Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2531 8 czerwca 2016, 12:04

Buba Gotowa na wszystko
Hello :)

Zgłoś nadużycie #2532 8 czerwca 2016, 13:45

lorelei_l Fajna mama
Paulinka dzięki :) usg wyszło ok, w morfologi są pewnie odchylenia, ale konsultowałam z koleżanką pediatrą i kazała się nie przejmować. W poniedziałek mamy lekarza rodzinnego,

Buba no faktycznie masz co dźwigać :) odpoczywaj też czasami, żeby Ci kręgosłup nie wysiadł.

Ja dziś ostatecznie jestem w domu cały dzień- posprzątałam, pranie porobiłam, książkę poczytałam, poćwiczyłam a teraz już się nudzę, i tylko czekam na synka, żeby wrócił to sobie gdzies pójdziemy na dwór.

Zgłoś nadużycie #2533 8 czerwca 2016, 14:28

tysia2506 Fajna mama
Buba nono pokaźny brzuszek 😊

Zgłoś nadużycie #2534 8 czerwca 2016, 14:42

Buba Gotowa na wszystko
Dzięki Laski :) schylić się mogę, jak podciągnę brzuch do góry to widzę Bożenę, nie jest źle :D :D za 2 tyg. do gina, pewnie już na czuja będę się golić.

Lorelei to ładnie porobiłaś jak dla mnie mogłaś jeszcze poleżeć :D Dziwnie jak tak dziecka nie ma w domu co? Mój jeszcze nie wrócił, kurde wyszli z babcią przed 10. pewnie poszli w końcu do babci domu, ale dzwoniłam kilka razy i nie odbiera. Nie lubię nie widzieć Kubusia tyle czasu, tęsknię. Mam otwarty balkon i ciągle nasłuchuję czy nie idzie. Z daleka go słychać, gdy jest już blisko bloku to na całe gardło daje "mama, mama!!! Buba idzie" :P nie no nie wyrobię, idę do babci.

Zgłoś nadużycie #2535 8 czerwca 2016, 15:02

lorelei_l Fajna mama
Heheh no coś w tym jest :) u nas jest z kolei Mamil, zamiast Kamil i najczęściej słyszę Maaamaaa, Mamil naa dór, czyli na dwór :)

Zgłoś nadużycie #2536 8 czerwca 2016, 15:38

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei to dobrze, więc pewnie rodzinny też powie by się nie przejmować. Najważniejsze, że usg wyszło dobrze :) Ja Cię Buba ale się Jagodka rozepchnela, wielki brzucho :) aż dziwię się, że jeszcze widzisz 'Bozene' :p ja się od jakiegoś już czasu depiluje w ciemno. Nic nowego nie oglądałam, nie mam jakoś ochoty na seriale. Dzisiaj mam jakieś bóle brzucha tak samo, już sama nie wiem czy Maja mnie uciska czy to jakieś niepokojące bóle. Tak czy siak dzisiaj leżę w łóżku. Ogólnie do tego jestem zła i bez humoru

Zgłoś nadużycie #2537 8 czerwca 2016, 20:44

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lorelei_I oczywiście nie biorę nospy profilaktycznie tylko przy silnym twardnieniu wzięłam. Cieszę się że usg synka w normie :-)
Buba jaki mega fajny brzuchol :-) a wiesz ile Twój Dzidziorek waży?
Paulinka Twój też super (bo chyba wcześniej nie skomentowałam) a uda nie wiem jakie miałaś wcześniej ale masz szczupłe więc nie wiem w którym miejscu są one masywne. Jak Cie boli brzuch to proponuję duuużo leżeć, mi to bardzo pomaga, teraz już w ogóle nie odczuwam tych bóli przez które chodziłam zgieta w poniedziałek i wczoraj. To samo było ze spojeniem dwa tygodnie temu. Chodzić nie mogłam, dwa dni polezalam i mogłam biegać :-)
Lidzia trzymam kciuki za córeczkę, dziewczynki są silne i bardziej wytrzymałe więc i Twoja dziewuszka sobie poradzi. Dawaj nam znać jak sytuacja wygląda.

Zgłoś nadużycie #2538 8 czerwca 2016, 21:32

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Dziewczyny a ile wasze maluszki ważą teraz?

Zgłoś nadużycie #2539 8 czerwca 2016, 21:43

Lidzia ja nie pomogę niestety bo moja kruszynka była ostatnio ważona na połówkowym usg, a Twoja ile waży? Lekarze powiedzieli dlaczego tak się dzieje że nie przybiera na wadze? I czy w ogóle nie przybiera czy za mało?

Zgłoś nadużycie #2540 9 czerwca 2016, 6:42

lorelei_l Fajna mama
Lidzia u mnie w skończonym tygodniu 30 (ale ciąża jest tydzień młodsza jak sobie uświadomiłam, wiec w 29) ważyła 1482g, ale wiesz, że pomiary z USG to tylko szacunek. U mnie na wyjściu pomylili się o 550 g.

Paulinka może jeśli nie byłoby przeciwwskazań byście sobie gdzieś na weekend wyjechali? Aż się zdziwiłam jak taki krótki wyjazd może pomóc :)

Brunetka dobrze, że bóle przeszły, ale lepiej się nie forsować specjalnie, bo równie szybko mogą wrócić :)

U nas w nocy wietrzysko, ale burza przeszła bokiem. Niestety synek spał wyjątkowo źle- kręcił się, co chwilę i przebudzał, więc teraz ja wylądowałam w jego łóżku :D a że mam 160 to było akurat na moją długość :D

Zgłoś nadużycie #2541 9 czerwca 2016, 8:00

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Lorelei, ale Ty malutka jesteś że się mieścisz w łózku synka :D mój też coś kiepsko spał, kilka razy płakał w nocy, coś mu się musiało przyśnić. Śmieszne są te przekręcane słowa :) Kuba do tej pory nie powie "dziewczynka" tylko "kijka", chłopak to "poka", do niedawna jeszcze nie mówił wujo tylko "łaja".

Brunette, Jagódka dwa tyg. temu wg usg ważyła równy 1kg, ale wiesz jakie ja mam nastawienie do tych pomiarów :) jak sobie porównuję zdjęcia z tego samego okresu z 1. ciaży to teraz brzuch jest chyba większy, widać taka moja uroda :)

Paulinka, widzę Bożenę widzę, ale to tylko jak usiądę okrakiem i sobie brzuch podniosę, inaczej nie ma szans :D ale ogolić się jeszcze idzie, to najważniejsze!!
Czemu masz zły humor, hormony Cię męczą? Czy coś się stało?

Dzisiaj robię murzynka, daaawno nie było :)
Byłam wczoraj u babci na strychu i odnalazłam przewijak na łóżeczko, ale pogubiły sie te nóżki do mocowania przewijaka i będę musiała kupić nowy. W przyszłym miesiącu kupię z dwa otulacze, przewijak i z 3 koszule do szpitala. W sierpniu pieluchy, karuzelę do łóżeczka i chyba wszystko :) Mała ma dostać od mojej rodziny leżaczek bujaczek, wózek albo od koleżanki pożycze albo kupię po porodzie i finito :)

Zgłoś nadużycie #2542 9 czerwca 2016, 8:17

lorelei_l Fajna mama
heheh Buba u nas bułka to ała, słoneczko to kiki, koparka to bambam, więc zawsze mnie śmieszy jak Kamil coś komuś tłumaczy a ta osoba ma takie bezradny wzrok.

Ale i tak hitem jest synek znajomych, który wczoraj wieczorem stwierdził, że chce sam się położyć spać, po czym czytał książkę na dobranoc kocykowi :D 3-latek.

Murzynka bym zjadła :) mąż dziś piecze jabłecznik, bo jutro mamy festyn w żłobku :) Zaraz mykam do pracy, dziś pochmurnie, więc można wychodzić z domu :D czuje się jak Fiona, z tym, że mogę wychodzić tylko jak jest ciemno/pochmurno :D

Zgłoś nadużycie #2543 9 czerwca 2016, 9:00

Dziewczyny a czy Wam za każdym razem lekarz waży maluszki? Upominacie się o to czy raczej sam z siebie to robi? Wybieracie się na usg 3 trymestru z tymi pomiarami?

Zgłoś nadużycie #2544 9 czerwca 2016, 9:06

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Cholercia dziewczyny jak ja bym zjadła jabłecznik... Moja kruszynka wazy 1200 w poniedziałek czyli 31plus 5 dni a synuś 1700 ona rośnie ale pomalutku... a pewnie po tygodniu zrobią usg żeby sprawdzić. Dziewczyny nie zwlekajcie na koniec z wyprawka bo rożnie bywa.Ja naszczescie mam poprane i poprasowane ubranka,prawie wszystko mam.Jeszcze pare drobnostek mi brakuje.

Zgłoś nadużycie #2545 9 czerwca 2016, 9:28

lorelei_l Fajna mama
Lidzia to faktycznie niedługo Ci już zostało do 36 tygodnia. Ja nawet nie wiem. który tydzień u mnie, bo ten głupi suwaczek się nie odświeża w ogóle.

Masz rację, lepiej mieć przygotowane rzeczy wcześniej, bo potem jak mąż ma ogarniać takie sprawy, to się kończy różnie. Pamiętam jak lecieliśmy na wakacje do Turcji z 18miesięcznym dzieckiem i mu powiedziałam, żeby zapakował butelkę dla dziecka. To ją umył, ale nie włożył do torby. Więc o 23 zapieprzał po tureckiej promenadzie szukając sklepu, gdzie butelkę można kupić. Na szczęście się udało.

Zgłoś nadużycie #2546 9 czerwca 2016, 9:29

lorelei_l Fajna mama
Brunetka ja na każdym usg mam robione pomiary, więc automatycznie sprawdzają szacunkową wagę. Ostatnie prenatalne też już miałam, ale w sumie za każdym razem to usg wygląda tak samo.

Zgłoś nadużycie #2547 9 czerwca 2016, 10:11

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei, ja widzę u Ciebie dokładnie 31tc. No śmiesznie gadają takie maluchy :) mój długo gadał tylko po swojemu, dopiero od kilku miesięcy idzie go lepiej zrozumieć, tzn. wiadomo ja go rozumiałam czy mój mąż, ale już obcy ludzie to nie do końca :) Kubuś jest bardzo przyjazny, kocha dzieci, jak widzi na spacerze czy w sklepie to zaraz podbiega i się wita. A dzieci są różne, tak 90% chowa się za mamę i się wstydzi, mój to żywioł, niczego się nie boi i nie wstydzi. Później jest mu przykro że ktoś mu cześć nie odpowiedział.
Weź, te chłopy ja nie wiem gdzie oni mają głowy? Już widzę jak ja bym się na mojego wkurzyła jakby butelki nie zabrał ;)
Twój mąż robi dobry jabłecznik? Może dasz przepis?

Brunette, Tobie chodzi o to tzw. 3 prenatalne usg tak? To ja się specjalnie na to nie wybieram, mój gin mi robi usg. Jak widzę, że się nie kwapi to mu mówię, że chciałabym sprawdzić ułożenie dziecka itd. przy moim mężu nie dyskutuje tylko odpala sprzęt i oglądamy :) w końcu za to też płacę, 130zł za 10min. łaski nie robi.

Zgłoś nadużycie #2548 9 czerwca 2016, 11:03

Tak tak właśnie o to usg mi chodzi, ja jestem zapisana na 4 lipca, trochę późno bo w skierowaniu mam że do 32 tygodnia mam zrobić a będę chyba w 34 no ale nie było wcześniej miejsc.
Lorelei_I tu masz fajny kalkulator ciąży, wystarczy wpisać datę ostatniej miesiączki i wszystko wiesz :-)
https://forum.parenting.pl/kalkulator-ciazy-porodu.html
Też bym zjadła i murzynka i jablecznik ale do badania na krzywą nie tykam cukru, noo poza truskawami ;-)

Zgłoś nadużycie #2549 9 czerwca 2016, 11:08

Lidzia masz zupełna rację z tą wyprawka, bo nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. Mi jeszcze duuuzo brakuje i stresuje mnie to ale chyba ten stres jeszcze nie osiągnął swojego apogeum bo mnie nie motywuje do działania ;-)
Lorelei_I a Ty w końcu zostaw ta pracę i odpocznij. Kiedy idziesz na L4?

Zgłoś nadużycie #2550 9 czerwca 2016, 11:08

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lidzia ja narazie nie wiem ile moja waży, badanie USG mam mieć 14 we wtorek. Sądząc po takiej różnicy wagi to chyba jest tak, że Twój synek jest silniejszy i przejmuje więcej jedzonka. Ale nic się nie martw, jesteś pod opieką lekarzy oni wiedzą co robią i na pewno się wszystko dobrze skończy. Brunetka ja też mam wykonywane pomiary na każdym usg i małej i ocenę łożyska, wód plodowych i oczywiście szyjka. Na 3 prenatalne się nie wybieram skoro z małą jest wszystko ok. Uwierzcie mi na słowo dziewczyny, że byłam sporo szczuplejsza :p wzięłam nospe wczoraj i przeszło, ale to chyba w dalszym ciągu ból jelit. Czasem jest tak silny, że mi się miesza i nie wiem czy to skurcze czy ten bol.. Jak zacznie boleć to od razu jestem zła i bez humoru bo nie wiem co się dzieje. Nie mogę nigdzie pojechać Lorelei by odpocząć niestety :( chociaż może po wizycie coś się odmieni, byle nie na gorsze