Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3371 12 sierpnia 2016, 21:10

Buba Gotowa na wszystko
Do mnie ma niedługo podjechać koleżanka z chłopakiem, rano jadą nad morze. Chce mnie jeszcze w dwupaku zobaczyć. Trochę głupio mieć tak późno gości, ale nie umiałam odmówić. A tutaj trzeba jeszcze męża dopaść przed spaniem :D :P Od jutra mogę iść na porodówkę, niech się dzieje co chce :)

Zgłoś nadużycie #3372 12 sierpnia 2016, 21:19

tysia2506 Fajna mama
DagA mała śliczna 😍

Zgłoś nadużycie #3373 12 sierpnia 2016, 21:21

tysia2506 Fajna mama
Lorelei miałaś duzo szczęścia ze zdążyłas ja się tego boje czy nie przeciągne w domu z myślą że to fałszywy alarm a potem nie zdążymy

Zgłoś nadużycie #3374 12 sierpnia 2016, 21:22

tysia2506 Fajna mama
Brunette tak liczę ze teraz tez będzie wcześniej a przynajmniej mam taką nadzieję liczę pociągu na tego 15 sierpnia

Zgłoś nadużycie #3375 12 sierpnia 2016, 21:25

Buba Gotowa na wszystko

tysia2506 napisał(a)

Lorelei miałaś duzo szczęścia ze zdążyłas ja się tego boje czy nie przeciągne w domu z myślą że to fałszywy alarm a potem nie zdążymy

Też się trochę tego boję, bo tak jak już pisałam pierwszy poród był wywoływany, nie musiałam liczyć skurczy, czekać na odejście wód itd. Jak już mam narobić rabanu to muszę mieć pewność że to TO. Obyśmy wiedziały :D

Pobolewa mnie ciągle brzuszek, a jak u Was?

Zgłoś nadużycie #3376 12 sierpnia 2016, 22:16

Brunette83 Gotowa na wszystko
Ja w ogóle nie wiem jak wyglądają takie skurcze. To taki ból który zaczyna się tak jakby w środku brzucha i schodzi do pochwy i tam kluje? Przez dwie godziny dziś coś takiego miałam. A brzuch mnie pobolewa tak okresowo głównie w nocy. Chciałabym żeby wody mi chlusnely wtedy nie będę mieć wątpliwości że to już. Zastanawiam się czy jak wody odejdą to będę mogła się na spokojnie wykąpać i ogolic czy na szybko jechać do szpitala.
Buba faktycznie późna pora na odwiedziny ale może koleżanka nie będzie długo siedziała.

Zgłoś nadużycie #3377 12 sierpnia 2016, 22:49

Buba Gotowa na wszystko
Tak, niech wody odejda i bedzie wiadomo :-) na pewno na spokojnie bedziesz mogla sie w domu ogolic i wykapac, pierwsze dziecko nie rodzi sie az tak szybko :-) ja tez mam w planie kapiel i kosiarke :D zobaczymy jak to bedzie, urodzic trzeba wyjscia nie mamy.
A jak Twoje cisnienie, spadlo ??

Kolezanka z chlopakiem poszli, fajnie bylo, posmialam sie i wyluzowalam.

Zgłoś nadużycie #3378 12 sierpnia 2016, 22:54

tysia2506 Fajna mama
Brunette jak wody są bezbarwne to na spokojnie masz dwie godziny aby dojechać do szpitala wiec zdążysz się ogarnąć ja przy drugim po odejściu wód normalnie się wykapal am a mąż w tym czasie zawiózł syna do teściów

Zgłoś nadużycie #3379 12 sierpnia 2016, 22:56

tysia2506 Fajna mama
Tez wolałabym żeby wody odeszły bo z tymi skurcz ami to różnie bywa
Ja mam brzuch jak kamień mały tak głową ciśnie ze mam wrażenie ze wychodzi główka dziwne uczucie

Zgłoś nadużycie #3380 12 sierpnia 2016, 23:35

Tysia a moja napiera na brzuch i mam wrażenie że mi go rezerwie i czuje jakby chciała wychodzić przez jego środek.
Buba ciśnienie niewiele spadło bo mam 134/88 ale to chyba się zaokragla do góry. Postanowiliśmy że idziemy spać i zobaczymy jakie będzie rano chociaż to wysokie było zaraz po dwugodzinnej drzemce więc powinno być niskie. Mała ma tętno 140 bo sprawdziliśmy detektorem więc chyba wszystko dobrze z nią.
Dobranoc dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #3381 13 sierpnia 2016, 7:56

Buba Gotowa na wszystko
Brunette i jak ciśnienie z rana? Spadło?

Jak nocka dziewczyny? U mnie cisza i spokój, jak zawsze. Wiadomo ręce drętwieją, grażyna boli na maxa i każdy bok, ale się wyspałam. Wypiłam kawę i czekam aż mąż wstanie, bo my z Kubą już Psi patrol oglądamy, jego ulubioną bajkę :)
Brzuszek ciągle mnie pobolewa jak przed miesiączką, dzisiaj 39tc więc już każdy dzień mi pasuje, ciekawe co Jagoda na moje plany :)

Zgłoś nadużycie #3382 13 sierpnia 2016, 8:01

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Daga serdeczne gratulacje, kolejny cudny maluszek z nam!i :) Ja wczoraj jeszcze miałam kryzys bólowy po uruchomieniu, dzisiaj póki co lepiej. Poza tym mam Maje ciągle.przy sobie a nie mam pokarmu, leci tylko trochę z jednego cyca :( i ogólnie mam pogryzione brodawki i dalej mi żadna nie pokazała jak przystawiac... Ale też nie będę Wam opowiadać co i jak ale ogólnie polozniczy tu w szpitalu to jakaś porażka... Lorelei hehe Ty to jesteś udana kobieto, żeby nie czuć że to już :D ja też bym wolała taki poród, szybki i na nieswiadomce, Izunia oczywiście przeslodka :) Kochane rozpakowywac się dalej co jest z Wami? Ale męczą Was bóle i skurcze więc już nie daleko! :*

Zgłoś nadużycie #3383 13 sierpnia 2016, 8:19

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka biedna jesteś. Co to za położne, żeby nawet jedna nie mogła Ci pokazać co i jak? Masz pewnie maść do sutków ze sobą? To jak nie karmisz to smaruj. I nie stresuj się, że nie masz pokarmu bo w pierwszych dobach życia dzidziuś nie potrzebuje dużo mleczka, a laktacja się rozkręci tylko się nie stresuj, jeszcze będziesz miała nawał zobaczysz :) Jak wiesz że Ci z głodu płacze to poproś o mm i daj. A smółkę już zrobiła? Bo pamiętam jak mój w szpitalu bardzo mocno płakał, zawołałam położną zrobiła małemu masaż i dopiero po wymasowaniu brzuszka zrobił mega wielką pierwszą kupę i zasnął szczęśliwy. Kiedy Was wypuszczają, pewnie jutro? Malutka nie ma żółtaczki? Trzymaj się Paula i super że się odzywasz :)

Zgłoś nadużycie #3384 13 sierpnia 2016, 10:16

Paullinka89 Gotowa na wszystko
No takie tu są noworodkowe i położne.. Ona mi wczoraj powiedziała jak jej uwagę zwróciłam, że może mi pokaże. A przyszła dostawila sama jeszcze mała nie chciała i tyle było z jej pokazywania.. Smaruje maścia jasne i dostawiam ja często żeby pobudzić laktacje. O 2 w nocy musiałam lecieć po mm bo nie chciała spać byka głodna a mnie nic nie leciało. A smolke zrobiła w pierwszej dobie. Zoltaczka jeszcze nas nie dopadła

Zgłoś nadużycie #3385 13 sierpnia 2016, 11:27

Buba Gotowa na wszystko
Fajna położna, będziecie w domu to przyjdzie babka i Ci pokaże na spokojnie. Masz nakładki na sutki? Mi trochę pomagały. Nawał zaczyna się w 3-4. dobie więc przyjdzie, jak ciągle małą przystawiasz to pobudzasz laktację, będzie dobrze Paula :) Jeszcze będzie Ci śmietana płynęła :)

Byłam z chłopakami na mieście na zakupach, jak łaziłam to brzuszek mnie bolał, ale teraz usiadłam i przestał. Mąż do mnie mówi, że jutro urodzę.

Zgłoś nadużycie #3386 13 sierpnia 2016, 11:41

lorelei_l Fajna mama
Brunetka pewnie już rodzi :) Paulina śliczna córeczka- a jak Buba mówi na początku dziecko dużo nie potrzebuje, a laktacja ruszy w końcu. Tysia ty zaraz pewnie też ruszysz. Na patologii ciąży od 36 tygodnia leżała laska, z 5 ciążą a trzymali ją tylko dlatego, że jak się poród zacznie to nie zdążyłabym do szpitala. Buba to na jutro się szykujesz?

My się w domu ogarniamy, w nocy 3 pobudki były,teraz jestem sama z dwójką bo mąż w pracy, ale na szczęście synek grzeczny jest, bawi się chwilę sam i jak karmię Izę to oglądamy sobie książeczki razem. Dziś jeszcze nie było żadnej histerii :D

Zgłoś nadużycie #3387 13 sierpnia 2016, 11:47

lorelei_l Fajna mama
Kurcze piszę posty na raty od 2h :P
Daga super, że już jesteś po :) piękna śliczna :)
U mnie problemem było to, że skurcze w poniedziałek były przez 6h co 10 minut i się nie intensyfikowały, we wtorek rano było ok co 15, potem co 10, potem co 5, ale jak się zdecydowaliśmy jechać na ktg to wszystko ucichło. Więc wieczorem jak znów się wolno rozkręcały to stwierdziłam, że ze skurczami co 10 minut nie jadę, tylko nakarmię synka, pójdzie spać i jak w nocy coś będzie się działo to wtedy pojedziemy. A jak potem patrzyłam na stoper to było co 9 min, potem co 8, a potem od razu co 2,5 minuty jak wody odeszły.
Bóle krzyżowe to łagodnie mówiąc ciągły nacisk na dół kręgosłupa, a jak jest skurcz to jakby ktoś tam młotem przywałał z dużą siłą. Co gorsze już po porodzie jak są skurcze obkurczająće macicę też tak bolało (przez 3 dni) miałam wrażenie, że ktoś mi łamie kręgosłup

Zgłoś nadużycie #3388 13 sierpnia 2016, 12:18

Nie rodze jeszcze :-) niestety. Odezwę się później ale wszystko ok u mnie

Zgłoś nadużycie #3389 13 sierpnia 2016, 12:52

tysia2506 Fajna mama
Lorelei z czasem wszystko będzie jak w zegarku 😊
Brunette i Buba koniecznie dajcie znać jak się coś zacznie
Poranny sexik plus sprzątanie mieszkania może coś ruszy haha 😉 wczoraj i w nocy całkowicie się wszystko wyciszylo żadnych boli i skurczy aż do teraz mam skurcze może się rozkręca i nasila mały dziwnie aktywny
Lorelei czy jak u ciebie się zaczynało to mały był aktywny? Tzn wierci się i napinał na krocze?

Zgłoś nadużycie #3390 13 sierpnia 2016, 13:12

lorelei_l Fajna mama
hmm pamiętam, że Iza się ruszała, ale przy tych przepowiadających. We wtorek wieczorem chyba nie