Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2771 27 czerwca 2016, 12:08

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Daga masz rację, wszędzie się może coś złego Przydarzyć. Mnie już zlazla opuchlizna, od wczoraj chłodniej jest na szczęście. Zrobili mi usg dzisiaj. Przesympatyczny lekarz, pogadal, wytłumaczył i pozartowal :) Mieścimy się w normie we wszystkich siatkach centylowych, wagę wyszacowal na 1850g. Poza tym mówił, że mała ma smukła i podluzna główkę, nie wiem po kim hehe.. Przepływy idealne, łożysko w porządku. Poziom wód niestety bez zmian AFI 6, powiedział że docent zdecyduje co dalej więc nadal nic nie wiem

Zgłoś nadużycie #2772 27 czerwca 2016, 13:00

tysia2506 Fajna mama
Wreszcie mój wymarzony wyczekiwany 😍 przed i po 😊 ściany na żywo dużo jaśniejsze a kolor miętowy w łóżeczku jak na ostatnim zdjęciu ciężko na zdjęciach uchwycić te kolory

Zgłoś nadużycie #2773 27 czerwca 2016, 13:24

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, fajnie to wygląda, a pościel super :) najładniej będzie jak już Wojtuś będzie spał w łóżeczku :)

Paulinka, piękna waga malutkiej, niech tak dalej rośnie :) A jak jest ułożona, przekoziołkowała? Ciekawe co lekarz powie na te wody.

Zgłoś nadużycie #2774 27 czerwca 2016, 13:33

tysia2506 Fajna mama
Dokładnie paulina waga jest wporzadku oby było ok wciąż czekamy na wieści

Zgłoś nadużycie #2775 27 czerwca 2016, 13:44

lorelei_l Fajna mama
Tysia pokoik śliczny, widać, że włożyłaś w niego dużo pracy.

Buba będzie czas na walkę z celulitem :) na razie szykuj się na poród

Paulinka super, że parametry córy w normie. Przynajmniej stresów mniej, mam nadzieje, że lekarze pozwolą Ci wyjść do domu i tylko częściej będziesz kontrolować poziom wód.

Ja dziś zasypiam- w nocy znów spać nie mogłam, zaliczyłam rano spacer, bo pogoda w końcu pozwala i pospałam 1h, ale już mnie pobudzili telefonami. Może za to dziś w nocy będę lepiej spać. Zrobiłam sobie listę rzeczy do ogarnięcia i trochę tego jeszcze jest, więc codziennie w tym tygodniu gdzieś muszę wybywać z domu- dobrze, że wkońću jest chłodniej.

Zgłoś nadużycie #2776 27 czerwca 2016, 14:18

tysia2506 Fajna mama
No cellulit to masakra 😢 co zrobić trzeba wziąć się za siebie po porodzie z tym ze ja normalnie nie mam tylko jak mi puchną chyba woda się zatrzymuje bo uda mam twarde takie nabite i wtedy pojawia się ten cellulit. Co do dłoni to troszkę puchną ale nie tak bardzo jak nogi na wszelki wypadek zdjęłam pierścionki smutno mi bez obrączki ale co zrobić jeszcze trochę wytrzymam bez niej lepsze to niż ma mi zsinieć palec

Zgłoś nadużycie #2777 27 czerwca 2016, 14:34

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, ja wczoraj pisałam że zdjęłam pierścionki i mi też jest smutno :( ale przed porodem i tak trzeba mieć gołe palce, więc lepiej to zrobić teraz kiedy jakoś schodzą niż później ktoś miałby nam je przepiłować. Pocieszmy się.
Tak sobie tłumaczę ten cellulitis, ja wcześniej miałam wiadomo, ale nie aż tak jak teraz. To przez tę wodę zatrzymaną, nic nie poradzimy. Ja mam 15kg na plusie i nie wierzę, że np. połowa to może być tłuszcz, bo wiem co i ile jem, moim skromnym zdaniem to wina tej przeklętej wody.

Spoko Lorelei, cellulitis zniknie, daję mu czas do końca połogu ;) u nas też sennie jakoś, liczyłam że może Kuba trochę przyśnie ale gdzie tam "mama chodź bawić się autkami" i taki tekst był już dzisiaj 20x. :)

Zgłoś nadużycie #2778 27 czerwca 2016, 14:56

tysia2506 Fajna mama
Ja mam 10 kg na plusie te upały i woda dodają wagi niestety

Zgłoś nadużycie #2779 27 czerwca 2016, 15:49

Tysia pokoik cudo :) ładnie wszystko współgra. Obraczke i ja zdjelam już jakiś czas temu bo zauważyłam po nocy, że zdjąć jej nie mogę. Więc też wolałam nie ryzykować. A cellulit jak to cellulit, teraz nawet chudzielce mają. Poza tym woda odpuści i cellulit też się zmniejszy więc to jakieś pocieszenie. Pozamawialam trochę wczoraj więc już jak to przyjdzie to już nie dużo mi zostanie z wyprawki. Najgorsze będą ubranka :)

Zgłoś nadużycie #2780 27 czerwca 2016, 16:47

Daga Fajna mama
to fakt ze chudzielce tez mają cellulit wiem coś o tym i mnie teraz w ciązy tez sie pojawił może nie ma go dużo ale jest :) . Tysia śliczny pokoik my w ten weekend bedziemy składać łóżeczko ale pościel to na samym koncu :) . Ja tez już ściagłam pierścionki mimo ze nie puchnę to jednak wole nie ryzykować.

Zgłoś nadużycie #2781 27 czerwca 2016, 17:24

tysia2506 Fajna mama
Ja tylko ubrałam do zdjęcia żeby zobaczyć jak wszystko wygląda i tak będę będę to prała i pasowała za miesiąc zrobię na gotowe 😊

Zgłoś nadużycie #2782 28 czerwca 2016, 8:09

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Zus się zlitował i wysłał mi kasę, juhu! Ale co z tego, kasa jest ale żaden wózek mi się nie podoba. A nawet jeśli któryś jest spoko to mąż kręci nosem, nie powinnam się go w ogóle pytać o zdanie :P
Mała od wczoraj jest w dobrej pozycji, czuję jej dupcię pod żebrami, jak się rozpycha :) pewnie jeszcze z 50 razy zmieni pozycję, akrobatka.

Właśnie Tysia, ja pomyślałam że Ty już ubrałaś łóżeczko i będziesz czekać na małego :D hehe

Zgłoś nadużycie #2783 28 czerwca 2016, 10:49

Hej. A ja siedzę dalej, nie spieszy im się do wypuszczenia mnie. Buba pytałaś czy Mają się obrocila, niestety nie spieszy jej się do wyjściowej pozycji. Jestem tak wściekła, że chyba jajko zniose.. I głupie pieprzenie, że jak dzisiaj 3l wody nie wypije to mnie pod kroplowki podłącza :| w planach odstawienie Dupka i czekanie na wyniki. Jak po wynikach mnie do domu nie puści to się wypisuje

Zgłoś nadużycie #2784 28 czerwca 2016, 10:59

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczyny,
my znów byliśmy u teściów przez weekend więc się zrelaksowałam ale z leżaka już nie jestem w stanie sama się podnieść. Mimo, że dopiero dobiłam do wagi 61kg czyli tej z dnia poczęcia to jest mi już mega ciężko. Przekręcanie się w nocy z boku na bok stało się skomplikowane. Nogi zrobiły się dziwnie galaretowate i też pojawił się cellulit ale nie ma się co dziwić skoro zaczęłam więcej jeść. Apetyt mi baaardzo dopisuje. Opuchlizna się jeszcze nie pojawiła ale pewnie niedługo i mnie to czeka :)
Buba no nareszcie masz kasę, podejrzewam, że teraz co miesiąc będziesz dostawać w tym terminie. Musisz się przestawić z planowaniem wydatków :/ Super, że się wyszalałaś w lumpku, tam są takie ceny, że na szaleństwo można sobie pozwolić :) Kupujecie nowy wózek? Podobno czas oczekiwania to kilka tygodni więc trzeba się streszczać z wyborem :) Ja jeszcze nie wybrałam kocyka, przyznam szczerze, że już trzeci tydzień się z tym zmagam ech, jest taki wybór i są takie piękne, że nie mogę się zdecydować. Poza tym muszę jeszcze wybrać baldachim i chcę żeby to w miarę do siebie pasowało. Ostatecznie się zdecyduje dopiero po usg 3 trymestru jak już będę wiedzieć na pewno jaką "końcówkę" ma moje Dziecko :) badanie w poniedziałek 04/07. Nie mogę się doczekać. 
Paulinka super, że badanie usg przyniosło dobre wieści a skoro poziom wód bez zmian to też dobrze bo nie maleje. Odpoczywaj i rób zamówienia bo to sama przyjemnośc :) szkoda tylko, że przy tym kasa tak szybko ucieka z konta. Gdybyś zamawiała te koszule to proponuję wziąć mniejszą.
Tysia super kącik dla Wojtusia zrobiliście :) na pewno będzie Mu się przyjemnie leżało w takim pięknym otoczeniu :)
Dziewczyny odnośnie pępowiny wrzucam Wam screena z mojej aplikacji w telefonie, mam nadzieję, że Was to uspokoi.

Zgłoś nadużycie #2785 28 czerwca 2016, 11:15

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, dzięki za info dot. pępowiny :) też kiedyś czytałam, że jest ona bardzo elastyczna i dziecko nawet jak ma główkę owiniętą to spoko, nic mu nie będzie, problem może być przy porodzie, żeby w czasie wypychania nie zacisnęła się za mocno. Ale będzie dobrze i nie ma co się nakręcać :)
My wózek kupimy używany, celuję z przedziału cenowego 450-600zł jest trochę wózków na olx, coś się wybierze :) wybór karuzeli to będzie wyzwanie bo tutaj wybór jest mega wielki i ciężko się zdecydować. Co do kocyka i pościeli to ja Ci się wcale nie dziwię, że przez 3 tyg. nie podjęłaś decyzji, wszystkie są piękne! Ale dobrze robisz, poczekaj do poniedziałku niech gin powie czy wasze dziecko to chłopczyk czy dziewczynka :) A Ty gdzieś blisko też masz taki super lumpeks? Niestety przez to, że mam koleżankę identycznie uzależnioną co i ja to jedna drugą namówi i idziemy na łowy :D Ale przynajmniej majątku nie trwonimy.
61 kg ważyłam na koniec liceum :p hehehe A ile masz wzrostu?

Paulinka tak Ci gadają? Że jak nie wypijesz to Ci kroplówki podłączą? A co Ty masz 7lat, że Ty nie wiesz że musisz pić więcej wody? Kiedy mają być wyniki?

Zgłoś nadużycie #2786 28 czerwca 2016, 11:57

Tak, sam Docent sobie zazartowal, ale ze mi popsuł humor tym że nie wychodzę więc bardziej mnie to poirytowalo niż rozbawilo.. Wyniki myślę że będą do piątku, jak wyjdą ok to choćby na własne życzenie wychodzę bo już psychicznie siadam

Zgłoś nadużycie #2787 28 czerwca 2016, 12:06

lorelei_l Fajna mama
Buba super, że w końcu się z wypłatą ogarnęli. Stawkę dzienną już mają, więc teraz będzie zależała wypłata od tego na jaki okres Ci lekarz będzie dawał zwolnienie (czy np cały miesiąc, czy po 2 tygodnie ect).

Paulina niby tak mówią o piciu wody, że 2 litry, ale wypicie takiej ilości to też łatwe nie jest, więc współczuję.

Brunetka wypoczywaj, bo potem jeśli się znów trafią upały to będzie ciężko.

Ja wróciłam z pracy (na szczęście dziś się szybko udało), mam nowe książki z biblioteki, więc mogę odpoczywać. Może dziś mi się uda jeszcze skoczyć do ostatniego szpitala, ale to jest 25 km od Wrocławia, więc jak już nigdzie we Wro nie będzie miejsc, to tam będę jechać rodzić. Więc wolę wcześniej drogę przetestować na wszelki wypadek.

Zgłoś nadużycie #2788 28 czerwca 2016, 13:18

Buba Gotowa na wszystko
Dziewczyny upatrzyłam wózek :D :D dzisiaj jedziemy o 19. do dziewczyny na oględziny, 50km od nas, x lander xa, ma ładny kolor, po jednym dziecku, trzymajcie kciuki :)

Lorelei ile szpitali już odwiedziłaś? Nie chcesz rodzić w tym samym co Kamilka? Tak na szczęście już się zreflektowali, jutro mąż ma wypłatę, aż nie wiem co z tą kasą robić :P hehehe

Paulinka, ja Ci wierzę że łapiesz doła w szpitalu. Gdybyś była w 37/38 tygodniu to też inaczej bo w perspektywie miałabyś kilka tyg. do przeleżenia. Jak z małą będzie wszystko dobrze to pogadaj ze swoją lekarką co robić.

Zgłoś nadużycie #2789 28 czerwca 2016, 13:49

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba to trzymam kciuki żeby wózek się Wam spodobał, miałabyś z głowy kolejny i w sumie mega ważny zakup. My kupiliśmy bardzo szybko bo w styczniu, też używany na allegro za 400zł 3w1 peg perego. Ja mam 168cm. Całe życie nawet to dorosłe ważyłam 50kg aż nagle w pół roku przytyłam ponad 20 kilo. Nie zmienialam ani nawyków żywieniowych ani nie zmniejszylam aktywności. Okazało się że zachorowalam na niedoczynność tarczycy i dodatkowo Hashimoto. Wszyscy lekarze mówili że nie schudne, mogę jedynie walczyć o utrzymanie wagi a ja się zawzielam i w trzy miechy schudłam 15 :-) kilka wróciło ale 60 utrzymuje już kilka lat. To samo mówili odnośnie ciąży że przez chorobę będzie mi bardzo ciężko zajść a produkcja udana za pierwszym razem więc nie ma rzeczy niemożliwych :-) Ja tu w Krakowie nie mam niestety żadnego fajnego lumpka koło siebie. W W-wie miałam fajny pod domem.
Paulinka współczuję samopoczucia ale musisz jeszcze trochę wstrzymać. Nie masz wyjścia więc spróbuj to zaakceptować. Najważniejsze że Majeczka jest pod kontrolą.
Lorelei_I Ty już lepiej jedź na te wakacje i nie myśl o pracy :-)
Dziewczyny jesteście w stanie podpowiedzieć ile i jakie ubranka należy wziąć do szpitala dla Maluszka? I czy Wy też prasujecie takie rzeczy jak ręczniki dla Dziecka, rożki, spiworki do spania czy ja jestem po prostu nienormalna?
Buba kupiłaś w końcu otulacz? Ja wciąż szukam używanych ale ciężko o dobrą ofertę. One chyba jeszcze nie są tak popularne.

Zgłoś nadużycie #2790 28 czerwca 2016, 14:23

Daga Fajna mama
Brunette u nas w szpitalu na szczęście nie trzeba mieć ciuszków dla bobaska dają swoje :) . Ja nie prasuje takich rzeczy. Ciuszki bobaska prasuję tylko przy pierwszym praniu późnie już nie. A jeżeli chodzi o otulacze to myślałam zeby kupić ale stwierdziłam, ze zwykłą pieluszka czy kocykiem maleństwo można otulić więc dla mnie zbedny wydatek :) . Młodszego syna tak owijałam w kocyk i się uspokajał :D . Buba trzymam kciuki za wózek oby był idealny dla was :)