Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3131 29 lipca 2016, 14:35

tysia2506 Fajna mama
Mi bardzo juz brzuszek opadł czyli faktycznie mały jest nisko

Zgłoś nadużycie #3132 29 lipca 2016, 15:16

Buba Gotowa na wszystko
No masz bardzo nisko brzuszek, widać że to już kwestia dni. A termin z om i z pierwszych usg się pokrywa?
Chciałabym żeby już mi brzuch opadł, lepiej by się oddychało.

Paulinka cieszę się że się odezwałaś :)
Cena galanta, ale to jest inwestycja na Jagódkę i dzieci mojej siostry :P Nauczona doświadczeniem wiem, że leżaczek to super sprawa, ulga dla rąk, tym bardziej jak już się ma jedno dziecko leżaczek jest niezbędny :) więc musi się sprawdzić i trochę posłużyć. Ale nie mówię, że na 100 ten weźmiemy bo co 10min. podoba mi się kolejny, jestem strasznie niezdecydowana :) chyba wyciagnę dzisiaj małżonka do sklepu dzieciowego, moze coś na żywca jeszcze zobaczymy. Nie musiałam kupować łóżeczka, maty edukacyjnej itd. to chociaż leżaczek kupię fajny :) Super, że jesteś ze swojego zadowolona, też się sprawdzi u Was :) ważne że ma wibracje, Mai będzie w nim błogo i przytulnie jak w brzuszku :)
Oj to masz trochę problem z ktg, pierwsze słyszę żeby to badanie wymagało skierowania :/

Zgłoś nadużycie #3133 29 lipca 2016, 23:20

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba myślę że to za droga impreza jak na pokazówkę :-) pewnie ktoś anonimowo zadzwonił że jest bomba, debili nie brakuje. Suwaczek mam dobrze ustawiony więc od środy mogę działać. A nie masz po Kubusiu lezaczka żeby najpierw sprawdzić czy córa go zaakceptuje i dopiero wtedy kupić taki droższy? My dostaliśmy od znajomych taki najprostszy właśnie do przetestowania. W ogóle od którego miesiąca można w nim kłaść dziecko?
Tysia faktycznie bardzo nisko masz już brzuszek to zaciskaj uda jeszcze przez te dwa tygodnie :-)
Paulinka trzymam kciuki żeby znalazł się nowy lokator. A jaki masz ten puls? U mnie jest ostatnio codziennie 95-99 i to w trakcie dłuższego odpoczynku a do tej pory zawsze miałam 80, ciśnienie też zaczęło mi skakać, całą ciążę miałam równo 120/80 a od dwóch tygodni waha się między 110/70-140/80 ale to chyba nie jest duża odskocznia więc się nie martwię. Co do ktg to wydaje mi się że możesz je zrobić w każdym szpitalu. Wczoraj na wizycie lekarz mi powiedział że ze względu na stare łożysko mam robić co tydzień ktg i pytałam czy da mi skierowanie do swojego szpitala czy mam jechac tam gdzie będę rodzić to powiedział że w każdym szpitalu mi zrobią bez skierowania tylko najlepiej wcześniej zadzwonić i się umówić. Tak jest przynajmniej w Krakowie.
Buba jedziecie w końcu nad morze?

Zgłoś nadużycie #3134 30 lipca 2016, 6:30

Buba Gotowa na wszystko
Hej, nadaje z wyrka :-) obudzilam sie przed 6.i leze cicho zeby chlopakow nie obudzic.
Brunette, maz wzial wolny poniedzialek i jak tylko bedzie pewnosc ze ma byc ladnie nad morzem to jedziemy, ale cos slyszalam ze niby pogoda ma sie popsuc, oby nie bo juz sie napalilam. Kupilismy dmuchanego lwa Kubusiowi na ktorym non stop siedzi i nie moze doczekac sie az go wyprobuje :-) jak masz taki lezaczek ktory mozesz rozlozyc calkiem na plasko to od poczatku mozesz klasc dziecko. Po Kubie to mam rozwalony bo skakal po nim jak po trampolinie.
A gin nic nie mowil na to ze cisnienie tak Ci skacze? Bo puls wyzszy to chyba norma ale podwyzszonym cisnieniem lekarze sie martwia. To od srody w Twoim przypadku mozna powiedziec niech sie dzieje wola nieba :-)

Ale mnie biodra po nocy bola, juz nie wiem jak mam sie klasc. Mg odstawilam prawie tydzien temu. Jak zasypialam czulam delikatne bole ale przeszly na szczescie. Jeszcze z 2 tygodnie niech sobie Jagoda pomieszka :-) dzisiaj maz sklada lozeczko, wrzuce jakies zdjecie.

Zgłoś nadużycie #3135 30 lipca 2016, 10:53

Buba to życzę Wam żeby pogoda się udała. Z ciśnieniem lekarz powiedział że będziemy się martwić jak będą obie wartości nieprawidłowe, stwierdził że skoro w domu mam niskie a u niego wysokie to efekt spaceru przed wizytą bo ostatnio chodzę do niego na nogach. Ja się budzę cała polamana i wszystko mnie boli ale jak trochę pochodzę to mi przechodzi. Mój Dawid też chce juz składać łóżeczko i strasznie mnie o to meczy, może dziś to zrobimy.

Muszę się pochwalić że walizkę mam spakowana już w całosci razem z kosmetykami bo poprzelewalam do małych butelek. Nawet wody z dziubkiem i herbatniki siedzą w środku. Udało mi się zmieścić w jedną walizkę więc sukces. Na drzwiach wisi kartka żeby zabrać przy wyjściu dowód, karte ciązy i wyniki badań. Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałam. A Wy dziewczyny już spakowane?

Zgłoś nadużycie #3136 30 lipca 2016, 12:20

Dziewczyny wiem że pewnie nie macie ochoty o tym czytać ale potrzebuję rady, zrobił mi się hemoroid "na wylocie". Sam w sobie mnie nie boli, nie piecze i nie swędzi ale ostatni etap wypróżnienia jest nieprzyjemny więc podejrzewam że mam go już jakiś czas a dopiero dziś go wyczulam pod prysznicem. Czy któraś z Was miała taki problem i jeśli tak to jak z tym walczyć? Myślałam że mnie to ominie :-(

Zgłoś nadużycie #3137 30 lipca 2016, 12:28

tysia2506 Fajna mama
Ja prawie spakowane jeszcze woda przekąski i ciuchy dla męża które się właśnie pióra a dowód zawsze noszę przy sobie
Co do hemoroidów niestety nie pomogę bo na szczęście nigdy nie miałam ale ponoć w aptece jest jakaś maść może podejdź i zapytaj może coś doradza

Zgłoś nadużycie #3138 30 lipca 2016, 12:55

Buba Gotowa na wszystko
Oj Brunette, ja też nic nie poradzę bo nie wiem co to jest, ale Tysia ma rację, idź do apteki i pewnie Ci pani da coś bezpiecznego. Oby tylko po porodzie się nie nasilił.
Tez już jestem szczęśliwie spakowana i tak samo mam kartkę na której dopisałam rzeczy do wrzucenia na ostatnią chwilę :) odwiedziłam dzisiaj swój ukochany lumpeks, idąc bez nastawienia chociaż nie, z nastawieniem że się nic nie kupi zawsze wychodzę z wielką siatą i tak też było dzisiaj. Tyle perełek dla małej nakupowałam, że hej, sukienusie, legginsy kolorowe, tuniczki, rzeczy dla dziewczynek są takie śliczne :)

Brunette, jak dla mnie to pozwól mężowi rozłożyć łóżeczko, rozumiem że nie może się doczekać :) mój jednak jutro nasze zmontuje bo zaraz wychodzimy, dziadek i jego laska zabrali Kubę na działkę, jedziemy na grilla.

Zgłoś nadużycie #3139 30 lipca 2016, 15:11

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunette ja cierpię na tachykardie zatokowa i obecnie mój puls wynosi po odpoczynku średnio 120. Póki ciśnienie nie przekracza Ci 140/90 to nie musisz się przejmować. co do hemoroidow to skuteczny jest procto hemolan. Jest w czopkach, maści i dodatkowo jako żel do mycia. Bratowa akurat od lekarza miała przepisane czopki. U mnie jak gadałam z lekarzem powiedział mi, żeby robić mi ktg musiałby mnie w szpitalu położyć a tutaj leżeć i wgle przed porodem leżeć nie zamierzam. Ale poradził zapytać w poradni przyszpitalnej

Zgłoś nadużycie #3140 30 lipca 2016, 20:45

Dzięki dziewczyny za rady, przejdę się do apteki i chyba kupię ten proctohemolan. Mam nadzieję że można tego używać w ciąży.
Buba Twoja córcia będzie wyglądać jak laleczka w tych perelkach, moja ma ciuszki głównie po chlopcach :-) byliśmy dziś w pepco i c&a chciałam coś małej kupić na wyjście ze szpitala żeby miała jakieś super wdzianko od rodziców ale był bardzo mały wybór. A wiesz że ja nadal nie wybrałam tego kocyka minky... Podobnie jak Ty masz z lezaczkiem nie mogę się zdecydować :-)
Paulinka u Ciebie jeszcze tachykardia ech biedna, współczuję Ci tych dolegliwości, sporo tego u Ciebie ale myślę że dzielnie dajesz sobie radę a w brzuszku czeka super nagroda za wytrwałość ;-) a z tym ktg to dziwne bo przecież wszędzie powinny być takie same zasady.

Wkurzylam się dziś na męża bo wyparzałam wszystkie rzeczy dla małej a potem czekałam aż obciekną i jeszcze wycieralam dokładnie ręcznikiem papierowym i meczylam się strasznie z jedną butelka bo smoczek ma dużo zakamarków i akurat jak ją odstawilam już gotową to przychodzi mąż bierze ją do ręki i mówi "o jaka fajna też taką chce" i wkłada smoka do buzi i zaczyna ssać. No myślałam że go zatłukę.

Zgłoś nadużycie #3141 30 lipca 2016, 21:40

Spokojnie możesz stosować w ciąży, ja akurat żel do mycia stosuje cały czas pomaga przy krwawieniach z hemoroida :) to prawda trzymam się dzielnie, ale akurat na tachykardie cierpię od bardzo dawna więc nauczyłam się z tym żyć i to w dodatku bez leków. Ale już obiecałam sobie, jak skończę karmienie piersią to włączę leki które zresztą już od dawna czekają w szafce, może się poprawi komfort życia na co liczę. Byłam ostatnio w Pepco i sporo ładnych dziewczecych ubranek było tyle że w większych rozmiarach. A co do męża to wyobrażam sobie jaka musiałaś być wściekła.Tez bym zatlukla :D Ja ostatnio zrobiłam mojemu aferę bo mi brudne ubrania położył na wyprane koszule które biorę do szpitala i kocyki wrr

Zgłoś nadużycie #3142 31 lipca 2016, 7:08

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, na szczęście kocyk z minky jest ciepły i przyda Ci się dopiero jak zrobi się ciepło więc masz jeszcze chwilkę. Rozumiem, że jest się ciężko na coś zdecydować bo wszystkie kocyki są takie ładne i każdy by się wzięło :)

Mam trochę zmartwienie, wczoraj zauważyłam kleszcza na zgięciu, za kolanem... Coś mnie zabolało, zaswędziało, franca była malutka, nie wiem moze dosłownie przed chwilą się przyssał. Po jakiś 15min. jak go poczułam mąż go wyciagnął w całości. Nie pojechałam na pogotowie, bo już nic mnie nie bolało i szczerze to nawet zapomniałam o tym. Dzisiaj rano się obudziłam i miejsce ugryzienia jest zaczerwienione i swędzące, posmarowałam się fenistilem. Czytałam że po dobie pojawia się taka reakcja alergiczna. Oby ten bydlak nie był nosicielem boleriozy albo nie powodował kleszczowego zapalenia mózgu, boję się. Kur#a mać do tego w ciąży. Nigdy wcześniej mnie franca nie urąbała to musiała teraz. Zadzwonię dzisiaj do kolegi ginekologa co radzi.

Zgłoś nadużycie #3143 31 lipca 2016, 9:54

Buba to dzwoń koniecznie bo z kleszczami nie ma żartów, całe szczęście że nie zdążył się opić i że go w ogóle zauważyłaś. Daj znać co kolega powiedział.
Paulinka z facetami już tak jest. Dziś już się śmieje z tej sytuacji :-)

Zgłoś nadużycie #3144 31 lipca 2016, 10:40

Daga Fajna mama
Buba ja też miałam mnie się pieron wbił w brzuszek ale u mnie nie było zaczerwienienia. Wiem ze jak pojawia się zaczerwienienie to do lekarza, nie ma też znaczenia ile kleszcz był wbity jak jest nosicielem to chwila i zarazi. Naszemu sąsiadowi teraz wbił się w nogę a ze miał zaczerwienione to dostał antybiotyk.

Zgłoś nadużycie #3145 31 lipca 2016, 10:56

Tez mi się wydaje że zaczerwienienie zwiastuje stan zapalny więc lepiej się udać do lekarza i wziąć antybiotyk niż ma się coś gorszego zadziac tfu tfu

Zgłoś nadużycie #3146 31 lipca 2016, 11:36

Dziewczyny a jakie macie mleko modyfikowane?

Zgłoś nadużycie #3147 31 lipca 2016, 11:41

Nie kupowałam mleka modyfikowanego, bo jak nie będę mogła karmić liczę na to, że pediatra dobierze odpowiednie mleczko dla babelka. W końcu nie wiadomo czy będzie alergikiem, będzie mieć kolki czy jakieś inne dolegliwości więc narazie się wstrzymuje z zakupem ;)

Zgłoś nadużycie #3148 31 lipca 2016, 12:02

Daga Fajna mama
Ja tez mleka nie kupuje najpierw cyc, a jak nie wyjdzie to pewnie zacznę od nan, młodszy syn jest do teraz na nan :-D nic się po nim nie działo

Zgłoś nadużycie #3149 31 lipca 2016, 12:45

My kupiliśmy bebilon 1 w saszetkach i już mam spakowane bo co zrobię jak nie będę mieć pokarmu a nie wiem czy w szpitalu dają ale czytam o tym mleku i nie ma dobrych opinii.

Zgłoś nadużycie #3150 31 lipca 2016, 13:59

Brunette bo to właśnie tak jest z mm, że nie każdemu dziecku pasuje to samo. Trzeba próbować niestety co podejdzie. A w szpitalu powinni mieć jak najbardziej