Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2851 2 lipca 2016, 7:58

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka nic więcej nie wiem o tej chorobie, tylko tyle co napisałam no i że dla dziecka faktycznie może być groźna. Nie czytaj za dużo w necie tylko słuchaj lekarza w tej kwestii żeby się nie nakręcać.
Lorelei_I duża już Twoja córa, odpoczywajcie ile się da i od czasu do czasu napisz czy wszystko w porządku.
Buba zazwyczaj robiłam tylko z cukinii i cebuli plus jajko mąka i przyprawy. Wczoraj wrzucilam dodatkowo liście szpinaku i wyszło mega pyszne i duuuzo czosnku chyba z pięć ząbków dałam. Fety nie miałam więc starlam resztki serów żółtych. Ja już torbę powoli zaczęłam pakować. I tak stoi w szafie a podobno kobiety które już rodziły szybciej się rozpakowuja.
Lidzia daj takie imię jakie Ci się podoba. Nie kieruj się tym jak będą wołać na synka bo tak naprawdę do każdego imienia albo nazwiska można coś brzydkiego wymyślić. Silny charakter sobie z tym poradzi :-)

Zgłoś nadużycie #2852 2 lipca 2016, 9:36

Daga Fajna mama
Lidzia Alan to piękne imię i w życiu nie pomyślałabym że ktoś mógłby tak przekręcać to imię. Byłam wczoraj u lekarza jest ok następna wizyta 19 i dostane juz skierowanie na cc , wczoraj zdałam sobie sprawę ze to juz tak blisko :-D . U nas dzisiaj skwar do tego strasznie bolą mnie ręce jakaś masakra. Miłego weekendu :-*

Zgłoś nadużycie #2853 3 lipca 2016, 7:58

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

byliśmy wczoraj nad wodą, Kubuś 90% czasu siedział w wodzie, była cudowna cieplutka, czysta. Spędziliśmy tak 6h, po południu Kuba jeszcze wyszedł na dwór, pobawił się z kolegami i padł w 2 min. po kąpieli :) Dzisiaj u nas już jest kiepska pogoda, a mój tata chciał go zabrać na działkę swojej partnerki. Pierwsze pytanie Kubusia rano to czy dziadzia już jedzie.

Paulinka, jak mi odchodził czop to trwało to kilka dobrych dni i było tego dużo, jesteś pewna że to był czop? Jeżeli robi Ci się rozwarcie to czop jest prawdopodobny. Ale ta Twoja gwiazda się pcha. Czytałam że sterydy na płucka działają już po 16h od podania, dlatego na pewno możesz być spokojniejsza :) ciagle trzymam mocno za Was kciuki!!

Lidzia, jak Ci się to imię podoba to nie patrz na głosy innych ludzi. Z drugiej strony rozumiem twojego brata, jego skojarzenie. Jest dużo fajnych imion dla chłopaków, gdyby Jagódka nie była dziewczynką chcieliśmy chłopca nazwać Tymek. Podoba mi się też Michał, Mikołaj, Marcin.

Brunette, mi też się kiedyś wydawało że wieloródki szybciej rodzą kolejne dziecko. Ale myślę że u mnie tak nie będzie i jeszcze przenoszę. Mimo to torbę trzeba spakować! Jutro to co mogę sobie poszykuję :)

Zgłoś nadużycie #2854 3 lipca 2016, 19:52

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei udanego wypoczynku, należy Ci się. Oby maluszek nie zechciał wyjść podczas urlopu ;) Lidzia, też uważam że jeśli takie imię Ci się podoba to nie powinnaś patrzeć na takie rzeczy. Ja sobie po czasie skojarzylam 'Maja złap mnie za jaja' ale ani mi się śni zmieniać. Brunette zdążyłam się już oczytac. Ale pisze, że jeśli to nie jest świeże zakażenie to zakażenie dziecka wynosi 1% więc się uspokoilam. Aczkolwiek jutro dla świętego spokoju zapisuje się na ostatnie prenatalne bo to ostatni dzwonek. Buba to była taka galaretka wielkości połowy małego paznokcia. Lekarz powiedział, że szyjka miękka ale utrzymana i rozwarcie na opuszek. Jeszcze chociaż 3 tygodnie niech posiedzi, żeby masy nabrała bo 27.06 ważyła 1850g. A dzisiaj obudziły mnie w nocy bóle skurczowe i cały brzuch mnie ciągnie już chyba 4 nospy wzięłam od nocy. Mam nadzieję, że w środę na kontroli nie okaże się że rozwarcie większe. A tak poza tym to od piątku siedzę i zamawiam resztę rzeczy, już mi tylko dosłownie parę rzeczy zostało do zamówienia. Poza tym znaleźliśmy mieszkanko, byliśmy dzisiaj oglądać :)

Zgłoś nadużycie #2855 4 lipca 2016, 8:19

Buba Gotowa na wszystko

Paullinka89 napisał(a)

Ja sobie po czasie skojarzylam 'Maja złap mnie za jaja' ale ani mi się śni zmieniać.

Ale skojarzenie :D hehe
Do każdego imienia można coś zrymować brzydkiego. Dla mnie masakryczne imiona to absolutnie: Brajan, Kewin, Dżesika, wszystkie inne są lepsze :)

Paulinka, czop rzeczywiście jest konsystencji galaretowatej, ale z tego co piszesz wydaje mi się że możesz być spokojna. Jakby Ci wypadł czop to tego byłoby naprawdę bardzo dużo, nie chcę obrazowo pisać :P Jak szyjka utrzymana to znaczy, że nie jest jeszcze zgładzona a więc dobrze. Niech sobie jeszcze malutka posiedzi jak może. Jak się czujesz po tej nocy kiedy miałaś skurcze?
Ale fajnie, że znaleźliście mieszkanko, opowiedz coś więcej, ile pokoi, które piętro? Nie będziecie musieli malować ścian, odświeżać? Mam nadzieję, że nie :)

Ja się dzisiaj trochę spakuję do szpitala, to co mogę powrzucam. Za miesiąc trzeba będzie rozłożyć łóżeczko, nie dociera to do mnie.

Zgłoś nadużycie #2856 4 lipca 2016, 9:03

Dzisiaj znów mnie takie bóle obudziły nad ranem, ale teraz póki co jest ok. Nie wiem co to za skurcze, dobrze że nie promieniuja. A mieszkanko właściciele kończą remontować, porobili tam wszystko nowe bo poprzedni lokator doszczętnie to mieszkanie zniszczył. Są 3 pokoje w tym jeden przechodni do kuchni jako jadalnia. Z balkonem, na pierwszym piętrze. Sporo większe niż to co mieszkamy, a cenowo tylko ciut więcej nas wyjdzie. No i trochę mebli musimy dokupić bo na wyposażeniu jest tylko kuchnia i łazienka. Właściciele zgodzili się poczekać na nas do sierpnia bo tak się chcieliśmy przeprowadzić bo tu mamy umowę do połowy września :)

Zgłoś nadużycie #2857 4 lipca 2016, 9:45

Daga Fajna mama
Paulinka fajnie ze udało wam się znaleźć mieszkanko a nie myśleliście żeby kupić i te pieniądze co płacicie za wynajem przeznaczyć na kredyt? Mój mąż miał mi w sobotę łóżeczko złożyć ale czasu brakło i pewnie będę czekać do kolejnej soboty ech. Wyprawkę juz zakończyłam mam wszystko chyba wszystko hehe. Idę jutro do lekarza bo wyskoczyły mi dziwne plamy na prawym kolanie i wokoło i na prawym łokciu, myślę że to są odbarwienia skórne hormony plus słońce, tylko dziwne miejsca i bolą mnie też całe ręce chyba się starzeje haha

Zgłoś nadużycie #2858 4 lipca 2016, 10:31

Daga jasne że myśleliśmy. Byłam się dowiadywać tak samo z programem MDM ale kwota oferowana przez bank i tak jest nie wystarczająca, nie mamy aż takich dochodów (udokumentowanych) by przyznali nam ponad 100tys. Poza tym mam już kredyt na głowie więc póki co odpada. Ja dzisiaj zamówiłam pojazd dla malutkiej, w ciągu 14 dni powinien dojść :) a dzisiaj jedziemy po łóżeczko. Poza tym kilka pierdół do dokupienia i będzie wszystko. Tylko czekać aż to wszystko przyjdzie, poprac i już tylko czekamy :)

Zgłoś nadużycie #2859 4 lipca 2016, 10:33

Buba Gotowa na wszystko
Daga, ile Ty masz lat? Starsza jesteś ode mnie? :) Fajnie że wyprawkę już masz. U mnie przypływ kasy będzie w sierpniu i wtedy wszystko pokupuję co mi brakuje, z tych dużych rzeczy. Teraz znowu nam niezapowiedziane wydatki doszły, zawsze coś.

Paulinka super mieszkanko wam się trafiło :) najważniejsze że nie na 4. piętrze bez windy. Ja też mieszkam na 1. i to jest dla mnie szczyt szczytów gdzie wciągnę wózek i dziecko :)

Babcia zabrała Kubusia, mam trochę wolnego. Trzeba kurze pościerać i odkurzyć. Chciałabym chociaż jeden dzień w tygodniu bez sprzątania.

Zgłoś nadużycie #2860 4 lipca 2016, 10:46

Hej hej :-)
Ja miałam wczoraj bardzo kiepski dzień, zmiana ciśnienia dała mi w kość. Migrena mnie wykonczyła, jeszcze dziś mnie głowa boli. Oboje z mężem pół dnia przespaliśmy. Masakra z tą pogodą, w sobotę 34 stopnie, wczoraj 15 a dziś 26. Jak żyć? Ostatnio zauważyłam że wszystkie odciski które robią mi się w nocy np na twarzy od poduszki albo na brzuchu czy nogach od kołdry dużo dłużej schodzą, nawet kilka godzin. Też tak macie?
Buba super, że sobie tak odpoczeliscie, macie blisko jakieś jeziorko? Powiedz mi czy Ty wchodzisz do wody? I czy siedzisz na słońcu czy raczej w cieniu? Pytam bo maż dostał od klienta voucher na termy koło Zakopanego i chcemy jechać w przyszłym tygodniu jak będzie miał urlop ale nie wiem czy mogę na tym etapie ciąży wchodzić do basenu i czy wypada założyć kostium dwuczęściowy bo innego nie mam.
Paulinka czop to raczej nie był bo tak jak Buba pisze tego jest dużo więcej. Może to był po prostu śluz. Fajnie że znalezliscie mieszkanie. A w ogóle czemu się przeprowadzacie?
Daga to pewnie przebarwienia hormonalne, teraz i tak nic z tym nie zrobisz a po ciąży możesz stosować jakieś dobre serum rozjasniajace np z witaminą C. Mojej koleżance w ciąży takie przebarwienie zrobiło się równo wokół ust i już jej nie zeszło a drugiej koleżance zrobiły się dwie okrągłe obwodki wokół oczu i wyglądala jakby miała narysowane okulary :-) zeszło jej dopiero po kuracji kwasami. Ale dziwne że Cię boli.
Dziś o 16 mam usg 3 trymestru to prenatalne a o 17:30 wizytę kontrolna u swojego gina. Trzymajcie kciuki za dobre pomiary :-) Nie mogę się już doczekać kiedy zobaczę swoje dziecko :-)

Zgłoś nadużycie #2861 4 lipca 2016, 10:53

Brunette oj dużo by opowiadać czemu, ogólnie mieszkanie nie jest przystosowane na dziecko, mega hałas, mało miejsca i ostatnio się okazało na kontroli gazownika, że jest wyciek z junkersa a właściciel wali w chu.. i nadal tego nie naprawił. Dodatkowo kominiarz stwierdził brak wentylacji w łazience. Szkoda gadać... Jasne że trzymamy kciuki, wypytaj o płeć :) ja się na piątek zapisałam na prenatalne :) P.S. Nie wolno się opalać w ciąży i lepszy kostium jednoczęściowy bo trzeba zasłaniać brzuszek przed słońcem

Zgłoś nadużycie #2862 4 lipca 2016, 12:16

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, ja mam kostium dwuczęściowy, ale góra to taka bluzeczka trochę, zabudowany, brzuszek cały mi zakrywa. Kupowałam go rok temu. Ja się normalnie opalam, nie chowam się do cienia, smaruję się 30. Ale i tak się ładnie opaliłam. Teraz w sobote bardzo dużo siedziałam w wodzie, nie mam problemów z jakimiś upławami itd. Jak nie przyplątują Ci się infekcje to myślę że spokojnie będziesz mogła do wody wejść :) W basenie masz oczyszczoną wodę, na 99,9% jest ozonowana więc ok. Skorzystajcie z wyjazdu ile się da, należy Ci się. To ostatni wypad we dwoje więc wiesz :)
Niestety nie mamy blisko jezior, bardzo żałuję. Tam gdzie jeździmy to się u nas nazywa "Rydwan" miejsce po starej żwirowni, kiedyś się do wody dokopali, wylała i powstały jeziorka. Jakieś 8km od Łowicza. Od nas z domu 50km.
Koniecznie po wizycie musisz nam zdać relację, ok? Jestem bardzo ciekawa co się u Ciebie urodzi :D :D obstawiam dziewczynkę. Byle zdrowa była!! :)

Zgłoś nadużycie #2863 4 lipca 2016, 12:27

Daga Fajna mama
Buba w lutym 36 lat skończylam :-) . Tez mi się wydaje ze to plamy hormonalne ale masakra jak to paskudnie wygląda ech. Brunette powodzenia na prenatalnych, daj od razu znać jak tam bobasek :-D . A ja sobie jeszcze ubzduralam ze mąż ma mi zrobić szafkę pod telewizor taka dłuższą biała wisząca bo jak się Ada urodzi to otwieramy skarbonke i idziemy kupić telewizor bo nasz obecny jest mini rozmiarów :-) do tego chce przemalowac mały stolik i stół z krzesłami na biało i fraty w kuchni wymienić na białe. Mąż mnie udusi bo chciałabym to wszystko jeszcze zrobić przed porodem a on jeszcze o tym nie wie hehe :-D

Zgłoś nadużycie #2864 4 lipca 2016, 23:23

Napisałam Wam wcześniej wiadomość ale mi ją wcięło i się wkurzylam bo nie miałam czasu drugi raz pisać. No więc po wizycie same dobre wieści. Potwierdziła się dziewuszka więc będzie Julka, wszystkie pomiary prawidłowe, waga 2049 +/-300 więc spora ta moja córa, ma włoski na główce :-) było to widać na zwykłym obrazie 2d :-) pomiar główki brzuszka i kości udowej wskazuje na 33+2 a jest 32+5 więc tylko kilka dni różnicy. Szyjka długa, twarda i zamknięta, łożysko sie starzeje i przechodzi już w III stopień ale przepływy są prawidłowe. Następna wizyta 21 lipca. Na resztę odpiszę Wam jutro bo dziś już zasypiam.

Zgłoś nadużycie #2865 5 lipca 2016, 8:05

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, super wieści z wizyty, gratuluję :) Mała jest główką w dół? Ale słodko że było widać włoski :D Oczywiscie masz zielone światło na wyjazd z meżem? Pocieszyłaś mnie z tym łożyskiem, że nie tylko u mnie w tym okresie się starzeje. Najważniejsze, że przepływy sa prawidłowe :)

Daga, chyba Ci się załączył syndrom wicia gniazda, w planie same zmiany :D oby mąż nie protestował.

Zgłoś nadużycie #2866 5 lipca 2016, 8:20

Hej hej :-) zapomniałam napisać że Niunia ułożona główką w dół, buźke ma skierowaną do moich pleców a z serduszkiem wszystko w porządku.
Buba pytałam lekarza o basen i nie ma przeciwwskazań, przez całą ciążę nie miałam żadnej infekcji więc jedziemy, nie będę kupować jednoczesciowego kostiumu tylko założę na górę kostiumu jakąś luźna koszulkę na ramiączkach i wysoki filtr i będzie dobrze. Kupiłam specjalnie nad morze 50spf żeby smarować brzuszek. Kiedy Kubuś wraca od babci?
Paulinka to faktycznie nie miejsce dla Maluszka zresztą dla Was też chyba strach tam mieszkać. My też mamy kiepskie warunki bo mieszkamy w kawalerce 25m2 łącznie z balkonem, mamy tylko jeden pokój ale po długich przemyśleniach postanowiliśmy narazie tu zostać bo mieszkanie jest nasze a właściwie męża przedslubne i wszystkie opłaty takie jak czyns, gaz, prąd, woda, internet stacjonarny i nasze komórki wynoszą 500zł. Jak się okaże że nie damy rady to wtedy będziemy szukać.
Daga ja też miałam różne pomysły i plany o których mąż dowiadywal się bardzo późno :-) ale udało się wszystko zrealizować.
Miłego dnia dziewczyny :-)

Zgłoś nadużycie #2867 5 lipca 2016, 8:23

Buba no właśnie pomyślałam sobie o Tobie z tym lozyskiem ale nie mamy się czym martwić :-)

Zgłoś nadużycie #2868 5 lipca 2016, 9:03

Buba Gotowa na wszystko
Kubuś poszedł do babci tylko na kilka godzin, babcia mieszka obok i czasami tak z 2x w tyg. mi go porywa na pół dnia. Ona go baaaardzo kocha, nie ma się co dziwić normalka, ale wcześniej jak pracowałam to babcia się nim zajmowała, siedziała z nim cały dzień i się bardzo przyzwyczaiła. A mi to pasuje jak go weźmie, on się wybiega bo pójdą na plac zabaw, ja sobie odpocznę, poprasuję czy coś :)
To dobrze, dzięki za info z tym łożyskiem, też sie uspokoiłam :)
I wracając do waszego wyjazdu to pewnie, nie masz co cudować i kupować na kilka razy kostiumu, wystarczy bluzka na ramiączka :) wit. D też się musi wytworzyć :) Julcia już jest idealnie ustawiona do porodu, czuję że Jagódka tak samo. Jeszcze w jednym dniu urodzimy, zobaczysz!
Malutko płacicie chociaż coś za coś. Ale dacie radę, pewnie kiedyś pomyślicie nad zamianą na większe. Jak nie chcecie drugiego dziecka to dwa pokoje Wam wystarczą.

My mieszkamy w moim rodzinnym mieszkaniu, nie musieliśmy kupować na szczęście, nie mamy kredytu na mieszkanie, to bardzo dużo. Ale marzę o domku, może kiedyś uda się kupić nieduży, gdzieś na wsi.

Zgłoś nadużycie #2869 5 lipca 2016, 9:50

Daga Fajna mama
Brunette super ze córa zdrowo rośnie :-) , ja nad morze nie brałam stroju bo w nic się nie mieściłam mam ładny biustonosz i w nim sobie leżałam jak było ciepłe i w spodenkach :-D . Mój mąż się dowiedział jakie mam plany i narazie kręci nosem na nowe fronty do szafek ma teraz mało czasu bo nasza firma głównie funkcjonuje wiosna lato jesień wtedy jest najwięcej remontów, ale powiedział ze postara się zrobić :-D hehe oby

Zgłoś nadużycie #2870 5 lipca 2016, 12:25

Buba to masz super że babcia pod ręką, jak się Jagódka urodzi to też będziesz miała dużą pomoc. A posyłasz Kubusia do przedszkola od września? Na pewno jest zżyty z babcią. Moja mama od zeszłego roku jest na emeryturze i płacze mi biedna że chciałaby się wnuczą zając jak ja wrócę do pracy ale niestety 300km nas dzieli. Co do mieszkania to od kwietnia jest na nas przepisane mieszkanie cioci męża (siostra babci) za opiekę nad nią i jej mężem bo oni nie mają dzieci a mają już po 90 lat i my się cały czas nimi zajmujemy bo nie ma komu ale zamieszkamy tam po ich śmierci. Też bym chciała dom z dala od miasta ale mój mąż kategorycznie odmawia :-) wychował się w domu i twierdzi że utrzymanie go to ciężka praca (koszenie, ogrzewanie itd, itp). A odnośnie braku kredytu w dzisiejszych czasach to ogromne szczęście.
Faktycznie mamy bardzo podobny termin porodu :-) tylko że Ty przewidujesz że przenosisz a mi się marzy urodzić z tydzień wcześniej ;-)