Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2491 6 czerwca 2016, 18:53

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, to będziecie musieli pomyśleć o dobrej antykoncepcji żeby 4. bobo nie wyskoczyło :) oczywiscie zgadzam się, trójka w tych czasach to i tak dużo, choć i mi marzy się jeszcze trzecie maleństwo tak w wieku max 33 lat jeszcze, ale pewnie juz się nie zdecydujemy. Będzie dwójka i tę dwójkę trzeba będzie wychować i wszystko im zapewnić. Absolutnie popieram, ja też mam mocne postanowienie że od września biorę się za siebie, schudnę i będę laska, tak jak w wieku nastoletnim a co!

Brunette, Ty masz rację, mąż nic dziecku nie zrobi w czasie seksu, ale ja też mężczyznę rozumiem, dociera do niego że w brzuchu jest dziecko i wyobraźnia mu działa. Ja się dziwię mojemu, że jemu ciąża w niczym nie przeszkadza, to ja zawsze miałam jakieś "ale".

Widziałam na instagramie, że znajoma już gdzieś czereśnie dorwała, ciekawe kiedy będą u mnie w warzywniaczku. Póki co ciągle jem mnóstwo truskawek i arbuza.

Zgłoś nadużycie #2492 6 czerwca 2016, 18:56

Daga Fajna mama
U nas tez skromnie z seksem mam ochotę ale szybko się mecze ech i to mnie zniechęca. Ja nie mam rogala jakoś sobie radzę najlepiej śpi mi się nawznak ale długo już tak nie wytrzymam wiec się przekręcam raz na lewo raz na prawo, raczej przesypiam nocki czasami budzę się na siku i kanapkę :-D . Tysia mój mąż jak mnie poznał a miałam już synka z poprzedniego związku to odrazu zaznaczył ze on chce mieć jeszcze dwoje dzieci i nie ma ze boli ;-) . Nie było wyjścia musiałam się zgodzić haha ;-)

Zgłoś nadużycie #2493 6 czerwca 2016, 19:01

Daga Fajna mama
Buba u nas już widziałam czereśnie ale jeszcze mnie nie ciągnie :-D , u mnie królują jabłka, nektarynki i truskawki. Co do antykoncepcji ja na pewno postawie na wkładkę juz raz miałam i byłam mega zadowolona 4 lata bezstresowego seksu naprawdę polecam :-D

Zgłoś nadużycie #2494 6 czerwca 2016, 19:05

tysia2506 Fajna mama
Daga no Sebastian tez nie jest synem Damiana tez mówił ze chce dwójkę swoich dzieci ale myślałam że jednak zmienił zdanie on nawet wspominał o jeszcze jednym ale niech sobie wybije to z głowy.
Mojemu tez nie przeszkadza ze zrobi coś małemu to raczej ja jestem przewrazliwiona mimo że dobrze wiem ze nic maleństwu nie grozi to jakieś mam obawy i uważam na brzuch żeby nie zgniesc Wojtusia 😊

Zgłoś nadużycie #2495 6 czerwca 2016, 19:09

tysia2506 Fajna mama
U mnie też są czereśnie ale strasznie drogie wiec czekam aż potanieją póki co rządzą jabłka i truskawki aa i jeszcze morele choć teraz przyszła mi ochota na nektaryny. No i góruje warzywa kalafior brokuły botwinka marchewka i czekam na tańsza fasolkę szparagowa mniam. Teraz mięso mogloby nie istnieć. Jeszcze na grilu to mi smakuje a tak na obiad nie musi być

Zgłoś nadużycie #2496 6 czerwca 2016, 20:31

Brunette83 Gotowa na wszystko
U mnie też już ze dwa tygodnie są czereśnie ale po 18zł więc też czekam i jadę na truskawkach i arbuzach :-) a potem maliny, borówki i sliweczki mniam :-)

Zgłoś nadużycie #2497 6 czerwca 2016, 20:47

Buba Gotowa na wszystko
Oj tak, śliweczki, kocham śliweczki, czekam na nie z utęsknieniem. Ale moim ulubionym owocem chyba jednak jest czereśnia, taka czarna, słodziutka. Rok temu takie piękne okazy były u mnie po 12zł najtaniej, skandal!
Jutro się przejdę trochę z małym, zobaczę po ile są u mnie.

Tysia, dokładnie ja tak samo mogłabym jeść teraz same owoce i warzywa, botwinka i ziemniaczki, zsiadłe mleko do tego, pycha. Ciągnie mnie tak samo do nabiału, jem dużo twarogu białego. A teraz mój Paweł poszedł mi po makrelę, bo w moim ulubionym sklepie nie mieli świeżutkiej to z bidy zjem z tesco, jutro pani mi obiecała że będzie miała dostawę makreli, od razu wezmę dwie.

Daga a ile kosztuje taka spiralka, jeszcze nigdy nie zgłębiałam jej tematu.

Daga, Tysia, cieszę sie że trafiłyście na takich fajnych facetów!

Zgłoś nadużycie #2498 6 czerwca 2016, 20:50

Buba Gotowa na wszystko
Ja tego nie czaję, jem zdrowo, serio, w końcu jem sporo warzyw i owoców, wiadomo czasem zgrzeszę i zjem coś czekoladowego czy jakiegoś chipsa ale się tym nie opycham, wręcz przeciwnie. A idą kilogramy w górę jak głupie. Puchną mi nogi, może tutaj jest przyczyna, że zbiera mi sie za dużo wody.

Zgłoś nadużycie #2499 6 czerwca 2016, 21:08

tysia2506 Fajna mama
Mi kg tez poszly 😦 jak nie szło tak teraz jak głupie masakra wnet dobije do 10 kg a miałam w planach do końca mieć tyle buba przez ciebie przyszła mi ochota na śledzika na szczęście w lodówce czeka na mnie śledzik w śmietanie 😉

Zgłoś nadużycie #2500 6 czerwca 2016, 21:19

Daga Fajna mama
Buba 8 lat temu za zwykła płaciłam 300zł a teraz chce ta hormonalna co okres jest minimalny :-D i u nas koszt to chyba około 1000zł na 5 lat. Ja przytyłam kolo 11 kg ale jak na mnie to mało bo całe życie walczę z niedowaga, taka uroda w mojej rodzinie . Jadłam juz fasolkę jest mega pyszna uwielbiam i jeszcze mega droga, czekam aż pojawi się u rodziców na działce .

Zgłoś nadużycie #2501 6 czerwca 2016, 21:32

lorelei_l Fajna mama
No mamy chyba o tyle łatwiej jako sierpniówki, że jest mega gorąco i nawet jak człowiek zje tylko warzywa czy owoce to już się czuje pełen. A do tego te hektolitry wody pomagają oczyszczać organizm.

Ja żyję truskawkami, ale marzę o czereśniach. Choć z drugiej strony wciągam też kalarepki i ogórki małosolne. Czekam na gruntowe, bo chce wypróbować ten przepis: http://gotowaniecieszy.blox.pl/2016/05/Ogorki-malosolne-na-sucho-przepis.html

Zgłoś nadużycie #2502 6 czerwca 2016, 22:25

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Dziewczyny, ale się rozkrecilyscie :D Daga to wyszło założenie męża, będzie 3 maleństwo :) Życzę byś przetrwała podróż i udanego wypoczynku! Brunetka super masz tą klinikę, możesz spokojnie czekać do wizyty. Pij dużo wody ( 2 litry dziennie!). A ja się muszę pozalic, bo my z mężem mamy zakaz seksu od początku ciąży :/ więc zanim nasze łóżko ozyje to jeszcze dużo czasu minie.. A w temacie dobroci letnich ja obecnie wyczekuje na bób ;)

Zgłoś nadużycie #2503 6 czerwca 2016, 22:28

Co do wagi to szwagierka i znajoma jak mnie wczoraj widziały to uznały że ładnie wyglądam. A dzień wcześniej mąż porobil mi foty to widać jaka jestem okrągła, prócz brzucha nabrałam masy w udach. Też już pewnie dobilam do 10-11 kg na plus, ale trudno. Trzeba się będzie wziąć za siebie po połogu :)

Zgłoś nadużycie #2504 6 czerwca 2016, 22:34

A tutaj macie dowód. 28/29 tc :P

Zgłoś nadużycie #2505 7 czerwca 2016, 7:21

lorelei_l Fajna mama
Paulina śliczna piłeczka z przodu :) a kilogramami się tak nie przejmuj- dużo zejdzie samo, potem tylko trochę się trzeba pomęczyć, żeby mięśnie brzucha odbudować.

U nas synek po pierwszej nocy w nowym łóżku, już dorosłym- spał ładnie, nie spadał, więc sukces :)

Ja mam plan na dziś PRYSZNIC :D :D :D na 2-3h do pracy i potem muszę coś dom ogarnąć, bo ostatnio żyjemy w syfie. Było za gorąco, żeby robić cokolwiek.

Zgłoś nadużycie #2506 7 czerwca 2016, 7:50

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Paulinka, piękny ciążowy brzuszek, pewnie jeszcze z dwa razy taki urośnie :) gdzie Ty masz te dodatkowe kilogramy ?? ? Masz rację, zrzuci się. Po samym porodzie na wadze będzie jakieś 6-7kg mniej, reszta podczas połogu i karmienia :)
Ja z ręką na sercu mam 13kg, tyle dobrze że jest szansa że już do 25kg nie dobiję tak jak z Kubusiem.

Lorelei, a mały śpi w tym samym pokoju co wy czy w swoim?
Śmieszny przepis bez wody, ciekawe jak smakują, daj znać jak zrobisz.

Daga, właśnie przypomniałaś mi o okresie, a tak pięknie się żyje kiedy go nie ma :) wow 1tys. to sporo ale jak na 5 lat jest spokój to chyba spoko.

Idę do sklepu poszukać czereśni :)

Zgłoś nadużycie #2507 7 czerwca 2016, 9:00

Buba Gotowa na wszystko
Mam kurde mam!!!! :D u mnie 15zł za kg wzięłam pół i już nie ma. Ale przezornie fotę zrobiłam wcześniej.

Zgłoś nadużycie #2508 7 czerwca 2016, 10:13

lorelei_l Fajna mama
Heheh buba no to mnie też czeka warzywniak dziś.

Synka wyeksmitowałam do jego pokoju jak miał 5 miesięcy, bo już noce przesypiał całkiem znośnie, więc nie było po co odwlekać tego. Córę teraz też będę chciała wyoutować ok 6 miesiąca, bo tyle planuję karmić piersią ( o ile się w ogóle uda karmić :)

Zgłoś nadużycie #2509 7 czerwca 2016, 11:50

Buba Gotowa na wszystko
Fajnie, że tak szybko mały dostał eksmisję, od początku był przyzwyczajony do swojego pokoju. Mojemu będzie ciężko, póki co jeszcze jego łóżko stoi w naszym pokoju, ale za kilka tygodni pójdzie do siebie.
Twoje dzieci mają osobno pokoje?
No ciekawe, ciekawe jak to z tym karmieniem będzie :) oby się udało. Cyc to wygoda, zawsze pod ręką, w idealnej temp. za darmo, same plusy.

Zgłoś nadużycie #2510 7 czerwca 2016, 13:11

lorelei_l Fajna mama
Buba może nie czekajcie na ostatnią chwilę, bo słyszałam, że większość dzieci i tak ląduje z rodzicami w łóżku jak się rodzi młodsze rodzeństwo.

U nas będą przez pierwsze 3 lata razem, a jak Kamil będzie miał iść do szkoły to im rozdzielę pokoje. My z mężem się przeniesiemy do salonu, albo się zdecydujemy na dość poważny remont i wydzielenie dodatkowego pokoju dla nas z takiej części gospodarczej domu. Ale to będzie zależało od tego na jaki rodzaj ogrzewania się zdecydujemy. Więc na spokojnie chcę to w czasie rozłożyć wszystko.

Pamiętam, że Kamil był takim niejadkiem, że grzałam mu butlę, ale i tak jadł np po 30 minutach przez 40 minut, więc było w temperaturze pokojowej. Potem się przestałam przejmować i robiłam od razu w temperaturze pokojowej, bo i tak ciepłego nie jadł.