Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2551 9 czerwca 2016, 13:03

Brunette83 Gotowa na wszystko
Paulinka glowa do góry, trzeba się cieszyć tym co jest. Twoja Dzidzia na pewno nie odczuwa tych dolegliwości. Na tym etapie mało co może maluszkom zaszkodzić. Jeśli ból Ci nie przejdzie to dla spokoju pojedz na SOR ale nie zamartwiaj się. Bierz dużo magnezu i leż i wszystko będzie dobrze :-)

Zgłoś nadużycie #2552 9 czerwca 2016, 13:18

Buba Gotowa na wszystko
Oglądałam teraz powtórkę materiału z dzień dobry tvn Filipa Chajzera, o hospicjum Promyczek. Siedzę i ryczę. Masakra, brak słów. Jestem pod wielkim wrażeniem, jak on który przeżył największą tragedię, niewyobrażalną, po niespełna roku może mieć siłę by nakręcić tego typu reportaż, zaangażować sie w program "Mali giganci". Podziwiam gościa, jest niesamowity.

Paulinka, wizyta już niedługo, myślę że będzie dobrze. Jakby Cię bolało tak jak na miesiączkę to wtedy boli brzuszek, łyknij nospę, magnez i leż. A jak boli Cię wysoko to pewnie jelitka. Ty to się namartwisz w ciąży, ale głowa do góry bo dużo nie zostało. Jeszcze się okaże, że po terminie urodzisz.

Brunette, to jak Ci dużo brakuje to wskakuj na allegro i pozamawiaj, od razu humorek lepszy jak się na te piękne rzeczy dla dziecka patrzy. Czego konkretnie nie masz, kosmetyków, pieluch tetrowych czy pościeli? Takich pierdół? Glukoza dopiero w sobotę, masz ode mnie dyspensę, niech Ci mąż murzynka upiecze :)
Mój już w piecyku, z Kubusiem robiłam.

Zgłoś nadużycie #2553 9 czerwca 2016, 16:02

lorelei_l Fajna mama
Od poniedziałku już planuję być w domu :) ale najpierw muszę wdrążyć laskę, żeby nie mieć telefonów co 30 minut :D

Chyba mi plomba wypadła z zęba, więc się umówiłam na za tydzień do dentysty, niech ogląda, bo nie będę nad morzem szukać jakieś z łapanki dentysty.

Zgłoś nadużycie #2554 9 czerwca 2016, 18:27

lorelei_l no nareszcie :) podziwiam Cię, że tyle czasu dawałaś radę w dodatku z małym dzieckiem. Zresztą każdą z Was która jest już mamą podziwiam.
Buba dokładnie takich pierdół mi brakuje ale jest ich od groma. Miałam zrobić listę i Wam wrzucić, może zaraz przepiszę. Dzięki za dyspensę, przekazałam mężowi, że ma zrobić to spytał gdzie mieszkasz i że chętnie wpadniemy na murzynka hehe :)
My zamiast słodkiego jedliśmy dziś taki obiadek :)

Zgłoś nadużycie #2555 9 czerwca 2016, 19:14

Moje "pierdółki" :)

DLA MNIE:
koszula do porodu
2x koszula do karmienia
szlafrok
2x stanik do karmienia
podpaski po porodzie (jaki rozmiar ?? ?)
podkłady poporodowe na łóżko (jaki rozmiar ?? ?)
wkładki laktacyjne (jedno czy wielorazowe ?? ?
majtki poporodowe siateczkowe
silikonowe osłonki na sutki
krem do pielęgnacji brodawek
laktator

DLA DZIDZIORKA:
butelka avent (jaka pojemność ?? ?)
dodatkowy smoczek na butelkę (jest w ogóle potrzebny ?? ?)
szczotka do mycia butelek
termometr do mierzenia temperatury wody
termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury ciała
podkład frotte z ceratką
smoczek silikonowy
zawieszka do smoczka
kołderka
pościel
otulacz
przewijak
pieluchy (jakie i ile na początek ?? ?)
kocyk bawełniany (może macie jakieś linki do fajnych kocyków ?? ?)
karuzela do łóżeczka
miękka szczoteczka do włosów (jest sens ?? ?)
bezpieczne nożyczki do małych paznokietków :)
aspirator do noska (jaki ?? ?)
kosmetyki (jakie na początek ?? ?)

W nawiasach są pytania do Was :) jeśli któraś z Was może coś doradzić to będę bardzo wdzięczna. Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę.

Zgłoś nadużycie #2556 9 czerwca 2016, 20:07

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, moja kuzynka mieszka i pracuje z chłopakiem w Krakowie, jadą 3-4 godzinki więc wsiadajcie i zapraszam :D jeszcze dużo zostało :)
Napisze Ci coś o Twojej liście :)
DLA MNIE:
koszula do porodu
2x koszula do karmienia
szlafrok
2x stanik do karmienia
podpaski po porodzie (jaki rozmiar ?? ?)
podkłady poporodowe na łóżko (jaki rozmiar ?? ?)
wkładki laktacyjne (jedno czy wielorazowe ?? ?
majtki poporodowe siateczkowe
silikonowe osłonki na sutki
krem do pielęgnacji brodawek
laktator
DLA DZIDZIORKA:
butelka avent (jaka pojemność ?? ?)
dodatkowy smoczek na butelkę (jest w ogóle potrzebny ?? ?)
szczotka do mycia butelek
termometr do mierzenia temperatury wody
termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury ciała
podkład frotte z ceratką
smoczek silikonowy
zawieszka do smoczka
kołderka
pościel
otulacz
przewijak
pieluchy (jakie i ile na początek ?? ?)
kocyk bawełniany (może macie jakieś linki do fajnych kocyków ?? ?)
karuzela do łóżeczka
miękka szczoteczka do włosów (jest sens ?? ?)
bezpieczne nożyczki do małych paznokietków :)
aspirator do noska (jaki ?? ?)
kosmetyki (jakie na początek ?? ?)

Zgłoś nadużycie #2557 9 czerwca 2016, 20:08

Buba Gotowa na wszystko
Kurde naprodukowałam się a nic co napisałam nie zostało wklejone! :/

Zgłoś nadużycie #2558 9 czerwca 2016, 20:10

Buba Gotowa na wszystko
.

Zgłoś nadużycie #2559 9 czerwca 2016, 20:24

Kurcze Buba to przykro mi, że się namęczyłaś na darmo :( ale spoko mi się nie spieszy, napisz w wolnej chwili :)

Zgłoś nadużycie #2560 9 czerwca 2016, 20:37

Buba Gotowa na wszystko
DLA MNIE:
koszula do porodu --- lepiej weź od nich ze szpitala :) Twoja i tak poszłaby do kosza
2x koszula do karmienia --- dwie Ci starczą :)
szlafrok --- chyba nie ma sensu specjalnie kupować, jak masz to weź a jak nie to nie kupuj specjalnie, będzie ciepło
2x stanik do karmienia --- wstrzymaj się do okresu po porodzie bo nie wiadomo o ile Ci piersi urosną
podpaski po porodzie (jaki rozmiar ?? ?) --- w szpitalu powinni Ci dać, jakby co to kup sobie podkłady poporodowe, takie wielkie podpachy. A w domu to normalne always :)
podkłady poporodowe na łóżko (jaki rozmiar ?? ?) --- możesz dla siebie kupić takie podkłady do przewijania dziecka, paczka 10szt. styknie. W szpitalu powinni Ci dać.
wkładki laktacyjne (jedno czy wielorazowe ?? ? --- jedorazowe, a w domciu to sobie nawet możesz pociąć pieluchę tetrową.
majtki poporodowe siateczkowe --- 2-3 sztuki max :)
silikonowe osłonki na sutki ---mam z aventu, dla mnie potrzebne bo mam płaskie sutki
krem do pielęgnacji brodawek ---kupiłam z Ziaji mamma mia, dziewczyny chwalą
laktator --- mozesz się wstrzymać, jak bedziesz karmić to kup, a jakby nie wyszło to przynajmniej nie wydasz kasy. I jakby co to elektryczny :)
DLA DZIDZIORKA:
butelka avent (jaka pojemność ?? ?) --- najlepiej kup sobie zestaw, żeby były dwie malutkie i dwie duże, tam już są smoczki itd.
dodatkowy smoczek na butelkę (jest w ogóle potrzebny ?? ?) --- nie jest potrzebny
szczotka do mycia butelek --- ja kupuje w rossmannie
termometr do mierzenia temperatury wody --- nie miałam nigdy, sama wyczujesz jaka woda będzie ok, musi być letnia, nie za gorąca
termometr bezdotykowy do mierzenia temperatury ciała --- to jest ważne bo termometrów jest mnóstwo i cieżko się zdecydować, dlatego postaw najlepiej na taki model jaki mają w szpitalu
podkład frotte z ceratką --- to moze być np. pielucha flanelowa z ceratką, ja kupiłam 3 sztuki na allegro
smoczek silikonowy --- dla małej mam Lovi 0-2 miesiące słodkie malutkie :)
zawieszka do smoczka --- must have smoczki lubią się gubić :)
kołderka --- mam 135x100 + podusia
pościel --- mozesz poszaleć :)
otulacz --- albo rożek, ale lepiej otulacz bo jest cieńszy, znowu rożki są z wkładami z kokosa które usztywniają dziecko, ale bedzie ciepło i chyba lepiej kupić otulacz.
przewijak --- konieczność :)
pieluchy (jakie i ile na początek ?? ?) --- nie kupuj za dużo, jedna paka starczy np. Pampersa. Moje ulubione to babydremy z rossmanna, tanie i dobre. Nie rób za dużych zapasów, bo dziecko szybciutko rośnie i zostaną Ci za małe rozmiary, ja tak miałam i koleżance oddałam.
kocyk bawełniany (może macie jakieś linki do fajnych kocyków ?? ?) --- nie mam, ale 1-2 szt. cienkich kocyków wystarczy plus jeden cieplejszy :)
karuzela do łóżeczka --- koniecznie na pilota :P
miękka szczoteczka do włosów (jest sens ?? ?) --- jest sens kiedy pojawia się ciemieniucha, mój miał i musiałam mu główkę masować ciepłą oliwką i szczoteczką.
bezpieczne nożyczki do małych paznokietków :) --- kupiłam z TT, lubię tzw. gilotynki malutkie, ważne żeby była ostra
aspirator do noska (jaki ?? ?) --- mam Fridę, ale dziewczyny chwalą też Katarek
kosmetyki (jakie na początek ?? ?)--- u mnie w szpitalu dzieci kąpali w Emolium i bardzo długo tylko je kupowałam, dla mnie super.

Zgłoś nadużycie #2561 9 czerwca 2016, 21:21

Buba kochana jesteś, że wszystko skomentowałaś, mimo że pytałam tylko o niektóre rzeczy :) Dziękuję za poświęcenie czasu :) na pewno wezmę Twoje cenne rady pod uwagę. U mnie w szpitalu NIC nie dają, muszę mieć wszystko swoje niestety. Ty masz już wszystko gotowe?

Zgłoś nadużycie #2562 9 czerwca 2016, 21:33

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Buba szukałam dzisiaj tego kremu na sutki w Rossmannie ale nie mają, gdzie kupiłaś swój? Ja się wtrące do oslonek na sutki, przestrzegam że są one potrzebne jak mamy poranione sutki. Położna uczula na to, że max. 3 dni osłonki ponieważ dziecko przyzwyczaja się do ssania z osłonka i później może pojawić się problem z karmieniem bez niej. Brunette Buba dokładnie Ci napisała co i jak, to ja się nie będę produkować ;p jedynie co do przewijaka to znalazłam jakiś piankowy wielorazowy i jest tańszy niż te normalne. Jeśli o kosmetyki chodzi dla malucha to musisz mieć coś do kąpieli, przyda się też oliwka. Poza tym krem na pupę przeciw odparzeniom, a na odparzenia sudocrem lub linomag maść. Do tego kremik do twarzy i myślę, że wystarczy jeśli dziecko nie będzie miało większych problemów ze skórą.

Zgłoś nadużycie #2563 9 czerwca 2016, 21:37

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Ja mam bóle dziewczyny w podbrzuszu praktycznie to jedno i to samo miejsce, ale mam syndrom jelita wrażliwego a mała coraz cięższa i specjalnie chyba kopie tam gdzie nie trzeba więc nic dziwnego że boli. Spoko ja jestem ubezpieczona i w magnez i w nospe i biorę jak potrzeba i staram się nie forsowac. W końcu jakby nie patrzeć to pierwszy miesiąc w którym dostałam pozwolenie na wychodzenie więc też nie chcę przesadzać. Mimo wszystko się obawiam wizyty, żeby nie było że znów muszę leżeć.. A ja dzisiaj zaciagnelam mezulka na pizze :D już od kilku dni mnie ochota męczyła. I kupiłam sobie 2 pary butów w ccc na zarabistej promocji, więc jestem happy :)

Zgłoś nadużycie #2564 9 czerwca 2016, 21:54

Buba Gotowa na wszystko
Mój Kuba był "uniwersalnym" dzieckiem, krótko karmiłam ale dla niego nie miało znaczenia czy pije z cycka czy z butli, później jak był ciut starszy tak samo nie grymasił jak dostał inną butlę czy smoka do buzi, więc może to zależy jakie się ma dziecko. Mam koleżankę co tylko w nakładkach karmiła i jej przygoda z karmieniem trwała bardzo długo, więc pewnie co mama to inna historia :) Ja późno odkryłam nakładki, jak już byłam mega pogryziona do krwi. Paulinka krem kupiłam na gemini. Przewijak to pewnie chodzi Ci o taki na komodę tak? Jak się ma komodę to można wziąć nieusztywniany, a jak się nie ma komody to lepiej kupić sztywny na łóżeczko.
Tak tak, ja też lubię oliwkę, wiem że sie o niej mówi że zapycha itd. że zbędna, ale przy ciemieniuszce warto się w nią zaopatrzyć. Dla mnie zapach dzidziusia i wakacji :D Krem do tyłka mam z rossmanna ten różowy babydream. W szpitalu dają trochę gratisów, jak dadzą mini próbkę sudocremu to styknie na poważniejsze sprawy.

Brunette, nie ma za co kochana, jakby co to pomogę, mi też koleżanki doradzały a byłam zielona na maxa, miałam swoją grupę na innym forum (super dziewczyny, do tej pory gadamy) i tam mnie edukowały. Później już się sama naumiałam co i jak :)
Weź, jak moga nic nie dawać ?? Nawet koszuli do porodu? To pamiętaj, weź najgorszą jaką masz bo i tak ją wyrzucisz. Ja jeszcze mam trochę rzeczy do kupienia, wczoraj wyszedł ten przewijak że trzeba kupić. Najważniejsze że ciuszki są, leżą poprane, poprasowane w komodzie, butelki, kosmetyki, a resztę się juz na spokojnie dokupi :) trochę martwię sie wózkiem, ale co tam, jeszcze jest dużo czasu.

Zgłoś nadużycie #2565 9 czerwca 2016, 22:07

Buba Gotowa na wszystko

Paullinka89 napisał(a)

A ja dzisiaj zaciagnelam mezulka na pizze :D już od kilku dni mnie ochota męczyła. I kupiłam sobie 2 pary butów w ccc na zarabistej promocji, więc jestem happy :)

cieszę się, że sobie humor butami poprawiłas, jak kupione na promocji to bez wyrzutów sumienia :D pizza hmmm teraz i mi się chce!!!! :P

Zgłoś nadużycie #2566 10 czerwca 2016, 7:45

lorelei_l Fajna mama
Dzięki Brunetka :) odnośnie wyprawki:
podpaski po porodzie ja brałam rozmiar M, chyba i tak nie ma szans, żeby nic nie przeciekło jak się będziesz ruszać
podkłady brałam 60x90 bo jak jakiś nie zużyłam to potem była na przewijak
wkładki laktacyjne miałam w pakiecie razem z laktatorem, ale chyba nie ma co inwestować w wielorazowe, bo nawał będzie trwał max tydzień
butelka avent- pierwszą miałam 120 ml, bo dzieć jak Ci w pierwszym miesiącu na raz ściągnie 30 czy 60 ml to święto lasu- je mało, ale często
dodatkowe smoczki- jak planujesz wyparzać to lepiej mieć więcej, zresztą spadnie Ci na podłogę a dzieć się drze, że chce jeść :) zakładasz zapasowy i masz
pieluchy to ciężki temat, bo różnie dzieci, różne tolerują, u moich znajomych i u mnie sprawdzała się zasada, że pampers zielony na początek roz. 1, a potem można szukać czegoś tańszego, część używała dada albo marki tesco, ale ja nie była z nich zadowolona i zostałam już przy zielonym pampersie
kocyk- mam jeden misiowy taki, a w upały to i tak sie sprawdza pielucha terowa po prostu :)
miękką szczoteczkę musisz mieć- trzeba czesać ten meszek, bo jak dziecko sie poci i nie jest czesane to potem ma ciemieniuchę, więc łatwiej czesać 2 razy dziennie, niż potem natłuszczać tą główkę i zeskrobywać. Ciemieniucha może się też na brwiach robić (to jest taki niestarty naskórek, ale potem się może zrobić "skorupka")
nożyczki- zdziwisz się jak takie małe paznokcie mogą szybko rosnąć, ja na początku używałam cążków, bo było mi łatwiej nimi manerwrować- oczywiście skubańce się wtedy ruszają jak nakręcone
aspirator- ja początkowo miałam fridę, po 6 miesiacach zmieniłam na katarka
z kosmetyków- mam oliwkę linomag, do kąpieli oilatum, a tak dużo soli fizjologicnzej do noska i oczu, na początku tyłek będę myć córze wodą przegotowaną i przecierać watą, potem chusteczki bambino

Zgłoś nadużycie #2567 10 czerwca 2016, 7:49

lorelei_l Fajna mama
Paulina ja miałam taki krem http://www.ceneo.pl/20001793 i też na gemini kupowałam

Zgłoś nadużycie #2568 10 czerwca 2016, 7:53

lorelei_l Fajna mama
u nas w szpitalu dawali taką wyprawkę z dużą ilością próbek- może u Was też tak będzie. Przetestujesz sobie co Ci się sprawdza i sobie wybierzesz potem jakich kosmetyków chcesz używać.

Ja dziś miałam kiepską noc i zasypiam, na 11 się umówiłam z ciężarną koleżanką, ja mam synka z 02.2014 ona córkę z 07.2014 teraz ja córkę z 8.2016 a ona ma termin na 10.2016 :D więc mamy wiele wspólnych dzieciowych tematów zawsze.

Zgłoś nadużycie #2569 10 czerwca 2016, 8:26

lorelei_l Fajna mama
Jeszcze myślałam o liście i brakuje na niej witaminy K i witaminy D, najlepiej osobno, bo K podajesz 30 dni po porodzie, a D do 18 roku życia niby :P ja miałam kapsułki, ale są też w kroplach.

Zgłoś nadużycie #2570 10 czerwca 2016, 10:46

tysia2506 Fajna mama
Jej ale naskrobalyscie nie dam rady was nadrobić ja wczoraj źle się czułam nawet rozważałam czy nie jechać na ip co chwile twardnial mi brzuch był jak kamień co sprawiało mi ból mały mniej się ruszał niż zwykle po magnesie nic nie przeszło po nospie tez nie udało się zasnąć i dziś juz jest ok i dobrze bo musze zabrać się za pieczenie babki na festyn w szkole syna o 16 idziemy i trzymajcie kciuki bo bierzemy udział w konkursie na kukielke 😊