Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2751 24 czerwca 2016, 15:21

tysia2506 Fajna mama
Tu jest wyposażenie łóżeczka które zamówiłam http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5739764772 i http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5799009810

Zgłoś nadużycie #2752 24 czerwca 2016, 15:57

Buba Gotowa na wszystko
Przepiękne są te zestawy, pościele, kurde dobrze i niedobrze że mam kilka zmian pościeli, bo mogłabym cos kupić dla małej :) Zamówiłam na all ostatnio przybornik w komplecie z ochraniaczem, co tam że mi żadna pościel nie pasuje :) hehe
A koszla ekstra, na bank taką wezmę. Byle jakoś te dwie doby się prezentować w szpitalu :P

Daga, zazdroszczę baseniku, dużo bym teraz za niego dała! Myślimy by za rok się wybrać do energylandii, Kuba będzie miał 4,5 roku to z czegoś skorzysta, mąż się wyszaleje :P A Twój też się bawił? Super taki wypad :)

Zgłoś nadużycie #2753 24 czerwca 2016, 15:58

tysia2506 Fajna mama
Buba ja szukałam właśnie na ramiączkach bo mogą być upały i zdechNe

Zgłoś nadużycie #2754 24 czerwca 2016, 17:03

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki :-)
Ale upał, nie da się wytrzymać, w nocy spać nie można, o 21 mój termometr pokazał 28 stopni. U mnie wszystko już poprane, poprasowane, poskladane i poukładane w szafie nareszcie! :-)
Paulinka najważniejsze że masz dobrą opiekę i nie bagatelizuja dolegliwości tylko robią badania. A warunki jakie panują w szpitalu wytrzymasz. Na tym etapie każda dzidzia rośnie już w swoim tempie. Ważne że z serduszkiem wszystko dobrze. Trzymamy z Juleczką za Was kciuki. A obiadki domowe w szpitalu to rarytas :-) mi musiał mąż codziennie dowozic.
Buba ja też przez pół dnia siedzę z pozamykanymi oknami, zaslaniam rolety i włączam wiatrak ech inaczej nie da się wytrzymać. Ja zamówiłam dwie takie koszule http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-s-m-i5076524736.ht... Przyszły S-ki ale są spore. Co do łożyska to każdej z nas się starzeje, w końcu za dwa miesiące rodzimy :-) tak wyglądają stopnie dojrzałości, pewnie masz drugi
0-początek ciąży
I-połowa ciąży
II-III. trymestr
III-około 38-39 tygodnia ciąży.
Zadzwoń do ZUSu i zapytaj kiedy mają zamiar Ci przelać kasę. Nam US uznał nadpłatę i oddali w końcu podatek za mieszkanie :-)
Tysia współczuję z powodu samochodów, pewnie Wam wypłacą odszkodowanie za szkodę parkingowa bo tych gnoi musiałabyś podać na drogę cywilno prawną.
Lorelei_I Ty sobie już niedługo odpoczniesz :-) pogodę będziecie mieć piękną. Kiedy jedziesz?
Nie wiem czy na wszystko Wam odpisałam bo na komórce ciężko mi ogarnąć tyle stron. My dziś zaczynamy 8 miesiąc :-) tak według moich obliczeń ;-)

Zgłoś nadużycie #2755 24 czerwca 2016, 20:55

Daga Fajna mama
Buba mały tez się wyszalał jeździł z tatusiem na karuzelach :-D . Ja teraz jak byłam na usg w 32 tc to miałam łożysko stopnia I i tak mam zapisane. A basen to cudowny wynalazek wymoczylam dupke razem z chłopakami a woda była cudowna :-D

Zgłoś nadużycie #2756 24 czerwca 2016, 21:33

Daga my mijamy zawsze Energylandie jak jedziemy do teściów i mąż mnie wcześniej namawiał żebyśmy poszli a ja się bałam ale jak tak zachwalasz to może się skuszę po porodzie :-)

Zgłoś nadużycie #2757 24 czerwca 2016, 22:52

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Oddałabym wiele by móc się pomoczyc w basenie ;> na szczęście mój ukochany kupił i przywiózł mi wiatrak, ale mimo wszystko ciężko wytrzymać. Tak mnie dobil ten upał że chodzę jak neptyk. Ale zalamalam się na maxa, pytam pielęgniarek przy okazji ile się czeka na taki wynik ' no parwowirus to gdzieś z tydzień ' to pytam i ja musze tu leżeć aż do wyników 'tak'. I tak się zdolowalam, że aż się poryczalam :/ Tyle u mnie, jakby nie rozgadane laski z sali to byłoby o wiele ciężej. Tysia muszę zwiedzić ten szpital w Zabrzu, ale mam taki kawałek z Sosnowca że nie wiem czy bym dojechala ze skurczami.. Brunette super te koszule, też takie zamówie bo moje aukcje już się pokonczyly. Dziękuję za kciukasy :*

Zgłoś nadużycie #2758 25 czerwca 2016, 8:46

Daga Fajna mama
Brunette my też z mężem obiecalismy sobie ze we wrześniu jedziemy sami się wyszaleć :-D .Paulinka a byłaś w szpitalu w Dąbrowie Górniczej ja tam nie rodziłam i różne opinie słyszałam. Ja jestem tego zdania że jak trafisz na zły dzień połoznej i lekarza to nawet najlepszy szpital okarze się do dupy. Tak moja znajoma rodziła w Zabrzu tak wychwalała a po porodzie narzekała. I jeszcze jedno jak zaczną się bóle porodowe to człowiek chce tylko urodzić resztę ma w nosie hehe

Zgłoś nadużycie #2759 25 czerwca 2016, 9:38

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny.Przepraszam że się nie odzywałam ale w szpitalu miałam tylko tel a z niego nie potrafię pisać...poza tym nie miałam głowy.Dwa tygodnie byłam i myślałam że zwariuje. Nie które dziewczyny leżą prawie całą ciążę,strasznie im współczuje ale co się nie robi dla swoich maluszków.Mi od początku dali antybiotyk bo CRP wysokie.Potem znowu jakąś bakterie znaleźli i inny antybiotyk po którym bolał żołądek. No i faszerowali mnie do wczoraj bo w domu musiałam jeszcze trzy tabletki wziąć.Oprócz tego dostałam Polfilinę żeby dzieci rosły a w sumie miałam 26 tabletek,potem 24 i teraz mam coś około 10 dziennie. Rozwarcie mam na centymetr a szyjka skrócona na 1,5 cm.Czuje się fatalnie,chyba nigdy tak się nie czułam.Jak chodzę to zdaje się jak by mi się wszystko rozłaziło od środka i straszny ból nawet przy wstawaniu z łóżka.Dzieci urosły i teraz chłopczyk waży 2060 a dziewczynka 1700 czyli jak wytrzymam jeszcze ze dwa tygodnie to powinno po pół kg im dojść jeszcze.Oby do 36 tygodnia dotrwać a potem już spokojnie.Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #2760 25 czerwca 2016, 13:34

Paulinka dasz radę, nie masz wyjścia. Wykorzystaj ten czas na czytanie np o pielęgnacji noworodka, co spakować do torby itp.
Lidzia jak dobrze ze się odezwałaś, cieszę się że dzieciaczki rosną i że Mała goni brata. 300g to już niewielka różnica. Już Ci mało czasu zostało do 36t. Leżaki i odpoczywaj. Masz zaplanowaną cesarke czy siłami natury będziesz rodzic?
Daga a powiedz mi ta wejsciowka obejmuje tylko tą część z karuzelami itp czy park dinozaurów też?

Zgłoś nadużycie #2761 25 czerwca 2016, 13:38

Daga Fajna mama
Park dinozaurów to całkiem w innym miejscu wiec osobno się płaci a szkoda hehe

Zgłoś nadużycie #2762 25 czerwca 2016, 14:49

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Super wieści Lidzia, już nie długo :) dzieciaczki na pewną dadzą radę już są duże i silne :) Daga ktoś mi mówił, że w DG jest zlikwidowany oddział. Mam nową dziewczynę na sali też z Sosnowca, sądzi się ze szpitalem jedynka ale nie będę Ci pisać bo chcesz tam rodzic i mam nadzieję, że pójdzie wszystko gładko i dobrze. Macie foteczki z energylandii? Też się chciałam tam wybrać no ale wiadomo narazie odpada. Co do mojego pobytu w szpitalu staram się o tym nie myśleć może łatwiej mi będzie wytrwać, ale przez upały i komary jest strasznie ciężko. Zaczynam lekko puchnac. Brunette już się zdążyłam oczytac w tych tematach :) dzisiaj będę mieć lapka więc pozamawiam co nie co

Zgłoś nadużycie #2763 26 czerwca 2016, 10:31

lorelei_l Fajna mama
Ja na szybko na chwilkę, bo weekend u nas intensywny.

Lidzia super, że dzieci przybierają, za moment już będą z Tobą. Paulina za moment będzie ochłodzenie i trochę odpoczniesz- u nas dziś 19 stopni :)

Wszystkim mamom spokojnego weekendu :)

Zgłoś nadużycie #2764 26 czerwca 2016, 15:44

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

nie lubię zimy, mrozu itd. mogłabym żyć w tropikach, ale nie w ciąży. Wczoraj było tragicznie, na szczęście teraz u nas pada.

Paulinka, to fajnie że sie trochę oczytałaś jak w teorii wygląda opieka nad noworodkiem, zawsze coś w głowie zostanie i będziesz mniej zestresowana, gdy przyjdzie Ci samej się małą zająć :) Ja wcześniej tych tematów nie zgłębiałam i jak miałam problemy np. z karmieniem piersią to na gwałt szukałam porad.
Też jestem opuchnięta, stopy mam wielkie ale na szczęście wchodzę w jedną parę butów. Dzisiaj z trudnem zdjęłam pierścionek zaręczynowy i obrączkę, jakoś mi łyso teraz, smutno.
Pociesz się tym, że niektóre kobiety muszą caluteńką ciążę przeleżeć w szpitalu, nawet jak Ci każę jeszcze z tydzień/dwa być to trudno, przeżyjesz jakoś, w końcu Cię wypuszczą i sobie na spokojnie w domciu doczekasz do terminu :) Głowa do góry!!

Daga, czyli są tam też atrakcje dla takich małych dwuletnich chłopców? No to super, pewnie nie dałby Wam spokoju :P

Brunette, pewnie masz racje i mam II stopień, ale nic na to nie poradzę, nie palę, nikt przy mnie nie pali a czytałam że od palenia łożysko szybciej się może starzeć. Byle jakoś dotrwało, już niedużo do terminu :) Ale super, że w końcu Wam kasę oddali!! Przypływ gotówki pewnie Wam się teraz przyda, możesz lepiej zaszaleć w sklepie :P Upatrzyłaś sobie jakąś konkretną posciel/kocyk?
Z moich obliczeń wynika, że jeżeli powtórzy sie sytuacja z zeszłego miesiąca, to zus powinien mi kasę najpóźniej 22.06. wysłac i jutro powinna dość, jak nie to kaszanka.

Kurde, ta moja gwiazda ciągle się przemieszcza, od rana czuję że jest poprzecznie :/ co za dziecko uparte! Mam koleżankę z która chodzę do jedngo lumpka, byłyśmy w sb i znowu nakupowałam wielką torbę ciuchów, dla Kuby kupiłam bluzy na jesień do przedszkola i dla Jagody super ciuszki, sweterki, tuniki, sukienki, oszalałam!!!! :D

Zgłoś nadużycie #2765 26 czerwca 2016, 21:38

Daga Fajna mama
Paulinka tak to bywa ze szpitalami w każdym ktoś się o coś sądzi :-D . Mój młodszy syn do 38 tc był ułożony poprzecznie i się dal rade jeszcze przekręcic :-D spryciarz. Jeżeli chodzi o puchniecie to mnie to ominęło stopy nic się nie zmieniły i mieszcze się w bucikach :-) . Dzisiaj byłam na zakupach i kupiłam ostatnie rzeczy potrzebne do szpitala teraz tylko trzeba torbę spakować

Zgłoś nadużycie #2766 26 czerwca 2016, 22:07

lorelei_l Fajna mama
Dzieciaki się nie pozabijały, więc jest szansa, że 2 tygodnie wakacji razem też przeżyją :) ja się obżarłam mufinek z porzeczkami i ogórków małosolnych :D zrobiłyśmy z przyjaciółką listę, co dzieciakom trzeba wziąć i pewnie zajmie to pół auta :) muszę jeszcze parę rzeczy dokupić, ale to już będzie łatwiejsze jak takich upałów nie będzie teraz.

Zgłoś nadużycie #2767 27 czerwca 2016, 8:03

Buba Gotowa na wszystko
Kurde a ja nawet rano mam opuchnięte stopy, nie mogę do końca wcisnąć klapek. Przed porodem miałam wielkie serdelki, teraz pewnie będzie gorzej bo jest ciepło.
Czytałam, że 95% dzieci ustawia się główką w dół, tylko 1% leży poprzecznie do samego porodu, nie wierzę że mogłabym mieć takiego pecha by mała nie chciała się odwrócić, musi to zrobić, już jej tłumaczyłam :)

Lorelei, ale fajnie z przygotowaniami do wyjazdu, weź mnie też po drodze :)

Kubuś ciągle śpi, ja się zaraz biorę za prasowanie, bo przez upały nie tykałam żelazka i się trochę uzbierało.

A co u reszty, jak sie czujecie?

Zgłoś nadużycie #2768 27 czerwca 2016, 10:51

Daga Fajna mama
Buba spokojnie mała ma jeszcze czas, niektóre dzieci przed samym porodem sie przekręcaja hihi takie łobuziaki. Ja dzisiaj cos kiepsko sie czuję az dziwne w koncu mozna normalnie oddychać. Mała dokucza kopie mnie po moich biednych żeberkach do tego załapałam jakis kaszel i mnie dusi. W piatek mam gina jestem ciekawa jak tam moja baletnica i ciekawe co mój lekarz powie w sprawie tego okręcenia.

Zgłoś nadużycie #2769 27 czerwca 2016, 11:09

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny weekend ciężki z powodu upałów mi też strasznie puchną nogi mam wrażenie ze ważą więcej niż cała reszta kostek praktycznie nie widać a kolana jak balony uda mam tak opuchnięte ze widać celulit straszne rano wszystko schodzi ale co z tego jak za godzinę czy dwie zaczyna się od nowa. Dziś wreszcie przyszła pościel także zabieram się za prasowanie dziś na szczęście nie ma skwaru

Zgłoś nadużycie #2770 27 czerwca 2016, 11:49

Buba Gotowa na wszystko
Daga, ja jestem spokojna :P wierzę że sie obróci, za 2 tyg. na wizycie ma być we właściwej pozycji startowej i nie ma innej opcji :D będziesz miała cc na całe szczescie to nic jej się nie stanie. Twój gin obkręcenie pępowiną zobaczył podczas zwykłego usg? Czy przełączył na 3d?

Tysia to możemy sobie ręce podać. Dłonie też Ci tak puchną? A cellulitis mam już wszędzie!!!! Uda wyglądają tragicznie, nigdy czegoś takiego nie miałam. Masakra. A mój mąż mi powtarza, że jestem piękna hehehe :D