Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2391 30 maja 2016, 16:51

tysia2506 Fajna mama
Brunette nie utopi się przez w brzuchu tez jest w wodzie 😊

Zgłoś nadużycie #2392 30 maja 2016, 16:56

Loko Zaprawiona w bojach
Drogie mamy, czy u Was dzien przytulania wpłyną na płec dziecka? Czy teoria ze, w dniu owulacji mamy wieksze szanse na chłopca a dzien lub dwa dni przed na dziewczynke u Was sie sprawdziła? Ja jestem juz mama 16 miesiecznego synka gdzie dzialania byly i przed i po owulacji wiec ciezko mi stwierdzic. Obecnie jestem na początku kolejnej ciazy i tu przytulanie bylo 12-13 dc przy 28 dniowych cyklach gdzie owulacja jest 14-15 dc( mialam kilka razy monitorowany cykl). Nie ukrywam, ze cudownego synka juz mam wiec teraz marzy mi sie coreczka...wiadomo najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa ale ciekawa jestem jakie sa Wasze doswiadczenia :)

Zgłoś nadużycie #2393 30 maja 2016, 16:57

Brunette83 Gotowa na wszystko
Tysia no niby wiem to ale dziwne to dla mnie i takie nienaturalne ale zaciekawilas mnie tym tematem i muszę o tym poczytać. Czy ból jest wtedy mniej odczuwalny?

Zgłoś nadużycie #2394 30 maja 2016, 17:31

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Może i hormony, niestety problemów nie tyle samo, a więcej . Ale planuje teraz w czerwcu skompletować już całą wyprawkę, chociaż to mi humor poprawi. A reszta zobaczymy. Najgorsza jest sprawa z mieszkaniem, do wynajęcia mam wrażenie że są same speluny. Jak coś jest lepszego to zaś cena powala. Na własne mieszkanie nas niestety nie stać. Loko już pytałaś u Nas na forum. Tysia dlatego rozważam poród w wodzie. Super sprawa. W sumie na miejscu zawsze mogę poprosić o napełnianie wanny. Więc zobaczę w trakcie jak to się potoczy :)

Zgłoś nadużycie #2395 30 maja 2016, 17:40

tysia2506 Fajna mama
PołożnA i matki Wypowiadały się ze ból jest o połowę mniejszy minus jest taki ze nie można łączyć porodu w wodzie ze znieczuleniem wiec albo znieczulenie albo woda. Poród w wodzie trwa znacznie krócej mięśnie są rozluźnione i szyjka szybciej się rozwieRa. Ale są przeciwskazania np zielone wody nieprawidłowe wyniki badań lub ciąża wcześniejsza niż 37 tydz także ciąża bliźniacza nie może być więc niestety nasza Lidzia tak urodzić nie może.

Zgłoś nadużycie #2396 30 maja 2016, 17:44

tysia2506 Fajna mama
Aby moc urodzić w wodzie pacjentka powinna mieć prawidłowe wyniki badań (HIV, HCV, HBS,WR, badanie ogólne moczu z ostatniego miesiąca i posiew z przedsionka pochwy i okolic odbytu w kierunku paciorkowców B-hemolizujacych), mieć odpowiednia wiedzę na temat porodu w immersji wodnej, przebieg ciąży i porodu musi być fizjologiczny, ciąża donoszona powyżej 37 tygodnia. Kwalifikacje do tej formy porodu pacjentka otrzymuje w trakcie porodu.

Należy również pamiętać, iż zawsze mogą wystąpić przeciwwskazania aby ukończyć poród w wodzie, jednak jeżeli pacjentka spełnia warunki, jest chętna do takiej formy porodu i nie ma przeciwwskazań medycznych jest to jedna z najbardziej naturalnych i najpiękniejszych form obecnie dostępnych. Dziecko rodzi się do wody i przez 40 sekund położna podtrzymuje je pod wodą. Ojciec dziecka może nagrać film z tego wydarzenia, które będzie pamiątką na całe życie.

Dodatkowo kobieta rodząca w wodzie jest mniej zmęczona, ma większą satysfakcje z porodu, woda działa przeciwbólowo, a to tylko niektóre zalety z porodu w immersji wodnej. Dziecko urodzone w wodzie ma znacznie łagodniejsze przyjście na świat (z wody do wody), światło i dźwięki są znacznie stłumione, a w późniejszym etapie prezentuje lepszy rozwój ruchowy.

Do porodu w wodzie dodatkowo można zabrać ze sobą: górę ze stroju kąpielowego lub krótki top i dwa duże ręczniki.

Zgłoś nadużycie #2397 30 maja 2016, 17:45

Loko Zaprawiona w bojach
Paulinka, wiem :P ale tylko 3 mi mamy odpowiedziały, a Wasza grupa jest bardzo aktywna i liczylam, ze jeszcze ktoś się wypowie :P

Zgłoś nadużycie #2398 30 maja 2016, 17:46

tysia2506 Fajna mama
Mamy Wypowiadały się ze ten moment jak dziecko otwiera oczy pod wodą i zaczyna pływać jest niesamowity. Przekonuje mnie to tez ze woda pomaga w rozwieRaniu szyjki bo niestety przy obu poród ach miałam z tym duży problem regularne bolące skurcze a rozwarcie stało chciałabym tego uniknąć

Zgłoś nadużycie #2399 30 maja 2016, 17:48

tysia2506 Fajna mama
Loko czy to takie ważne jaka płeć? Co będzie to będzie módl się tylko aby było zdrowe i ciesz się z tego ja będę mieć trzeciego chłopaka i jestem mega szczęśliwa ze jest zdrowe choć nie wskazywało na to do 18 tyg wiec odpuść

Zgłoś nadużycie #2400 30 maja 2016, 17:51

tysia2506 Fajna mama
Paulinka tylko niestety porodu w wodzie nie da się zaplanować decyzję podejmuje położną jak juz poród trwa także przygotuje się na dwie ewentualności także w 35 tyg jadę na wywiad z anastezjologiem bo chce znieczulenie jak z wodą nie wyjdzie

Zgłoś nadużycie #2401 30 maja 2016, 18:04

Tysia właśnie o to mi chodzi, że można się przygotować na dwie opcje. Jak będę mogła rodzic w wodzie to z tego skorzystam, jeśli nie to wypróbuje TENS ale w razie czego też odbęde rozmowę z anestezjologiem. Mi ostatnio ginekolog poradziła, że dobrze brać olej z wiesiołka gdzieś tak od 32 tygodnia ciąży jeśli ciąża przebiega prawidłowo. Pomaga w zmiekczeniu się i rozwieraniu szyjki. Ja mam dozwolone dopiero od 37 tygodnia

Zgłoś nadużycie #2402 30 maja 2016, 18:06

Loko Zaprawiona w bojach
Tysia: ja dobrze wiem co jest wazne..swoje w zyciu przezylam i nie jestem z tych mam, ktore bede zalamane jesli nie trafia w okreslona plec.... Po prostu jestem ciekawa jak sprawdza się teoria dnia cyklu do płci dziecka. Mam juz synka i nie widze nic w tym zlego, ze chce miec corke...a co Bog da czas pokażę...a zapytac chyba mozna...

Zgłoś nadużycie #2403 30 maja 2016, 18:20

tysia2506 Fajna mama
Dziewczyny wybralyscie juz kosmetyki? Ja przy chłopakach używałam Nivea teraz myślę o ziaja czy któraś stosowała?

Zgłoś nadużycie #2404 30 maja 2016, 18:48

Loko Zaprawiona w bojach
Tysia:i oczywiscie bardzo sie ciesze, ze wszystko z Twoim synkiem ok..zycze szybkiego i bezbolesnego rozwiázania..przede mna jeszcze cala dluga droga.. ;)

Zgłoś nadużycie #2405 30 maja 2016, 18:54

lorelei_l Fajna mama
Ja w sumie 50% mojego porodu siedziałam pod prysznicem i na prawdę bardzo taki masaż wodny pomógł na uśmierzenie bólu. 
Staram się generalnie nie pchać w wielkie skupiska ludzi, ale zdarzyło mi się 2-3 razy, że mnie poprosili w kolejce szybciej albo ktoś mnie przepuścił.

Zgłoś nadużycie #2406 30 maja 2016, 18:57

lorelei_l Fajna mama
Paulina ja biorę olej z wiesiołka zawsze, na moje problemy ze skórą. A od 36 tygodnia będę piła herbatę z liści malin :) mam nadzieję, że tym razem też pójdzie szybko :)

Zgłoś nadużycie #2407 30 maja 2016, 19:59

Buba Gotowa na wszystko
Skoro 3 dziewczyny odpowiedziały znaczy, że tyle miało na to ochotę, wkurza mnie to spamowanie.

Brunette, jak dzidzia się rodzi w wodzie to ciągle jest "podłączona" do łożyska i przez nie oddycha tę minutę o której napisała Tysia :) Tysia, dobrze gadam?
W takim razie skoro do porodu w wodzie nie może być znieczulenia to już dalej nie zgłębiam tematu :D :D

Paulinka, nie smuć się, każdy ma problemy, ale suma sumarum wszystko się w końcu uspokaja i problemy znikają :) głowa do góry, masz dalszy ciąg wyprawki przed sobą, szukasz mieszkania, masz co robić :) życze Ci, aby w końcu pokazało się jakieś sensowne mieszkanko, takie w którym będziecie chcieli pomieszkać.

Tysia, ja coś z Ziaji miałam dla małego, dla mnie ok i śmiało możesz kupić. Albo pomyśl jeszcze nad tymi z rossmanna, są niedrogie a dobre. Jak moja gwiazda nie będzie miała azsu to też się na rossmanna przerzucę. Mam rossnę na -10% do 4. urodzin Kubusia, porobię zapasy przed końcem rabatu :)

Dziewczyny, w końcu przyszła kasa z zusu, za 1,5 miesiąca także jestem bogata :D ale tylko chwilowo, już byliśmy na zakupach kupiałam sobie i mężowi buty, prezent dla Kubusia na dzień dziecka, jakąś chemię i prawie 4 stów nie ma. Jutro pójdę dowiedzieć się o OC, gdzie bedzie najtaniej.

Zgłoś nadużycie #2408 30 maja 2016, 20:05

Buba Gotowa na wszystko
Aaa i co do przyspieszenia porodu to ja w szpitalu jak leżałam (na 2 tyg. przed porodem masakra) to łaziłam góra dół 4 piętra i dupa, tylko zadyszkę miałam, a postepów zero. Miałam masaże szyjki, to mi trochę czop powychodził, zero skurczy, test z oxy nic zero. W końcu założyli mi cewnik foleya, jak któraś nie wie co to a chciałaby się dowiedzieć to poczytajcie :) dopiero to coś na mnie podziałało i zrobiło mi rozwarcie. Dali mi oxy i urodziłam. Ale przed samym pójściem do szpitala kilka razy zbałamuciłam męża do końca, wiadomo, dużo seksu przed terminem (o ile nie wyszedł jeszcze czop) jest dobre by jednak przyspieszyć troszkę poród. Jak do 40tc nic się nie wydarzy u mnie to po terminie biorę się za meża :) Więcej nic nie próbowała na sobie z przyspieszaczy.

Lolerei na Ciebie podziałały te liście z malin ??

Zgłoś nadużycie #2409 30 maja 2016, 21:06

lorelei_l Fajna mama
Buba one niby uelastyczniają szyjkę, więc chyba tak bo od momentu jak miałam rozwarcie 2 cm do urodzenia synka to równo 2h, a położna robiła masaż szyjki już na sali, więc jak była "gotowa" to mega szybko poszło.

Fakt skurcze przepowiadające miałam trochę bardziej bolesne w 38 tygodniu, ale nie wiem na ile po herbacie a na ile i tak by takie było. Sam poród miałam krzyżowe, więc na ktg nic nie wychodziło, a bolało mocno.

Zgłoś nadużycie #2410 30 maja 2016, 21:15

Dzięki Buba, najbardziej mnie właśnie to mieszkanie stresuje. Jak się zajmę przeprowadzka to chyba sam mi się poród przyspieszy :p Lorelei też słyszałam o naparze z liści malin, część dziewczyn pisała że u nich nie pomogło. Ale spróbować nie zaszkodzi łącznie z olejem z wiesiołka :)