Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2571 10 czerwca 2016, 10:52

tysia2506 Fajna mama
Dopiero zjadłam sniadenie i zwlekłam się z łóżka i ledwo żyje nic mi się nie chce. Dziś ludzie przychodzą po moja stara komodę w pokoju Wojtusia sprzedałam za 50zł 😉 jutro po wersalke tez za 50 zł wiec dodam 50 zł i kupię nowe łóżeczko dla Wojtka w kolorze białym nie będę malować starego łóżeczka tylko komodę z przewijakiem przemaluje 😊

Zgłoś nadużycie #2572 10 czerwca 2016, 10:59

MAMA_z_powolania Początkująca
Witam sierpniowe mamy :)
Ja mam termin na 9 sierpnia :)
Zapraszam na Bloga dla kobiet w ciąży i Mam: https://mamazpowolaniablog.wordpress.com/ :)

Zgłoś nadużycie #2573 10 czerwca 2016, 11:30

tysia2506 Fajna mama
Witamy i zapraszamy do udzielania się 😊 napisz coś więcej o sobie 😊

Zgłoś nadużycie #2574 10 czerwca 2016, 12:42

Buba Gotowa na wszystko
Hej,
nie pamiętam już jak to było z wit. K. Lorelei, udanego spotkania z koleżanką :)
Tysia, może Ty się przez te remonty przemęczyłaś i brzuszek twardział. Trzymam kciuki za konkurs :)
Mój maż dzisiaj pojechał na rowerze do pracy, nam zostawił samochód. Zaraz zapakuję małego i sobie do lasu pojedziemy, Kuba pojeździ na rowerku. Ale mam dzisiaj lenia, masakra!
Zryczałam się wcześniej, babcia mnie wkurzyła, ale pogadałam z mężem przez tel. i już mi lepiej. Ona lubi porównywać mnie do mojej siostry, niby kocha nas tak samo ale czuję że ją bardziej woli. Wiadomo, ja jestem na codzień, a siostra od święta.

Zgłoś nadużycie #2575 10 czerwca 2016, 13:15

tysia2506 Fajna mama
Buba raczej nie bo robie tylko porządki nic nie dźwigam nie wiem z czego to twardnienie oby przeszło bo będę musiał iść na kontrolę i prosić żeby mnie przyjęli bo wizytę mam dopiero 6 lipca potem mam za 3 tyg potem za dwa i do porodu co tydzień kurcze zaczynam czuć ze to końcówka i zaczyna mnie to przerazac. Już chce mieć to za sobą i tulic Wojtusia ☺

Zgłoś nadużycie #2576 10 czerwca 2016, 13:16

tysia2506 Fajna mama
Buba udanej wycieczki jak ja dawno w lesie nie byłam jakoś przerażają mnie kleszcze

Zgłoś nadużycie #2577 11 czerwca 2016, 9:08

Brunette83 Gotowa na wszystko
Dzięki dziewczyny za dobre rady :-) zaczynam to powoli ogarniać. Dostałam od koleżanki witaminę D3 taka w aerozolu że wystarczy tylko psiknąć do dzubka :-) witaminę K podaje się tylko przy karmieniu piersią bo w mleku modyfikowanym już jest. Co do maści to ta sama koleżanka poleciła mi Maltan bo podobno nie trzeba go zmywac przed karmieniem ale ten z ziaji też jest ok bo to czysta lanolina. Przewijaki na łóżeczko, bo taki mi potrzebny widziałam na allegro za 31zl i taki kupię.
Paulinka i Tysia jak się dziś czujecie? Tysia jak poszedł konkurs? I jak się skończyła historia z kotkiem? Wrócił do Was?
Ja właśnie siedzę na glukozie, jestem po pierwszym pobraniu z żyły ale myślę że nie mam cukrzycy bo na czczo z palca wyszło mi 69, poprzednio miałam 86 no ale swoje muszę odsiedziec.

Zgłoś nadużycie #2578 11 czerwca 2016, 9:10

Mam wrażenie że ta dzisiejsza glukoza była sto razy slodsza niż poprzednio bleee ale dałam radę. Buba jak się udała wycieczka? Ja do lasu nie wchodzę bo mam bardzo zaawansowaną arachnofobie.

Zgłoś nadużycie #2579 11 czerwca 2016, 9:15

lorelei_l Fajna mama
heheh Brunetka ja mam wrażenie, że jak jest ciepło to się gorzej znosi taki słodki ulepek do picia. Już Ci niedługo zostało, powodzenia.

Ja wczoraj miałam jakieś bóle podbrzusza wieczorem, ale na szczęście dodatkowy magnez pomógł. Poszłam spać o 21 i spałam z 2 przerwami do 8 :) Dziś pogoda się popsuła, ale mam w planach sprzątanie mieszkania, więc dobrze.

Zgłoś nadużycie #2580 11 czerwca 2016, 9:34

Też mam zamiar dziś sprzątać :-)
Uwaga! Moja nowa dolegliwość ciążowa: bieganie do łazienki z uczuciem przepelnionego i eksplodujacego pęcherza tylko po to żeby zrobić 5 kropelek :-) i tak co 5 minut ;-)

Zgłoś nadużycie #2581 11 czerwca 2016, 10:16

lorelei_l Fajna mama
że miałam książeczkę zdrowia Kamila na wierzchu to spojrzałam, co on miał w zaleceniach wyjścia ze szpitala:
- dla karmiących piersią matek Omegamed pregna 500g DHA 2 kapsułki
- dla dziecka karmionego piersią- wit. D 400 jm od 1 doby życia, Wit. K 25ug od 8 doby do 3 miesiąca
- dla dziecka od 6 miesiąca do 3 roku życia- Omegamed DHA 1 kapsułka

A najlepsze, że to jest wbite pieczątką, więc każdy dostawał pewnie te same zalecenia. Ciekawe ile nam tym zarabia producent Omegamed... już nie mówiąc o tym, że brałam te Omegamed na początku ciąży i miałam problemy żołądkowe i położna powiedziała, że wszystkie jej pacjentki się skarżą, więc chyba wcale nie taki super środek.

Zgłoś nadużycie #2582 11 czerwca 2016, 11:31

Ja już w domku i nareszcie po mezowym śniadanku mniam bo aż mi słabo było z głodu. Wyniki popołudniu.

Zgłoś nadużycie #2583 11 czerwca 2016, 20:21

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hej Dziewczynki :) Dzięki Brunetka że pytasz, bóle się zmniejszyły więc można powiedzieć że sytuacja opanowana. A jak u Was dziewczyny bo widzę że dużo z nas miało w tym miesiącu podobne atrakcje? Brunetka grunt, że dałaś radę. Jak wynik bo na pewno już odebrałas? Lorelei ja teraz biorę to omegamed dha pregna dodatkowo, drogie to cholerstwo. Miałam 2 dni bóle żołądka ale nie sądzę by to było po nich, więc u mnie dolegliwości nie wywołuje. Ciekawe czy te zalecenia się teraz pozmienialy.. My wróciliśmy nie dawno z urodzin, a Majeczka dostała od ciotki na dzień dziecka projektor i kocyk z kapturkiem :) więc projektor mamy z głowy. P.S. Brunetka też ciągle czuję pełny pęcherz i zazwyczaj też jest kilka kropel :p poza tym ostatnio znów gorzej sypiam, bóle bioder, nóg i odretwiale ręce mi spać nie dają. Już nie wspomnę, że Maja od 5 rano urządza dyskotekę w brzuchu :D

Zgłoś nadużycie #2584 11 czerwca 2016, 21:09

Daga Fajna mama
Hej dziewczynki my dalej byczymy się nad morzem, szkoda jednak ze nie ma upałów ale najważniejsze że nie pada. Młody jest zachwycony morze zimne jak nie wiem co a on ciągle by w nim siedział :-D . No i nie byłabym sobą gdybym nie zaliczyła kleszcza ech pieron jeden w brzuszek mi się wbił naszczescie mąż szybko go wyciągną i nie ma zaczerwienienia. Mała szaleje w brzuszku wiec raczej spokojna nie będzie miałam takie tańce tez z Aleksandrem hehe. Pozdrawiam Was dziewczynki z pięknej Karwi :-*

Zgłoś nadużycie #2585 11 czerwca 2016, 22:16

Paulinka dzięki przypomniałas mi o wynikach :-) zalogowalam się na portal pacjenta a wyników nie ma. Pewnie dlatego że 5 minut przed moim ostatnim pobraniem przyjechał facet z laboratorium zabrać próbki i moje się nie zalapaly. No nic, czekam do poniedziałku. Ja biorę vita-miner, w opakowaniu jest 30 tabletek witamin i 30 tabletek dha. Płacę koło 25zł a na Gemini widziałam za 19.
Daga ale Ci zazdroszczę, też mielismy jechać do Karwii, nawet pensjonat z wyżywieniem mieliśmy już zarezerwowany i pierwszy plan był taki ze mieliśmy tam być od dziś no ale dostałam zakaz podróżowania więc siedzę w domu. Odpoczywaj sobie :-)

Zgłoś nadużycie #2586 11 czerwca 2016, 22:24

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Daga to super, byczcie się :) oby pogoda dopisywala i liczę na jakieś ładne fotki z Karwii :) Brunetka szkoda, że się nie zalapalas no ale w poniedziałek już wyniki będą, oby były wzorowe :) Mamusie doradzcie z Waszego doświadczenia jak szybko dzieciaczki wyrastają z rozmiarów 56-68? Bo ja znowu mam metlik ;p

Zgłoś nadużycie #2587 12 czerwca 2016, 7:13

Mam wyniki, na szczęście w normie ale dziwne bo przed podaniem glukozy z palca mi wyszło 69 a z żyły 84 po godzinie 156 a po dwóch 121

Zgłoś nadużycie #2588 12 czerwca 2016, 8:05

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Paulinka, takie dzidziusie szybko wyrastają, 56 to może z miesiąc ponosi, to też zalezy od dziecka jakie się duże urodzi. Dlatego nie inwestuj za bardzo w te najmniejsze rozmiary, już lepiej kup 74. Mój z tych rozmiarów wyrósł jeszcze przed 3mż, rósł w oczach. Wczoraj byłam z koleżnaką w naszym ulubinym lumpeksie i wyszłam pierwszy raz w życiu z wieeelką torbą zdobyczy, wszystkich obkupiłam, męża, Kubusia, Jagódkę, tylko sobie nic nie wyszperałam :) Ale rzeczy jak nowiutkie, bez plam, od razu wyprałam najpierw w naszym proszku później w Loveli i już mi wyschły. Później Wam wstawię zdjęcia, jakie cuda znalazłam.
Cieszę się, że już Ci lepiej :) Ale fajnie, że dostaliście projektor! Wydatek mniej.

Brunette, ufff dobrze że wyniki masz wzorowe, przynajmniej dieta Ci nie dojdzie. Ja też biorę ten Vita miner, do tego Dicoflor w tabl. i od kilku dni dodatkowo Magnezin.

Daga, podobo na dniach mają wrócić upały, tylko szkoda że woda zimna, ale dziecku nie przeszkadza to najważniejsze :D ciekawe czy intensywność ruchów w ciąży jest odzwierciedleniem charakteru dziecka i tego jakie będzie po porodzie :) w moim przypadku mogłoby się to sprawdzić!

Koleżanka, z którą byłam wczoraj na łowach ma syna w wieku mojego i córkę dwa lata starszą, po buszowaniu przyszła do mnie na kawę i wieczorem raz jeszcze (jesteśmy sąsiadkami). Jak dzieciaki się ładnie razem bawiły! Kurcze, szkoda że u nas będzie taka duża róznica wieku :( szkoda że nie są rok po roku...

Zgłoś nadużycie #2589 12 czerwca 2016, 8:38

lorelei_l Fajna mama
Paulina to wiele zależy od dzieci, ubranek i pogody. Niby jest tak, że 50-62 to początkowe, 68 mówi się 6 miesiąc, 74 9 miesięcy, 80 12 miesięcy, a potem co 6 miesięcy. Ale HM ma na przykład 50 takie jak carter 62 (na pulchność dziecka). Synek w ogóle nie nosił rozmiaru 68, bo było mega ciepłe lato i siedział w samym pampku a do spania miał woombie, może z 5 rzeczy mu ubrałam. Jak mówi Buba, lepiej zainwestować w większe rozmiary, bo rękawki czy nogawki podwiniesz a dziecko i tak dorośnie do niech.

Daga miłego odpoczynku, ładuj akumulatory na resztę lata.

Brunetka, też mi się wydaje, że teraz masz wyniki w normie już. U mnie jakoś podobnie spadki wyglądały.

Buba wszystko ma plusy i minusy- może będzie więcej pomocy przy drugim. Ja bardziej żałuję, że inne płci, więc tu trochę więcej komplikacji, ale wszyscy mówią, że córeczki są fajne :D

My dziś idziemy do znajomych: dzieciaki się pobawią, faceci pójdą na rower a my będziemy mieć spokój. Potem jeszcze mecz będziemy oglądać (pewnie zasnę na nim, taki będzie ciekawy).

Zgłoś nadużycie #2590 12 czerwca 2016, 9:18

Buba Gotowa na wszystko
Masz rację Lorelei, wszystko ma plusy i minusy, plus dla rodziców że starszak jest już bardzo samodzielny, ale minus bo zanim drugie podrośnie do wspólnej zabawy minie kupa czasu. Dlatego też chciałam drugiego synka, przynajmniej zainteresowania mieliby wspólne, ale od jakiegoś czasu tez się cieszę na dziewczynkę, jak to się mówi "będą wszystkie dzieci w domu" :) Byle dzieciaki były zdrowe, reszta to pryszcz.
Ale fajny dzień będziesz miała :)