Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3111 28 lipca 2016, 12:40

tysia2506 Fajna mama
haha dziewczyny padłam z waszych komplementów i przezwisk

Zgłoś nadużycie #3112 28 lipca 2016, 14:12

tysia2506 Fajna mama
mój mąż mówi na mnie Basza :D

Zgłoś nadużycie #3113 28 lipca 2016, 15:33

lorelei_l Fajna mama
Hej :) jak mówię mężowi, że jestem ogromna to on mówi, że jestem w ciąży to muszę tam wyglądać :P

Dziś trochę chłodniej i bez słońca, więc sprzątałam z synkiem trochę dom, byliśmy u dentysty i robiłam pranie. Pralka była zepsuta 3 dni to się rzeczy nazbierało.

Zgłoś nadużycie #3114 28 lipca 2016, 22:42

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Przedstawiam moje Skarbusie Rozalka i Alanek :D

Zgłoś nadużycie #3115 28 lipca 2016, 22:49

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej hej, znowu naprodukowałyście :-) my jesteśmy dziś po wizycie, mała waży 2700, ma bardzo nisko główkę, szyjka 1,5cm (tydzień temu 2cm), rozwarcie bez zmian na pół centymetra. Brzuch mi opadł, jest już daleko od piersi. Lekarza zmartwiło trochę łożysko bo mówi że widać że już bardzo stare ale przepływy są w normie. Trochę się tym stresuje bo lekarz bardzo długo je sprawdzał ale jakby było coś nie tak to by chyba powiedział. Jak mnie zapisywał na kolejną wizytę 16 sierpnia to stwierdził że pewnie się już nie zobaczymy. Po wizycie pojechaliśmy na zakupy i dorwałam w końcu staniki do karmienia, jestem przeszczesliwa bo już kilka tygodni nie mogłam nic znaleźć w moim rozmiarze a udało mi się kupić naprawdę ładne.
Buba mi na szczęście śdm w niczym nie przeszkadza bo do pracy nie dojezdzam a lekarza, szpital i centrum handlowe mam w obrębie swojej strefy wiec nie jest źle. W góry nie jedziemy, ja sie już nigdzie nie ruszam, czekam cierpliwie na rozpakowanie, zresztą nawet nie mam już siły. Ładnie mąż do Ciebie mówi hehe :-) myślę że to na pewno z miłości ;-) Mój cały czas mówi do mnie tylko "Brzuszku" i powiedział że jak urodze to dalej tak będzie mówił bo już się przyzwyczaił ;-) a dziś do naszej córy mówi tak "Julka sprzataj apartament, składaj pepowine ładnie w kosteczkę, pakuj walizkę i wychodz" płakałam ze śmiechu 😀Napisz proszę czemu ta dziewczyna szwagra wcześniej urodziła, miała jakieś komplikacje czy naturalnie zaczęła się akcja porodowa? Podziel się koniecznie jak już wybierzecie leżaczek.
Tysia ja też już ledwo chodzę, coraz gorzej się czuje i ciężko mi, do tego bolą mnie strasznie plecy na odcinku piersiowym. Musimy jakoś dotrwac do końca :-)
Daga patrząc na Twoje zdjęcia to Ty nie masz nic wielkiego a już na pewno nie "dupsko" :-) śmieszne są te nasze chłopaki ;-)
Lorelei pytałam dziś lekarza o dawkowanie wiesiołka i mogę brać 2x dziennie, też pije herbatkę z liści malin. Ciekawe czy pomoże :-)
A nasza Lidzia nadal nie dała znać, mam nadzieję że u Nich wszystko w porządku.
Muszę Was częściej czytać bo potem wychodzą mi takie długie teksty ech

Zgłoś nadużycie #3116 28 lipca 2016, 22:51

Lidzia nareszcie! :-) jakie cudne Skarby, no przepiękne, jeszcze raz gratulacje kochana :-) napisz jak się czujesz, jak sobie dajecie radę? Jesteś już w domu?

Zgłoś nadużycie #3117 28 lipca 2016, 22:52

Super że jednak Alanek został :-)

Zgłoś nadużycie #3118 28 lipca 2016, 23:30

tysia2506 Fajna mama
Jej Lidzia cudne dzieciaki napisz nam więcej co u was

Zgłoś nadużycie #3119 29 lipca 2016, 3:11

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej.Mam mało czasu więc rzadko zaglądam.No więc w czwartek miałam cc.Pierwszy był Alanek wydobyty i ważył 2960 53 cm a potem Rozalka 2330 i 51cm. Najpierw dostałam znieczulenie co nie było jakieś straszne,zwykle uklucie tylko ze u mnie 3 razy się wbijala.Potem zdretwialam i za chwilę już czuje jak mi wyszarpuja z brzucha dzidzie.To nie boli.Ale dziwnie,a potem drugie wyciągnęli i pokazali szybko po czym zabrali.Do lampy widziałam że jestem rozcieta.Straszny widok blee. Potem przewiezli mnie na salę po operacyjna i ponieważ jestem głupia dzwignełam głowę jak mi dzieci przynieśli na pierwsze karmienie po czym dostałam potem w kość.Gdy znieczulenie zaczęło puszczać to się okazało ze wystąpiły skutki uboczne znieczulenia i gdy tylko kazali z łóżka wstawać to miałam straszne migreny których się nie da opisać i było mi słabo i nie dobrze.Czułam się jak wrak człowieka.Nawet koło dzieci nie moglam zrobić. Moje maluszki są bardzo grzeczne i oby tak zostało.Dopiero w dniu wypisu czyli niedzielę mnie puścił ból głowy.Masakraaaa.A więc ja mając porównanie uważam że najlepszy poród to poród naturalny i gdybym mogła to bym taki wybrała.Dziwię się nie którym ze płacą za cc.Za ten ból który za tym stoi...PozDrawiam Was i życzę Wam szczęśliwego rozwiązania! Trzymam za Was kciuki! Paaa

Zgłoś nadużycie #3120 29 lipca 2016, 7:36

Daga Fajna mama
Lidzia jeszcze raz gratuluję śliczne bobaski i tez ciesze się ze został Alanek to śliczne imię. Wczoraj byłam jeszcze na zakupach i kupiłam małej na wyjście dresik jak będzie nie zbyt ciepło.

Zgłoś nadużycie #3121 29 lipca 2016, 8:03

Buba Gotowa na wszystko
Ale geniusz jestem, naprodukowałam wiadomość, odświeżyłam przed dodaniem i mi uciekła.

Lidzia- jeszcze raz gratuluję Ci dzieciaczków, są idealne, a że jeszcze trafiły Ci się grzeczne egzemplarze to w ogóle super, niech takie pozostaną jak najdłużej :) Też się dziwię jak kobiety mogą płacić za cesarki i to spore pieniądze, takie odbicie w lampie to musiał być straszny widok, wymaż go z pamięci. Najważniejsze że już jesteś po, dzieci są zdrowe i rodzina jest w komplecie :)

Brunette, dociągnij jeszcze z tydzień żeby ciaża była donoszona, niech się Julcia w komfortowych warunkach podtuczy :) Ale Ci termin wyznaczył, do 16. to Ty na bank nie dociagniesz :D hehe
Nie martw się łożyskiem, tłumacz sobie że jakby faktycznie było takie kiepskie to gin już teraz wolałby zakończyć ciążę. Obstawiam Ciebie jako kolejną która urodzi :)
Jak już coś wybiorę to oczywiście podzielę się, kurde tylko leżaczek mi został!! Wczoraj na wieczór jeszcze domówiłam przewijak, rogala do karmienia i jakieś pierdoły na all i miałam jeszcze brać klin zamiast podusi, ale w końcu nie skusiłam się, Kubie pod materac kładliśmy kilka książek i efekt był taki sam. Myślałam czy nowej pościeli córce nie zakupić, ale nie wzięłam bo kompletów ma chyba z 6 :)
Ta dziewczyna naturalnie urodziła bez znieczulenia, o 4. odeszły jej wody, o 5. byli w szpitalu a o 12. mała była na świecie :) jak na 1. dziecko elegancko. Miała już skończony 37tc a dzidzia ważyła 3200 :)

Ale mieliśmy wczoraj trochę stresa, pojechaliśmy z mężem i Kubą do Manufaktury (takie centrum handlowe, chyba największe w Łodzi) chcieliśmy zrobić zakupy, wejść do Smyka by te leżaczki pooglądać itd. Byliśmy z 10min. gdy dzwoni do Pawła tel. koleżanka z pracy. Paweł zamilkł, słucha co ta mówi, ja nie wiedziałam że to ona dzwoni, myślałam że coś się stało komuś z rodziny, jakieś nieszczęście bo tak zbladł na twarzy. Skończył i mówi wychodzimy. Okazało się że ta koleżanka ma znajomego w policji i prosiła żebyśmy jak najszybciej wyszli bo dowiedziała się od tego kolegi że istnieje duże prawdop. jakiegoś zamachu w Manu. Na szczeście nic się nie działo, ale znając życie przez dłuższy czas nie będziemy chcieli tam jeździć.

Zgłoś nadużycie #3122 29 lipca 2016, 10:34

Buba Gotowa na wszystko
Chyba znalazłam idealny :D http://allegro.pl/baby-mix-hustawka-lezaczek-elektroniczna-sensor-i6273813995.ht...

Zgłoś nadużycie #3123 29 lipca 2016, 10:39

tysia2506 Fajna mama
O kurcze Buba to musiałaś się nieźle wystraszyć
Lidzia ja się boję cesarki i mam nadzieje ze urodzę naturalnie. Całe szczęście masz to za sobą i ciesz się dzieciaczkami i daj czasami znak życia 😊
Ja wczoraj miałam fałszywy alarm na szczęście skurcze nawet co 3 minuty nasilają e się masakra byłam wystraszona ale 40 min po wzięciu nospy zaczęły puszczać jeszcze musze wytrzymać dwa tyg aby był donoszony i nie był liczony jako wcześniak. Dziś brzuch boli jakbym zakwasy miała

Zgłoś nadużycie #3124 29 lipca 2016, 12:12

O kurcze Buba to mieliście niezłego stresa, całe szczęście że się dobrze skończyło. Dziwne że nie zrobili ewakuacji tylko dowiedzialas się drogą prywatną. Byłam w maju w Manufakturze przy okazji ślubu w Łodzi, całkiem ładne centrum handlowe. Będę się śmiała jak przenoszę ciążę :-) ale przy takim łożysku nie sądzę. Super wypaśny ten leżaczek, żeby tylko Jagódka chciała w nim leżeć bo cena też ładna.
Lidzia współczuję takiego widoku ale pewnie szybko zapomnisz, ja też bym dobrowolnie nie poszła na cesarke ale czasem nie ma wyjścia.
Powiedzcie mi dziewczyny czy donoszona ciąża to zaczęty 38tc czy skończony?

Zgłoś nadużycie #3125 29 lipca 2016, 12:30

lorelei_l Fajna mama
Lidzia śliczne dzieciaczki :) trochę teraz będzie czasu trzeba, żeby sobie rodzinną rzeczywistość ułożyć od nowa

Brunetka gdyby coś już teraz było nie tak z łożyskiem to pewnie by Cię lekarz skierował do szpitala już.

Buba no faktycznie można się mega zestresować taką wiadomością.

Dziś trochę chłodniej u nas, ale i tak nic mi się nie chce :P moje skurcze przepowiadające to krzyżowe oczywiście (jak cały pierwsz poród), więc sobie poszukałam informacji co z nimi robić. Może którejś się jeszcze przyda http://www.blog.przedporodem.pl/bole-krzyzowe-w-czasie-porodu-jak-sobie-z-nimi-p...

Zgłoś nadużycie #3126 29 lipca 2016, 12:45

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, ładne ładne bo w starych murach zrobione, jak ktoś do Łodzi przyjeżdża to wycieczka do manu obowiązkowa :) Tak jak Złote Tarasy w Warszawie hehe :) Właśnie masz rację, gdyby zagrożenie było realne to pewnie wszystkich by od razu ewakuowali. Dzisiaj Paweł mi napisał smsa, że jego kolega z pracy też pojechał do manu na wieczór i już była dyskoteka, pełno policji, chyba coś było na rzeczy, aż ciary przechodzą. Choć z drugiej strony zastanawiam się czy to nie jest robione celowo, by pokazać że nasze służby pracują, pokazówa, cholera wie.
Nie zakładam innej opcji, mała musi kochac swój leżaczek jeżeli kupimy taki drogi :D jej brat miał najzwyklejszy, jeszcze w spadku po koleżance dostałam, bez bajerów i uwielbiał w nim leżeć, parę razy się bujnęło i już spał. On to był i jest kochane dziecko do spania, po tatusiu :D liczę że Jagódka też taka będzie.
A donoszona ciąża to 37 tydzień, czyli u Ciebie jeśli dobrze chodzi suwaczek będzie za 5 dni :) jak mam 36t6d to jestem w 36tc, dopiero jutro będzie 37tc i ciąża donoszona.
Tysia, ale Twój mały Cię straszy no. Dobrze że po nospie przeszło!

Zgłoś nadużycie #3127 29 lipca 2016, 13:57

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lidzia przecudne maleństwa, trzymajcie się zdrowo! :) najważniejsze, że masz już to za sobą i dałaś radę z tym bólem głowy. Z tego co wiem właśnie po dzwignieciu głowy są takie skutki uboczne, więc dziewczyny jak będziecie po cesarce to cały dzień w bezruchu pamiętajcie. Ojej Tysiu to dobrze, że przeszły. Ale kurcze jak już miałaś skurcze co 3 min to pewnie nie długo się rozpakujesz. Brunette ja słyszałam, że skończony 37 tydzień to ciąża donoszona i dlatego mam w skierowanie na CC wpisane do przyjęcia w 38 tc. Buba cena mnie powalila :D ale taki kozacki ten leżaczek, że podejrzewam że Jagodka wcale nie będzie chciała z niego wychodzić hihi ;) ja kupiłam ten co kiedyś Wam wklejalam z wibracjami i melodyjkami do 18kg za 140 zł bez przesyłki i jestem z niego zadowolona. Myślę że się sprawdzi.

Zgłoś nadużycie #3128 29 lipca 2016, 14:11

Paullinka89 Gotowa na wszystko
A ogólnie u mnie to dalej pracowicie i myślę że już tak zostanie dopóki nie pojadę do szpitala. Mieliśmy trochę problemów z obecnym mieszkaniem bo się okazało, że umowa do października. Jak się znajdą nowi lokatorzy to właściciel zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem.. W niedzielę będziemy już nocować na nowym :) samopoczucie bez zmian, tocze się, kiepsko sypiam, zaczęły się obrzęki nie ustępujące po nocy ani po odpoczynku. Wczoraj od lekarza dostałam skierowanie do chirurga naczyniowego i badania do zrobienia. Kardiolog dał pozwolenie na CC, powiedział że jak już tyle bez leków wytrzymalam to do porodu już nie muszę nic brać. Aczkolwiek mam puls tak wysoki, że stwierdził że przy większych wysilkach może być ze mną kiepsko więc mam często leżeć i odpoczywać. Poza tym mam problem bo dostałam skierowanie na ktg mam robić raz w tygodniu a nie mam gdzie. Pytałam wczoraj w przychodni to poradzili że w przychodni przyszpitalnej ale też nie wiadomo czy na tym jednym skierowaniu będą robić je raz w tygodniu. I tyle u mnie

Zgłoś nadużycie #3129 29 lipca 2016, 14:32

tysia2506 Fajna mama
37 tyg i 0 dni to już donoszona 36 i 6 to jeszcze wcześniak 😊

Zgłoś nadużycie #3130 29 lipca 2016, 14:34

tysia2506 Fajna mama
Dlatego muszę wytrzymać jeszcze tydzień I 5 dni aby nie był wcześniakiem dlatego się tak wczoraj wystraszyłam bo przez to dłużej jest się w szpitalu na obserwacji