Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2831 30 czerwca 2016, 12:41

Daga Fajna mama
u mnie tez okna pozamykana i wiatraczek smiga do tego co jakis czas schładzam sie wilgotną pieluszką i od razu lepiej :) . Moj syn zamkną mnie dzisiaj na tarasie w pełnym słoncu ech i nie mógł sobie poradzić z ich otworzeniem masakra jeszcze chwila i bym tam padła a tak go prosiłam zostaw drzwi, oj dostał klapsiora w dupsko. Kiepski mam dzisiaj dzień.

Zgłoś nadużycie #2832 30 czerwca 2016, 12:41

Daga Fajna mama
u mnie tez okna pozamykana i wiatraczek smiga do tego co jakis czas schładzam sie wilgotną pieluszką i od razu lepiej :) . Moj syn zamkną mnie dzisiaj na tarasie w pełnym słoncu ech i nie mógł sobie poradzić z ich otworzeniem masakra jeszcze chwila i bym tam padła a tak go prosiłam zostaw drzwi, oj dostał klapsiora w dupsko. Kiepski mam dzisiaj dzień.

Zgłoś nadużycie #2833 30 czerwca 2016, 13:38

tysia2506 Fajna mama
Buba przyszły mi koszule fajne możesz zamawiać 😊

Zgłoś nadużycie #2834 30 czerwca 2016, 14:33

Buba Gotowa na wszystko
Daga też bym się wkurzyła, dobrze że udało mu się otworzyć drzwi.
To dzisiaj gorąco dopingujemy, z tej okazji kupię sobie Lecha free :D piłam też Żywca bez alko i smakuje jak normalne piwo. A propo piwka, to w te upały wyjątkowo tęsknię za jego smakiem, ale dobrze że Żywiec wypuścił swoje nowe, można dać się oszukać. Powiem więcej, wydawało mi się że się trochę wstawiłam po jednym :P

Tysia, dzięki za cynk! Fajna ta koszula. Jeszcze w sb podjadę na ryneczek, bo koleżanka mi mówiła że tam kupiła swoje koszule do szpitala, zobaczę co mają. Gratuluję zakupu leżaczka :)

Brunette, masz rację najważniejsze że podobają się mężom, reszcie nie muszą :D hehe
Stanik do karmienia jak coś po porodzie. Może też się wstrzymaj, bo nie wiesz jaki rozmiar bedziesz potrzebować i po drugie czy na 100% będziesz karmić. Zawsze awaryjnie moze służyć nieusztywniany stanik.
Eno to Ty zaprawiona w bojach jesteś z Chodakowską :D ja lubię podziwiać zdjęcia na fb jak dziewczyny jej przesyłają przed/po, strasznie im zazdroszczę. Ale wezmę też przykład :)

Lorelei, dokładnie pic na wodę te balsamy. To samo kremy na rozstępy, jak mają się pojawić to choćbyśmy smarowidła za kilkaset złotych miały to i tak wyjdą. Teraz póki co żadnego nowego nie mam, ale pewnie w ostatnim miesiącu wylezą, tak jak za pierwszym razem. Cieszyłam się że nie miałam to na finiszu pokazały się czerwone paseczki pod pępkiem i na cyckach.

Zgłoś nadużycie #2835 30 czerwca 2016, 22:05

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja też lubię te metamorfozy. Chyba kupię jeden stanik chwilę przed terminem bo boję się że będzie mi mleko wyciekac i nie będę miała w co wkładki włożyć. Liczę jednak że będę karmić.
Oglądam z Wami mecz przez neta ale to nie na moje nerwy :-(
Daga mój kolega z pracy miał podobną sytuację, palił papierosa na balkonie i trzyletnia córa go zamknęła. Spędził tam trzy godziny w środku zimy a dziecko strasznie plakalo bo nie umialo otworzyć. Niestety przy małych dzieciach trzeba mega uważać.
Dziewczyny dajcie jakiś pomysł na obiad bo moje pomysły się pokonczyly a ostatnio najczęściej mamy makaron z serem i truskawkami.

Zgłoś nadużycie #2836 30 czerwca 2016, 22:26

tysia2506 Fajna mama
Ja dziś miałam spaghetti z sosem szpinak owym jutro pulpety w sosie pomidorów i ziemniaczki

Zgłoś nadużycie #2837 1 lipca 2016, 7:54

Daga Fajna mama
Brunette u nas dzisiaj botwinka i fasolka szparagowa. A wczoraj najadlam się bobu i ledwo to przeżyłam jeszcze dzisiaj mnie bebochy bolały. W ciąży mi skubaniec nie służy hehe. A jutro będę mieć dorsza z ziemniaczkami :-D

Zgłoś nadużycie #2838 1 lipca 2016, 8:14

Buba Gotowa na wszystko
Witam się i ja :)

Szkoda mi tego meczu... kurde tak pięknie grali, wstydu nie ma. Ale czuję niedosyt.

Brunette u mnie też brak pomysłów na obiad, mam pełny zamrażalnik i systematycznie go opróżniamy, co wyciągnę to robię. Ale dzisja będzie tylko fasolka, oboje z meżem uwielbiamy. Nie wiem co małemu zrobić, ale chyba domowe frytki go zadowolą, on jest mega wybredny i mało co mi je a waży spoko i jest wysoki.
Bardzo lubię robić placuszki z cukinii, trzesz z 3 duże cukinie na tarce, odstawiasz i solisz, musisz to później dobrze odsączyć najlepiej przez ściereczkę. Dodajesz opakowanie fety, z 2 cebulki drobno posiekane, z 2 jajka, ja jeszcze dorzucam z 2-3 marchewki starte na drobnych oczkach, zagęszczasz mąką żeby ciasto było zwarte, doprawiasz solą i pieprzem. Smażysz chwilę i gotowe. Pyszne, uwielbiam te placki, robię raz w tygodniu.
A i co do stanika to chyba tylko jeden jest jeszcze na mnie dobry, chcę sobie kupić taki zwykły nie do karmienia,

Muszę z gemini jeszcze zamówić trochę rzeczy bo mi się probiotyk, magnez, witaminki pokończyły. Kubusiowi dawaliśmy Infacol na kolki, myślę czy na zapas nie kupić. Chyba bez sensu teraz brać, może mała nie będzie ich miała (jasne).

Zgłoś nadużycie #2839 1 lipca 2016, 10:56

Dzięki dziewczyny za pomysły, akurat mam cukinie w lodówce to zrobię te placuszki. Mam też szpinak i fasolke w zamrazalniku to będzie na następne dni :-) oj szkoda naszych chłopaków ale i naszych nerwów. Też muszę kupić jeden zwykły stanik bo mnie zaczyna lekko cisnąć ale tylko w obwodzie bo miseczki bez zmian. Zmierzylam obwód brzuszka i w najszerszym miejscu mam 90cm. 2 miesiące temu było 80 :-) Jestem dziś zombie bo prawie nie spalam, może dwie godziny. Męża nie było a ja nie lubię sama spać i trochę się boję. Buba a opłaca Ci się zamawiać same witaminki na Gemini? Tam jest droga przesyłka. Ja ubolewam nad tym że nie jest darmowa przy dużych zakupach.
Dziewczyny martwię się o Paulinke, mam nadzieję że to tylko brak dostępu do neta.

Zgłoś nadużycie #2840 1 lipca 2016, 11:13

Buba Gotowa na wszystko
To możesz do cukinii dorzucić szpinak, też pewnie będzie pyszne :) i fetę koniecznie. Ja oprócz fasolki robię dodatkowo zupę kalafiorową, uwielbiam, będzie na dwa dni :) dla mnie w ciąży mięsa może nie być.
Noo, nerwy miałam wczoraj straszne, taki stres jak przed egzaminem.
Tak opłaca mi się zamawiać, bo wzięłam np. 2 op. Dicofloru po 22zł a w mojej aptece najtańszej w mieście jest za 28zł/op. witaminki dla mnie, wit. D w spray dla małej, magnez, dla mnie krem do twarzy itd. Dużo zaoszczędziłam pomimo wysyłki. Ale masz rację, przy dużych zakupach mogliby nie doliczać kosztów :)

Paulinka pisała z tego co pamietam z 2-3 dni temu, to dziwne jak na nią bo meldowała się codziennie. Paula wszyskto ok? Jak mała, jak wyniki?

Zgłoś nadużycie #2841 1 lipca 2016, 11:18

tysia2506 Fajna mama
dla mnie też mięsa może nie być ale od czasu do czasu muszę zrobić dla dzieci i mojego męża mięsiarza dlatego dziś pulpety

Zgłoś nadużycie #2842 1 lipca 2016, 12:16

lorelei_l Fajna mama
aaaaa laski ..... dziewczyna z drugiego forum z terminem na 3 sierpnia urodziła w nocy synka :D :D :D kurcze jakoś wszystko się zrobiło takie namacalne teraz :D

Ja po wizycie, możemy jechać :) choć ktg musiałam powtarzać, bo jakoś się odczyt zrywał, córa miała tętno 140 potem 50 potem znów 140 potem 230, ale jak robiła mi drugie na boku tym razem do wyszło ok :) Pewnie będę do 16 lipca wpadać sporadycznie, bo bierzemy tylko laptopa męża i się nie dopcham do neta :)

Zgłoś nadużycie #2843 1 lipca 2016, 13:41

tysia2506 Fajna mama
no nie znamy dnia ani godziny czas się spakować

Zgłoś nadużycie #2844 1 lipca 2016, 14:38

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki, ja tak na szybko melduje się że żyje, później Was nadrobie. Udało mi się wyprosic wyjście do domu. Przy badaniu wyszło, że mam już rozwarcie narazie na opuszek. A dodatkowo wykryto u mnie, że doszło do zakażenia wirusem cytomegali kiedyś. Jestem w szoku w dalszym ciągu przez ten wynik, bo robione miałam na to badania nie raz i nic nie wykryto! I ogólnie lekarz kazał mi się liczyć z tym, że za tydzień lub 2 znów tu trafię i będą ciąć

Zgłoś nadużycie #2845 1 lipca 2016, 15:35

Paulinka nareszcie się odezwałaś, dobrze że wracasz do domu, psychicznie odpoczniesz od tych warunków. Wirus wywolujacy cytomegalie to ten sam który powoduje opryszczke i różne inne schorzenia, łatwo się nim zarazić i jak go masz to w każdej chwili może się uaktywnić. Uczyłam się o tym na studiach. Lepiej ciąć niż żeby Dzidzia się zarazila ale wiadomo że im później tym lepiej. Biedna jesteś z tymi wszystkimi dolegliwościami ale już niedługo.
Lorelei_I cieszę się że z Malutką wszystko dobrze. Zazdroszczę tego wyjazdu i życzę udanego wypoczynku i pięknej pogody. U nas też Lidzia się rozpakuje w lipcu ale to już nie ma dramatu bo dzieciaczki duże i silne.
Buba to faktycznie Ci się opłaciło. A ja zrobiłam placuszki. Mąż zachwycony :-)

Zgłoś nadużycie #2846 1 lipca 2016, 15:49

Buba Gotowa na wszystko
Ale się cieszę, że Ci takie ładne wyszły, muszą być pyszne :) sama bym chętnie teraz zjadła! Jak masz jakiś dobry przepis to podziel się :)
Paulinka, to odpoczywaj póki mozesz w domciu, dzięki że się odezwałaś! Jesteś pod opieką lekarzy i to co powiedzą trzeba będzie robić, jak uznają że dziecku będzie lepiej poza brzuchem to zrobią cięcie, jednak trzymam kciuki za malutką żeby posiedziała w brzuszku na maxa długo na ile to możliwe. Ja znam dziecko urodzone w 33tc i dziewczynka kończy teraz 4 latka, rozwija się super. Tego Wam życzę z całego serca, żeby w razie co wszystko szczęśliwie się ułożyło.
Lorelei, udanego wyjazdu, baw się dobrze! :) A coś więcej gin mówił na temat małej?
Też ostatnio myślałam, że już za miesiąc będę w 37tc i w teorii wszystko się może zdarzyć, poczułam mega stres, bo jestem taka nieprzygotowana jeszcze. Ale Kubusia przenosiłam i gdyby nie pomoc lekarzy pewnie długo jeszcze by siedział w brzuchu, dlatego obstawiam raczej poród w okolicy moich urodzin czyli 29.08. (termin 21.08.) niż na początku miesiąca :) Ale torbę za kilka tygodni spakuję, niech czeka.

Zgłoś nadużycie #2847 1 lipca 2016, 16:55

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Jesteście kochane, że myślicie o mnie. Dziękuję :* Brunette poczytalam troszkę o cytomegali i wystraszylam się, bo jak mała się zarazi to ma to poważne konsekwencje zdrowotne. Ale może coś więcej mi napiszesz jeśli pamiętasz. Właśnie nie dawno weszłam do domu. Przeraża mnie to, ja już muszę mieć torbę spakowana w pogotowiu. Wgle to jak byłam te kilka dni w domu między szpitalami to mi czop wypadł, wtedy na to nie wpadłam bo był biały.. Najważniejsze, że sterydy na płucka mamy wzięte, a w Bytomiu opieka jest faktycznie pierwsza klasa i wiem że tam będziemy w dobrych rękach

Zgłoś nadużycie #2848 1 lipca 2016, 17:46

tysia2506 Fajna mama
Paulina odetchnij trochę spakuj się przygotuj wszystko i spokojnie niech wyciągną mała lepiej wcześniej niż ma być coś nie tak trzymam kciuki biedna się nacierpisz

Zgłoś nadużycie #2849 1 lipca 2016, 20:03

lorelei_l Fajna mama
Laski- torby spakowane (mąż się tak przejął historią o porodzie miesiąc wcześniej, że bierzemy też fotelik 0-9 kg na wszelki wypadek, oprócz torby do szpitala oczywiście). Ponieważ będę mieć ograniczony kontakt z netem to życzę Wam:

Lidzia- trzymam kciuki, żeby dzieciaki po cc były już na tyle samodzielne, że będziesz je mogła mieć od razu przy sobie bez inkubatora.
Paulinka- trzymaj się w dwupaku jak najdłużej, bo każdy dzień w brzuchu mamy ma znaczenie dla dziecka

Wszystkim :) porodów w terminie, więc mam nadzieję, że po 16 lipca będziemy nadal ciężarówkami :) Jak najmniej przypadłości ciążowych i upału.

Córa ważyła dziś 2100 g :) szyjka zamknięta i długa (45mm), termin porodu wypada mi 24 sierpnia, ale ja się nastawiam raczej na początek sierpnia :)

Zgłoś nadużycie #2850 1 lipca 2016, 23:09

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Dziewczyny tak sobie myślałam czy wybraliśmy dobre imię dla synka. Kurcze zawsze Alan mi się podobało ale brat stwierdził że będą wołać na niego ANAL. O to się bardzo boje bo nie chce mu stworzyć problemu...poza tym nie mam pomysłu,myślałam jeszcze nad Gabrielem. Dla dziewczynki zostaje Rozalia Łucja a dla synka już sama nie wiem,doradźcie :(