Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3071 25 lipca 2016, 12:44

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, czy w tym szpitalu pracuje Twoja gin? Ja bym do niej zadzwoniła i się dowiedziała co robić dalej, wydaje mi się że to ona powinna Ci powiedzieć kiedy masz sie zgłosić na oddział. Trzymam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #3072 25 lipca 2016, 16:19

tysia2506 Fajna mama
Cały bytomski szpital paulinka
Jak się czujecie? Ja poce się jak szczur na ta burze masakra jutro do lekarza wreszcie bo mam bóle i ciekawa jestem czy to przez skracająca szyjkę

Zgłoś nadużycie #3073 25 lipca 2016, 16:20

tysia2506 Fajna mama
Dziewczyny co z lidzia?

Zgłoś nadużycie #3074 25 lipca 2016, 16:28

lorelei_l Fajna mama
noszesz jaki upał, rano się jeszcze tak źle nie zapowiadało. Dziś i jutro mam dwójkę pod opieką- synka i córkę przyjaciółki (bo tata przyjaciółki, który siedział z wnuczką w domu jest w szpitalu i nie ma się kto znią zająć, bo przedszkole otwarte od sierpnia dopiero) i wbrem pozorom to dużo łatwiej niż z jednym dzieckiem, bo same sie sobą zajmują, oczywiście jak się nie kłócą.

jest tak gorąco, że od rana tylko piję i jem owoce, marzenie, żeby ważyć 64 kg na koniec ciąży jakos wydaje się być nierealne.

Zgłoś nadużycie #3075 25 lipca 2016, 18:31

Buba Gotowa na wszystko
Też się pociłam na maxa, ale na szczęście pada deszcz i jest czym oddychać, w końcu! Dzisiaj znowu trzeba się ogarnąć przed wizytą i już przeżywam jak to zrobić.
Lorelei, ja też lubię jak mój ma towarzystwo w swoim wieku bo się zamkną w pokoju i bawią, później jest tylko pół godziny sprzątania :)
Oglądam leżaczki i mam dylemat. Podoba mi się aż 10 :/ jak ja mam się zdecydować, jak idąc do sklepu mam dylemat czy wziąć rożka czekoladowego czy bambino :P stoję i dumam dłuższą chwilę.

Zgłoś nadużycie #3076 26 lipca 2016, 10:17

Daga Fajna mama
Ja juz po wizycie i dzisiaj mała miała wagę 3,1kg dostałam tez skierowanie do szpitala na 9.08, tak że jeszcze dwa tygodnie :-D

Zgłoś nadużycie #3077 26 lipca 2016, 12:33

lorelei_l Fajna mama
Daga a ty cc będziesz miała, że od razu ci dają skierowanie na taki odległy termin?

Ja dziś zdycham z gorąca, na szczeście co 15 minut moczę nogi w basenie, bo chyba by spuchły jak balon. W nocy miałam 2-3 godziny skurczy krzyżowych, ale na tyle silnych, że zaczęłam liczyć i się zastanawiać co trzeba do torby spakować. Na szczęście o 5 przeszły. Dalej nie mam wyniku gbs, ale jak zadzwoniłam tam to się okazało, że laboratorum zapomniało dodać na stronę www wyniki i za 2h mam mieć.

Zgłoś nadużycie #3078 26 lipca 2016, 12:50

Daga Fajna mama
Tak ja mam cc , a i wynik gbs mam negatywny. Wróciłam od lekarza a mój młodszy płacze ze ucho go boli i fru do lekarza okazało się ze ma zapalenie ucha ech. W piątek wizyta u laryngologa okazało się ze ma tez bardzo przerośnięty trzeci migdał.

Zgłoś nadużycie #3079 26 lipca 2016, 13:37

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

Brunette, Paulinka co u Was? Dawno nic nie pisałyście, proszę się zameldować :)

Daga, dobre wieści po wizycie :) kurde 2 tygodnie i będziesz miała swoją Adę, czad :) najfajniejsze w cesarce jest to, że o ile nic nie zacznie się wcześniej to możesz się nastawić na któryś dzień i spokojnie czekać. Dużo zdrówka dla synka!!

Lorelei, po takim czasie bóli pewnie sama bym spanikowała i już dawno czekała w szpitalu, dobrze że nie jechaliście.

Zjadłam wczoraj mieszankę wybuchową mnóstwo śliwek i borówkę, podziałało i w końcu udało mi się załatwić. Tylko teraz popadam w drugą skrajność, czy to czasem organizm nie zaczyna się oczyszczać przed porodem :P Dzisiaj wizyta więc dowiem się co słychać na dole, czy szyjka się skraca bo ostatnio miałam takie kłócia nieprzyjemne.

Zgłoś nadużycie #3080 26 lipca 2016, 15:49

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny ja dziś po wizycie Wojtek waży 2420 także już spory szyjka ok ale głowę ma bardzo nisko przez co naciska mi na szyjkę i sprawia mi to bardzo ból kolejna wizyta dopiero za 3 tyg i obym na nią nie dotarła bo to juz będzie 38 tydz a Kamila urodziłam w 38 tyg wiec oby teraz było podobnie licze na 15 sierpnia 😉

Zgłoś nadużycie #3081 26 lipca 2016, 15:52

tysia2506 Fajna mama
Jej Daga juz? Zleci szybko 😊 a waga imponująca do 3500 dobije do 9 sierpnia

Zgłoś nadużycie #3082 26 lipca 2016, 16:10

Brunette83 Gotowa na wszystko
Ja się melduje :-) u mnie wszystko w porządku, męża mam w domu już drugi tydzień bo w zeszłym miał urlop a w tym pracuje w domu bo mu biuro zamknęli na światowe dni młodzieży i nie musi chodzić mimo że ma do pracy 200 metrów :-) ale najważniejsze że z urlopu mu to nie schodzi. Także poświęcam mu czas i mało mnie tu ale Was podczytuje. Chodzimy codziennie wieczorem na dłuuugie spacery, może uda się do dwóch tygodni wygonic to moje dziecię :-) za tydzień w środę będę już miała donoszoną ciążę a bardzo boję się przenosić i rodzic dużego klocka. No zobaczymy jak to będzie.
Buba jak się udały imieniny? Pewnie pojadłaś sobie dobrych rzeczy ;-) Super że wynik masz ujemny a czemu poprzednio robili Ci dodatkowo w szpitalu? Pochwal się koniecznie jakimś zdjęciem jak już będziesz miała obrobione. Też jestem opuchnieta ale bardziej na twarzy niż na konczynach a wagą miałyśmy się teraz nie martwić tylko dopiero po porodzie. Ja co prawda +3kg od wagi wyjściowej ale razem z tymi 7mioma które najpierw straciłam to 10 chociaż czuje się na 20. Coraz ciężej mi się chodzi, brzuch mnie tak jakby ciągnie i czuje takie hmm rozrywanie. Odnośnie Gdańska to też czytałam że plaża zamknięta ze względu na wykryta bakterie. Tu masz artykuł http://www.tvn24.pl/sinice-zaatakowaly-trojmiejskie-kapieliska,663412,s.html. Może lepiej gdzieś obok Trójmiasta pojechać. Daj koniecznie znać jak będziesz po wizycie.
Daga kurcze uważaj na siebie, jak to się stało? Potknelas się? Najważniejsze że byłaś na wizycie i z Adusią wszystko w porządku. Dużo zdrówka życzę dla synka.
Paulinka wydaje mi się że musisz mieć skierowanie od swojego lekarza ze wskazaniem terminu tak jak ma Daga i miała Lidzia.
Lidzia właśnie co u Was? Odezwij się do nas. Jak się czujesz? I jak się odnajdujesz w nowej rzeczywistości? Jak dzieciaczki się rozwijają? Jesteście już w domu? Czekamy na fotkę :-)
Lorelei to widzę że u Ciebie już coś zaczyna się dziać ;-) Na kiedy masz termin? Zazdroszczę tego basenu.
Tysia ja też się strasznie pocę, budzę się rano mokra i okropnie się z tym czuje, idę pod prysznic a za chwilę znów jestem spocona. Teraz się trochę ochłodziło bo burza była i pada już kilka godzin więc w końcu jest czym oddychać. Daj znać jak Twoja szyjka.

Zgłoś nadużycie #3083 26 lipca 2016, 16:14

Tysia tak długo pisałam wiadomość że mnie uprzedzilas w moim pytaniu :-) może Wojtuś chce juz wychodzić skoro tak nisko, waga nie taka duża, moja tydzień temu ważyła prawie 2600 dlatego chcę szybko rodzic :-)

Zgłoś nadużycie #3084 26 lipca 2016, 16:30

lorelei_l Fajna mama
Waga z usg to wróżenie z fusów, na drugim forum dziewczynę położyli do szpitala, bo mała w tydzień przybrała rzekomo 30g i ważyła 2710g, zrobili w tym samym dniu cc i na wyjściu dziecko miało 3310g, więc się rypnęli o 400g, ale stresa jej zrobili.

U mnie Kamil był 2 dni przed terminem porodu, miał być 3050g a był 3580g, więc też o 500g pomyłka. Ja mam termin niby na 11.08 z OM, ale już wiem, że jest błąd w sugerowanej dacie poczęcia. więc prawdziwy termin powinnien być na 18.08, a że liczę, że się uda może między 4 a 11.08 :) bo synek już będzie chodził do żłobka i będzie łątwiej z opieką nad nim. Niby według ostatnich 3 usg mam termin między 18 a 20.08 :)

Zgłoś nadużycie #3085 26 lipca 2016, 16:30

Lorelei pisałaś kiedyś że bierzesz olej z wiesiołka, ile razy dziennie go zazywasz? Naczytalam się że znacznie przyspiesza rozwieranie szyjki i dzięki temu skraca się poród. Bardzo chcę w to wierzyć :-) Kupiłam sobie oeparol ale nie ma nic o dawkowaniu w ciąży.

Zgłoś nadużycie #3086 26 lipca 2016, 16:30

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki, ja znowu na szybko. Cały ten tydzień mamy zawalony i niestety brakuje czasu na czytanie Was :( byłam dziś na wizycie i 10.08 mam się stawić w szpitalu jeśli chce rodzic w Bytomiu. Jeśli się zdecyduje na Swietochlowice tam gdzie jest moja dr to mam się stawić 17 i tego samego dnia będę mieć CC. Mam się zastanowić bo w Bytomiu poleze kilka dni zanim się doczekam cesarki. A mała u mnie też z imponująca waga wyliczona na 2800gr, aczkolwiek obstawiam 2500 conajwyzej bo to nie realne by przez kilka dni pół kilo przybrała :) dzisiaj obiecuję nadrobie Was wieczorem, 3majcie się :*

Zgłoś nadużycie #3087 26 lipca 2016, 16:33

Lorelei wiem że waga z usg jest szacunkowa, nawet na opisie zawsze mam napisane +/- 300 czyli w sumie 600 :-) a i o kilogramie pomyłki słyszałam

Zgłoś nadużycie #3088 26 lipca 2016, 16:34

Daga Fajna mama
Dziewczynki wcale nie jest ciężko rodzic duże dziecko mój Szymek miał 4kg i poszło w 3,5godz . Bardzo dobrze wspominam ten poród nie ma co się bać ja wolę większe dziecko niż takiego maluszka :-D . A ja ani się nie pocę ani nie puchnę łącznie przytyłam 13kg juz pewnie wiele nie przytyję, młoda tez bardzo naciska na szyjkę i ból czasami jest nie przyjemny ale moja szyjka jest mega wytrzymała jej to chyba nic nie zagrozi hehe

Zgłoś nadużycie #3089 26 lipca 2016, 17:38

tysia2506 Fajna mama
Ja przy brałam 12,5 kg także nie jest źle 😊

Zgłoś nadużycie #3090 26 lipca 2016, 18:45

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Daga całe szczęście, że upadek okazał się nie groźny. Widzę, że podobnie idziemy się kłaść do szpitala :) Cieszę się też, że Wasze wizyty i maluszki w porządku. My się rozkrecamy powoli z przeprowadzka trochę liczę po cichu, że może coś przyspieszy. Ale jakby nie patrzeć 2 tygodnie to już nie długo. Bardzo mało przybralyscie, mnie ostatnio baaaardzo waga smignela do góry i już mam 16 kg! Aczkolwiek wychodzi, że w ciągu ostatniego tygodnia nawet nie ubyło mi pół kilo. Ale możliwe że i u mnie się organizm oczyszcza bo jak cała ciąże nie szło się załatwić tak teraz nie ma problemu i ciągnie mnie na wymioty. Buba to Ty się jeszcze przed porodem na wakacje wybierasz? :) Brunette kurde gdzieś ostatnio znalazłam dawkowanie ale nie będę Ci teraz pisać bo nie pamiętam na 100% jak znajdę to Ci napisze ile tego wiesiołka