Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2951 12 lipca 2016, 10:36

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Nio młodzik z niego, ależ jestem podekscytowana bratowa wzięli na CC już jakiś czas temu. Czekam na wieści jak na szpilkach :) ja tydzień temu jak byłam ważona to miałam +13 kg. Pewnie do 18 dobije. Wątpię byś przekroczyła 25kg

Zgłoś nadużycie #2952 12 lipca 2016, 10:38

Tysia nadrabiaj :) fajnie, że milo spędziłas weekend. Na pewno samopoczucie od razu lepsze :) jak się podobało w zoo? W oceanarium też byliście?

Zgłoś nadużycie #2953 12 lipca 2016, 11:58

Dziewczyny zostałam ciocia! :) malutki ma coś z nóżka, bo miał ucisnieta w brzuchu ale więcej się dowiem jak już będę na miejscu

Zgłoś nadużycie #2954 12 lipca 2016, 12:01

tysia2506 Fajna mama
Moje słoneczko 😊 super zoo ogromne tylko niestety ten upał. Podróż i zwiedzanie tak mnie nie zmęczyło jak ten upał 
Paulinka twoje m1 idealne 😊
Lidzia czemu dopiero cc robią za 10 dni skoro już skończyłas 36 tyg? Widzisz a tak się bałas ze nie donosisz 😊a tu już meta ale ci zazdroszczę ze juz będziesz tulic swoje maleństwa przedemna jeszcze dużo czasu

Zgłoś nadużycie #2955 12 lipca 2016, 12:06

tysia2506 Fajna mama
Co do wagi to mój plan tez na 16 kg ale chyba się nie uda 😢 bo juz jest 12 w tydzień przytyłam 2 kg

Zgłoś nadużycie #2956 12 lipca 2016, 16:48

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja jestem ciekawa co lekarz powie o Twoim łożysku, ja wciąż myślę czy moja Mała ma transportowaną odpowiednią ilość tlenu.
Paulinka gratuluję bratanka :-) daj znać co z jego nóżką, mam nadzieję że to nic poważnego.
Tysia cudne Twoje słoneczko, fajnie czas spedziliscie, dla Kamilka to na pewno duża atrakcja. Podziwiam Cię że dałaś radę taką wycieczkę przejść, ja już na dłuższe spacery się nawet nie wybieram.
Dziewczyny nie martwcie się waga bo teraz nabieramy wody i niestety odbija się to w kilogramach ale przecież już nie dużo czasu nam zostało.

Zgłoś nadużycie #2957 12 lipca 2016, 19:33

Buba Gotowa na wszystko
Uff po wizycie :)
Wszystko ok, mała leży główką w dół, oby już nie fikała koziołków :) waży 2500-2600, pomiary powychodziły na ponad tydzień większe, z Kubusiem miałam podobnie. Co tam jeszcze hmm gin mówił, że na szczęście to mój drugi poród więc pewnie pójdzie szybciej, bo przy ilości moich płytek znieczulenia nie dostanę. To mnie pocieszył, że będzie boleć ale krócej, zawsze coś :D hehe Mąż powiedział, że uwaga DAMY RADĘ :P
Pobrał mi gbsa i teraz mam zagwozdkę, gdzie zawieźć wymaz do badania, bo dzwoniłam w jedno miesjce to tam oczywiście robią, ale tylko jeżeli materiał jest u nich pobrany na miesjcu. Koleżanka moja jeszcze w jednym szpitalu pracuje to ma mi się dopytać czy mogę do nich dowieźć z rana.
Brunette, łożysko spoczko, gin mówił że gdyby było coś z nim nie tak to dziecko by tak ładnie nie przybierało na wadze, jak rośnie to mam się nie martwić, czyli Ty też :) Szyjka długa, ale ujście zewnętrzne o ile dobrze to nazywam, jest otwarte na opuszek, ale to też normalne przy drugiej ciąży :) Gin nie ma wątpliwości, mamy iść rodzić do jego szpitala i koniec, jakbym do terminu nie urodziła to w ciągu tygodnia idzie się u nich 2x na ktg i w moim przypadku miałabym się położyć 27.08. na wywołanie. Ciekawa jestem jak będzie.

Tysia, fajny chłopczyk, chyba podobny do Ciebie co?

Paulinka, gratuluję ciociu!!!! :D Ale emocje co nie, jak ktoś bliski urodzi :D Napisz jak będziesz mogła jak mały, jak wagowo, ile ma długości :)

Zgłoś nadużycie #2958 12 lipca 2016, 20:49

Buba super że z Małą wszystko dobrze, spora już jest. Przykro mi że nie będziesz mogła mieć znieczulenia, może jeszcze coś się zmieni przez ten miesiąc, haha dobry tekst męża :-) no On to na pewno da radę ;-) a Twój lekarz będzie odbierał poród? Nie pomogę odnośnie wymazu bo ja swój zostawiam w lux medzie i oni wysyłają do labka. A gdzie zawozilas wcześniej? Pakuj lepiej torbę jak masz rozwarcie na opuszek ;-) Na innym forum które śledzę ale się nie udzielam dziś dwie sierpniowki się rozpakowaly a trzecia pojechała właśnie na porodowke bo jej się wody sączyly od rana. Ciekawe kiedy u nas się zacznie.

Zgłoś nadużycie #2959 12 lipca 2016, 21:10

Tysia ależ Ty masz przystojniakow małych w domu, cała mama :) napewno się nachodziliscie, a faktycznie nic tak nie męczy jak upał. Ja to dzisiaj zdechla byłam cały dzień, ale też dałam radę. Najpierw byliśmy w szpitalu, potem u szwagierki i na większych zakupach. Malutki ur. o 10.10, waga 3250g i 56 cm. Dostał 10 pkt apgar. Nie wiem co z nóżka, nie widziałam jej, a oni sami w szpitalu jeszcze nie wiedzą. Jak będzie badany przy wypisie to się okaże. Niżej wstawię fotkę :) Buba więc wszystko w jak najlepszym porządku u Was, bardzo mnie to cieszy. Jasne, że dasz radę i bez znieczulenia :) a mąż to da na pewno hehe

Zgłoś nadużycie #2960 12 lipca 2016, 21:54

O kurcze Paulinka jakie cudo :-) aaa ja chcę mieć już swoją Juleczkę przy sobie :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #2961 12 lipca 2016, 23:07

Buba Gotowa na wszystko
Prawda? No musi dać radę, co ma nie dać :D on tak lubi mnie pocieszać. Albo mówi, raz daliśmy radę to teraz też damy :P

Paulinka, a malutki urodzony w terminie? Czy może po terminie? Ciekawe co z tą nóżką. Słodki chłopczyk, taka kluska :) Brunette, ja to wyrodna matka jestem i jak dla mnie to moja gwiazda może sobie jeszcze spokojnie posiedzieć, niech się nie spieszy, zdążę pieluszki zmieniać, uspokajać i przebierać kilka razy dziennie ubranka :) Teraz jest wygoda bo wszędzie ją biorę "ze sobą" nie martwię się czy ma co jeść, czy płacze, jeszcze chwila i się zacznie. Delektujmy się ostatnimi tygodniami :D No i lubię ten brzuszek, mimo że ciężkawo jest, dla mnie ostatni raz więc korzystam na maxa póki ciąża trwa :)
Brunette, jakby się zbiegło, że akurat będzie miał dyżur w szpitalu to pewnie będzie przy porodzie, a na pewno luknie na postępy. Gość dba o swoje pacjentki :) Wcześniej wymaz zawoziłam do takiej prywatnej przychodni. 
Cholera masz rację, trzeba tę torbę spakować, ale ja jeszcze kilku rzeczy nie mam. A Ty już jesteś spakowana na tip top? Z Kubą dopiero w 39tc coś się zaczęło delikatnie dziać, zgładziła się trochę szyjka, a teraz w 34 już jest leciutkie rozwarcie. Ale zobaczysz że jeszcze przenoszę :P
No ciekawe ciekawe jak to u nas się potoczy, kiedy która urodzi :)

Zgłoś nadużycie #2962 13 lipca 2016, 8:31

lorelei_l Fajna mama
Kurcze widzę, że mój wczorajszy post się nie dodał :(
Buba super, że Cora obrocona, może poród będzie tak szybki, że zzo nie będzie potrzebne
Tysia zoo jest super ale ja chyba będę wiedząc w październiku :)
Paulinów gratulacje ciotka, maluch słodziak
Brunetka jak się tak czyta o porodach osób, które też mają termin na sierpień to się wszystko takie namacalne robi prawda?

Ja powoli mentalnie się szykuje na powrót do domu, z jednej strony fajnie, bo na swoich śmieciach, z drugiej trudniej, bo będę sama z synkiem, więc będzie dość męczące. Miała z uk przyjechać rodzin męża ale nie wiadomo bo miał wczoraj operacja nadgarstka po wypadku rowerowym.

Zgłoś nadużycie #2963 13 lipca 2016, 9:18

Buba Gotowa na wszystko
Zwiozłam patyczek :) jedna rzecz z głowy. Podejrzanie mało zapłaciłam.
Lorelei, powrót do domu boli, ale z drugiej strony nie ma jak swoje łóżko :) No jest ciężko jak się całe dnie siedzi z dzieckiem, czasami mam ochotę poleżeć ale nie da się bo trzeba się bawić :) Z drugiej strony to ostatnie tygodnie, gdy nasi chłopcy mają mamy tylko dla siebie, chcę mojemu dać jakby z zapasem max zainteresowania.
Co u Was dziewczyny, jakie plany na dziś? :)

Zgłoś nadużycie #2964 13 lipca 2016, 10:06

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny.Dotrwałam do 37 tygodnia :D Jupii. Ale moje ręce są w opłakanym stanie,mam straszny niedowład rąk i cierpną.Nie jest łatwo. Ale już 8 dni do godziny 0. Paulinka ale śliczny dzidziuś! Tysia Twój synuś rewelacyjny :D Dziewczyny macie już wszystko gotowe dla maluchów?

Zgłoś nadużycie #2965 13 lipca 2016, 11:18

Lidzia28 Gotowa na wszystko
To moje teraźniejsze zdjęcie z przedwczoraj... Na chwileczkę wstawiam 🙈

Zgłoś nadużycie #2966 13 lipca 2016, 13:47

Buba Gotowa na wszystko
Lidia, Ty masz 28 lat? Młodziutko wyglądasz :) na trzecim zdjęciu widać, że masz duży brzuszek, a na 1. i 2. nawet sukienka dobrze ukrywa.
U nas jeszcze trochę brakuje, ale to raczej pierdoły, krem do pupy, pieluchy itd. Ale mam w planie to ogarnąć jak zus mi znowu kasę wypłaci. Niby pierdoły a liczę że z 400zł jeszcze mi pójdzie na wszystko.

Strasznie podobają mi się takie kocyki http://allegro.pl/kocyk-bawelniany-koc-dzianinowy-dziany-100x150cm-i6293274003.h... W ikei wylukałam mniejszy za 4 dyszki, chcę kupić Jagódce bo stwierdziłam, że dziecko się rodzi i nawet kocyka swojego osobistego nie będzie miała, wstyd :)

Zgłoś nadużycie #2967 13 lipca 2016, 14:01

Lidzia no nie da się ukryć że masz bliźniaki pod serduszkiem, super że zaraz będą z Tobą :-) pewnie jest Ci ciężko z takim dużym brzuszkiem a wiadomo od czego ręce Ci tak cierpną? Byłaś z tym u lekarza?
Buba wiadomo ja też chcę żeby Mała posiedziala do końca a z drugiej strony gdyby już była to wypelnialaby mój czas, bo ja cały czas sama siedzę, nie ma to jak drugi człowiek obok nawet taki mały. Pierwszy miesiąc mąż będzie z nami bo podobnie jak Twój bierze tacierzynski i dwa tygodnie zaległego urlopu jeszcze z zeszłego roku i chyba dwa dni urlopu okolicznosciowego mu przysługuje zresztą nam też.
Lorelei_I korzystajcie z ostatnich dni na maxa. Ja przez te wiadomości zaczynam sobie uświadamiać że to już naprawdę za chwilę.
Buba też nie mam jeszcze kompletnej torby ale mąż jak usłyszał że kilka sierpniowych dzieciaczkow się już wykluło to zaczął naciskać żeby było wszystko gotowe ech.
Lidzia ja generalnie mam już wszystko dla małej, z takich rzeczy które są potrzebne na już to brakuje mi tylko kosmetyków ale listę do rossmanna mam zrobiona i wybieram się tam w weekend. Łóżeczko i komoda czekają w garażu ale to nawet jak trafię wcześniej do szpitala to mąż złoży. A Ty juz gotowa do boju ze wszystkim?

Zgłoś nadużycie #2968 13 lipca 2016, 14:07

Buba Dorianek urodzony w 38 tygodniu. Czekali specjalnie na skończony 37 tydzień żeby nie był wczesniakiem. Szybko sobie poradzilas z zawiezieniem wymazu. Masz rację póki dzieci w brzuszkach to o nic się nie trzeba martwić, teraz mają wszystko czego potrzebują :) już przy końcówce strasznie chce mała zobaczyć i utulic, ale też mi będzie brakować tego wiercenia się w brzuchu. Buba Twój mąż to zwłaszcza się natrudzil przy porodzie hehe. Te chłopy to są udane ;D Lorelei domyślam się jak Ci ciężko wrócić, ja też bym pewnie nie miała ochoty wracać. Wakacje i urlopy mogły by trwać znacznie dłużej. No ale teraz musisz się zająć przygotowaniami do porodu :) Lidzia brzuszek okazały, ale to już 37 tydzień! Jeju jak to zlecialo. Mimo wszystko wyglądasz kwitnaco, a za 8 dni będziesz tulic swoje skarby :) Ja niby mam gotowe, ale nie na tip top ze względu na przeprowadzkę. Mam nadzieję że zdążę się przeprowadzić i przygotować wszystko już jak być powinno przed porodem . A tak ogólnie to znów bez sił jestem dzisiaj, ta duchota mnie wykancza. Ale i tak nastawilam pranie ubranek i jeszcze czekają mnie 2 prania, prasowanko i mam z głowy :) torbę spakuje jak już dostanę skierowanie na CC bo wtedy będę wiedzieć na czym stoję. A i w ogóle to dziękuję Dziewczyny za gratulacje ;*

Zgłoś nadużycie #2969 13 lipca 2016, 16:43

Daga Fajna mama
Lidzia brzuszek cudny no i dwa szczęścia w środku :) , juz tak bliziutko jeszcze tydzień i dzieciaczki bedą z wami super :) . Ja przyznam sie szczerze, że po kazdym porodzie czułam ogromną ulgę ze juz nikt mnie po bebeszkach nie kopie i szczerze nie tęskniłam za tym. Mam juz wszystko ale torby jeszcze nie spakowałam myśle ze też jak już bedę miała skierowanie na cc to się za to wezmę, mam wszystko więc zajmie mi to chwilkę :) . U nas tez duchota a w nocy to jakas masakra nie mogłam spać nie było czym oddychać, od rana chodzi wiatrak na maksa.

Zgłoś nadużycie #2970 13 lipca 2016, 16:47

Daga Fajna mama
łóżeczko po chłopakach :)