Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3391 13 sierpnia 2016, 14:13

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Dziewczyny czekam na tą śmietanę, moje dziecko jest chyba inne bo jest głodna non stop. Już nie dałam rady i dostała mm pół godziny temu i jadła tak lapczywie, że się prawie krztusila. Ale w końcu mam ze 3 h spokoju, teraz ja mogę się najeść :) Buba mam oslonki, była karmiona od początku na nich ale dzisiaj już walczę bez osłonek bo mnie irytują. Dzialajcie dziewczyny, teraz możecie wszytko. A my trzymamy kciuki za szybkie rozwiązania ;)

Zgłoś nadużycie #3392 13 sierpnia 2016, 15:03

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej hej my od rana poza domem byliśmy bo dziś ostatnią morfologie robiłam i mocz. Potem zakupy w Auchan i w galerii jeszcze Ikea a na koniec spotkaliśmy naszych przyjaciół i jeszcze spacer z nimi więc nieźle się złaziłam, może coś się ruszy dzięki temu. Nie miałam telefonu przy sobie dlatego nic nie pisałam tylko od męża na szybko dałam znać że jesteśmy w dwupaku.
Buba ciśnienie po przebudzeniu miałam 130/90 a w lux medzie jeszcze mi zmierzyli i było 120/80 więc jest dobrze. Widocznie jednorazowo wzrosło. Mi też dziś w nocy strasznie dretwiały dłonie a najbardziej palce. Czy to normalne? Czemu tak się dzieje? Piszesz ze u Ciebie 39tc ale to chyba się skończył a zaczynasz 40 tak?
Paulinka współczuję tych przeżyć z poloznymi, kurcze zastanawiam się po co tacy ludzie wybierają ten zawód. Tu potrzeba dużej empatii i cierpliwości i jeszcze przydałaby się życzliwość. Ale głowa do góry niedługo będziesz w domu i na spokojnie sobie wszystko ogarniesz. Kiedy Cie wypisują? Nawał przychodzi po kilku dniach. Ja trochę podczytuje na innym forum dziewczyny z lipca i tam praktycznie każda ma problemy z karmieniem. Trzeba przez to przebrnąć ale każdego dnia powinno być lepiej.
Lorelei super ze sobie tak fajnie radzisz sama z dwojeczka. 3 pobudki to tak akurat. Mała Ci ładnie je?Mam nadzieję że Ty do pracy się nie wybierasz w najbliższym czasie ;-)
Tysia jasne że dam znać jak się zacznie.
Ja w nocy spać nie mogę bo dopadly mnie czarne myśli. Boję się o córeczkę, wciąż się zastanawiam czy jest dobrze dotleniona, łożysko pewnie już ledwo zipie a przepływy sprawdzane były dwa tygodnie temu.

Zgłoś nadużycie #3393 13 sierpnia 2016, 21:49

No tak dziewczyny porodzily to forum zamilkło :-) Tysia, Buba Wy też już po ?? :-)

Zgłoś nadużycie #3394 13 sierpnia 2016, 22:24

Buba Gotowa na wszystko
Mialam dopiero jutro napisac, bo nie mam teraz dostepu do kompa ale czuje sie wywolana wiec nie nie, nie rodze i nic na to nie wskazuje :-) bylismy dzisiaj u rodziny meza, pozniej spacer, maly na podworku pobiegal i tak nam dzien minal. Zaliczylismy seks, mam syndrom wicia gniazda ale poza tym nic. Maz mowi ze jutro rodzimy, zobaczymy czy mu sie sprawdzi :-) rano odezwe sie jak czlowiek z kompa. A jak Wy dziewczyny ??

Zgłoś nadużycie #3395 13 sierpnia 2016, 22:43

Paullinka89 Gotowa na wszystko
A tam zamilkło, ja zaglądam :) walczę zaciekle o mleko, po południu próbowałam jeszcze laktatorem pobudzić i zupełnie nic nie leciało ani z jednej ani z drugiej piersi. Ale tak je nie dawno wymolestowalam, że udało mi się ściągnąć 30ml :) małej się w końcu zoltaczka zaczyna, jutro się okaże kiedy wyjdziemy do domu bo mógłby być to poniedziałek. Ładnie je, jest nie najedzona i ładnie robi kupy :) oby tak dalej. No to Buba nie zapomnij daj znać jak będziesz leciała na porodowke ;)

Zgłoś nadużycie #3396 13 sierpnia 2016, 22:58

Buba u mnie też nic nie wskazuje na poród. Julka strasznie się rozpycha, czasem bardzo to boli ale daję radę i staram się cieszyć tymi ruchami bo to już ostatnie dni. Czyli obie mamy w miarę aktywny dzień, oby to coś dało.
Paulinka to trzymam kciuki za rozkrecenie laktacji i oby zoltaczka szybko przeszła. Podobno mleko mamy jest na nią najlepszym lekarstwem. A jak Twoja rana? Bardzo boli? Doszlas już w miarę do siebie?

Zgłoś nadużycie #3397 14 sierpnia 2016, 6:59

Daga Fajna mama
U nas wczoraj mała dzień przespała budziła się tylko na cycusia w nocy była bardziej aktywna. Panie zabrały ja na kilka godzin to mogłam się wyspać. Rana jeszcze boli ale już można chodzić to jest coraz lepiej. Czekam teraz na wyniki badań małej bo miałam zielone wody i niewiadomo od kiedy były zielone.

Zgłoś nadużycie #3398 14 sierpnia 2016, 7:42

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Wstałam o 6. już po sniadanku, mogę pisać :D

Lorelei, chciałabym się na dzisiaj szykować, mąż z taką pewnością mówił że to będzie dzisiaj że też już się nastawiłam, jak mała się nie wykluje to będzie mi przykro ;)
Oby Iza dalej była taka grzeczna i budziła się tylko na jedzonko. A jak Kamil zareagował na siostrę, w ogóle zauważa ją czy ignoruje?

Paulinka, to trafił Ci się mały żarłoczek :D hehe Spoko, laktacja jak Ci ruszy to nie wyrobisz z odciaganiem, jedną piersią będziesz karmić a z drugiej będzie kapać. Dobrze, że dałaś mm nie ma co dziecka głodzić jak widzisz że przez to płacze. A smoka wzięłaś do szpitala? Mam nadzieję, że żółtaczka nie będzie duża i że Was zaraz wypuszczą :)

Brunette i co takie chodzenie coś dało? Bo dystans pewnie spory zrobiliście. Czytałam trochę o tych drętwieniach dłoni, to ponoć normalne, nie ma się czym stresować. Z Kubą tak nie miałam. Piszę że jestem w 39tc bo tak liczą lekarze i ja również, jak byłam w szpitalu i miałam 39t6d to oni przy okazji ktg i tak zapisywali 39tc. Tak mi już zostało i tego się trzymam :)
Brunette nie martw się o małą, ładnie się rusza prawda? Jakby przestała być aktywna itd. to można by się denerwować a tak nie nabijaj sobie głowy, choć wiem że to trudne.. Ale będzie dobrze, nie znasz dnia ani godziny kiedy zdecyduje się na opuszczenie swojego komfortowego apartamentu :) Oby już niedługo!

Daga, trzmam kciuki żeby wyniki były dobrze i żeby Was już puścili do domciu. Może zrobiła kupkę w trakcie cc, nie wiem ze stresu czy coś. Obiło mi się kiedyś o uszy że dzieci lubią się podczas porodu naturalnego czy podczas cc załatwić.

Brunette, masz rację, to ostatnie chwile z brzuszkiem, cieszmy się nimi, dzisiaj niedziela weź znowu męża na jakiś długaśny spacer, ja swojego też wyciągnę. W sumie dzień jak codzień :D

Tysia, jak nocka, urodziłaś czy ciągle w dwupaku jesteś? :)

Zgłoś nadużycie #3399 14 sierpnia 2016, 8:20

lorelei_l Fajna mama
Ja nie wiem jak oni to liczą, tygodnie skończone,z Kamilem miałam termin na 11 i urodziłam 9- Kamil ma wpisane, że się urodził w 40 tyg. Z Izą tak samo termin na 11, poród 9 i ma wpisane 39 :P ten sam szpital nawet.

Paulinka początki są trudne z karmieniem, strupki na piersiach i nawał, przystawiał dziecko jak najczęściej, bo to najlepszy laktator.

Buba Kamil pomaga przy Izie podaje pieluszki, wyrzuca brudne ubranka do kosza na pranie, woził ją chwilę w wozku. Ale generalnie jeszcze jej nie dotknął. Jak karmię to siedzi obok, ale na szczęście śpi w swoim łóżeczku i dalej ładnie się na nocniku załatwia. Mam nadzieję, że nie będzie pogorszenia.

Brunetka powiem, że brzuszek fajny, ale fajnie swój pępek mieć i spać na brzuchu :P kończyłam ciąze 61 kg a dziś już 53 kg, pewnie znów spadnę z wagą...

Daga kurcze mam nadzieję, że te wody na małą źle nie wpłynęły, fajnie jednak być w domu.

Zgłoś nadużycie #3400 14 sierpnia 2016, 9:10

tysia2506 Fajna mama
Hej my w ciąź w dwupaku dziś u nas odpust wiec się wybieramy 😊

Zgłoś nadużycie #3401 14 sierpnia 2016, 9:13

tysia2506 Fajna mama
Teraz mi wszystko jedno kiedy urodzę byle nie 26 bo to druga rocznica śmierci mojego taty 😢 i bardzo nie chce tego dnia. Nastawialam się na 15 ale nic ba to nie wskazuje więc daje na luz co będzie to będzie bez spiny mIMO że mam już dosyć i jestem juz zmęczona

Zgłoś nadużycie #3402 14 sierpnia 2016, 9:58

Daga Fajna mama
Maleńka nie ma bakteri tak ze jak się nic nie zmieni to idziemy jutro do domku :-)

Zgłoś nadużycie #3403 14 sierpnia 2016, 10:06

tysia2506 Fajna mama
Super wiadomość ale ci zazdroszczę

Zgłoś nadużycie #3404 14 sierpnia 2016, 10:13

Buba Gotowa na wszystko
Daga, pewnie chłopaki są juz mocno stęsknieni :)

Tysia, bidulko, nie martw się, lada dzień urodzisz, może już dziś może jutro kto to wie. Byle nie tego 26. Wiem co czujesz.

Lorelei, no widzisz sama jak wam głupio policzyli, niekonsekwentnie. Ja bym przyjęła że oboje są urodzeni w 39tc.
Fajnie, że mały tak się interesuje, oby tak dalej :) Miałam się już Ciebie wcześniej pytać, ale zapominałam, nie musieli Cię nacinać co nie? Nie było na to czasu :D

Brzuch mi się napina, chyba, kurde tak mi się wydaje.

Zgłoś nadużycie #3405 14 sierpnia 2016, 10:13

Daga Fajna mama
Dziewczynki jestem tak zakochana w Adusi ze aż sama się tego boje chyba będę ją rozpieszczac :-) hehe chłopaki będą zazdrośni ;-) . Dziewczynki jeszcze troszkę i wy też będziecie tulić maluszki.

Zgłoś nadużycie #3406 14 sierpnia 2016, 10:25

tysia2506 Fajna mama
Z tymi tygodniami dziwnie jest zależy od lekarza mi lekarka wpisuje tak jak ja myślę trwa u mnie 38 tydzień i tak zawsze mam wpisane w kartę ciąży wiec jak pójdę we wtorek to będę mieć wpisane 38 rodziłam Sebastiana 4 dni przed terminem i mam wpisane 40 tydzień wiec to chyba od lekarza i szpitala zależy

Zgłoś nadużycie #3407 14 sierpnia 2016, 10:44

Melduje się w dwupaku, później się odezwę

Zgłoś nadużycie #3408 14 sierpnia 2016, 12:54

Ale się wkurzyłam, skasowala mi się wiadomość gdy już ją konczylam ech. U nas bez zmian, noc w miarę spokojna, muszę tylko często zmieniać boki bo i one zaczynają dretwiec. Idziemy zaraz na spacer żeby dalej wyganiac Julke z brzuszka a marzy mi się już spacerek rodzinny z Juleczką w wózku.

Buba Mała się rusza owszem i tętno ma dobre bo sprawdzamy ale słabo mi się robi jak czytam że zielone wody często są spowodowane niewydolnością łożyska co prowadzi do niedotlenienia, infekcji, upośledzenia itp. No nic taka rola matki że się martwi. Czekam do wtorku na ktg i w końcu mam wizytę u lekarza po urlopie. Tobie kochana życzę żeby przepowiednia męża się spełniła. Może Jagodka posłucha tatusia i zechce dziś wyjść.

Daga cudnie czytać o tym zakochaniu, też tak chce :-) Adusia jest kochana że tak śpi w dzień i daje odpocząć mamusi. Trzymam kciuki żeby Was jutro wypuścili.

Tysia ja myślę że nie dotrwasz do 26, codziennie rano zastanawiam się czy jesteś już po.

Lorelei chudzinko taka Twoja natura że jesteś drobna, ciesz się że masz w tą stronę, wiele dziewczyn Ci pewnie zazdrości.

Powiedzcie mi dziewczyny te które już urodziły jakie rozmiary ubranek się u Was sprawdziły?

A jeszcze odnośnie liczenia tygodni ciąży to zarówno mój lekarz, położna w szpitalu i aplikacje które mam na telefonie liczą tak samo czyli że jak mam 38+4 to jestem w 39tc :-) widocznie są różne metody.

Zgłoś nadużycie #3409 14 sierpnia 2016, 13:13

tysia2506 Fajna mama
Brunette to obie mamy we wtorek wizyty tez mam mieć ktg robione myślałam że jednak nie wstawię się już na tej wizycie a tu wszystko wskazuje że jednak ta wizyta się odbędzie

Zgłoś nadużycie #3410 14 sierpnia 2016, 13:51

Tysia ja według mojego lekarza miałam nie doczekać tej wizyty. Mam ja dopiero o 19:45 więc może zdążę urodzić do tego czasu ;-)