Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3031 20 lipca 2016, 12:20

Daga Fajna mama
Lidzia będziemy trzymać mega mocno kciuki i czekamy na relacje i fotkę maluszków, super pierwsze nasze sierpniowe bobaski :-* . Dziewczynki ja samochodem jeżdżę cały czas z Alusiem śmigałam do samego końca. Mój starszak kończy dzisiaj 10 lat i właśnie z tata szaleje w energylandi cały szczęśliwy.

Zgłoś nadużycie #3032 20 lipca 2016, 12:59

Buba Gotowa na wszystko
Lidzia, kciuki zaciśnięte, będzie dobrze, czekamy na fotki maluchów :)
Brunette a ja mam problem by się załatwić, jakie to jest frustrujące, przez to czuję się jeszcze bardziej jak słoń. Nie jesz czekolady i może tutaj tkwi sekret. Wczoraj pochłonęłam ponad 1kg śliwek i nic. Mam nadzieję, że przed porodem załapię się na lewatywę w szpitalu. Krępująca sprawa, ale bardzo to doceniłam podczas porodu jak i później, gdy dopiero po 5. dniach odważyłam się iść do toalety.
Myśle, że gbs będzie dodatni bo mija tydzień jak zawiozłam im wymaz i pielęgniarka powiedziała, że jak będzie wynik ujemny to kilka dni i wynik jest, a jak dodatni to trwa to dłużej. Nie wiem ile w tym prawdy, ale nieważne jakby co po prostu podadzą mi antybiotyk i po sprawie :) Ja też jeżdże, odchylam sobie siedzenie tak aby było mi wygodnie i w drogę :) cieszę się jak mi mąż zostawia samochód, zawsze coś ciekawego mogę z małym porobić bo na nogach na dłuższe wycieczki nie pójdę. Byłam w tym lumpeksie moim ulubionym i kupiłam dla Jagódki kilka rzeczy.
Daga, 100 lat dla Twojego starszaka, żeby był grzeczny, słuchał się rodziców i dobrze bawił na wakacjach :) Piję wodę jako toast :)

Zgłoś nadużycie #3033 20 lipca 2016, 16:10

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lidzia jesteśmy z Tobą i oczekujemy na maluszki :* Lorelei to może i Ciebie wcześniej ruszy :) Daga 100 lat dla synka i wszystkiego co najlepsze! Buba slodziutki Kubuś :) mnie też pradziadki zbierali na karmienie kaczek i łabędzi jak miałam gdzieś z 4 lata, ale to była frajda wtedy :)

Zgłoś nadużycie #3034 20 lipca 2016, 16:45

lorelei_l Fajna mama
Lidzia :) trzymam kciuki, żeby było szybko (w sensie, żebyś na oddziale nie musiała czekać nie wiadomo ile) i żebyś dobrze zniosła zabieg. Daj znać jak trochę do siebie dojdziesz, jak dzieciaki.

Ja po wizycie- siedziałam znów pod ktg 45 minut, bo niby ruchy były, ale tętno nie rosło podczas ruchów, ale przy usg się okazało, że córa śpi z kciukiem w paszczy po prostu. Szyjka długa i zamknięta, za tydzień znów ktg, a za 2 wizyta. Pobrała gbs i dostałam skierowanie na resztę do porodu. Powiedziała, że jeśli nie będzie przed terminem to będzie dawała skierowanie na wywowałnie dopiero 10 dni po terminie, bo z usg wychodzi (zgodnie z moją teorią), że ciąża jest o tydzień młodsza, więc prawidłowy termin powinien być na 18 sierpnia.

Dodatkowo mam odstawić magnez, bo macica ma już ćwiczyć. Któraś pytała o skurcze łydek- ja nigdy nie miałam a teraz nie biorę 5 dni i się nie pojawiły na razie.

Zgłoś nadużycie #3035 20 lipca 2016, 19:54

Lorelei czyli jednym słowem wszystko w porządku i narazie na wcześniejszy poród się nie zapowiada. My się w końcu dogadaliśmy ze wszystkim z właścicielami mieszkania, w sobotę jedziemy spisywac stan techniczny mieszkania i porobić zdjęcia. Potem załatwiamy liczniki na siebie i od 1 sierpnia możemy się wprowadzać :) Obym tylko zdążyła, bo wg miesiączki mam 34tydzień i 5dzień jutro a wg usg 35 tydzień i 3dni. Już nie wiem jak ten termin liczyć bo w gabinecie liczą z usg a w szpitalu liczyli z om i bądź tu mądry człowieku

Zgłoś nadużycie #3036 20 lipca 2016, 21:35

lorelei_l Fajna mama
Paulina- generalnie ok :) ale wkurza mnie brak współpracy Izy, bo z Kamilem to 10 minut ktg i ok, a tuytaj mnie na wszystkie strony świata trząsają, żeby się panna raczyła obudzić. A ona nic

Zgłoś nadużycie #3037 20 lipca 2016, 22:55

Brunette83 Gotowa na wszystko
Daga wszystkiego co najlepsze dla synka :-)
Buba czekolada właśnie działa wspomagajaco na wyproznienie a u mnie to chyba za sprawą kawy takie częste wizyty w kibelku bo jedna dziennie wypijam. Też bym chciała lewatywe przed porodem bo nie chce żadnych niespodzianek na porodowce :-) chociaż moja kuzynka miała i lewatywe i "niespodziankę" ;-) Załapałam się wcześniej na zdjęcia bo widzę że już ich nie ma i ubranka śliczne a brzuszek duży i piękny :-)
Lorelei_I najważniejsze że z Maluszkiem wszystko w porządku, a ktg masz normalnie robione u swojego gina w gabinecie? Mój powiedział że na ktg mnie wyśle do szpitala jak skończę 38tc. Ja też odstawiam powoli magnez, po cichu liczę że uda mi się trochę wcześniej urodzić :-)
Paulinka super ze macie już wszystko dogadane odnośnie mieszkania, będziecie mogli się na spokojnie przenieść. Co do terminu porodu to ja się trzymam tego według OM mimo że z usg dzidzia większa o tydzień ale ja na 100% wiem kiedy zaszlam w ciążę. Moim zdaniem wyliczenia z usg są miarodajne na początku bo teraz każde dziecko rośnie już w swoim tempie i każde inaczej.
LIDZIA!!! Trzymamy mocno z Juleczką kciuki. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz :-) Daj nam znać jak tylko będziesz w stanie, myślę że wszystkie będziemy tu czekać w napięciu na wieści od Ciebie.

Zgłoś nadużycie #3038 21 lipca 2016, 8:02

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

Brunette, nieee czekoladka właśnie hamuje załatwianie się, ostatnio mam wielką ochotę i ją jem, może stąd też te problemy. Kurde raz na 3 dni mogę się załatwić, masakra. O o to Twoja kuzynka biedna, musiała się zawstydzić na maxa, ale co poradzi, taka fizjologia i koniec, główka naciska i kobieta nie może nic kontrolować. Liczę, że przed porodem mądry organizm sam zacznie się oczyszczać.

Paulinka, ja tak samo jak Brunette trzymam sie terminu z om, bo miałam regularne, wiem kiedy miałam owu bo to czułam. I jeżeli patrzysz na termin z usg to tylko z tych do 12tc bo później tak jak Brunette pisze dziecko rośnie w swoim tempie i termin się zmienia :) Więc tak czy siak Maja ma szlaban na wychodzenie, musicie się urządzić w nowym mieszkaniu, poszykować wszystko :) Cieszę się, że zdążysz ze wszystkim.
U mnie w szpitalu tam gdzie Kubę rodziłam też tylko na termin z om patrzyli i nawet jak miałam 40t6d to dla nich był 40 tydzień ciąży :)

Lorelei, oby takie spanie jej zostało po porodzie, zwłaszcza w nocy :)

Odebrałam wczoraj wyniki i płytki mi się poprawiły ze 106tys. na 111tys. :D tak się ucieszyłam! Najważniejsze, że nie spadły przez 2 tygodnie. Jak zatrzymają się na poziomie takim jak teraz to nie odmówią mi zzo, oby!! Wyniku gbsa dalej nie otrzymałam. Dzisiaj zaczynam 9 miesiąc i jestem w takim ciężkim szoku, że to już końcówka, za szybko ten czas leci.

Idę się ogarnąć i na zakupy z małym, o 10. jedziemy do mojej koleżanki i jej półrocznej córeczki w odwiedziny. A wieczorem przyjeżdża moja siostra i baaardzo się cieszę, Kubuś ją tak kocha i pierwsze jego słowa dzisiaj rano "czy już jedziemy po ciocię?" :D

Zgłoś nadużycie #3039 21 lipca 2016, 9:25

Daga Fajna mama
Hej dziewczynki u mnie też lekarz patrzy na termin z om, tym bardziej jak ma się okres regularny i ja też wiem dokładnie kiedy doszło do zapłodnienia. Ale ja zawsze miałam okres regularny od początku :-) . Buba mi płytki spadły na 104tyś ale mój lekarz powiedział ze oni się martwią jak jest poniżej 80tys :-D . Lidzia juz pewnie widziała swoje maluszki ale jestem ciekawa jak u niej :-)

Zgłoś nadużycie #3040 21 lipca 2016, 9:29

lorelei_l Fajna mama
Lidzia :) dziś myślimy o Tobie i maleństwach :)

W nocy oczywiście nie spałam od 2 do 5, synek się budził i w końcu go ubrałam to siedział ze mną od 4 do 5 i zasnął na wersalce, o 8 przyszli technicy od Neta i mam w końcu Internet :D już mnie nawet nie wkurza, że mnie obudzili.

KTG mam przy każdej wizycie od 30 tygodnia ciąży u lekarza, od 36 skończonego co tydzień :)
Dziś się mega gorący dzień zapowiada

Zgłoś nadużycie #3041 21 lipca 2016, 9:30

Buba Gotowa na wszystko
Daga, mój gin mówił że jak jest 50tys. to jest powód do zmartwień, ale dla mnie istotne jest by było ich minimum 100 tys. żeby spokojnie dostać zzo, wiadomo :) u Ciebie też się zatrzymały na pewnym poziomie i dalej nie lecą?

Zgłoś nadużycie #3042 21 lipca 2016, 10:03

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny przepraszam ze się nie odzywałem u nas ok wciąż w dupaku choć wczoraj było podejrzanie ale dziś póki co jest ok
Lidzia trzymam kciuki i czekamy na zdjęcie pierwszych naszych dwóch maluszków ahhh jak ten czas leci

Zgłoś nadużycie #3043 21 lipca 2016, 11:02

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Już po wszystkim.Rozalka na 2340 i 51 cm a synuś ma 2950 i 53 cm.Jego imię to albo Alanek albo Tymuś a jeszcze nie zdecydowaliśmy.Jak będę miała foto to wyślę bo leżę plackiem.A dostali po 10 punktów.

Zgłoś nadużycie #3044 21 lipca 2016, 12:13

tysia2506 Fajna mama
Jej już ale super gratulacje i odpoczywaj

Zgłoś nadużycie #3045 21 lipca 2016, 12:15

tysia2506 Fajna mama
A przed nami jeszcze conajmiej 3 tyg ale ci zazdroszczę 😊

Zgłoś nadużycie #3046 21 lipca 2016, 12:30

Po pierwsze Lidzia gratulacje i buziaki dla maluchów od net cioci :) wracaj szybko do formy i do domku z maluszkami :) my już po wizycie tak samo, mam skierowanie na CC muszę się z nim umówić na termin przyjęcia. Szyjka się już szykuje do porodu ma nie całe 2 cm na szczęście rozwarcie nadal na opuszek. Duphaston mam brać jeszcze tydzień a później jak to pani dr. Powiedziała niech się dzieje co chcę, powiedziała że jak się nie będzie szybciej skracac to do 37 tygodnia wytrzymamy. Wody bez zmian, przepływy dobre. Waga szacunkowa Majeczki na dziś to 2300gr więc nie ma tragedii, prawie 400gr w 2 tygodnie. Chyba białko działa :D pobrala mi gbs z pochwy i odbytu (nie przyjemne). Wyniki za tydzień. Za tydzień też kontrola usg już ostatnia. Muszę jeszcze odwiedzić interniste i kardiologa bo mam podejrzenie zakrzepicy. W związku z tym fragmin znów muszę wstrzykiwac codziennie. L4 dostałam na 4 tygodnie czyli już do rozwiązania. No i tyle u nas :)

Zgłoś nadużycie #3047 21 lipca 2016, 12:59

Daga Fajna mama
Lidzia gratulacje odpoczywaj i nabieraj siły :-* . Ja dzisiaj skończony 36tc i tez jeszcze trzy tyg, a już boli mnie wszystko cud ze od trzech dni dobrze śpię i nawet na siku nie wstaje :-D . Moi chłopcy wczoraj wrócili o 22 z energylandi Szymek mega szczęśliwy a mąż mega zmęczony, oczywiście młody juz w sierpniu chce jechać chyba nie bardzo zdaje sobie sprawę ile wczoraj kasy wydali. Mój Darek stwierdził że to były najdroższe urodziny :-D

Zgłoś nadużycie #3048 21 lipca 2016, 13:04

lorelei_l Fajna mama
Lidzia super, że tak szybko już jesteś po :) jak na bliźniaki to waga bardzo wysoka :) odpoczywaj, żebyś szybko do siebie doszła i miała siły dla tych dwóch urwisów :)

Zgłoś nadużycie #3049 21 lipca 2016, 13:24

Buba Gotowa na wszystko
Lidzia, gratuluję, dochodźcie do siebie!

Daga, a Ty wiesz że ja nigdy na siku nie wstałam, ani z Kubą ani teraz :D dziwna jestem, piję normalnie przed snem, szklankę wody zawsze bo biorę tabletki przed spaniem, jem owoce. Nie budzę się w nocy, tylko oczy otwieram jak na drugi bok sie przerzucam ale od razu zasypiam, zdecydowanie lepiej mi się śpi niż w ciąży z małym. Czytam to jako dobry znak :D Domyślam się że małą fortunę wczoraj zostawili, ale 10. urodziny ma się raz w życiu, wspomnienia zostaną :)

Paulinka, to dobre wiadomości masz po wizycie, super :) o to ładnie małą podtuczyłaś, niech rośnie dalej przez najbliższych kilka tygodni. Jeszcze wytrzymasz do terminu cesarki, często jest tak że ciąża niby zagrożona, kobieta bierze duphaston czy luteinę, odstawia i nic się nie dzieje, a nawet trzeba wywoływać hehe :D

Tysia, teraz to z tyg. na tydzień brzuszek coraz większy, już dużo nie zostało. Co się wczoraj działo, że miałaś podejrzenie porodu ??

Koleżanka naszykowała mi torbę ciuchów po swojej córeczce, mam tyle ubranek na 56 że pięcioraczki bym mogła mieć ;) muszę im foty porobić żeby wiedzieć co poźniej idzie do zwrotu.
Biorę się za obiadek, naszło mnie na mielone.

Zgłoś nadużycie #3050 21 lipca 2016, 15:16

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lidzia ogromne gratulacje :-) napisz nam jak się czujesz.
Buba cieszę się bardzo że płytki Ci skoczyly, bierzesz kwas foliowy czy same ruszyły? Ja z ciekawości sprawdziłam swoje i mam 338 tyś. Super że siostra przyjeżdża, a często się widujecie? Ja się trochę martwię że Julka będzie miała słaby kontakt z całą resztą rodziny no ale trudno. Lepiej mieć więcej ubranek niż mniej, my się z mężem śmiejemy że mamy ich tyle że będą jednorazowe i prac nie trzeba będzie ;-) też musiałam porobić foty bo kuzynce muszę oddać bo planują zaraz drugie. To Ty mogłabyś cały czas w ciąży chodzić bo dobrze ja znosisz :-) ja już mam trochę dość.
Daga a Ty na kiedy masz termin CC? Jeśli już pisałaś to mi umknęło. A do energylandii to chyba jest karnet całodzienny, nie?
Tysia dobrze że się w końcu odezwałaś, a co za sytuację miałaś wczoraj? Ślicznie wyglądasz ;-)
Paulinka super że Maja tak ładnie przybiera, ciekawa jestem kiedy Ci wyznaczą termin. Trochę dziwne że musisz sobie te zastrzyki robić tak profilaktycznie bo jak masz tylko podejrzenie zakrzepicy to chyba lepiej najpierw to potwierdzić i ewentualnie wtedy je wprowadzić.
Ja za dwie godziny mam wizytę, ciekawe kiedy następna bo w przyszłym tygodniu są światowe dni młodzieży i placówka w której pracuje mój lekarz jest zamknięta a od 1 do 15 sierpnia jest na urlopie. No nic, zobaczymy co powie.
A powiedzcie mi dziewczyny od kiedy można z takim maluszkiem podróżować? Chodzi mi o dłuższą podróż 300-400km