Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2631 15 czerwca 2016, 6:59

lorelei_l Fajna mama
Lidzi już niedługo i ciąża u Ciebie będzie donoszona, a lekarz może po prostu wolą Cię mieć pod ręką gdyby coś się zaczęło dziać. Mam nadzieję, że na kolejnych badaniach już wszystko będzie ok z dziećmi.

Paulina niestety polskie szpitale nie są najlepiej wyposażone, ale jak się leży po porodzie 2 dni to się nie zwraca na to takiej uwagi, gorzej jak trzeba tam spędzić więcej czasu. Myślę, że dobry pomysł pogadać ze swoją gin o leczeniu.

Ja dziś znów mam ploty babskie i przeglądanie ubranek- chyba zacznę w końcu tyć od takiej ilości ciastek do kawy :D :D :D

Zgłoś nadużycie #2632 15 czerwca 2016, 7:57

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lidzia, to chyba Cie juz przetrzymaja do końca? Twoja malutka podrosla już trochę czy tego też nie sprawdzali? Przez cały ten czas nie robili badań, że nic nie wiadomo? Toż to chore jakieś, strasznie mnie wkurza służba zdrowia. Też trzymam kciuki za Waszą trójkę! Ja się doczekalam dzisiaj sprawdzenia pH i czekam na dopplera (wczoraj moja gin mi robiła to samo więc nie wiem po co to).. Spalam na tyle źle, że w sumie to prawie wogole nie spalam :/ Lorelei wyposażenie szpitala to pół biedy, te 2-3 doby po porodzie jak mówisz można przezyc. Mnie razi najbardziej olewawczy stosunek do pacjenta. Tu nawet nikt nie zajrzał sprawdzić czy żyje. Koło 24 przyszła wczoraj pielęgniarka, że mam iść na odsłuchanie tętna i jeszcze zjebke dostałam, że wolno idę...

Zgłoś nadużycie #2633 15 czerwca 2016, 7:57

Lorelei korzystaj z takich chwil, już nie długo nie będzie czasu :)

Zgłoś nadużycie #2634 15 czerwca 2016, 8:06

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, masz przyjemne z pożytecznym, pojesz słodyczy i dostaniesz ciuszki dla małej, połaczenie idealne :D :D

Lidzia, już blisko do finału, oby mała zaczęła tak samo jak brat nabierać wagi, wytrzymacie z 3 tyg. i niech się dzieje co chce :)

Paulinka, oni mają jakieś sposoby na podniesienie ilości wód, pamiętam jedną dziewczynę z sali z którą leżałam opowiadała, że miała wcześniej ten problem i kilka razy lądowowała w szpitalu, w efekcie dociągnęła jakoś do bezpiecznego tygodnia i zrobili jej cesarkę.
Fajny szpital jak na stałe masz przepisany duphaston a oni Ci nie dali, masakra. Masz jakiś prywatny szpital w okolicy, jakąś inną alternatywę?
A co do ktg, to u mnie w szpitalu też robili raz dziennie przed południem, rano i wieczorem sprawdzali bicie serduszka i tyle. Daj znać jak coś sie dowiesz :)

Wezmę się trochę za robotę póki mam wenę.

Zgłoś nadużycie #2635 15 czerwca 2016, 8:13

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, najgorsze w tych polskich szpitalach jest to co mówisz, ten stosunek personelu do pacjenta, zero empatii, chamskie odzywki, traktowanie ludzi jak debili. Wiadomo, są różne osoby jedna położna była ok a 3 beznadziejne, darły się na nas ciężarnych. Traktowały jak trędowate. Jestem zdania, że jak ktoś się nie nadaje do pracy z ludźmi, nie umie być miły to niech zmieni robotę, zawsze może składać długopisy w samotności.
Moja mama zmarła w marcu rok temu, pielęgniarki które się nią "opiekowały" były tragiczne, jedną jedyną wspominam miło bo raz mi zorganizowała krzesełko żebym przy łóżku mogła posiedzieć. A reszta masakra!
Dlatego jak pielęgniarki teraz protestowały w Warszawie z jednej strony rozumiałam kobiety, że mało zarabiają, mają odpowiedzialną robote a kasę marną, ale z drugiej jak sobie przypomniałam pielęgniarki ze szpitala mamy to takim jak one dałabym najniższą krajową i nic poza tym.

Zgłoś nadużycie #2636 15 czerwca 2016, 8:45

Buba no właśnie nie mam innej alternatywy i jestem zdolowana z tego powodu, nie wiem co to będzie. W mojej okolicy mam przetestowane szpitale i jest równie źle. Czytałam, że uzupełniają wody wkluwajac się i dolewajac w znieczuleniu miejscowym, zapomniałam jak to się nazywa. Narazie nie było takiej propozycji. Z tym duphastonem to przegięcie, pytałam wczoraj pielęgniarki czy dostanę to też zostałam chamsko pouczona, że widocznie lekarz nie widzi potrzeby (tak w skrócie). Do karty ciąży najwyraźniej nikt nie zajrzał! Też jestem zdania, że jak pracują za karę to niech zmienia pracę.. Ale to temat rzeka niestety można by właśnie gadać i gadać a szkoda nerwów :/ tak jak ze wszystkimi państwowymi placówkami..

Zgłoś nadużycie #2637 15 czerwca 2016, 8:56

Wiecie co mnie najbardziej drażni, skoro już jesteśmy w temacie szpitali. Właśnie to, że mają pacjenta w dupie, a jak coś się nie daj Boże stanie z dzieckiem to rozloza ręce bo przecież to nie ich problem, że potem dziecko jest ciężko chore albo rodzi się martwe.. często odnoszę wrażenie, że to dla lekarzy żadna różnica, jedno życie w tą czy w tą.. I jak o tym myślę, to tak mnie nosi z nerwów że mam ochotę coś rozwalić..

Zgłoś nadużycie #2638 15 czerwca 2016, 9:11

Buba Gotowa na wszystko
U mnie w Łodzi od kilku lat już jest lepiej, tutaj boją się komplikacji, że w razie czego szpital dostanie złą opinię. W szpitalu gdzie rodziłam małego też ileś lat wstecz zdarzały się przypadki, aż nie chcę pisać dosadnie.. No wiadomo o co chodzi. Na szczęście jest kilka szpitali prywatnych, w tym jeden fajny gdzie kilka znajomych już rodziło i można tam rodzić za free, opieka jest super, wszyscy dzień dobry dziękuję proszę, kultura. Zrobiła sie konkurencja i państwowe szpitale muszą powalczyć o pacjentkę. Może masz jakiś szpital dalej, ale z dobrymi opiniami?

Zgłoś nadużycie #2639 15 czerwca 2016, 9:36

lorelei_l Fajna mama
Kurcze wiecie, że jakby lekarz czy pielęgniarka po nocach nie spała, bo myślałaby nad każdym pacjentem to by zwariował. Z czasem pewnie dla własnego zdrowia psychicznego dostają znieczulicy lekkiej. Co oczywiście nie upoważnia ich do chamskiego podejścia do pacjenta. Pamiętam jak po porodzie ordynator mnie oskarżył, że chcę dziecko udusić skarpetką, bo miała rwę kulszową i szłam z dzieckiem w łóżeczku do przewijaka, a w środku dałam od razu ubranka, żeby nie chodzić 2 razy i nie zostawiać samego dziecka bez opieki. To już mi się nawet tej głupoty nie chciało komentować, a wszyscy pozostali studenci na obchodzi się śmiali, więc widać, że ten pacan

Zgłoś nadużycie #2640 15 czerwca 2016, 9:38

lorelei_l Fajna mama
We Wro jest jeden szpital prywatny i najtańszy poród się zaczyna od 6000 zł :) więc jednak wybiorę publiczny z wykupioną położną za 600 zł :)

Zgłoś nadużycie #2641 15 czerwca 2016, 10:24

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei co innego jest przeżywanie każdego przypadku, który się leczy a co innego chamstwo jakie prezentują lekarze/pielęgniarki. Psim obowiązkiem lekarza jest poinformowanie co dolega pacjentowi.
Najlepiej nie chorować, czego sobie i Wam życzę.
O kurde 6tys. ?? ?? ? Porąbało ich! U nas za poród koleżanka płaciła 3,5tys. w szpitalu prywatnym.

Zgłoś nadużycie #2642 15 czerwca 2016, 10:28

Już mi trochę złość przeszła :) w końcu się nami zainteresowano i zaczęto coś robić. Nie powiem, chyba więcej tu tych sympatycznych pielęgniarek na szczęście, miałam okazję pogadać z jedną która zabrała mnie do ktg. Mam możliwość od razu odbyć jutro konsultacje z anestezjologiem i nie wiem co robić. Zobaczę jeszcze dzisiaj jak to wszystko tu wygląda dokładniej. Lorelei ja wiem, o co chodzi. Mam rozsądna opinie, nie czepiam się z premedytacją. Wiem, że to też ludzie, mają prawo być zmęczeni czy mieć gorszy dzień. Ale nie powinni tego przekładać na pacjentów. Ja tylko oczekuję, że skoro są to osoby służące ochronie życia i zdrowia to niech się z tego wywiazuja. Jakby nie patrzeć od lekarza często zależy życie lub zdrowie swoich pacjentów. Buba ten szpital jest kilka miast ode mnie, opinie miał w większości dobre, na stronie piszą że to szpital przyjazny rodzacym i mają ochronę krocza. Ja mam narazie mieszane odczucia, a nie powierze byle komu opieki nad moim dzieckiem. Kto chociaż raz stracił ten zrozumie

Zgłoś nadużycie #2643 15 czerwca 2016, 11:16

tysia2506 Fajna mama
Buba leżaczka nie mam mam karuzele. Myślę cały czas nad tym leżaczkiem czy mi to będzie potrzebne nie wiem sama

Zgłoś nadużycie #2644 15 czerwca 2016, 11:21

tysia2506 Fajna mama
Lidzia trzymaj się wiem ze leżenie w szpitalu to masakra ale dasz rade wszystkie tu ci kibicujemy
Paulina ty tez się nie daj z opieką w naszych szpitalach jest różnie jak rodziłam Kamila to przyjechałam po odejściu wód o 1 w nocy i niestety obudziłam położną zła była jak cholera do godziny 6 przychodziła sprawdzać z nosem na kwinte koniecznie nie chciała żebym urodziła na jej zmianie i całe szczęście bo o 6 przyszły takie położne cudowne jak anioły bardzo mi pomogły kierowały mną co robić dały mi dwa głupie jaski żeby tak nie bolało. Chyba w każdym szpitalu tak jest najgorsze są te starej daty.

Zgłoś nadużycie #2645 15 czerwca 2016, 12:16

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, a przy najmłodszym miałaś leżaczek? Dla mnie to super sprawa, ja odziedziczyłam po koleżance taki badziewny, co dziecko mogło leżeć tylko na płasko bo inaczej się sam składał, nie było do niego pałąka z zabawkami ale do 6 miesiąca życia Kubuś w nim leżał i wolałam to niż kłaść go tylko na kocu na podłodze. Teraz zakup leżaczka jest dla mnie ważny, poza tym mam nadzieję że niebawem moja siostra zaciąży i leżaczek odziedziczy jej dzidzia :) Fajnie jakby miał melodyjki, nie musi wibrować czy mieć funkcji huśtawki. Byle był taki przytulny :) Wybór jest strasznie duży i nie mogę się zdecydować. Szukam za 200-300zł.
Ja przy porodzie też miałam spoko położną, nie była jakaś wylewna czy coś, nacięła elegancko, była ok.

Ludzie są wszędzie różni, np. w sklepie, mam niedaleko warzywniak gdzie pracuje babka, która nigdy dzień dobry nie odpowie, wchodzisz i masz poczucie że musisz szybko spieprzać bo w czymś pani przeszkadzasz. Wolę pójść trochę dalej do babki z którą zawsze sobie pogadam. Ty Tysia też musisz być miłą osobą, bo jednak z 2h spędzasz z klientką i musisz umieć się odezwać, pożartować. Ja też zawsze staram się być miła, szybko nawiązuję kontakt, za to mój mąż jest taki bardziej skryty, z nim musi minąć chwila by dał się poznać. Ale w domu jest wesoły, ciągle żartuje, najczęściej ze mnie, nazywa mnie "chipciu" :)
Paulinka, no to dobrze że dzisiaj już jest lepiej, jak masz możliwość iść na konsultacje z anestezjologiem to idź, pewnie że tak.

Zgłoś nadużycie #2646 15 czerwca 2016, 14:04

Tysia jak mogę doradzić to polecam leżaczek :) mój chrzesniak tylko w leżaczku bujaczku zasypial, a tak to był mega problem żeby go uspac. Poza tym wsadzisz malucha do lezaczka, możesz go w nim wygodnie karmić. Buba ja akurat znalazłam z funkcją wibracji i melodyjkami za 140 zł więc wart uwagi ;)

Zgłoś nadużycie #2647 15 czerwca 2016, 14:17

Buba Gotowa na wszystko
No to co linka nie dajesz, co to za leżaczek ?? Pokaż :D Masz już go w domu?

Zgłoś nadużycie #2648 15 czerwca 2016, 16:41

Bo linka mam na lapku w domu, a korzystam z telefonu. Nie mam jeszcze, jak wyleze ze szpitala to się biorę za kompletowanie już całej wyprawki. Zapomnieli znowu o mnie,od rana czekam na tego dopplera i nic :D

Zgłoś nadużycie #2649 15 czerwca 2016, 16:47

Weszłam na allegro teraz i widzę, że teraz znacznie więcej jest modeli też za tą kwotę np. http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-3w1-wibracje-dzwieki-od-0-18kg-i6249824509.h... i coś takiego http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-3w1-wibracje-od-0-18kg-i5753729212.html

Zgłoś nadużycie #2650 15 czerwca 2016, 16:52

http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-3w1-z-wibracjami-0-18kg-sowy-i6151851940.htm... w sam raz dla dziewczynki :)