Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3331 11 sierpnia 2016, 13:12

tysia2506 Fajna mama
bo już nic nie leci oprócz mokrej wydzieliny a wiem jak wygląda czop przypomina galaretkę bądź jest ciągnące i przypomina białko jajka

Zgłoś nadużycie #3332 11 sierpnia 2016, 13:24

Buba Gotowa na wszystko
No coś Ty Brunette, umówiłyśmy się więc słowa dotrzymam :P hehehe a wiesz co dzisiaj wyczytałam, że dużo zależy od "głowy" jak się kobieta podświadomie nastawi, że się boi porodu to często odbywa sie on dużo później. Dlatego trzeba nastawić się na jedną datę i może coś to da :D Też myślę, że po porodzie te bóle miesiączkowe Ci odejdą i będą bardziej znośne.

Do mnie już zaczęły się telefony i wiadomości na fb czy już coś się dzieje/kiedy będzie się działo itd. Sama chciałabym to wiedzieć :D

Zgłoś nadużycie #3333 11 sierpnia 2016, 14:10

tysia2506 Fajna mama
ciekawe która z nas będzie następna nie znamy dnia ani godziny

Zgłoś nadużycie #3334 11 sierpnia 2016, 14:32

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia teraz to już loteria :) każda z nas ma szansę ale zapewne Daga będzie kolejna i zostaniemy we trzy :)
Buba to ja od początku powtarzam, że samego porodu się nie boję i jestem przygotowana na ból ;)
Macie dziewczyny do polecenia jakieś fajne poradniki o noworodkach i niemowlętach?
A tu nasz rozpoczęty wczoraj 39tc

Zgłoś nadużycie #3335 11 sierpnia 2016, 14:40

tysia2506 Fajna mama
Brunette pozazdrościć figury i małego brzuszka świetnie wyglądasz ja to już mam bandzioch
No to na pewno że Daga będzie kolejna :)
Daga jak samopoczucie przed jutrem?

Zgłoś nadużycie #3336 11 sierpnia 2016, 15:03

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, chcesz mi humor popsuć? :D :D Przy Tobie wyglądam jak słoń! Pięknie wyglądasz :) :)

No faktycznie we trzy zostaniemy, ja zamknę stawkę zobaczycie :D Brunette, wiem że Ty to powtarzasz więc w związku z tym co wyczytałam w artykule poród powienien sie u Ciebie sam zacząć, bez potrzeby wywoływania, ciekawa teoria :) Tego Ci oczywiście życzę. Co do poradnika to ja nie czytałam, jak był jakiś problem to na bieżąco zasięgałam info od koleżanek albo z neta. Położna przychodzi to zawsze przed jej wizytą spisywałam sobie dziesiątki nawet bzdetnych pytań i ją zamęczałam :)

Zgłoś nadużycie #3337 11 sierpnia 2016, 15:24

Daga Fajna mama
Tysia u mnie elegancko juz podpisałam wszystkie zgody na cc wieczoram ma przyjść anestezjolog. Idzie nas dwie do cięcia tylko jeszcze nie wiemy która pierwsza. Mam się już dzisiaj nie obżerac a mnie jak na złość chce się jeść coś słodkiego. Paulinka śliczna córeczka ciekawe ile faktycznie będzie moja ważyła. U mnie wszystkie bóle ustały zero skurczy brzuch przestał się napinac jest idealnie hehe. Co do poradników i książek ja nic nie polecam nic nie czytałam sama dałam rade położna trochę pomogła troszkę mama Brunette dasz sobie radę nic się nie martw, a już na pewno głupot nie czytaj :-*

Zgłoś nadużycie #3338 11 sierpnia 2016, 15:47

tysia2506 Fajna mama
To trzymamy kciuki i czekamy na wieści 😊

Zgłoś nadużycie #3339 11 sierpnia 2016, 17:00

Lidzia28 Gotowa na wszystko

Paullinka89 napisał(a)

Dziewczyny jestem zdechla. A oto moja królewna 3340gr i 53cm. Nie wiem ile dostała pkt

Gratulacje! Cudowna jest :D

Zgłoś nadużycie #3340 11 sierpnia 2016, 20:56

Dzięki dziewczynki za komplementy ale nie opowiadajcie głupot bo żadna z nas nie wygląda jak słoń :-) wszystkie wyglądamy pięknie ;-) a że czujemy się jak słonice to co innego ;-)
Daga oczywiście staram się nie czytać żadnych głupot :-) o książkach myślałam raczej w ramach zabicia czasu jaki mi jeszcze został.
Wiadomo że instynkt macierzyński sam się obroni bo położone też często miewają całkiem odmienne teorie.
Tak jeszcze myślałam o naszej Lorelei że przewidziala u siebie szybki poród bo bała się że w domu urodzi a dwie godzinki to ekspresowo :-)
Daga trzymam kciuki i czekam na wieści :-)

Zgłoś nadużycie #3341 11 sierpnia 2016, 21:32

Kochane dzieciaczki się rodzą i fajnie :) Moje maluchy śpią ładnie w dzień i nie chcą spać w nocy...mam nadzieję że się niebawem przestawią. Są wspaniałe ale nie podobne do siebie. Alanek jest podobny do mnie i do mojej rodziny a Rozalka jest nie określona :) Póki co. Karmię mieszanką i odciągam pokarm do butelki ale Alanka też przystawiam do piersi bo on ładnie się bierze do ssania piersi. Tyle tylko że bym musiała non stop z cyckiem na wierzchu chodzić bo co chwilkę jest głodny. Mamy też problem z ulewaniem bo często ulewają a nawet wymiotują :( Ale lekarz powiedział ze nie które dzieci tak mają niestety :( Poza tym wszystko jest dobrze i oby tak było.

Zgłoś nadużycie #3342 11 sierpnia 2016, 21:33

Daga powodzenia i trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #3343 11 sierpnia 2016, 22:31

Buba Gotowa na wszystko
Napisalam dlugasnego posta i mi zjadlo!! Leze juz w lozku i z kom.wolno sie pisze wiec nadrobie rano. Troche mnie brzuch boli jak na okres, co jakis czas ale nie jest to mega bolesne. Pewnie jakies przepowiadajace i u mnie sie zaczely. Lidzia tylko slowko do Ciebie, z kazdym dniem tygodniem dzieciaki sa coraz wieksze, latwiejsze w obsludze, beda Ci lepiej w nocy spac bo sie przestawia, sama wiesz bo jedno dziecko masz juz odchowane. Jeszcze troszke :-)

Zgłoś nadużycie #3344 12 sierpnia 2016, 3:31

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Buba mnie tak samo zjadło posta i zwątpilam. Brzuch mnie strasznie boli po CC, nie rana tylko macica. Lekarz przy badaniu stwierdził że się słabo obkurcza i brzuch wzdety. Teraz po czasie, 6 morfinach, 2 paracetamolach i 2 ketonalach jest trochę lepiej. Wgle to nie polecam cesarki, po znieczuleniu mega dziwne uczucie (chociaż mogłam być słabo znieczulona bo kluto mnie 4 razy i długo czekałam aż zacznie działać...). Mała miałam dość długo przy sobie, ale był problem z karmieniem. Dostawiala ja 3 razy i za każdym razem były nerwy i płacz, nie chciała łapać sutka. Później była próba przez kapturek i może tycke zjadła bo poszła spać. Ale mówię Wam dziecko mi tu z głodu 20 min plakalo i nie miał kto przyjść jej dostawic, porażka. Byłam wściekła jak nie wiem. Daga dziś Wasz wielki dzień, życzę powodzenia i jak najmniej bólu oraz zdrowej ślicznej córeczki :) Lidzia cieszymy się, że dałaś znać co u Was. Buziaczki dla maluszków! :) a i dziękujemy Dziewczynki tak w ogóle bo nie wiem czy pisałam :D p.s. Brunette dziewczyny mają rację, szczuplutka jak modeleczka! ;P więc nie zaprzeczaj. A niżej Niunia moja kochana :)

Zgłoś nadużycie #3345 12 sierpnia 2016, 3:34

Buuu foto się nie wkleilo będę próbować, jak się uda to będzie

Zgłoś nadużycie #3346 12 sierpnia 2016, 4:06

Paulinka a teraz dzidziuś u położnych czy z Toba?Ja też tak beznadziejnie cc wspominam...nic przyjemnego ale oby głowy nie podnosić po znieczuleniu bo dolegliwości są straszne potem.Mam nadzieję że maluchy się przestawia.Ja siedzę z nimi właśnie.Brzuch Rozalke boli.

Zgłoś nadużycie #3347 12 sierpnia 2016, 5:39

Zabrała ja koło 18 i już jej nie przyniosły. Teraz czekam na uruchomienie mnie by się nią porządnie zająć :) a głowę podnosilam co chwile bo się zapomniałam, na szczęście ból głowy mnie nie dopadł. Biedna Rozalka, ledwo dzień się zaczął i już bóle brzuszka eh

Zgłoś nadużycie #3348 12 sierpnia 2016, 7:48

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka to sobie odespałaś trochę w nocy, teraz z rana jak dostaniesz Maję będziesz mogła już coś z nią zrobić :) jak uruchamianie? Słyszałam że to trudna sprawa. Malutka jest śliczna, śpi jak aniołek :)
20 min. i nikt się nie zainteresował co się dzieje, dlaczego dziecko tak strasznie płacze. Masakra. A pokazała Ci położna jak małą przystawić? Na pewno na spokojnie się dotrzecie i Maja będzie ładnie jadła, wiadomo w domu najlepiej, za dwie doby pewnie Was puszczą.

Biedna Rozalka.. Ma kolki? Ja dawałam mojemu Infacol, raz miał atak i później już go brzuszek nie bolał.

Brunette, szkoda że nie ma instrukcji obsługi do każdego niemowlaka, ale byłoby dobrze :D albo żeby jedna metoda działała na każdego.

Brzuch mnie wczoraj bolał na tyle mocno że sobie naszykowałam ciuchy żeby w nocy nie szukać :D Ale oczywiście to tylko straszaki i nic się nie działo. Teraz z samego rana mała szaleje, może nie wie którędy wyjść :P :D

Zgłoś nadużycie #3349 12 sierpnia 2016, 11:59

Hej dziewczyny, melduje się w dwupaku :-)
Lidzia super że się odezwałaś, fajnie że dzieciaczki się rozwijają wiadomo ten pierwszy okres jest ciężki.
Paulinka dobrze ze mogłaś odpocząć w nocy, niedługo dojdziesz do siebie i będziesz mogła swobodnie zająć się Maluszkiem, cudna ta Twoja córeczka.
Buba ja też mam naszykowane ciuszki w razie szybkiej akcji w nocy chociaż mój mąż za każdym razem jak się kładziemy spać prosi Julke żeby poczekala do rana bo rodzice chcą się wyspać :-)

Dziś w nocy przeżyłam mega stresa, nie mogłam zasnąć i około 1 słyszę że ktoś naciska nam dwa razy za klamkę jakby chciał wejść do mieszkania, zerwalam się i spojrzałam przez wizjer ale nikogo nie było bo widziałabym na tle okna więc szybko uciekł. Na klatce ciemno, mieszkaniec zapalilby sobie światło. Mąż mnie uspokajal że to na pewno studenci którzy mieszkają pod nami lub nad nami po pijaku pomylili piętra ale mnie wkurza takie wmawianie bo jakby ktoś faktycznie się pomylił to by najpierw próbował otworzyć drzwi kluczem. Jestem pewna ze to był złodziej który czyha na niezamkniete drzwi. Zasnelam dopiero nad ranem bo się bałam i spalam do 10:30 ech musiałam się wyzalic.
Tysia zamelduj się czy jeszcze jesteście razem.
Ciekawe jak tam nasza Daga.

Zgłoś nadużycie #3350 12 sierpnia 2016, 12:56

Daga Fajna mama
Hej dziewczynki my juz po maleńka jest śliczna i zdrowa później wstawię zdjęcie :-D . Tym razem pomiary z usg się nie sprawdziły mała waży 3200 i ma 56 cm tak ze kruszynka przy chłopakach . Zaraz po wyjęciu z brzuszka mogłam ja przytulic przystawili mi ją do buzi. Mamy też już pierwsze karmienie za so