Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3051 21 lipca 2016, 16:11

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, nie chcę zapeszać ale jak zobaczyłam że płytki nie spadły drastycznie tylko ciut się podniosły to poczułam ulgę, ale jeszcze miesiąc. Musi być dobrze :) nie biorę kwasu, tylko tyle co jest w moich tabletkach. Weź się podziel swoimi, masz ich tak dużo że 3 osoby by się załapały :P hehe
Wiadomo, że odległość macie sporą między Krakowem i Warszawą, ale może w końcu zbudują autostradę między tymi miastami i podróż będzie superkrótka. Będziecie do rodziców jeździć na weekendy, oni do was też czasami wpadną, ułoży się. Najwazniejsze że tych dziadków zawsze będzie miała i będzie ich oczkiem w głowie :) No to też macie dużo ciuszków, można sklep otwierać :D Ja też to powtarzam, że ja w ciąży mogłabym sobie być co chwilę, człowiek zdrowiej żyje :D doskwiera mi tylko brak możliwości schylania się i to że szybko się męczę a tak to luzik. Nie mogę marudzić, bo później wiem że będę tęsknić i zazdrościć ciężarnym.
Tak na mój rozum to pewnie jak mała będzie miała z 3 miesiące to możecie już jechac, może wcześniej. W podróży pewnie będzie spała, na karmienie gdzieś się zatrzymacie czy na zmianę pieluchy :)

Zgłoś nadużycie #3052 21 lipca 2016, 19:00

Daga Fajna mama
Tak karnet do energylandii jest na cały dzień ale będąc już tam są inne atrakcje za które się płaci i fotki tez kosztuje smakołyki jedzenie picie hehe pewnie jak ja bym z nimi pojechała to wydaliby dużo mniej ;-) ale to 10ur wiec warto było bo młody przeszcześliwy .

Zgłoś nadużycie #3053 21 lipca 2016, 21:39

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba chętnie Ci oddam połowę plytek na czas porodu, w końcu trzeba się dzielić z innymi :-) autostrada ma być dopiero w 2020 gotowa a i tak wiadomo że budowa się przedłuży ;-)
Daga najważniejsze że Szymonek szczęśliwy, w końcu 10 lat kończy się raz w życiu ;-)
Ja już po wizycie i mała waży ok 2560g czyli przez trzy tygodnie przybrała pół kilo, szyjka jest miękka i się skrocila z prawie 4cm do 2cm. Rozwarcie na pół cm. Lekarz powiedział że mogę urodzić zarówno jutro jak i za dwa tygodnie ale raczej nie przypuszcza żebym wytrwala do terminu chociaż wszystko się może zdarzyć tak naprawdę. Mam się zgłosić na ktg do szpitala. Dostałam od niego specjalne zaświadczenie na światowe dni młodziezy żebym mogła spokojnie dojechać i do niego i do szpitala. Następna wizyta za tydzień. I to chyba tyle :-)

Zgłoś nadużycie #3054 21 lipca 2016, 22:46

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Buba oby tak dalej z płytkami, ale jest szansa że skoro same podskoczyly to już nie spadną :) zazdroszczę takiego samopoczucia ja już mam totalnie dość. Jest mi ciężko, nie mogę chodzić, ciągle bolą a to plecy a to brzuch i chodzę jak kaleka. Nie mogę spać i ciągle jestem bez sił. Na szczęście dopiero od niedawna takie atrakcje wcześniej było niebo lepiej. Tysia co u Ciebie, jak samopoczucie? Śliczny apartament Wojtusia :) Lorelei to teraz będziesz w końcu częściej do Nas zaglądać. Podzielilabys się wspomnieniami z wakacji ;) Daga na pewno synio miał mega frajdę, grunt że zadowolony z urodzinek. A na następny rok będziesz mogła przypilnowac ;) Brunette więc jesteśmy w tej samej sytuacji. Mnie też powiedziała że w każdej chwili może mnie wziąć, a jak będzie to wyjdzie w praniu. Co do fragminu biorę cała ciąże profilaktycznie z powodu podwyższonego czynnika krzepnięcia krwi i poronien w wywiadzie. Zakrzepica jest prawdopodobna z podwyższonym tym czynnikiem a że ostatnio odczuwam stały ból i rwanie w miejscu głównej żyły w nodze więc jest to do sprawdzenia. Jak o kimś zapomniałam to przepraszam. A i ogólnie chciałam powiedzieć, że tak czuję że jak nas weźmie to zaczniemy rodzic już jedna po drugiej :)

Zgłoś nadużycie #3055 22 lipca 2016, 2:23

lorelei_l Fajna mama
ja oczywiście standardowo nie śpię od 2, pewnie do 4. Sama ciąża to pikuś lepiej znoszę niż poprzednią, bo nie mam tych moich problemów skórnych, ale bezsenność to chyba jest wpisana w ciążę u mnie. Wczoraj w sumie wyszło mi 6h snu na dobę, ale z przerwą pomiędzy nimi 2h. W dzień spać się nie da, bo u sąsiadów pracują 3 koparki i cały czas jeżdzą wywrotki, więc jak nie klaksony, to gromkie "kurrwwaaaa" nie pozwala zasnąć w ciągu dnia. 
Paulinka wakacje były bardzo udane, ale chwalenie się jakoś specjalnie to nie w moim stylu chyba :)

Zgłoś nadużycie #3056 22 lipca 2016, 10:19

tysia2506 Fajna mama
Hej Paulina Brunette super wieści i wagi bardzo dobre ja jestem ciekawa ile mój we wtorek mam wizytę

Zgłoś nadużycie #3057 22 lipca 2016, 10:24

tysia2506 Fajna mama
CO do mojej sytuacji zaczęło mnie w środę boleć w dole brzucha w krzyżu i strasznie kuło mnie w pochwie i to dobre parę godzin i się nasilało ale wieczorem położyłam się spać i do rana przeszło ufffff bo troszkę jeszcze za wcześnie jeszcze minimum 2 tyg

Zgłoś nadużycie #3058 22 lipca 2016, 11:02

Lorelei ja też ostatnio śpię w nocy po kilka godzin, jak wstanę siku to nie mogę zasnąć. Za to w dzień udaje mi się zaliczyć godzinna drzemke mimo wszystkich możliwych hałasow z ulicy. Po prostu już padam ze zmęczenia. Aj tam chwalić się od razu, opowiedzieć co robiliście. Widoki świetne, kocham morze. Widzę że chyba plyneliscie jakimś statkiem :) Tysia też w ciągu ostatnich dni 2 razy miałam takie dolegliwości, ale nie spodziewałam się za bardzo że to może sugerować że się zaczyna, w końcu nigdy nie rodziłam i nie wiem czego się spodziewać. Z tym kluciem wytłumaczyłam sobie że się szyjka chyba skraca, co się potwierdziło na wczorajszej wizycie. Ale ja już tak samo jak dziewczyny nie planuje brać ani magnezu ani nospy..

Zgłoś nadużycie #3059 22 lipca 2016, 11:29

tysia2506 Fajna mama
Tez nie planuje juz brać nospy ani magnezu jAK ma się zacząć to widocznie Wojtuś jest gotowy. Co do skracania to się okaże we wtorek będę wtedy też miela badanie na paciorkowca którego się boje bo nigdy go nie miałam i jakieś takie ponizajace dla mnie jest to badanie.

Zgłoś nadużycie #3060 22 lipca 2016, 11:33

tysia2506 Fajna mama
Lorelei zazdroszczę wyjazdu nad morze tez chciałam jechać ale ciąża pokrzyżowala plany ale za rok sobie odbije my chcemy wynająć domek i jechać na dwa tygodnie

Zgłoś nadużycie #3061 22 lipca 2016, 13:28

tysia2506 Fajna mama
Właśnie wyszorowalam łazienkę i umieram masakra głupia łazienka a tyle męczarni

Zgłoś nadużycie #3062 22 lipca 2016, 15:31

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

Brunette, bo wczoraj zapomniałam napisać, siostra przyjeżdża tak raz na 2-3 tyg. teraz miała dłuższą przerwę. Ale zaczynają z mężem powolutku ogarniać kredyt i mam nadzieję, że do końca roku kupią już mieszkanie w Łodzi i będziemy się często spotykać :)
To jak możesz pozyć chociaż z 50tys. tych płytek, tyle mi styknie serio :) Jak mój mąż wróci z pracy to podjade do przychodni zobaczyć czy mój gbs w końcu dotarł.
Ciekawe kiedy zrobią tę autostradę, budowa trwa strasznie długo ale jak już będzie to poczują wszyscy różnicę, kiedyś do Warszawy jeździliśmy kilka godzin przez jakieś Brzeziny itp. a teraz raz dwa ciut ponad godzinka i jestem u siostry pod blokiem :)
Mała waży idealnie jak na ten tydzień ciąży :) nieźle już masz szyjkę skróconą, coś szybko postąpiło.

Paulinka, jakby mnie tak bolało jak Ciebie to pewnie też życzyłabym sobie wcześniejszego porodu i miałabym dość. Ale jak jest Ci czasami ciężko i wszystko boli i strzyka pomyśl sobie że jeszcze zatęsknisz za brzuszkiem, za ruchami, teraz Maja ma wszystko czego do szczęścia potrzebuje, Ty sobie jeszcze w dzień możesz odpocząć, masz ciszę i spokój. Dla mnie to wielkie pocieszenie :) Przyjdzie jej pora to już wszystko się zmieni. W zasadzie wszystkie mamy podobne terminy raczej druga połowa sierpnia wiec możesz mieć rację, że jedna po drugiej wyląduje w szpitalu :) Ja mogę ostatnia, nie będę się wpychać :D

Tysia, ja też wizytuję we wtorek, oj ciekawa jestem co tam na dole bo dzisiaj chyba czuję że mi się mała centralnie główką w dół wcelowała, czułam takie dziwne szczypanie nie umiem tego ująć. Dobrze że jednak nic się nie rozwinęło, 34tydzień to za wcześnie. I przestań się forsować, wicie gniazda Ci się właczyło? :)
Nie martw się pobraniem wymazu, babka weźmie patyczek i delikatnie smyrnie obie okolice.

Mąż sostry ma wziąć aparat i mi porobić trochę zdjęć, lubi fotografię i robi fajne zdjęcia. Ciekawe co nam z tego wyjdzie, bo ja wyglądam jak wieloryb i się sobie strasznie nie podobam, ale jakąś pamiątkę chciałabym mieć :) Mój tata wprawia jutro imieniny na działce swojej babeczki, mam mu zrobić tort bezowy, wieki nie jadłam a strasznie go lubię :) będzie dużo gości, samych dorosłych 15os. plus dwójka dzieci.
A i chyba za tydzień w sobotę pojedziemy na cały dzień do Gdańska, obojętne może być Sopot, na plażę, pobyczymy się z Kubusiem, pobawimy i wieczorem wrócimy do domu, autostradą 3,5h mniej więcej się jedzie. Już się nie mogę doczekać :) dobry i taki krótki wypad.

Zgłoś nadużycie #3063 22 lipca 2016, 19:34

tysia2506 Fajna mama
Lidzia jak się czujesz? Jak maluszki? Wszystko dobrze?

Zgłoś nadużycie #3064 23 lipca 2016, 8:42

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka pytam bo się nie znam ale lekarz na pewno wie co robi a kiedy masz wizytę u kardio? Ja się już czuję podobnie jak Ty dlatego chciałabym się niedługo rozpakować.
Lorelei_I byliście w Niechorzu? :-) ja też ostatnio budzę się w nocy idę na balkon i tam siadam w fotelu bo mi duszno, dziś nawet kanapki sobie w nocy robiłam.
Tysia też mam takie dolegliwości, lekarz mi powiedział że na tym etapie ciąży już tak będzie, u mnie to kłucie w pochwie to na pewno skracanie szyjki bo jak pisałam wcześniej jest krótsza o 2cm. Nie stresuj się tym gbs-em, tak jak Buba pisała w razie czego podadzą antybiotyk, wiadomo nie jest to przyjemne ale lepiej zabezpieczyć dzidziusia.
Buba to często się z siostrą widujesz, nic dziwnego że Mały z Nią zżyty. My jechaliśmy w maju z Warszawy do Łodzi na ślub to w szoku byłam że tak szybko, faktycznie lekko ponad godzinkę, pierwszy raz jechałam odkąd zrobili ta drogę a potem z Łodzi do Krakowa też fajna droga bo głównie dwa pasy tylko dużo świateł po drodze. Wszystkiego dobrego dla taty :-) ja raz próbowałam zrobić tort bezowy i niestety wylądował w koszu bo mi nie wyszedł. Super że sobie pojedziecie nad morze, odpoczniesz sobie, powdychasz jodu i od razu samopoczucie lepsze :-) zazdroszczę tej odległości. Jak mieszkałam w Wawie to na wszystkie długie weekendy jeździłam. Teraz jest na to za daleko.
My sobie dziś jedziemy nad wodę bo wróciły upały, ciekawe ile wytrzymam, najwyżej będę siedzieć w cieniu. Udanego weekendu dziewczyny.

Zgłoś nadużycie #3065 23 lipca 2016, 8:58

lorelei_l Fajna mama
Buba korzystaj z opcji wyjazdu nad morze, bo już sama zmiana otoczenia jest odprężająca, choć czytałam, że gdzieś koło Gdańska wykryli e.coli w wodzie i nie można się kąpać- sprawdź gdzie przed wyjazdem
Tysia jak ty łazienki szorujesz to nic dziwnego, że skurcze się mogą pojawić, lepiej się nie przemęczać na tym etapie
Paulinka u Ciebie się skurcze przepowiadające powinny już pojawiać, bo w końcu kiedyś macica musi zacząć ćwiczyć
Lidzia pewnie teraz zajęta organizacją rzeczywistości na nowo :)

Gdzieś na Śląsku się czworaczki urodziły- to musi być jazda jak wszystkie na raz płaczą, bez pomocy kogoś się nie obejdzie, bo matka to chyba tylko non stop karmi po kolei.
Odnośnie gbs, to lepiej pobrać próbkę niż potem bejbika leczyć, a na takie sensacje w tych okolicach trzeba się przygotować. Mi na szyciu krocza sprawdzali czy nie ma pęknięcia pochwy, co średnio przyjemne, bo od drugiej strony. Ale jak ma coś z tamtąd się potem przedstawać do pochwy, to mogą sobie grzebać ile chcą :D

Zgłoś nadużycie #3066 23 lipca 2016, 9:57

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, jakbym mogła wybrać sobie miejsce do życia to zdecydowanie suwalszczyzna, lasy, jeziora, grzyby, pięknie tam jest! Co roku jeździmy w okolice Suwałk na wakcje. Ale mieszkanie w centrum ma tez swoje plusy min. wszędzie mamy po równo czy nad morze czy w góry :) mamy autostradę do Gdańska, Warszawy. Niech budują autostrady wszędzie :) Dziękuję w imieniu taty :) Jak Ci raz beza nie wyszła to sie nie poddawaj zrób raz jeszcze, ja myślę że sekret bezy to dobre ubicie białek z cukrem, dodanie trochę skrobii, soku z cytryny, a później długie suszenie jej w piekarniku przy niskiej temp. Musi Ci wyjść :) teraz jest sezon na maliny, borówki, mąż był rano na ryneczku i mi pokupował. Dawno tortu bezowego nie robiłam, a wszyscy bardzo lubimy. A tak zmieniając temat ciekawe czy ktoś z bliskich mi zrobi torcik na ur. ja zawsze każdemu robię, bo lubię piec :D

Był wynik gbsa, ujemny ale poprzednio tez miałam ujemny a jak mi w szpitalu powtórzyli przed porodem to okazało się, że jednak jest na plus, no ale wynik mam więc gin tak mi wpisze w kartę. Wszystkie badania do porodu już zrobiłam, zaraz dokupię resztę rzeczy i mogę spać spokojniej :)

Lorelei, dzięki za podpowiedź, bo nie słyszałam by gdzieś wykryli bakterię. Weź czworaczki, wiadomo że to wielkie szczęście dla rodziców, w końcu to ich dzieci, ale pierwsze lata to musi być hardcore, oboje rodzice muszą zrezygnować z pracy bo jak inaczej, do tego babcia do pomocy. Tylko z czego wtedy ludzie żyją. Pięknie nazwali dzieciaczki, że pierwsze litery imion tworzą słowo "mama" :)

Udanego weekendu dziewczyny! Odpoczywajcie sobie :)

Zgłoś nadużycie #3067 24 lipca 2016, 8:12

Daga Fajna mama
Hello dziewczynki my wczoraj robiliśmy ur Szymusiowe rodzinka się zjechała. Pogoda dopisała wiec robiliśmy grilla i siedzieliśmy na dworze. Miałam wczoraj mały wypadek spadłam ze schodów ech ale naszczescie z mala wszystko okej szyjka w porządku Ada nie ucierpiała waży 2,9kg. Jedynie mój biedny palec wygląda jak wielka bania hehe zalecenia chodzić w bucie ze sztywna podeszawa :-D . Jak na razie kuśtykam i palec boli. Miłego dnia dziewczynki :-)

Zgłoś nadużycie #3068 24 lipca 2016, 10:07

lorelei_l Fajna mama
Daga to musisz bardzo uważać na siebie, bo to może być bardzo niebezpieczne takie spadanie. Z tą stopą to ciężko, bo jak tak gorąco to klapki nie mają raczej twardej podeszwy.

My wczoraj też grillowaliśmy, a dziś zapowiadał się ciąg dalszy, ale jakoś mży, więc nie wiem czy goście w domu nie będą siedzieć. Poranek zatem zaczęłam od sprzątania całego domu :D

Zgłoś nadużycie #3069 25 lipca 2016, 7:57

Buba Gotowa na wszystko
Daga, to brzmi groźnie, taki upadek w ciąży ale najważniejsze że z małą wszystko ok. Kiedyś złamałam ten najmniejszy palec, kopnęłam z całej siły (niechcący) framugę. Ale po kilku dniach przestało boleć, oby i Tobie szybko przeszło :)

W sb porobiliśmy kupę zdjęć, wybrałam z 15 szt. do dalszego obrobienia przez szwagra. Mamy ładną pamiątkę :)
Do mojego terminu zostało 27 dni, jestem w szoku!!! Bardzo puchną mi ręce i stopy, w zasadzie cała jestem spuchnięta ale nogi mnie tak bolą, że ciężko się chodzi. Wlazłam na wagę i jest +19kg juhuuu

Zgłoś nadużycie #3070 25 lipca 2016, 11:51

Hej dziewczyny :) ja tak na szybko, więc sorki ze tylko o sobie. Jak będę mieć czasu więcej to Was nadrobie. Dzwoniłam do szpitala tak jak mi kazała dr i dowiedziałam się że oni nie ustalają terminów przyjęć pacjentek! Więc nie wiem kiedy mam iść, ładne jaja tego się nie spodziewałam..