę w rozmiar 50 skoro za 2 tygodnie z niego wyrośnie. Podwijam rękawki i tyle :)

Tysia to może zaraz się zacznie skoro organizm się czyści. U mnie było tak szybko, że o lewatywnie nie było mowy nawet, na szczęście się wypróżniałam we wtorek wieczorem, więc pierwszy raz po porodzie wypadł dopiero w piątek w domu :P bo tak mogłoby być boleśniej :P

Mąż zabrał synka na wycieczkę statkiem po rzecie, moja pannica pojadła i spać nie chce a matka się na prysznic czai :P wsadziłam ją na razie do huśtawki i się buja, ale oczy ma jak 5 zł.

Zgłoś nadużycie #3426 15 sierpnia 2016, 11:46

tysia2506 Fajna mama
Mały czasem się powierci ale on ogólnie w dzień mniej aktywny za to wieczorem nadrabia jakieś tam skurcze mam ale w sumie nie liczę juz na nic
Daga ale wam fajnie ze dziś do domku super

Zgłoś nadużycie #3427 15 sierpnia 2016, 12:02

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

jak tak Was czytam to aż nie wierzę, że we trzy mamy rodzić w sierpniu, Wy urodzicie ale ja to pewnie załapię sie na sierpień ale 2017. U mnie kompletnie nic, zero oczyszczania, biegunek, bóli, skurczy, wkurza mnie to. Mała rusza się ładnie. Nocka super, bez żadnej pobudki, wyspałam się jak dziecko, noc jak codzień.

Brunette, wiem właśnie to wychodzi 3 tygodnie, dla mnie masakrycznie długo ale nic nie zrobię. Boję się zielonych wód, kurde wszystkiego się boję. Gin mówił, że jak do terminu nie urodzę to po 40tc co drugi dzień mam chodzić na ktg i tyle. Już mam myśli by iść gdzieś na jakiś masaż szyjki czy coś, tylko nie wiem za bardzo do kogo sie udać. Mąż naturalnie szyjkę masuje i nic. Kobiety muszą leżeć przez całą ciążę, oszczędzać się, a takie jak ja robią cuda, skaczą, chodzą i jednego poważniejszego skurcza nie odczują. Do dupy to wszystko.

Wy we dwie na dniach urodzicie, takie objawy macie że w sumie poród może zacząć się w każdej chwili.

Zgłoś nadużycie #3428 15 sierpnia 2016, 12:40

lorelei_l Fajna mama
Buba- ja noc przed porodem przespałam całą pierwszy raz od 3 miesięcy :P

Brunetka jeszcze zapomniałam napisać- chyba u mnie lepiej skutkowała ta herbata z liści malin, bo jak rozmawiałam z dziewczynami z sali poporodowej, to u nich na szkole rodzenia mówili, że tego wiesiołka to trzeba sobie aplikować od 36 tygodnia 4 kapsułki dziennie dopochwowo. A ja biorę doustnie, bo to na nawilżenie całej skóry ciała potrzebuję.

Zgłoś nadużycie #3429 15 sierpnia 2016, 13:46

Dzięki Lorelei za odpowiedź, ja lykam trzy razy dziennie, herbatkę też pije.
Buba na nic nie ma reguły. Równie dobrze Ty możesz urodzić dziś a my z Tysia na początku września. (oby nie). Moje dolegliwości przychodzą falami. Raz jest jak dziś a raz totalnie nic się nie dzieje. Zazdroszczę Ci ze przesypiasz noce, ja jestem tak wymeczona bezsennoscia że nie będę mieć siły na poród. Dobrze ze masz zalecenie jechać na ktg. Jak Cie coś martwi to zawsze możesz jechać wcześniej.

Zgłoś nadużycie #3430 15 sierpnia 2016, 14:24

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki kochane za pocieszenie.

W sumie racja Brunette, przydałoby Ci się porządnie wyspać żeby na później mieć więcej siły. W dzień pośpij jak możesz.

Lorelei, bo może nie doczytałaś, wiec napisze jeszcze raz, nacinali Cię teraz czy nie było potrzeby?

Mąż do mnie gada że dzisiaj w nocy mogłabym jakiś alarm zacząć to by jutro do pracy nie musiał iść :D hehe
Już mi tak bije, że co chwilę siadam przy komodzie z ciuszkami małej i sobie je ogladam, przekładam, wącham, wyobrażam sobie jak w nich będzie wyglądać.