Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2931 11 lipca 2016, 9:45

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Dziękuję Wam za miłe słowa. Ale chyba Wam na oczy poszło :p hihi, szczupłe nogi ale wymyslilyscie :p te szczupłe nogi i tylek wciskają się w rozmiar L! Brunette Ty za to faktycznie jesteś szczuplutka, nie wiem gdzie Ty słonia widzisz. Brzuszek masz w ciąży jak modelka. Poświęć sobie jeden dzień tak jak mówi Buba i zadbaj o siebie,na pewno wróci lepsze samopoczucie. A brzuszek smaruj raz dziennie to powinno przejść swędzenie. Nie koniecznie muszą wyjść rozstępy, skóra się naciąga więc może swedziec. Ja już zwątpilam w walce z rozstepami. Smarowalam się regularnie, a i tak powylazily. Najpierw piersi, potem trochę na udach. Gdzieś ok. 2 mcy temu na boczkach mi popekalo i myślałam że chociaż brzuch ocale. A wczoraj zauważyłam na brzuchu :( jeszcze są malutkie więc dopiero się robią, aż się boję jak to będzie niedługo wyglądać :/ Buba to fajnie by było jakby Ci poprzywozila te rzeczy. Znalazłaś rogala? My już chyba wszystko mamy, może kilku pierdół brakuje ale się na bieżąco dokupi. A i czekam na limuzynę malutkiej :)

Zgłoś nadużycie #2932 11 lipca 2016, 9:51

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki.Paulina super brzusio a Brunetka Ty jesteś pewna ze to 34 tydzień nihilizm ja mam 4 razy Twój brzuch...Ledwo go dźwigam. Ja za 10 dni na stół idę i bardzo się boje Kochane... A jeszcze powiedzcie mi czy nie wiecie jaka maść kupić na bliznę po cc?

Zgłoś nadużycie #2933 11 lipca 2016, 12:11

Buba Gotowa na wszystko
Z kremem na bliznę nie pomogę, bo nie musiałam nigdy stosować.

Paulinka!!!!! Rozm. L to niby duży?! Ja teraz noszę 42! To dopiero wielgaśny :D Ale jeszcze się wbiję w swoje spodnie rozm. 38, obiecuję!
U Ciebie mają prawo się pokazać rozstępy, bo długo miałaś malutki brzuszek i teraz Ci wyskoczył. Najgorszy jest 9. miesiąc kiedy dziecko rośnie w zawrotnym tempie. Jak mają wyskoczyć to i tak wyskoczą czy się będziemy kremami za 10zł czy za 200zł smarować, niestety... Ale co tam rozstępy, ja mogłabym mieć cały brzuch popękany, najważniejszy jest powód tych kreseczek :) Póki co u mnie nowych brak.
Nie znalazłam rogala, kurde, nie wiem czy kupować specjalnie, jakaś duża poducha też się sprawdzi.

My już po wizycie, ale było fajnie :) Koleżanka przywiozła nam karuzelę, jest świetna włączasz guziczek i grają ładne melodyjki, jest projektor, światełka. I mała będzie miała też tego szumisia do przytulania, bardzo się cieszę :) Została mi jedna grubsza rzecz do kupienia czyli leżaczek.

Zgłoś nadużycie #2934 11 lipca 2016, 12:28

Daga Fajna mama
hej dziewczynki u mnie jak na razie zero rozstępów, moze i tym razem uda sie ich uniknąć. Co do blizny ja nie używałam żadnych kremów rana goiła sie miesiąc czasu przez gronkowca i nawet nie myślałam, ze są takie maści, na szczęście blizna jest niewielka tu tez sie udało, oby i tym razem. Mój mąż w koncu złozył wczoraj łóżeczko teraz chce tylko kółka zamontować bo będziemy sie przemieszczać, materac przejrzałam i ma sie bardzo dobrze trzecia dzidzia bedzie na nim spała nie ma żadnych wgnieceń :)

Zgłoś nadużycie #2935 11 lipca 2016, 12:33

Daga Fajna mama
Lidzia jeszcze parę dni i będziesz tuliła dzieciaczki, cudownie :)

Zgłoś nadużycie #2936 11 lipca 2016, 13:36

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja też uważam że to nie kwestia hormonów ciążowych tylko nasza kobiecość :-) nie zdarza mi się w ciąży marudzić więcej niż standardowo ;-) w zawodzie nie pracowałam, w styczniu się dopiero broniłam. Ale miałam praktyki w salonach, to kawał ciężkiej pracy, raczej będę myślała o czymś swoim. Super że dostałaś te rzeczy, zawsze kasa zostaje w kieszeni a przy okazji przypomniałas mi o karuzeli nad szumisiem też myślę się muszę więcej o nim poczytać.
Paulinka L to wcale nie duży rozmiar, a rozstępy skoro już się pojawiły to nie ma co nad nimi płakać bo niestety nic już z nimi nie zrobisz. Pociesze Cię, że z czasem z fioletowych zrobią się białe i nie będą tak bardzo widoczne. Buba ma rację, nie ważne jaki krem się stosuje bo on działa tylko na powierzchnię skóry a rozstępy to wynik rozchodzacych się włókien kolagenowych w głębi skóry. Nawet krem z kolagenem nie zadziała bo jego cząsteczka jest większa niż pory przez które przenikają substancje z preparatów i nie przejdzie.
Daga masz dobre geny skoro to trzecia ciąża i ani jednego rozstepu, też na to liczę :-) ja bym chciała mieć już złożone łóżeczko ale czekamy na samą końcówkę żeby mieć póki co więcej przestrzeni.
Lidzia Ty masz dwojeczke w swoim apartamencie w dodatku starszą kilka tygodni więc niż dziwnego że brzuch sporo większy. Mi koleżanka polecała ocenisept do pielęgnacji pepuszka bo przy okazji nadaje się też właśnie w razie czego do rany po cesarce. W Gemini masz do wyboru kilka pojemności.

Zgłoś nadużycie #2937 11 lipca 2016, 14:51

Buba Gotowa na wszystko
Daga, daj zdjęcie łóżeczka :)

Brunette, a jak myślisz o czymś swoim to w jakim sensie, jakiś punkt stacjonarny czy moze to co jest teraz coraz bardziej modne czyli dojeżdżanie do domów klientek? Tańsze na początek pewnie by było dojeżdżanie, bo odpada opłata za lokal. A w czym chciałabyś się specjalizować? Nie znam się na tym dlatego pytam, jakieś zabiegi na twarz czy ciało?
Oj tak cieszę się, że koleżanka mi pożyczyła te rzeczy, sam miś kosztuje jakieś 115-130zł widziałam na allegro, pogięło ich z cenami!!!!! Moja koleżanka mówiłą, że jej synek spał z tą zabawką pół roku i się super sprawdziła, może podpowiedz bliskiej koleżance albo komuś z rodziny, jak będą chcieli coś małej kupić to żeby to wybrali :)
Ciekawie wytłumaczyłaś dlaczego kremy z kolagenem nie działają, to jakie to jest chamstwo wciskać kit ludziom, mamić ich drogimi kremami które na starcie są skazane na porażkę. Ja mam genetyczne predyspozycje, moja mama też miała rozstępy. Ale tak jak mówię, nie przejmuję się nimi, ich nie zmienię, ale cellulitu francy nie zniosę i z nim będę walczyć dietą i bieganiem :D

Też bym już chciała rozłożyć łóżeczko, ale chyba mąż by powiedział że już całkiem mi odwaliło :P wstrzymam się jeszcze z 3-4 tygodnie, ale później mu nie popuszczę :)

Babcia przed 12. porwała mi małego, chwilkę się przespałam ale króciutko. Już za nim tęsknię, ciekawa jestem rozłąki jak pójdę do szpitala. Mąż zażartował, że odwiedzą mnie raz na tydzień :P

Zgłoś nadużycie #2938 11 lipca 2016, 16:57

Daga Fajna mama
Buba na razie łóżeczko jest puste musze pomyśleć gdzie będziemy z malutka, czy w pokoju u Alusia czy w salonie brakuje nam jednego pokoju hehe. Dlatego chcę te kółka bo jak w nocy będziemy spać w salonie to w dzień mała będzie u Alka. A kolo roczku będzie juz z bratem w pokoju do pewnego czasu :-D . Łóżeczko tez mam już stare po pierwszym synku tyle ze pomalowane na biało i mąż dorobił szuflady :-)

Zgłoś nadużycie #2939 11 lipca 2016, 17:08

Lidzia to już tak nie długo :) jejku będę trzymać kciuki i wszystkie będziemy czekać na dobre wieści i zdjęcia maluszków :) miałam kiedyś maści na blizny ale nic nie pomagały, pewnie z tym jest tak samo jak z balsamami na rozstępy. A poza tym teraz robią małe nacięcia i nisko więc majtki zasłonia blizne. Ja się tam blizna już tak nawet nie przejmuje. Rozstepami też nie, trudno tak jak mówicie nic na to nie poradzę. Jak wrócę do swojego rozmiaru to będę bardzo zadowolona nawet z rozstepami. Niby predyspozycje genetyczne a moja mama po 4ch ciazach rozstępów nie miała, a jednak ja mam już od czasów dorastania. Ale mniejsza. Daga nic tylko pozazdrościć ich braku :) Co do łóżeczka ja nie rozkladam bo mężowi nagadali, że się nie rozkłada bo to źle wróży i on nawet mi nie chce go rozłożyć :D Brunette to bardzo dobry pomysl, najlepiej jest prowadzić własny biznes. Buba 42 nie jest wcale tak dalekie od L, dla mnie to praktycznie to samo :P zresztą mam 2 rozmiary do przodu więc ciężko mi się z tym oswoić. Super, że masz te rzeczy. Wzamian możesz ten leżaczek kupić :) ja sobie zazyczylam w ramach prezentu nawilżacz z aromaterapia i już jest w drodze :) w zamian im kupię (bratu i bratowej) leżaczek bo nie mają

Zgłoś nadużycie #2940 11 lipca 2016, 20:15

Buba Gotowa na wszystko
Daga, to może lepiej żebyście byli w salonie, będziecie w nim sami z małą? Jeżeli tak to chyba tak będzie najlepiej, synka w nocy nie będzie budzić :) My mamy plan, ja z Jagódką u nas w sypialni a mąż jak już wróci do pracy pójdzie spać do pokoju Kubusia (no chyba że mała da w nocy pospać). Mam dobrze, że miesiąc będziemy razem w domu :) Paweł bierze 2 tyg. urlopu plus 2 tyg. na narodziny dziecka :)
Fajnie, że odmalowaliście łóżeczko, wszystkie Twoje dzieci w nim będą spać :)

Wow Paulinka, to nieźle czwórkę dzieci urodzić, szacun dla Twojej mamy :) jaka jest między wami różnica wieku?
Oczywiscie, leżaczek kupię obowiązkowo :) po wypłacie mojego małżonka, może w końcu na któryś się zdecyduję. Ale fajną rzecz sobie zażyczyłaś, jak się sprawdza? Włączałaś już aromaterapię? To u Twojego brata też będzie dziecko? :)

Zgłoś nadużycie #2941 11 lipca 2016, 21:14

Buba jak już wybierzesz leżaczek to pochwal się modelem. Ja bym chciała mobilnie pracować ale to głównie paznokcie a do tego nie mam ani serca ani cierpliwości. Wolę zająć się pracą na urządzeniach i właśnie zabiegi na twarz, ciało, masaż, ewentualnie makijaż. Póki co dziewczyny z pracy do mnie przyjeżdżaly na takie atrakcje. Zobaczymy jak to będzie. Twój mąż tak żartuje a na pewno tygodnia by bez Ciebie nie wytrzymał ;-) Na którą masz jutro wizytę? Daj koniecznie znać jak tam Jagódka się rozwija ;-)
Daga ja też myślę że chyba lepiej w salonie żeby Adusia Ci synka nie budziła w nocy ale wiadomo że wszystko zależy od tego ile masz miejsca.
Paulinka ja nie wierzę w żadne przesądy, my w grudniu wózek wybraliśmy kilka dni po tym jak się dowiedziałam że jestem w ciąży a w styczniu już go mieliśmy. Trochę szaleństwo ale co tam :-)
Kurcze dziewczyny bolą mnie nogi, mam takie uczucie okropnego rwania w kościach, zbiera się na burze więc to pewnie reumatyzm :-)

Zgłoś nadużycie #2942 11 lipca 2016, 21:36

Buba między mną a najstarszym bratem są 4 lata różnicy, między mną a młodszym bratem jest 7 lat i między najmłodsza siostra 12 lat różnicy :) Jeszcze nie doszedł nawilżacz więc nie wiem :) a jemu mamy nadzieję już jutro urodzi się synek, bratowej się zbliża poród ale coś się dobrze zacząć nie może więc jutro podadzą jej oksytocyne. Brunette mój woli dmuchać na zimne po stracie i dlatego słucha takich glupot. No ale co zrobię nie zleje go za to,w końcu intencje ma dobre :)

Zgłoś nadużycie #2943 11 lipca 2016, 21:51

Paulinka to niezłą gromadkę macie :-) 7 i 12 lat to spora różnica. Ja mam brata starszego 7 lat i przez długi czas jak byliśmy młodsi miałam z nim słaby kontakt, wiadomo młodsza siostra to obciach i "idź stąd" :-) a teraz jest sztama i kontakt mamy super, mój mąż ma siostrę 11 lat młodszą i uważa że oboje są trochę jakby jedynakami a Ty jakie masz relacje z rodzeństwem?

Zgłoś nadużycie #2944 11 lipca 2016, 21:52

I super że brat też będzie miał Maluszka :-) zawsze to wesoło jak jest więcej dzieci w rodzinie ;-)

Zgłoś nadużycie #2945 11 lipca 2016, 23:22

Daga Fajna mama
Paulinka a moja mama urodziła tylko mnie i po jednej ciąży ma cały brzuszek w rozstepach. My mamy duże pokoje salon jest połączony z kuchnią ma ponad 30m a pokój Alusia ok 25m tak ze i tu i tu jest miejsce, zobaczymy jaka będzie Ada :-D

Zgłoś nadużycie #2946 12 lipca 2016, 7:43

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Paulinka , czyli u was jest po równo, dwóch chłopców dwie dziewczynki. To któremu bratu rodzi się dziecko starszemu czy młodszemu, dwa razy czytałam i nie rozumiem :) fajnie że udało wam się "razem" zajść, dzieciaki będą w tym samym wieku i będą się później ładnie bawić, jak rodzeństwo.

Brunette, oczywiście jak już coś wybiorę pokażę :) No tak, moblilnie to najlepiej paznokcie, bo tutaj dużo sprzętu nie musisz dźwigać ze sobą itd. Ciekawe jak to się ułoży, póki co będziesz miała ciekawszą i bardzo absorbującą pracę :) Dzisiaj jedziemy na 17:15, kurde nie mogę się doczekać! Mała chyba dobrze leży, ciekawe co o moich płytkach powie gin. Chcę pogadać o porodzie, gdzie, czy u niego w szpitalu prywatnym czy w tym samym w którym rodziłam małego i w którym mój gin już nie pracuje. Mąż jest za tym drugim.

Tysia, a Ty co sobie wakacje zrobiłaś, pisz co u Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #2947 12 lipca 2016, 7:45

Buba Gotowa na wszystko
Daga, ale macie wielkie pokoje, nieźle. Moje całe mieszkanie ma trochę ponad 54m2, nie pamiętam nawet. Możecie się ganiać :)

Zgłoś nadużycie #2948 12 lipca 2016, 8:54

Brunette u mnie tak samo, jak byliśmy dużo młodsi to kontakt był nie za bardzo. Teraz z bratem mam dobry kontakt, chociaż jeszcze młody jest i głupi. Z siostrą też niby dobry, ale nie zwierza mi się itd. A dziecko będzie miał młodszy brat :] tak się złożyło, nie żebyśmy się zgadywali. Ale też sie cieszę, że mała będzie mieć rówieśnika w rodzinie. Buba o tym samym pomyślałam wczoraj, że Tysia sobie wakacje zrobiła ;D czekamy na wieści po wizycie. Daga to na początek niech Ada będzie z Wami i jak zobaczycie jaki ma charakterek to zawsze będziecie mogli ją przenieść do pokoju brata :)

Zgłoś nadużycie #2949 12 lipca 2016, 9:45

Buba Gotowa na wszystko
Twój brak ma 20 lat? Ale będzie młodym tatą :) Kiedyś ludzie tak się pobierali i od razu mieli dzieci.

Wlazałam na tę przeklętą wagę i pokazuje franca że przez 3 tyg. od ostatniej wizyty przytyłam 2,5kg, ja pierdzielę! Co oznacza na plusie już 17,5kg, mój plan przytyć przez całą ciążę max 16kg nie wypalił. Z Kubą miałam +25kg, chyba pobiję ten rekord.

Zgłoś nadużycie #2950 12 lipca 2016, 10:33

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczynki żyje i można powiedzieć że zrobiłam sobie wakacje 😊 w sobotę byliśmy na wycieczce w pszczynie a wczoraj we Wrocławiu w zoo i dziś odpoczywam. Ale naskrobalyscie musze was nadrobić 😉