Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #3011 18 lipca 2016, 20:10

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunette ostatnio jakoś źle się ogólnie czuję. Dzięki, że pytasz. W czwartek się dowiem co i jak z cesarka

Zgłoś nadużycie #3012 19 lipca 2016, 7:37

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, a u Ciebie w tym szpitalu nie dają podkładów na łóżko i tych wielkich podpasek? Bo te rzeczy i pieluchy dla dziecka zajmują najwięcej miejsca, jakbyś nie musiała ich brać to nie byłoby tak źle :)

Paulinka, Brunette bez jaj, 34/35tc to nie czas na rdzenie, zaciskać nogi i tłumaczyć córkom że nie ma wychodzenie, jeszcze 3-4 tygodnie mają siedzieć i koniec :) niech się podtuczą porządnie żeby było co dźwigać :)
Brunette, jestem w szoku jak mogłaś wejsć w jeansy rozm.36!! Wow :D wejści i się zapiąć! Nieźle, jak Ci tu nie zazdrościć :P W ciągu kilku dni po porodzie będziesz super wyglądała, zobaczysz.

Spotkałam się wczoraj z koleżanką, ona zamówiła sobie normalne piwo ja Lecha Free, kelnerka przelała mi moje bezalkoholowe do szklanki i tak podała, strasznie się wstydziłam to pić bo przecież nigdzie nie było podpisane że to piwo bez %.

Zgłoś nadużycie #3013 19 lipca 2016, 10:03

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja jutro zaczynam 36 tc a chciałabym wytrzymać do 38 bo wtedy ciąża jest uznana za donoszoną. Sama nie wiem jak weszłam w te spodnie ale to biodrówki. A po porodzie wszystkie będziemy super wyglądały :-)
U mnie w szpitalu nic nie dają więc ja też mam spakowane podkłady, podpaski itp.
Miałam identyczną sytuację z piwem. Niby warka radler ale przelana do szklanki i też mi było głupio.

Zgłoś nadużycie #3014 19 lipca 2016, 10:52

Daga Fajna mama
Hej dziewczynki dr zmienił mi cc na 12 sierpnia i jest mi to nie na rękę hehe mam jechać 11 do szpitala na 8 a wtedy mój starszy syn jedzie na kolonie i nie ma mnie kto zawieźć do szpitala a Szymek nie zobaczy siostry ech.Mojego gina nie będzie przy cc  a ordynator nie lubi ciąć wcześniej niż w 39tc. Musze się teraz przestawić o te parę dni :-) . Ja spakowałam się do najmniejszej walizki i wszystko zmieściłam. Jeszcze mam miejsce :-D

Zgłoś nadużycie #3015 19 lipca 2016, 10:53

Jakby ktoś potrzebował karuzelę z projektorem i melodyjką to znalazłam tanio na allegro i wysyłka gratis
http://allegro.pl/karuzela-6313-do-lozeczka-posciel-edukacyjna-mata-i6327522306....

Zgłoś nadużycie #3016 19 lipca 2016, 11:14

Buba zaciskam ile sił w nogach ;) ale mała się mniej ruchliwa zrobiła od wczoraj i mam wrażenie że mi brzuch zaczyna opadac mimo że mała jest ułożona wysoko pod zebrami. A tlucze ja duża ilością białka, mam nadzieję że pomogło. Nie dają w tym szpitalu takich rzeczy, chociaż pewnie jakbym nie miała to coś by znalazły. Ja nie wiem w sumie co dokładnie muszę wziąć, ani nie wiem jakie badania muszę mieć ze sobą. Na pewno nie potrzebuje brać ubranek. Też by mi było głupio, ale cóż sama wiesz ze bezalkoholowe a inni i tak będą myśleć co chcą. Nie których już oburza sama wizyta w takim miejscu kobiety w ciąży. My jak byliśmy w barze pod parasolkami gdzie piłam cole ludzie dziwnie na mnie patrzyli.. Daga ale chyba już Ci nie będzie więcej zmieniał terminu CC? Zawsze dzidziuś może zechciec wyjść wcześniej :) dziewczyna z którą leżałam w ciąży bliźniaczej miała mieć jutro CC, a okazało się że wczoraj jej rano wody odeszły i już tuli swoje córeczki :)

Zgłoś nadużycie #3017 19 lipca 2016, 11:34

Daga jak mus to mus, a kiedy wypada Ci termin z ostatniej miesiączki? Może akurat będzie tak jak Paulinka mówi i Mała będzie chciała wyjść wcześniej :-)

Zgłoś nadużycie #3018 19 lipca 2016, 11:36

Dziewczyny powiedzcie mi czy po porodzie mój apetyt wróci do swojej normy sprzed ciąży i będę mogła jeść słodkie bez odruchu wymiotnego? Bo nawet po pascie do zębów jest mi strasznie niedobrze i mam wrażenie że tak mi już zostanie na zawsze

Zgłoś nadużycie #3019 19 lipca 2016, 11:36

Daga Fajna mama
Paulinka myślę że już nie zmieni hehe powiedział ze mogę pojechać wcześniej do szpitala a nóż widelec się uda. Tak sobie myślę że pojadę tego 9 to może zrobić mi 10 i Szymuś zobaczy siostrzyczke ale to się jeszcze zobaczy. Dzisiaj położna powiedziała mi ze bardzo mi się brzuszek obniżył, szczerze ja tego nie widzę :-)

Zgłoś nadużycie #3020 19 lipca 2016, 13:20

Daga Fajna mama
Brunette ja po porodzie miałam mega apetyt, jak sie karmi piersią bobaska to chce sie ciągle jeść i pić, bynajmniej ja tak miałam. Teraz też mało jem Ada jak tylko usłyszy ze chrupie to zaraz robi sie mega aktywna i kopie mnie po bebechach i za wiele nie zjem.
Termin wg miesiączki mam na 18 sierpnia a wg usg na 16

Zgłoś nadużycie #3021 19 lipca 2016, 13:26

Buba Gotowa na wszystko
Paulia, ciekawa jestem Twojej wizyty co tam gin powie :) I czy to karmienie doda jej wagi. Ale wagą nie ma się co przejmować, ja z ciekawości weszłam wczoraj na jakieś forum i był temat o wadze z usg i tej faktycznej urodzeniowej to u prawie wszystkich sprzęt się bardzo mylił.

Daga, to szkoda że tak Ci datę zmienił. A na którego masz termin wg om? Może Ada sama sobie inną datę wybierze i nie będzie problemu :)

Brunette, ja myślę że apetyt Ci wróci :) nie martw się. A wcześniej lubiłaś słodkie?

Paula, u nas wymagają by mieć takie aktualne wyniki http://www.lodz.pro-familia.pl/dla-pacjenta/co-zabrac-ze-soba-jadac-do-porodu/ jutro z rana idę na krew.

Zgłoś nadużycie #3022 19 lipca 2016, 15:38

Daga Fajna mama
U mnie z wagą się sprawdziło Szymek miał być malutki a na ostatnim usg ważył 4kg i taki się ur , Alek na usg dzień przed porodem ważył 4,01kg a ur się 4kg. Ciekawe czy teraz tez tak dokładnie u mnie wyjdzie hehe

Zgłoś nadużycie #3023 19 lipca 2016, 16:00

Buba wcześniej jadłam słodkie tak standardowo z umiarem ale dużo owoców wcinalam a teraz nawet po owocach mi niedobrze ech, no nic mam nadzieję że wszystko wróci do normy :-)
Daga to miałas naprawdę bardzo rzetelnie wykonany pomiar bo ja też wkoło czytam ale też słyszę od znajomych ze nawet kilogram różnicy się zdarza.
Lorelei_I dzięki kochana za info o promocji ;-) w końcu przyszedł otulaczek dla Niuni :-)

Zgłoś nadużycie #3024 19 lipca 2016, 17:28

Tez jestem ciekawa, chciałabym ja chociaż do 2500gr utluczyc. Przejęłam się tymi ostatnimi pomiarami z dwóch miesięcy bo faktycznie słabo zaczęła przybierać na wadze. Dlatego zaczęłam jeść więcej białka. Ale może nie jest długa i dlatego tak z pomiarów wychodzi. Właśnie na stronie szpitala nie ma co będzie potrzebne, ale mam już z badań w teczce wypisy ze szpitali, najbardziej aktualne badania zakaźne i vdrl i HIV ale właśnie nie wiem czy to nie musi być na świeżo. Pojadę tam do szpitala i jak się nie dowiem to niech później nie będą mieć pretensji że czegoś nie mam..Brunette na pewno wszystko wróci do normy, tak organizm reaguje na hormony. Zależy kto jak jest na nie wrażliwy. Także się nie martw, wróci ochota na jedzenie :)

Zgłoś nadużycie #3025 19 lipca 2016, 18:50

lorelei_l Fajna mama
Mąż się zlitował moim marudzeniem pewnie umęczony i udostępnił mi neta ze swojego tel. więc mogę normalnie Was na laptopie poczytać. :) łóżeczko już mam przyszykowane, dziś sobie słuchałam melodyjek z karuzeli i muszę tylko sprawdzić jakie mocowanie będzie najlepsze. Dodatkowo odstawiłam już magnez i od wczoraj piję herbatę z liści malin. W końcu się zaczęły pojawiać jakieś skurcze przepowiadające. Wydaje mi się też, że brzuch już mam niżej, bo mniej jest kopania po żebrach a więcej w okolicach pępka. Jutro mam wizytę, zobaczymy co gin powie.

Zgłoś nadużycie #3026 19 lipca 2016, 18:56

Daga Fajna mama
Brunette po porodzie odczuwa sie niesamowitą ulgę i głód hihi, zgaga mija od ręki jednym słowem boli tylko pipka albo cięcie a reszta to niesamowite uczucie. Ja dowiem sie w przyszłym tyg ile mała waży a na ostatnich prenatalnych gin mówił, ze nie bedzie duża no ciekawe jak teraz będzie.

Zgłoś nadużycie #3027 20 lipca 2016, 9:10

Buba Gotowa na wszystko
Daga, to rzeczywiście dokładnie Ci ocenili wagę.

Brunette powiedz, dalej się "oczyszczasz" czy już jest spokój? Gdybyś miała ochotę na słodkie to wciągnęłabyś czekoladkę i pewnie naturalnie by się zatrzymało. Ale otulacz cudowny, już sobie Twoją Niunię w nim wyobrażam :)

Paulinka ja myślę, że spokojnie tyle będzie miała, a raczej koło 3kg zobaczysz. A nawet jakby miała okazać się mniejsza to po drugiej stronie brzuszka ją utuczysz mleczkiem, będzie dobrze :)

Lorelei, oo to już łóżeczko czeka :) ciekawe co przyniosą te liście malin. Pomolestuj męża porządnie. Daj znać jak po wizycie, co gin powie :)

Byłam dzisiaj oddać krew, zapytałam czy jest juz mój wynik gbs to babeczka szukała, ale nie było. Już tydzień mija, podejrzewam że wynik będzie dodatni, że udało się go wyhodować. Ale co tam, byle zdążyli mi antybiotyk podać, z Kubą też tak miałam.

Zgłoś nadużycie #3028 20 lipca 2016, 9:20

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, a nie masz skurczy łydek w nocy jak nie bierzesz już magnezu? Ja myślę by gdzieś w 38-39tc odstawić tylko boję się że w nocy nie wyrobię.

Mąż dzisiaj pojechał do pracy z naszą koleżanką i mam auto dla siebie. Chyba zaraz wybierzemy się z Kubą na polowanie do lumpeksu, jestem uzależniona! Ostatnio jak byłam to prawie nic mi w oko nie wpadło i byłam zawiedziona. Później kupimy chlebek i pojedziemy do lasu nad staw pokarmić kaczki, Kuba tak się cieszy na karmienie, woła kaczki "Donald/Daisy chodźcie chlebek" :D muszę go nagrać.

Zgłoś nadużycie #3029 20 lipca 2016, 11:50

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Dziewczyny a ja dziś szpital a jutro jako pierwsza mam cesarke.Trzymajcie kciuki mocno!

Zgłoś nadużycie #3030 20 lipca 2016, 11:58

Daga mam nadzieję że tak będzie :-)
Buba dalej często odwiedzam kibelek ale to nie biegunka tylko zwykła dwójka no ale trzy razy dziennie jest. Problem mam taki ze łapią mnie potworne skurcze przy wypróżnianiu. Jutro mam wizytę to zapytam lekarza o co chodzi. A czemu podejrzewasz że będziesz mieć dodatni gbs? Ja już sama do auta nie wsiadam. Cudny jest Twój Kubuś :-)