Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3151 31 lipca 2016, 13:59

Daga Fajna mama
Brunette u mnie w szpitalu jak coś to dokarmiaja tak, że ja nie biorę. Wejdź sobie na ich stronę może coś pisze a jak nie to zadzwoń na pewno udziela informacji .

Zgłoś nadużycie #3152 31 lipca 2016, 15:54

Brunette83 Gotowa na wszystko
Jak będę na ktg to zapytam o to ale z tego co wiem w moim szpitalu nic nie dają.
Buba jak tam? Byłaś u lekarza?

Zgłoś nadużycie #3153 31 lipca 2016, 17:31

tysia2506 Fajna mama
Ja kupiłam mleko z rossmana. Po bebilonie mój starszy syn miał straszne kolki i przeszłam na bebiko ale każde dziecko reaguje inaczej. Przy Kamilu tez bebiko.

Zgłoś nadużycie #3154 31 lipca 2016, 17:33

tysia2506 Fajna mama
U mnie w szpitalu tez dokarmiaja w razie
Tez miałam kleszcza na stopie ale mąż mi go wyjął i nie miałam odczynu

Zgłoś nadużycie #3155 31 lipca 2016, 18:01

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczyny za rady, kolega mówił żeby nie panikować, obserwować i tyle. Przemywałam woda utlenioną i smarowałam Fenistilem, nie swędzi, nie powiększa się więc powinno być oki. Pieprzone kleszcze.

Brunette, ja przed porodem też myślałam czy mleka na wszelki wypadek nie kupować, ale koleżanki mi poradziły by tego nie robić. Jak coś w szpitalu dokarmiają dziecko i później w domu powinno się podać to samo mm. Gdy dziecku nic nie jest to zostajesz przy nim a jak coś się dzieje to kombinujesz, radzisz się pediatry. Mój miał ten wstrętny azs, chodziliśmy do alergologa i babeczka wypisała małemu zaświadczenie o alergii i od 3-4 miesiąca Kuba dostawał Bebilon Pepti. W szpitalu pamietam mieli Nan. I skoro jesteśmy przy karmieniu to ja bardzo chcę karmić cycem, tak się nastawiłam i mam nadzieję że mi się uda, że nie poddam się przy nawale i bólu.

Mamy łóżeczko złożone, jak to pięknie wygląda :D Kubuś pomagał składać. Teraz ubranka na 56 ułożę w szafce, bo cała reszta jest u małego w pokoju. Za min. 2 tygodnie niech lokatorka wychodzi :)

Zgłoś nadużycie #3156 31 lipca 2016, 19:20

magda0612 Gotowa na wszystko
Hej Mamusie tu Lipcówka :) szczęśliwa Mama 11 dniowej Marcelinki :) Mam do was pytanie- u nas trochę teraz cisza, więc może wy mi poradzicie. Marcelince przy paznokietku zrobił się taki zadzior "wilk" czy jak to inni nazywają taka odstająca skórka przy paznokietku. Dookoła paznokietka się zaczerwieniło i trochę spuchło. Co najlepiej na to? Jechać do lekarza? Może okłady z rivanolu? Ale czy u takiego Maluszka można?

Zgłoś nadużycie #3157 31 lipca 2016, 19:51

Buba to całe szczęście że się odczyn nie powiększa, oby do jutra całkowicie przeszło to będziesz spokojna a jak będzie się coś działo to śmigaj na sor. Mi też bardzo zależy żeby karmić tylko cycem ale różnie może być dlatego wolę być przygotowana. Mam tylko dwie jednorazowe saszetki tak w razie W. Też mamy już łóżeczko złożone :-) póki co jest ubrane roboczo i nie stoi w miejscu docelowym ale wrzucam fotę a Ty pokaż swoje :-)
Magda gratuluję córeczki, niestety nie doradze bo będę mamą poraz pierwszy.

Zgłoś nadużycie #3158 31 lipca 2016, 19:54

I jeszcze 37tc

Zgłoś nadużycie #3159 31 lipca 2016, 20:06

Buba Gotowa na wszystko
Magda, kurcze a kiedy ma przyjść położna? Może zadzwoń jutro do niej i niech rzuci okiem, bo do lekarza nie ma co iść, lepiej unikac przychodni. Ja bym pewnie obcięła tego zadziorka delikatnie i przemyła wodą utlenioną albo octeniseptem.

Brunette, pięknie to wygląda, tylko teraz czekać na małą :D z lokatorką dopiero nabierze uroku :D
Zawsze w razie co dwie saszetki masz, męża wyślesz żeby kupił gdyby było mało. Skoro też chcesz karmić to będziemy się motywować w czasach kryzysów i nam się uda :)

My jesteśmy już zwarci i gotowi, ale tak jak mówię niech sobie jeszcze spokojnie Jagoda dojrzewa w M1.
Jej przyszłe królestwo :) Nie mogłam się zdecydować co położyć więc wrzuciłam wszystko, śpiworek, biały kocyk i kołderkę :P

Zgłoś nadużycie #3160 31 lipca 2016, 20:08

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, jesteś zgrabna jak modelka, nie wiem czy teraz bardziej Cię lubię czy nie lubię :D raczej to drugie :P :P :P hehehe
Nie no, serio podziwiam dziewczyny które pomimo ciąży nie wyglądają jak wieloryby (jak ja). Dwa tyg. po porodzie nie będzie widać nic brzuszka :)

Zgłoś nadużycie #3161 31 lipca 2016, 20:13

lorelei_l Fajna mama
Magda0612 ja tak miałam z synkiem- kazała pediatra posmarować rivanolem i okleić plastrem + do niedrapki. Po 2 dniach było ok.

Brunetka ja miałam tylko takie hemoroidka po porodzie, ale jak masz teraz i nawet zniknie to podczas parcia przy porodzie pewnie znów się pojawi. Łóżeczko super

Buba hehe to troche dużo rzeczy jak na taką temperaturę, ale będzie z czego później wybierać.

Ja po weekendzie dość wymęczona, bo trochę gości było, ale od jutra synek idzie do żłobka, więc będę mieć więcej czasu dla siebie. Muszę tylko jeszcze jutro na 2h podskoczyć do pracy (wiem, wiem nie powinnam), zrobić zakupy w rossmanie i zacząć dom ogarniać powoli. Jeszcze chcę przejrzeć raz rzeczy dla Izy do szpitala, bo jakoś mi się wydaje, że może za małe rozmiary przygotowałam.

Zgłoś nadużycie #3162 31 lipca 2016, 20:23

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, to naszykuj drugą reklamóweczkę z większymi ciuszkami i w razie co niech mąż wozi w samochodzie, my tak zrobiliśmy jakby przypadkowo mała okazała się większa. Ale ja pamietam mojego prawie 4kg a w 56 pływał aż miło.
No nie mogłam się zdecydować co położyć, zwłaszcza do zdjęcia bo siostrze wysyłałam :D nie żebym była wariatką i pakowała dziecko w śpiworek, koc i kołdrę na raz :D :P Ja to wręcz przeciwnie, preferuję "zimny chów" :P

Zgłoś nadużycie #3163 31 lipca 2016, 20:35

lorelei_l Fajna mama
heheh no czasami jak patrze na te biedne dzieci w rożkach przy 30 stopniach to się aż serce kraje

ja torbę pakowałam 1 lipca, więc już nawet nie pamiętam, co tam wsadziłam :D :D :D

Zgłoś nadużycie #3164 31 lipca 2016, 22:08

No dziękuję Ci Buba za miłe słowa ale do modelki mi brakuje bardzo dużo nawet bez ciąży :-) Ty masz na plusie więcej kilo a ja mam hemoroida, umówmy się że jest sprawiedliwie ;-) Piękne łóżeczko Jagódki, na pewno będzie Jej bardzo wygodnie :-) jaki na długość był Twój Kubuś?
Lorelei a jak się pozbylas tego hemoroida? Wydaje mi się że maść go nie zwalcza tylko pomaga na objawy czyli pieczenie, swędzenie, krwawienie itp a ja tego nie odczuwam. Mam świadomość że po porodzie może wyjść więcej ale to będę się martwić później. Ja spakowalam jeden komplet ubranek 52 trzy komplety 56 i jeden 62, mąż ma naszykowane w domu jeszcze zapasowe ale wciąż nie wiem co wybrać na wyjście. Ubieracie jakoś szczególnie swoje pociechy na tą okazję?

Zgłoś nadużycie #3165 1 sierpnia 2016, 8:08

lorelei_l Fajna mama
Mój podobno był mały (według położonej) i po prostu miałam go sobie przy okazji prysznica wmasowywać do środka za pomocą zwykłej oliwki. Nie było to bolesne i chyba po 2 tygodniach się schował.

Ja dziś świętuję pierwszy dzień wolności :D synek poszedł do żłobka, jest 16 stopni i pada, więc jestem pełna energii do działania.

Zgłoś nadużycie #3166 1 sierpnia 2016, 9:32

Witajcie dziewczynki w sierpniu :-) w końcu nadszedł nasz miesiąc, już niedługo będziemy miały Maluszki przy sobie :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #3167 1 sierpnia 2016, 9:51

magda0612 Gotowa na wszystko
Hej. Rivanol pomógł- zaczerwienienie i opuchlizna zaczynają schodzić :) Trzymam za was kciuki w sierpniu :) Ja już nie dawałam rady i nie mogłam się doczekać Marcelinki i trochę z mężem zaszaleliśmy i akcja porodowa zaczęła się 3 godziny później- więc polecam dla niecierpliwych Mam :) Po jutrze będzie 2 tygodnie jak Młoda jest z Nami a w moich cyckach praktycznie susza ;/ Już w szpitalu dokarmiali Małą Bebiko, bo waga leciała jej trochę w dół i zostaliśmy jeden dzień dłużej. Teraz już jest tylko z górki :) Mała przesypia równo co 3- 3,5 godziny. Więc i mama wypoczęta :) Nie kupujcie od razu mleka mm. Nie ma co nastawiać się, że karmienie nie będzie wychodzić. Ja bardzo chciałam ,ale wyszło jak wyszło. Cyca nie potrafiła chwycić, łapała więcej powietrza niż amku i w nocy były szopki, płacz i krzyk. W szpitalu przez dokarmianie strzykawką też się rozleniwiła, bo czekała tylko aż jej chlupnie coś do buźki. Ale stwierdziłam, że wolę niech przybiera na wadze, bo nie chcemy trafić do szpitala i nie będę jej męczyła cycem, żeby ona w nocy się biedna męczyła z kolkami i odbijaniem. Los matki polki nie mi pisany. Na początku mi tego brakowało, ale już teraz jest okey :) więcej się przytulamy, całujemy, rozmawiamy z Marcelinką :)

Zgłoś nadużycie #3168 1 sierpnia 2016, 9:52

Buba Gotowa na wszystko
I ja się witam w naszym miesiącu :D zleciało raz dwa :) ani się obejrzymy jak maluszki podrosną i zaczną chodzić, gadać :) to która idzie na pierwszy ogień w sierpniu?

Lorelei, u nas też pada, jest czym oddychac, męża mam w domu bo wziął już wolne jak mieliśmy do Gdańska jechać. Żyć nie umierać :) Wczoraj szukaliśmy wanienki po małym i nie ma, ani u nas w piwnicy, ani na strychu u babci, myślimy że ktoś chyba ukradł ze strychu. Dzisiaj jedziemy do dzieciowego kupić, przy okazji pooglądamy leżaczki na żywo.

Przyszło mi ostatnie zamówienie z all, fasolka do karmienia, przewijak i coś tam jeszcze, czuję się przygotowana :) ciuszki posegregowane, wszystko wyprane i poprasowane. Kubuś podchodzi o łóżeczka i mówi "oo nie ma Gódki (nie mówi Jagódki tylko tak po swojemu :) ) Gódka chodź!" hehehe i puszcza jej karuzelę i światełka. Podkreśla co chwilę, że on jest starszym bratem :D

Brunette, ok niech będzie że jest sprawiedliwie, obie będziemy miały z czym walczyć po ciąży :D Mały miał niby 58cm długości, ale wiesz jak oni w szpitalu mierzą, jak byłam z nim na szczepieniu w przychodni tym pierwszym to pielęgniarka wtedy go wymierzyła na 58.
Ja szczególnie nie ubieram, zapakowałam małej bodziaka i śpiochy, przykryję ją kocykiem i styknie, ciekawe jaka będzie pogoda.

Zgłoś nadużycie #3169 1 sierpnia 2016, 9:58

Buba Gotowa na wszystko
Magda, ja rozumiem i nie potępiam, często w praniu wychodzi inaczej niż to sobie zakładamy. Ja przy pierwszym myślałam że karmienie przyjdzie naturalnie, że to nic takiego, wystawiasz cycka, dziecko je i tyle, ale w rzeczywistości bywa różnie. Nie ma co sobie mm wyrzucać, matką nie jest się tylko wtedy gdy urodzi się naturalnie bez znieczulenia i karmi piersią :) Ja mojego karmiłam tylko 2 tyg. a dziecko mam zdrowe, kochane, mądre :)
My też będziemy szaleć, ale jeszcze trochę :) mój biedny mąż czeka i czeka :D

Zgłoś nadużycie #3170 1 sierpnia 2016, 10:32

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny mamy nasz upragniony sierpień 😊 która pierwsza rodzi? Ja dopiero za tydzień i 2 dni bo wtedy będzie Wojtuś donoszony a najbardziej pasuje mi data 13-15 sierpień bo wtedy mąż będzie w domu 😉 ciuszki na wyjście przygotowane komoda wypełniona torba spakowane ja jestem gotowa 😊