Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2431 31 maja 2016, 17:21

Buba Gotowa na wszystko
Lorelei to dobrze, że wyniki sa lepsze, teraz sezon na świeże warzywa i owoce i trzeba korzystać :)

Dziewczyny zapraszam, jeszcze kilka sztuk knedli mam, możecie wpadać :)

Paulinka, u nas też popadało, nawet teraz trochę kropi, ale powietrze już lepsze, jest czym oddychać. Chociaż ja i tak nie marudze na pogodę, bo nie lubię zimna, zimy, pluchy i jak już jest lato to się cieszę ciepełkiem :)
Oo fajny temat macie dzisiaj w szkole rodzenia.

Tysia, jak Cie ciągle boli głowa to zrób sobie kawy, moze pomoże. A jak nie to pewnie boli Cię też przez glukozę, mnie ostatnio bolała strasznie, po tym ulepku wstrętnym.

Martwię się o męża, rano napisał jak dojechał na miejsce i już się nie odzywał. Dzwoniłam teraz o 17. i ma wyłączony telefon, może mu się rozładował, ale to do niego niepodobne tak milczeć, on często do mnie dzwoni. Mam nadzieję, że nic się nie stało.

Zgłoś nadużycie #2432 31 maja 2016, 19:14

tysia2506 Fajna mama
Buba odezwał się mąż? Kawa na chwile pomógła teraz znowu boli nawet spacer nie pomógł chyba będę zmuszana apap wziąść.
Lorelei super ze wyniki ok mam nadzieje se moje tez będą

Zgłoś nadużycie #2433 31 maja 2016, 19:32

Paullinka89 Gotowa na wszystko
My już w domku, ale taka zamulona byłam że w sumie to nie słuchałam za bardzo co położna mówi :p Lorelei super z wynikami, oby tak już zostało. Buba pytałaś wcześniej o pranie ubranek, ja się za to wezmę chyba dopiero po przeprowadzce bo szkoda żeby takie zakurzone i wymiete potem były. Zastanawiam się ciągle czy takie rzeczy jak pokrowiec materaca czy wkładkę z fotelika też muszę wyprać? A jak to wygląda z wózkiem? Przecież mimo, że np nowy to też tam są przecież jakieś zarazki

Zgłoś nadużycie #2434 31 maja 2016, 19:35

Buba Gotowa na wszystko
Tak już gadaliśmy, nie lubię jak sie nie odzywa. Do 16. mieli jakieś tam spotkanie, zameldował się w hotelu a w międzyczasie padła mu bateria (ma popsute wejście i nie chce się tel. ładować) ale udało nam się pogadać :) dobrze, że jutro wraca, Kubuś chodzi i pytał gdzie tata.
To jak Cię boli weź apap, nie ma co się męczyć.

Na cocolicie zamówiłam sobie sztuczne rzęsy, będę pierwszy raz przyklejać w sobotę na wesele siostry, ciekawe jak mi wyjdzie. Na wszelki wypadek kupiłam od razu dwa opakowania :P Patrzę też na allegro czego mi jeszcze brakuje dla dziecka, ale w sumie wszystko chyba mam. Z dużych rzeczy wózek (ale koleżanka coś wspominała że mi pożyczy swój po córce, zobaczę w jakim jest stanie, jak oki to wezmę, byłoby fajnie), leżaczek, karuzela, pieluchy. Jakiś paracetamol dla maluszka to już po porodzie, tak samo witaminy. Znalazłam fajnego sprzedawcę koszul do szpitala i do karmienia, pewnie od niego kupię dam Wam linka http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-l-xl-i5723725885.h...
Kupię chyba też komplet kołderka + poduszka, ale w sumie mam kilka sztuk śpiworków do spania, może akurat Jagódka będzie chciała w tym spać, bo Kuba nie chciał za nic :)
I myślę nad takim otulaczem, na pierwszy rzut oka to taki sam becik jak każdy inny, a może jednak warto go kupić, jak myślicie? http://allegro.pl/motherhood-rozek-becik-otulaczek-antykolkowy-hit-i5331529583.h...

Zgłoś nadużycie #2435 31 maja 2016, 19:39

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, jak masz pokrowiec fotelika zdejmowany to możesz wyprać, ale nie przejmuj się resztą. Wózka prać nie musisz, jakbyś po kimś kupowała kto trzymał go nie wiem, w piwnicy to wiadomo wyprać musisz, ale taki nowy to nie rób sobie kłopotu. Przecież dziecko owiniesz w jakiś kocyk czy coś, nic małej nie bedzie :)
No tak, Ty to po przeprowadzce będziesz prała :) a jak ciuszki, dużo już masz?

Zgłoś nadużycie #2436 31 maja 2016, 21:41

Buba myślę, że ten otulacz jest zbędny. Już nie wiem czy nie lepiej zamiast tego kupić śpiworek. Z ciuszków mam tylko to co mama i babcia kupiły, no ale troszkę się tego uzbieralo. Wiadomo rozmiary różne, więc i tak tych małych rozmiarów mam dużo do kupienia. Już się nie mogę doczekać, aż kupię te wszystkie rzeczy ;)

Zgłoś nadużycie #2437 31 maja 2016, 21:43

A wózek to mam jeszcze dylemat, jak znajdę jakiś sensowny używany za rozsądna cenę to kupię używany. Ale narazie mam nowy na allegro upatrzony. I tak powiem Wam szczerze, że jak przeglądam te wszystkie sklepy i te internetowe to na allegro zdecydowanie taniej można wszystkie rzeczy kupić

Zgłoś nadużycie #2438 1 czerwca 2016, 7:04

lorelei_l Fajna mama
Buba odnośnie otulacza to ja będę miała woombie http://otulacz.pl/sklep/woombie-convertible/woombie-convertible-pink-stripes-now... przy synku miałam i się sprawdzał super- szybciutko zasypiał i spał praktycznie całe noce.

Też mnie czeka pranie gondoli :) na szczęście już raz to przerabiałam, więc nie będzie źle.

A jeszcze Buba sprawdzało Ci się to zapięcie w koszuli nocnej? bo ja mam jedną kopertową (paskudna- będzie do porodu) a drugą taką bardziej zabudowaną, ale z rozcięciami krytymi. I tak myślę, że jedną krótką bym kupiła, bo to lato a po korytarzu to i tak w szlafroku.

Zgłoś nadużycie #2439 1 czerwca 2016, 8:21

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Lorelei, widziałam takie otulacze jak wstawiłaś. Drogie to jest, myślisz że ten z mothercare co wstawiłam to coś podobnego? Bo tak mi się wydaje, też da się skrępować rączki noworodka. Na mojego takie otulanie działało, tak samo jak szum suszarki. Co do koszuli to ja takiej nie miałam, jak sobie kupowałam do szpitala to popularne na allegro były takie z guziczkami pośrodku, a teraz jak patrzę to wszystkie mają rozpięcia jak te z linka co wstawiłam. Pewnie, jakaś z krótkim rękawkiem trzeba mieć, u mnie w szpitalu do porodu dają taką białą brzydką koszulę, ze soba trzeba wziąć z 2-3. Ty jutro masz 30 tydzień, nieźle co :D ale leci!!

Paulinka, my dla Kuby kupiliśmy używany wózek, wydałam na niego nie pamietam, chyba 550zł, pojeździł w gondoli 5 miesięcy, 1 miesiąc w spacerówce z tego wózka, a po pół roczku kupiliśmy mu spacerówkę parasolkę i jeździł na płasko z początku, zajmowała mało miejsca w aucie, była lekka itd. w przeciwieństwie do ciężkiego wózka 2w1. Dlatego może lepiej popatrz na używki, są dużo tańsze a w razie jakbyś nie była zadowolona to jeszcze sprzedasz dalej i kupisz coś innego. Tak na szybko znalazłam taki fajny http://allegro.pl/wozek-delti-emu-2-w-1-gondola-spacerowka-i6231113323.html#thum...

Dzisiaj robię ciasto, któraś z Was też śledzi mojewypieki ?? Widziałyście ten przepis http://www.mojewypieki.com/przepis/kostka-jogurtowa-z-truskawkami pewnie pyszny :)

Zgłoś nadużycie #2440 1 czerwca 2016, 13:01

lorelei_l Fajna mama
Buba ja kupuję używany od koleżanki, więc pewnie z 50 zł mnie wyniesie, Przy Kamilu miałam pożyczony i się sprawdzał.

Mi zależało na dużej gondoli w wózku, bo latem robiła za łóżeczko turystyczne na wakacjach :) ale większość znajomych się skupia na gondoli tylko, bo i tak spacerówkę wymienia na parasolkę jak dziecko ma około roku. Ja do swojego nie miałam puchowego śpiworka, bo synek już był w żłobku w zimie, więc teraz pewnie tylko śpiworek dokupię i będzie ok.

Zgłoś nadużycie #2441 2 czerwca 2016, 7:39

lorelei_l Fajna mama
A co tutaj dzisiaj takie pustki?

Ja się szykuję pomału na wizytę na 10.00 to sobie córkę pooglądam :D Wydaje mi się, że Iza już się przekręciła główką w dół, mam nadzieję, że lekarz to potwierdzi.

Zgłoś nadużycie #2442 2 czerwca 2016, 7:50

Buba Gotowa na wszystko
Hejka :)

zrobiłam wczoraj to ciasto, pyyyycha :)

Lorelei jak masz po koleżance to też bym brała, wypierzesz i jak nowy a nówka ja pierdzielę 120zł, masakra, pogrzało kogoś z tymi cenami. Jak coś jest dla niemowlaka/kobiety w ciąży to musi być mega drogie.

Z tymi wózkami 2 czy 3 w 1 jest dla mnie taki problem, że one są bardzo ciężkie, nie mieszkam jakoś strasznie wysoko bo na 1. piętrze, ale jednak wtachanie kilka razy dziennie samodzielnie wózka, który waży jakieś 16kg plus małe dziecka + jakieś zakupy to jest już wyzwanie. Jak tylko mój podrósł to z największą ochotą sprzedałam rympoła i kupiłam parasolkę, w której starszak się najeździł i teraz posłuży jeszcze Jagódce, to były dobrze zainwestowane pieniądze.

Ale dzisiaj będziemy mieli fajny dzień :) moja siostra do południa ma przyjechac z chłopakiem, mojemu meżowi trzeba jeszcze kupić koszulę na ślub bo starą wczoraj zmierzył i wygląda okropnie, za wielka jest. Wymyślił sobie muszkę, bo Kuba ma to i on chce :) wieczorem robimy sobie z siostrą hybrydy, czyli to co lubimy najbardziej :D
Kubuś dostał od nas na dzień dziecka autko z wmontowanym pieskiem z Psiego Patrolu (taka bajka) pokochał prezent od razu, a wieczorem jak Paweł przyjechał dostał drugi samochód z innym pieskiem, ten był większy i figurkę już można wyjmować, to na widok tego prezentu tak krzyknął jak nigdy, radość ogromna :D dzisiaj ledwo oczy otworzył i już był w swoim pokoju, ciągle tam siedzi i się bawi :)

A co u Was, jak samopoczucie dziewczyny? Co kupiłyście dzieciom na dzień dziecka?

Zgłoś nadużycie #2443 2 czerwca 2016, 9:46

tysia2506 Fajna mama
Ja mam wózek 3w1 tako captiva jestem zadowolona z tym ze ja mam windę 😉

Zgłoś nadużycie #2444 2 czerwca 2016, 9:46

tysia2506 Fajna mama

Zgłoś nadużycie #2445 2 czerwca 2016, 9:46

tysia2506 Fajna mama

Zgłoś nadużycie #2446 2 czerwca 2016, 9:46

tysia2506 Fajna mama
Mój wynik krzywej cukrowej na szczęście wszystko dobrze ufffff

Zgłoś nadużycie #2447 2 czerwca 2016, 9:55

tysia2506 Fajna mama
Cos strona szwankuje 😕 to mój wózek

Zgłoś nadużycie #2448 2 czerwca 2016, 12:56

lorelei_l Fajna mama
Ja po wizycie- Iza waży 1482 w 30 tygodniu :) podobno na wyjście będzie mieć ok 3500. Moja waga ok dla gin, pierwszy raz miałam ktg robione, tętno ok, brak skurczów przepowiadających. Kolejną wizytę mam dzień przed wyjazdem na urlop, więc mam nadzieję, że nic się nie będzie dziać i będę mogła spokojnie jechać.

Zgłoś nadużycie #2449 2 czerwca 2016, 13:27

tysia2506 Fajna mama
Lorelei super wiadomość kurcze 30 tydz i taka waga imponująca to już kawał bobaska 😊

Zgłoś nadużycie #2450 2 czerwca 2016, 13:29

tysia2506 Fajna mama
Ja zaczynam 7 miesiac jak to leci a szczerze powiem wam ze juz mi jest bardzo ciężko spać się nie da Lidzia jak ty wytrzymujesz z dwoma bobaskami?