Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2591 12 czerwca 2016, 9:35

Buba Gotowa na wszystko
Część łowów, inne kolorowe rzeczy czekają jeszcze na pranie :) piękne są te dziewczynkowe ubranka.

Zgłoś nadużycie #2592 12 czerwca 2016, 22:10

Brunette83 Gotowa na wszystko
Ale dziś dzień ech, zmiana ciśnienia dała mi w kość. Na nic nie miałam siły, głowa bolała i cały dzień przelezalam. Mąż przy mnie skakał.
Buba śliczne ubranka :-) czy wszystkie bodziaki są wkladane przez głowę? Bo ja mam tylko takie ale wszystkie ubranka dostałam i zastanawiam się czy w ogóle można dostać gdzieś body zapinane z przodu tak jak śpiochy?
Dziewczyny jaka dawkę magnezu zazywacie dziennie? Chodzi mi o ilość jonów magnezu w tabletce. Mi lekarz po tym twardnieniu kazał zażywać 8 tabletek a jedna ma 34 mg jonów magnezu co daje 272 i wydaje mi się to przesadnie dużo. Boli mnie brzuch i jest mi niedobrze i czuje cały czas taki dziwny gorzki smak w ustach i myślę czy to nie od magnezu przypadkiem. Dajcie znać jak to u Was wygląda.

Zgłoś nadużycie #2593 12 czerwca 2016, 22:10

tysia2506 Fajna mama
Buba łowy widzę udane 😊 ja leżę i odpoczywam mecz udany wczorajsze urodziny zaliczone meble sprzedane 😊

Zgłoś nadużycie #2594 12 czerwca 2016, 22:13

tysia2506 Fajna mama
Brunette ciezko z takimi bodam ja chyba jedne takie body miałam przy chłopakach tak to tylko śpiochy i kaftaniki

Zgłoś nadużycie #2595 12 czerwca 2016, 22:16

MAMA_z_powolania Początkująca

Buba napisał(a)

Część łowów, inne kolorowe rzeczy czekają jeszcze na pranie :) piękne są te dziewczynkowe ubranka.

Sukieneczka jest cudowna! Mój synek też okazał się być dziewczynką (choć teraz to do porodu niczego nie będę pewna), więc chyba też mogę się trochę rozglądnąć za jakimiś ślicznymi różowymi ubrankami :D
Zapraszam na Bloga dla kobiet w ciąży i Mam: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/ :)

Zgłoś nadużycie #2596 12 czerwca 2016, 22:20

MAMA_z_powolania to tak jak ja :-) też do końca nie wiem bo za każdym razem słyszę od lekarza inną płeć. Pewna będę jak się urodzi. Napisz coś więcej o sobie.

Zgłoś nadużycie #2597 13 czerwca 2016, 7:16

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Brunette, co do magnezu to ja biorę ten http://www.aptekagemini.pl/magnezin-comfort-60-tabletek.html 3 tabl. dziennie. Póki co starcza, nie mam skurczy łydek.
Chyba nie mam takiego body rozpinanego z przodu, ale to w niczym nie przeszkadza, jak się dojdzie do wprawy to założenie bodziaka przez główkę to sekunda. Najważniejsze by ubranka były rozpinane w kroku, z resztą idzie sobie poradzić :) miałam takie super spodnie rurki dla maluszka, ale były mega niepraktyczne. Dla małej już takich cuduów nie kupiłam :)
No własnie ciekawa jestem co będziesz miała, kiedy idziesz teraz na wizytę ?? Może w końcu lekarz osądzi raz a dobrze.

Dziewczyny, macie na brzuszkach tę brązową pionową linię? Bo ja na zdjęciach z ciąży z Kubą mam od mniej więcej 27tc a teraz nic. Oglądnęłam brzuszek z rana i nie pokazał się jeszcze żaden rozstęp. Przytyłam 14kg od początku.

Kubuś mi się przeziębił, ma kaszel i katar, drugą noc z rzędu śpimy razem we dwójkę. Dobrze że nie gorączkuje tfu tfu.

Zgłoś nadużycie #2598 13 czerwca 2016, 8:01

Brunette83 napisał(a)

MAMA_z_powolania to tak jak ja :-) też do końca nie wiem bo za każdym razem słyszę od lekarza inną płeć. Pewna będę jak się urodzi. Napisz coś więcej o sobie.

O, to nie jestem jedyna :) Ja przez ostatnie dwa miesiące myślałam, że będzie chłopczyk, bo Pani doktor na drugim USG powiedziała, że na 100%. Więc ubranka kupione, wyprawka pełną parą, a tu przy okazji echa serca płodu ( na szczęście Maluszek jest zupełnie zdrowy), pani doktor twierdzi, że nie ma wątpliwości, że to dziewczynka! Byłam w szoku :) I tak oto w 8-mym miesiącu zmieniła się płeć dziecka :D Ale pewności jeszcze nie mam, bo na III usg pani doktor stwierdziła, że ona już sama nie wie i żadnej płci mi nie potwierdzi :)

Tak więc czekam niecierpliwie do porodu - to moja pierwsza ciąża. Mój przewidywany termin to 9 sierpnia. Modlę się, żeby Maluszek nie chciał wychodzić wcześniej, w Światowe Dni Młodzieży, bo w Krakowie będzie komunikacyjny dramat...
Zapraszam na Bloga dla kobiet w ciąży i Mam: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/ :)

Zgłoś nadużycie #2599 13 czerwca 2016, 8:56

lorelei_l Fajna mama
Brunetka są takie bodziaki http://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/niemowleta/odziez-dla-noworodka/bielizna-i-ska... koleżanka potrzebowała dla dziecka, bo miała rehabilitacje a nie można było za bardzo przez głowę zakładać. Ale jak mówi Buba- jak zmieniasz ubranka 4 razy dziennie to się szybko uczysz :P

Tysia super, że sprzedaż udana. Możesz kupować rzeczy dla Wojtka.

Mama z powołania- no to się zirytować można trochę, jak już wszystko kupione. Czasami lepiej, żeby lekarz od razu powiedział, że nie ma pewności :P

Buba dużo zdrowia dla Was, niestety taka pogoda to zdradliwa, niby ciepło, ale u nas wieje bardzo.

Ja dziś z Kamilem do ostatniej kontroli idziemy i mamy dostać skierowanie do kontroli chirurga za 2 miesiące, mam nadzieję, że przed porodem jeszcze zdążę, bo potem z noworodkiem latać to już ciężko.

Zgłoś nadużycie #2600 13 czerwca 2016, 11:30

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki Lorelei! Mam nadzieję, że to jakas krótka wirusówka, koledzy Kubusia z podwórka tez mają katar, jeden ostatnio w nocy kaszlał, pewnie się pozarażali. Strach pomyśleć co to będzie jak pójdzie do przedszkola, żeby małej nie zarażał. Najwyżej jakby tak miało być to trudno z przedszkola zrezygnujemy, choć wolałabym żeby mały chodził i miał kontakty z rówieśnikami, lepiej by się rozwijał wiadomo. Echhh zobaczymy jak to będzie.
Trzymam kciuki za wizytę Kamila dzisiaj! Oby wyrobić się ze wszystkim przed porodem.

Ale ciśnienie dzisiaj jest straszne, siedzę i prawie śpię. Pogarnęłam mieszkanie, poprasowałam, chyba trzeba drugą kawę wypić.

Zgłoś nadużycie #2601 13 czerwca 2016, 15:35

tysia2506 Fajna mama
Dziewczynki ledwo żyje od drugiej w nocy nie spałam jeszcze o 3 jakiś ciul trabil na trabce a mnie bardzo bolała miednica i okolice łona oraz wewnętrzna strona ud 😦 nie wiem co się dzieje chodzenie sprawia mi trudność mały strasznie ciśnie głową na szyjkę masakra 😢

Zgłoś nadużycie #2602 13 czerwca 2016, 15:48

tysia2506 Fajna mama
Lidzia jak tam ?? ?

Zgłoś nadużycie #2603 13 czerwca 2016, 18:03

Paullinka89 Gotowa na wszystko

Buba napisał(a)

Dziewczyny, macie na brzuszkach tę brązową pionową linię? Bo ja na zdjęciach z ciąży z Kubą mam od mniej więcej 27tc a teraz nic. Oglądnęłam brzuszek z rana i nie pokazał się jeszcze żaden rozstęp. Przytyłam 14kg od początku.

Kubuś mi się przeziębił, ma kaszel i katar, drugą noc z rzędu śpimy razem we dwójkę. Dobrze że nie gorączkuje tfu tfu.

Ja mam cieniutka krzywa linie :) ale z tego co wiem to ona może a nie musi wyjść. Gratuluję udanych lowow dla Jagodki i życzę zdrówka dla Kubusia

Zgłoś nadużycie #2604 13 czerwca 2016, 18:06

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunette ja mam w swoich witaminach 70 mg magnezu i dodatkowo biorę 64mg. Zapotrzebowanie na magnez to chyba jakieś 300 ponad, więc bierz tyle ile przepisał lekarz i nic się nie przejmuj. Lorelei i jak po kontroli? Tysia spróbuj dzisiaj polezec, trochę odpocząć i zobacz czy Ci ból przejdzie

Zgłoś nadużycie #2605 13 czerwca 2016, 18:35

Przejrzałam dziś ubranka które udało mi się zgromadzić i okazało się że mam całkiem sporo bodziakow zapinanych przez środek albo z boku jak kaftanik. Nawet nie wiedziałam że posiadam coś takiego bo wszystkie rzeczy które mam dostałam. Posegregowalam je i zaczęłam prasować ale będę to robić pewnie z tydzień bo dużo tego. Teraz leżę bo kręgosłup mnie tak boli jakby zaraz miał mi odpasc mimo że prasowalam na siedzaco.
Buba aż z ciekawości też obejrzałam dokładnie mój brzuszek i stwierdzam że pojawiła mi się ta linia, jest bardzo delikatna ale jest. Wcześniej jej nie zauważyłam. Poza tym mam widoczne żylki których wcześniej nie było i brzuch mi wystrzelił przez ostatni tydzień, aż nie mogę uwierzyć że taki duży jest. Rozstępów nie mam ale póki co 6 kilo przybralam. Wizytę mam dopiero 4 lipca i tego dnia będę miała też usg 3 trymestru z tymi wszystkimi pomiarami. Mam nadzieję że dowiem się na 100% kto mieszka w brzuszku. Zdrówka dla Kubusia życzę.
Mama_z_powolania ja się trzymam myśli że będzie dziewuszka bo tak wyszło na polowkowym ale dzień wcześniej mój lekarz twierdził że chłopiec i tydzień po polowkowym też tak stwierdził ale jednak polowkowe było robione na świetnym sprzęcie z możliwością przelaczenia na 3d i 4d (chociaż płeć była stwierdzona na obrazie 2d i już na 3d lekarz tego nie sprawdzał). Ja też jestem z Krakowa :-) termin mam na 24 sierpnia więc mało prawdopodobne żebym trafiła na ŚDM ale w razie czego mam wydrukowaną specjalną kartę dojazdu do szpitala. W którym szpitalu zamierzasz rodzic?
Tysia trzymaj się, no niestety teraz im bliżej terminu tym więcej tych dolegliwości będzie się pojawiać. Kiedy masz wizytę? Dobrze by było żeby lekarz sprawdził czy wszystko jest w porządku.

Zgłoś nadużycie #2606 13 czerwca 2016, 18:38

Dzięki Paulinka za info o magnezie :-)
Lorelei_I co lekarz powiedział o Kamilku?

Zgłoś nadużycie #2607 13 czerwca 2016, 19:20

tysia2506 Fajna mama
Ja nie mam lini pod pepkiem
No dziś staram się leżeć troszkę jest lepiej zobaczymy w nocy

Zgłoś nadużycie #2608 13 czerwca 2016, 19:56

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, mnie też tak wszystko w nocy boli na wysokości łona masakra. Jak za długo poleżę na którymś boku tak się dzieje, a wstanie rano to wyzwanie, bardzo napieprza. Może masz podobny ból. Dodatkowo jak mały Ci nisko siedzi, napiera główką na szyjkę, echh jeszcze trochę :)

Paulinka, ja myślałam że ta linia wychodzi zawsze, ale tak się sobie dzisiaj poprzyglądałam z lusterkiem (bo przecież już spodu brzucha nie widzę) to coś tam delikatnie się pojawia. Przypomniał mi się brzuch po porodzie, taki wiotki, pomarszczony, wielki jak na 5 miesiąc ale jednak malutki i ta linia brązowa, dlatego cieszę się póki brzuszek jest :) wolę go w tej opcji :D

Brunette, ja dzisiaj poprasowałam i pochowałam do komody najnowsze łowy i znalazłam kilka sztuk bodziaków rozpinanych po całości albo na zakładkę :) mój ulubiony komplet dla dzidzi body plus pajacyk, tego mam dużo :) i wszystko takie malutkie, pachnące proszkiem dla dzieci, mężowi pokazywałam to się trochę wzruszył :P
To mało przytyłaś, szacun! :) Pokaż brzuszek!!! Tak to jest, że dziewczynom szczupłym, które nie miały wielkiego brzucha nagle w 30 tygodniu wystrzela :D od tego okresu to z tygodnia na tydzień widać dużą różnicę.
Ciekawe który gin u Ciebie ma rację, ten z połówkowego usg chyba byłby bardziej wiarygodny bo jednak mówisz że badanie było na super sprzęcie, ale znowu Twój gin 2x już Ci mówił o chłopaku, też się gość zna. Jestem bardzo ciekawa co się w końcu urodzi :D Osobiście czuję chłopaka, ale ja to kiepska wróżka jestem :)

Kubuś już trochę lepiej, psikam mu w gardziołko, pije syrop, on to trzy dni i jest oki, mnie znowu zaraził już z nosa leci, gardło szczypie. Mąż też pociągający. Dlatego pisałam Wam rano, że się boję tego co może z przedszkola przynosić, bo my dorośli później weźmiemy tabletki, wypijemy syrop i spoko, a pojawi się Jagódka, będzie maleńka i nie chciałabym żeby na dzień dobry mi chorowała. O noworodka to strach jest większy. Ale może nie będzie tak źle, może mój się uchowa jakoś.

Zgłoś nadużycie #2609 13 czerwca 2016, 21:06

Brunette83, jeśli ja miałabym sugerować się jakością sprzętu, to u mnie też byłaby Dziewczynka, bo tak twierdzi pani doktor ze szpitala na Ujastku, która robiła mi echo serca. Jak zasiałam w niej wątpliwość, to nawet sprawdziła na 3d i potwierdziła mi dziewczynkę :) Niezależnie od tego co się urodzi, to będę bardzo szczęśliwa :)
Rodzić bym chciała na Ujastku właśnie. A Ty? Ja też mam wydrukowaną kartę dojazdu do Szpitala i bardziej martwię się chyba o powrót do domu w razie czego, bo tam będzie trudniej dojechać, a muszę przejechać przez całe miasto, żeby dotrzeć na Ruczaj :)

Zgłoś nadużycie #2610 13 czerwca 2016, 21:09

Buba napisał(a)

Mi się bardzo delikatnie zarysowuje ta linia od niedawna. Teraz jestem w 32 tygodniu :)