Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2671 16 czerwca 2016, 18:50

Brunette83 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki, melduje się :) jestem cała i zdrowa. Dziękuję za troskę :*
Widzę, że nieźle naprodukowałyście i sporo się u Was działo. Ja byłam na wsi u teściów i tam kiepsko z internetem.
lorelei_l nie pojechaliśmy nad morze bo lekarz zabronił mi podróżować przez to twardnienie, może nie zabronił ale powiedział że to w takiej sytuacji nie jest to wskazane więc zrezygnowaliśmy z wyjazdu i dlatego pojechałam do teściów żeby posiedzieć trochę w ogródku a nie siedzieć cały czas w domu. Cieszę się, że z Kamilkiem w porządku.
Buba biedna jesteś że Cię rozłożyło, jak się teraz czujesz? A Kubuś jak się ma? Wypłacili Ci w końcu kasę z ZUSu? Należałoby zamknąć tą instytucję bo to masakra co wyprawiają.
Tysia piękne rzeczy, sowy są mega i sama będę na pewno zamawiać coś z ich motywem.
Paulinka współczuję pobytu w szpitalu i braku zainteresowania. Mam nadzieję, że jutro Cię wypiszą. Dali chociaż jakieś zalecenia albo wskazówki odnośnie tych wód? Czemu jest ich tak mało? Kup sobie papierki lakmusowe i sprawdzaj sama w domu czy się nie sączą. Najważniejsze, że z Majeczką wszystko dobrze.
Lidzia zrobili Ci w końcu kontrolę ile córa waży ??
Mama z powolania ja zamierzam rodzić w Narutowiczu bo leżałam tam dwa razy na patologii ciąży i byłam bardzo zadowolona z warunków. Wszystko wyremontowane, położne spoko, tylko jedna niezbyt sympatyczna a poza tym mam blisko.

Zgłoś nadużycie #2672 16 czerwca 2016, 19:40

tysia2506 Fajna mama
Paulina polecam Zabrze naprawdę nowoczesna kliniki i dobrze wyposażona naonatologia dla noworodków. Ewentualnie jak za daleko to polecam Katawice szpital u benaficiatow dwie koleżanki tam rodziły hyly zadowolone

Zgłoś nadużycie #2673 16 czerwca 2016, 19:44

tysia2506 Fajna mama
Brunette dobrze ze się odezwałaś mam nadzieje ze trochę odpoczelas 😊 my też nigdzie nie jedziemy szczerze to się boje chcemy tylko w połowie lipca do Wrocławia jechać do zoo a tak to będziemy odpoczywać na ogródku 😊

Zgłoś nadużycie #2674 16 czerwca 2016, 21:08

lorelei_l Fajna mama
Tysia jak chcesz zoo to kup bilety wcześniej przez Internet i zaplanujcie tak, żeby być zaraz po 9 jak otwierają, bo zwiedzania jest na 6h, a w weekendy zawsze są kolejki do Afrykanarium.

Brunetka dobrze, że odpoczywasz :) w ogrodzie to zawsze lepiej niż mieszkaniu :)

Zgłoś nadużycie #2675 16 czerwca 2016, 21:51

tysia2506 Fajna mama
My chcemy w ciągu tygodnia jechać 😊

Zgłoś nadużycie #2676 16 czerwca 2016, 22:43

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunetka my tu się zamartwiamy a Ty sobie odpoczywasz hihi :p dobrze, dobrze, jak nie możesz jechać to chociaż tak sobie odpoczelas :) dobry pomysł z tymi paskami podsunelas, będę miała rękę na pulsie ( pH mi kwaśne wychodziło jak badali więc się nie saczyly). A nie wiem czemu tak wyszło z wodami, jeszcze mi się przypomniało że lekarka sprawdzała czy mała wody w nerkach nie miała no i nie było więc chyba to dobrze. Nie mam żadnych zaleceń, może jutro jakieś będą. Położna mówi żeby dużo pić wody, a ja normalnie dużo pije więc to raczej nie ma wpływu. Tysia też się zapatruje by uderzyć do Afrykarium no ale droga daleka i nie mogę tyle lazic więc dopiero jak w przyszłym roku zrobi się ciepło to jadę :(

Zgłoś nadużycie #2677 16 czerwca 2016, 22:49

Co do kliniki w Zabrzu, jak mi ten Będzin odpadnie to jasne, że wezmę to pod uwagę. Ja osobiście słyszałam zle opinie o szpitalu Bonifratow więc jego pod uwagę nie biorę. Początkowo dużo dobrego słyszałam też o klinice prywatnej z kontraktem NFZ na Łubinowej w Katowicach, ale jak się zaglebilam w temacie to się okazuje że tam jest super ale pod warunkiem ze ciąża przebiega wzorowo bez komplikacji i jest tam wiele przypadków zakończonych śmiercią noworodków.. ;/

Zgłoś nadużycie #2678 17 czerwca 2016, 6:48

lorelei_l Fajna mama
Hej Laski :) przeżyłam mecz i nie zasnęłam :) mąż zasnął :D więc do wielkich fanów piłki nożnej nie należymy. Właśnie spojrzałam na kalendarz i mnie olśniło, że do urlopu zostały 2 tygodnie, więc muszę w przyszłym tygodniu ogarnąć szpitale, bo jak coś mi wypadnie to zostanie potem tylko jedna szansa w czerwcu. W lipcu urlop a potem Wojtka rodzina z UK przyjeżdża, więc średnio będzie jak to zrobić z nimi lub Kamilem.

Jeszcze nastawiłam pranie ostatnie ubranek i może zdążę część przed weekendem poprasować, ale jakoś nie mam specjalnego parcia na to.

Zgłoś nadużycie #2679 17 czerwca 2016, 7:53

Ja nie mogę patrzeć na te mecze, nawet wczoraj gdzie była taka bida w tv i nie szło nic obejrzeć to nie obejrzałam :D wychodzę dzisiaj do domku. Ordynator mówił, że jak wody nie uciekają a dziecko rośnie to powinnam spokojnie do terminu wytrwać bo ktg i przepływy dobre. Jak wody się jednak będą zmniejszać, a mała będzie wolno rosnąć to wcześniejsze zakończenie ciąży i mam kontrolę mieć co tydzień i tyle z zaleceń

Zgłoś nadużycie #2680 17 czerwca 2016, 8:03

Buba Gotowa na wszystko
Hej,

mój mąż miał wczoraj wolne, od rana byłam na badaniach a po południu z małym u chirurga, kazał smarować siusiaczek i próbować samemu ściagnąć mu napletek. Mam mało płytek już tylko 117tys. ostatnio było 148tys. Jak będzie poniżej 100tys. wykluczone jest zzo. I od teraz zaczynam się bać. Jeszcze 9 tygodni to na bank mi bardziej spadną :( :( ja nie chcę rodzić bez znieczulenia. Nie wspomnę, że mała ilość płytek jest niebezpieczna, bo krwawienie jest ciężko opanować.

Lorelei, taki ważny mecz że nawet ja obejrzałam, ale nerwy były do ostatnich sekund. Kupiłam sobie w tesco Żywca bezalkoholowego, smakował jak normalne piwo. Lepsze niż te Bavarie.
Miałam wywiad z anestezjologiem w trakcie porodu i facet był bardzo zabawny, gdyby nie okoliczności pośmiałabym się z jego żartów, ale do śmiechu mi nie było i musiałam wyjść na mruka :) ale myślę że zrozumiał.

Paulinka, bedziesz musiała się dobrze zastanowić gdzie chcesz rodzić, każdy szpital ma swoje plusy i minusy. Chyba ważne jest to co mówią znajome które rodziły, ale wiadomo że to co innym się nie podobało nie musi się Tobie nie podobać. Na pewno dobrze wybierzesz :)
Ciekawe kiedy Cię wypuszczą na wolność. I co do picia to jak już teraz dużo pijesz to może postaraj się jeszcze trochę, nie zaszkodzi spróbować. Może mała się jeszcze obróci, trzymam za nią kciuki! MA jeszcze kilka tygodni na to.

Brunette, dziękuję kochana :) ja już spoko, tylko katar mam, Kubuś zdrowy, on zawsze 2-3 dni i jak nowonarodzony tfu tfu. Kasy ciągle brak, pewnie mi dopiero na koniec miesiaca wypłacą chociaż ciężko cokolwiek wyrokować. Może zapomnieli o mnie. Pewnie mąż szybciej znowu dostanie niż ja.
Fajnie, że sobie u teściów odpoczęłaś, chyba musicie mieć dobry kontakt skoro chciałaś u nich być. Lepsze to niż siedzenie samemu w czterech ścianach.

Przypomniało mi się, bo nie pisałam, te leżaczki które wstawiłas Paulinka to widać są mocno inspirowane Fisher Price :) ale cena duużo niższa. Ciekawe jak z ich trwałością, niby później mogą służyć za fotelik dla dziecka.

Zgłoś nadużycie #2681 17 czerwca 2016, 8:05

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka super, że już do domku idziesz!! No to jak co tydzień kontrola to przynajmniej spokojniejsza będziesz. Zaraz 30 tydzień skończysz, jeszcze żebyś z 7 wytrzymała i będzie dobrze, a może jeszcze trochę Maja posiedzi.

Zgłoś nadużycie #2682 17 czerwca 2016, 10:18

tysia2506 Fajna mama
Hej my wczoraj ostro kihicowalismy u nas strasznie dziś wieje mam wrażenie ze urwie antenę z balkonu.
Paulinka super ze wychodzisz wszędzie dobrze ale w domu najlepiej na stronie gdzierodzic.pl masz opis wszystkich szpitali i opinie kobiet rodzących

Zgłoś nadużycie #2683 17 czerwca 2016, 10:59

Tysia super ekipa hihi :) znam tą stronkę już ją odwiedziłam. Buba a nie dają Ci czegoś na podwyższenie płytek? Co do tych fotelików jak się sadza małe dziecko to się raczej nie rozleca, gorzej może być później jak dojdzie do etapu krzesełka. A z Fisher price też są na allegro, nie które od 160 zł więc zawsze można te parę groszy dołożyć :) jestem już po usg, ktg i mogę się powoli zbierać, ale i tak muszę na męża do 15 czekać. Najważniejsze że będę w domu :) Zważając na sytuację przerazilam się, bo nie mam całej wyprawki, ani wózka ani nic. Ani nie poszykowane, ani nie poprane. Jeju wyjdę to się muszę za to ostro wziąć bo to nigdy nie wiadomo, od pn ruszam na zakupy

Zgłoś nadużycie #2684 17 czerwca 2016, 13:42

Daga Fajna mama
hello dziewczynki my już od wczoraj jesteśmy w domku, wypad nad morze uważam za mega udany aczkolwiek nie wypoczęłam w ogóle hehe. Bardzo dużo chodziliśmy po plaży i zwiedzaliśmy miasta i miasteczka. Dzisiaj tez wraca starszy syn z kolonii zielonych.Od tego chodzenia strasznie mi macica ciązy hehe mam wrażenie ze chce mi wypaść. W środe mam ostatnie prenatalne i zabieram się za pranie i prasowanie ciuszków mysle, ze już czas najwyższy :) . Dziewczynki ja jestem z Dąbrowy Gór. ale będę rodziła w Sosnowcu w jedynce. Aleksandra tam rodziłam i byłam bardzo zadowolona z polożnych, jedna z pań odbierała tez poród mojego pierwszego syna tyle ze w Sosnowców w dwójce hehe. Co do fotelików mam właśnie taki podobny do fisher price i u nas się sprawdził i to bardzo długo Alek z niego korzystał a teraz będzie mieć Ada.

Zgłoś nadużycie #2685 17 czerwca 2016, 13:52

Daga cieszę się, że wakacje udane :) Co do jedynki to nie wiem jak wygląda oddział polozniczy, ale z ginekologii miałam okazję poznać wszystkich lekarzy i pielęgniarki i można się zalamac.. Jednak na pewno wygląda to inaczej w sytuacji gdzie ciąża przebiega prawidłowo i podczas porodu nie ma żadnych komplikacji, więc jak nic u Ciebie nie stoi na przeszkodzie to możesz tam śmiało rodzic. Chociaż tyle że oddziały są ładne, wyremontowane ;) Dostałam już wypis :D w zaleceniach nic nie wpisane, w leczeniu również nawet wg nich na l4 nie zasługuje :D Normalnie za przeproszeniem jeblam

Zgłoś nadużycie #2686 17 czerwca 2016, 14:28

Buba Gotowa na wszystko

Paullinka89 napisał(a)

Dostałam już wypis :D w zaleceniach nic nie wpisane, w leczeniu również nawet wg nich na l4 nie zasługuje :D Normalnie za przeproszeniem jeblam

hehehehe :D

Super, to teraz niech maż się streszcza z pracy i do domu! Niech to będzie Twoja ostatnia wizyta w szpitalu aż do samego porodu. Ty okazie zdrowia :D
No i bierz się za wyprawkę, nie ma co zwlekać :)

Ale mi się moja Jagódka kręci, cały brzuch czuję, wydaje mi się że ciągle jest główką w dół- we wtorek musi mi gin potwierdzić żebym spała spokojnie :)

Daga, to fajnie że wyjazd udany, ale nie ma jak w domu :) tutaj też czeka Cię troche roboty, poprać i poprasować startę rzeczy dla małej, to wyzwanie :) A możesz pokazać model leżaczka, który masz?

Ja sobie oglądałam niedawno na olx i za 100-200zł mogę dostać używany z Bright Starts, jeden niby użyty tylko 2x bo dziecko nie lubiło leżaczka (w co jestem w stanie uwierzyć, bo mam koleżankę której synek dostał super hiper na wypasie huśtawkę hybrydową, chyba tak to się nazywa, to cudo kosztowało jakieś 7 stów a dziecko nienawidziło w tym leżeć). I tak teraz kasy nie mam, jak mi piepr**ny zus wypłaci kasę to wtedy kupię.

Tysia, ale kibice :) dobra grupa wsparcia!

Dziewczyny zapraszam do Łodzi, tutaj jest sporo dobrych szpitali :)

Zgłoś nadużycie #2687 17 czerwca 2016, 15:11

Daga Fajna mama
Paulinka ja w jedynce mam lekarza prowadzącego może nie jest super ale chodzę do niego od szkoły podstawowej :-D . Jak synka rodziłam to w trakcie partych zanikało tętno maluszka i cesarke robili mi dosłownie w pięć minut wszyscy super się mną zaopiekowali. Tak że ja miło wspominam ten szpital.

Zgłoś nadużycie #2688 17 czerwca 2016, 15:44

Daga a kto jest Twoim lekarzem jeśli można wiedzieć? Ja z wcześniejszą ciąża która straciłam chodziłam do dr Ficenesa, ogólnie sympatyczny, życzliwy, no ale niestety nawet najprostszy zabieg mi spaprali w jedynce :/ Buba za daleko do Łodzi ;p jestem już w domu. Od kilku dni boli mnie udo od wewnętrznej strony w tym samym miejscu a teraz widzę że opuchlizna mi się robi. Ktoś ma pomysł co to może być?

Zgłoś nadużycie #2689 17 czerwca 2016, 18:57

lorelei_l Fajna mama
U nas pogoda od rana paskudna, więc pranie suszy się w sypialni zajmując połowę jej powierzchni.

Buba problemy z napletkie są częste, ale raczej niewiele kończy się zabiegiem. A coś odnośnie tej niskiej liczby płytek Ci poradzili? Dr google mówi, że przy porodzie można podać preparat z płytkami krwi, ale może są jakieś bardziej naturalne sposoby ich podniesienia.

Paulinka super, że już w domu, bo jednak to zupełnie inaczej jak możesz sobie spokojnie leżeć. Mam nadzieję, że to ostatnia wizyta w szpitalu do samego porodu.

Daga fajnie, że urlop się udał :) z dwójką, za chwilę 3 dzieci to chyba nie masz co liczyć na odpoczynek przez następne 18 lat :P

Tysia z takimi kibicami to musimy wyjść z grupy w końcu :)

Zgłoś nadużycie #2690 17 czerwca 2016, 19:40

No tak, chrzesniak też miał z tym problem ale chyba już nie ma. Pamiętam jak przyjaciółkę dr opieprzyla że mu nie ściągala napletka. A mnie się nie dawno o uszy obilo, że już się nie praktykuje jego ściągania. Tak samo też słyszałam że pepuszka się już raczej nie osusza spirytusem, a ile w tym wszystkim racji nie wiadomo.. Jej dziewczyny też mam nadzieję, że to był ostatni mój pobyt w szpitalu aż do porodu. Teraz co tydzień przy każdej wizycie kontrolnej będę się stresować :(