Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2351 27 maja 2016, 13:46

Buba Gotowa na wszystko
Ja nie wiem dziewczyny, jak Wy to robicie że tak mało macie na plusie a w nocy potrafi Was głód obudzić i coś zjecie :D bardzo się pilnuję, nigdy w życiu chyba tak zdrowo nie jadłam a kg idą do góry.

Brunette, dzięki! Człowiek jest bezsilny wobec takich instytucji, wszędzie mają jakieś procedury, jest pełno urzędników, często niemiłych, z marszu wkurzonych na "petenta" że ten śmie zakłócić ich pogaduszki z koleżaneczką. Wnerwia mnie to. Mój mąż dostanie w poniedziałek wypłatę, to kasa będzie (teraz naruszyliśmy nasze oszczędności). Życzę Ci żeby w końcu Wasz urząd oddał Wam pieniądze, ile to może jeszcze trwać ??

I co do kontroli w ciąży, to ja też nigdy nie słyszałam by nękali kobiety w trzecim trymestrze, w początkowej ciąży mogą, albo tak jak lorelei napisała, na wniosek pracodawcy albo gdy widać ewidentnie że dziewczyna naciąga na kasę. Mam koleżankę, która tak zrobiła, jej facet miał firmę na siebie, przepisali ją na nią, przez 3 miesiące płaciła najwyższą składkę, jak poszła na L4 to zus nie chciał jej zapłacić. Do tej pory nie zapłacił, a dziecko ma jakieś 9 miesięcy. Sądzi się z nimi, ale pewnie nic nie ugra. Ale w takiej syt. powinni jej chociaż tę składkę, którą opłaciła zwrócić. Ja tego nie ogarniam, na rydzyka, kościoły, wille dla zusów, premię kwartalne, trzynastki kasa jest, mówię ogółem, a jak obywatel ma dostać kasę od państwa to oni robią wszystko by człowiekowi jej nie dać, mają kosmiczne terminy. Ile to już firm padło przez opieszałość np. US. Chory kraj.

Brunette, opisałaś dokładnie ból spojenia łonowego, gdy wszystko zaczyna się rozchodzić. Przygotowujesz się powolutku do porodu, już taki ból Ci zostanie. Byle za mocno nie bolało, idź sobie poleż trochę.

Zgłoś nadużycie #2352 27 maja 2016, 14:15

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hehe ja już drugi dzień obudziłam się o 6 rano głodna jak wilk, bez śniadania bym nie zasnela dalej :D Buba nic dziwnego, że masz już takie nerwy, współczuję, ileż można czekać... :/ Brunetka jak Cie tak ciągnie przy pachwinach to pewnie więzadła. Te tempe bóle przy kichaniu czy kaszleniu to też nic innego jak bóle więzadeł. Daga ale super, odpoczniesz sobie jeszcze przed porodem, popluskacie się w morzu, zazdroszczę :)

Zgłoś nadużycie #2353 27 maja 2016, 14:38

Brunette83 Gotowa na wszystko
O kurcze Buba Twój wpis uświadomił mi co to jest spojenie lonowe bo sobie wygooglowalam, ja do tej pory byłam przekonana że ono jest w miejscu wzgórka lonowego, ale ja głupia jestem 😀 Mam nadzieję że mi się nie rozchodzi tylko tak jak Paulinka pisze ze to tylko więzadła się rozciągają bo my też nad morze się wybieramy. Można to ocenić na podstawie badania USG? Bo w razie rozchodzenia spojenia nigdzie nie pojedziemy bo nie mam zamiaru tak ryzykować. Co do podjadania w nocy to bardzo sporadycznie mi się to zdarza, akurat dziś w nocy mnie mdlilo bo się nazarlam truskawek a nie mogę jeść niczego co słodkiego bo od razu mi niedobrze więc pewnie dlatego mnie nie za bardzo przybywa 😀
Daga Ty zamierzasz się kąpać w morzu czy tylko nogi moczyc?

Zgłoś nadużycie #2354 27 maja 2016, 14:39

Aha Buba Ty mnie nie strasz że mi ten ból zostanie bo ja zamierzam się z nim już jutro rozstać 😉

Zgłoś nadużycie #2355 27 maja 2016, 14:50

Lekarz na pewno będzie w stanie ocenić czy to spojenie. Także poradzisz się go jeszcze przed wyjazdem. Ja na szczęście nie znam tego bólu, za to znam wszystkie inne ;) Bratowa bardzo bolało spojenie, ale teraz na ten ból nie narzeka. Wnioskuję, że jej przeszło :)

Zgłoś nadużycie #2356 27 maja 2016, 15:12

Lorelei_l a jak się czuje Twój Kamilek?

Zgłoś nadużycie #2357 27 maja 2016, 15:55

tysia2506 Fajna mama
Cześć dziewczyny my na dzialeczce pogoda póki co dopisuje właśnie piecze się karkówka i młode ziemniaczki 😉
Jutro na urodziny siostrzenca męża a rano jedziemy do tego mojego szpitala na te dni otwarte
Ja też już czuję się coraz gozej zaczyna mi być ciężko i ciężko się oddycha w nocy nie umie znaleźć dobrej pozycji budzi mnie sikanie mały daje mi popalić cały dziec wiec ja chodzę obolała cały dzień jak o teraz tak mocno kopie to co dopiero będzie. Wogole mam wrażenie jakbym miała kamienie w brzuchu taki jest ciężki. Jesli chodzi o wagę to 6 na plusie oby nie przekroczyć 10

Zgłoś nadużycie #2358 27 maja 2016, 16:12

Tysia zazdroszczę, ja w tym roku jeszcze grilla nie skosztowalam i cały czas na to czekam. 6 kilo to malutko zwłaszcza że to trzecia ciąża a wyglądasz naprawdę pięknie. U mnie 5 kilo ale wciąż 2 poniżej wagi z dnia poczęcia więc jak już ją przekrocze to nie wiem jak mam to liczyć

Zgłoś nadużycie #2359 27 maja 2016, 17:04

lorelei_l Fajna mama
Brunetka- dzięki, że pytasz, synek ok, w czwartek nas czeka pobieranie krwi, a w kolejny pon usg brzucha :) Lekarz Ci pewnie powie na wizycie czy są jakieś wskazania, żebyś nie jechała, ale zazwyczaj jak nie ma problemów z ciążą to pozwalają tylko każą robić przerwy i się nie nadwyrężać w podróży.
Ja do polskiego morza nie chodzę, bo mi od razu nogi wykręca w drugą stronę - dziecko by się jeszcze urodziło z krzywymi nogami heheheh tyle w temacie przesądów.
Na razie siedzę w ogrodzie w cieniu w górze od stroju kąpielowego i spodenkach, bo dla mnie jest mega gorąco, choć nie ma słońca zupełnie. A w ogóle to się jeszcze nie chwaliłam Wam moją wyszywanką (łasa jestem na pochwały :D )

Zgłoś nadużycie #2360 27 maja 2016, 17:22

Buba Gotowa na wszystko
O wwo lorelei, jakie cudo :) pięknie Ci wyszło, komplementy zaśłużone :D

Brunetta, ja Cię nie chcę straszyć, myślałam że teraz już więzadła nie bolą tylko na początku kiedy się macica powiększa, aktualnie powiększa się do góry, tak na chłopski rozum sobie tłumaczyłam :) Mnie z Kubą też bolało strasznie spojenie i w szpitalu robili mi usg przed porodem czy nie doszło do nadmiernego rozejścia, ale wszystko było w normie. Musi być rzeczywiście mega hardcore żeby robili cesarkę. A może leżałaś w złej pozycji i tak Cię uwiera, nie wiem. Ja wiem na 100% że mnie spojenie napieprza, byle gorzej nie było :)

Zgłoś nadużycie #2361 27 maja 2016, 17:58

Lorelei_l super :-) gratuluję cierpliwości i zręczności bo ja nie mam ani jednego ani drugiego. Cieszę się że z synkiem lepiej i trzymam kciuki za dalsze badania.
Będę w piątek u lekarza i wtedy się dowiem co mi dolega :-)

Zgłoś nadużycie #2362 27 maja 2016, 19:12

Lorelei faktycznie cudo, ślicznie Ci to wyszło :) pewnie trochę czasu Ci to zajęło? A szydelkujesz też? Ja ostatnio zachorowałam na szydełkowe buciki i czapeczki :) Dobrze, że z Kamilkiem lepiej. Oby udało się Wam uniknąć tego zabiegu. Dziewczyny ale Wam dobrze, grille, dzialeczki :D też bym posiedziala przy grillu ale nie mam gdzie :( Buba mnie akurat więzadła nie bolały początkiem ciąży tylko później. Macica praktycznie cała ciąże rośnie więc bóle więzadeł mogą być w każdym momencie :)

Zgłoś nadużycie #2363 27 maja 2016, 21:37

lorelei_l Fajna mama
Każda ciąża jest inna, więc pewnie różnie odczuwamy dolegliwości. Ja widzę różnice nawet między pierwszą ciążą a to obecną. Już nam niedużo zostało, więc trzeba tylko wytrzymać.

Zgłoś nadużycie #2364 28 maja 2016, 8:50

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

My z Kubusiem już na nogach (pospał mi do 7:30 pięknie jak na niego bo ostatnio wstawał po 6. tak jak my :) ) mąż dogorywa w łóżku :P byliśmy u znajomych na grillu wczoraj. Kuba wybiegał się z ich córką, skakali na trampolinie i był tak padnięty, że sam nas ciągnął do domu :D hehe
Ale było bardzo fajnie, oni mają 1,5 miesięczną druga córeczkę to się naoglądałam maluszka. Jakie takie dziecko jest malusie, szok, zapomina się.

W przebiegu ciąży różnicy nie widzę, oprócz tego że wtedy leciało mi dużo wolniej niż teraz :) tak samo nie było żadnych mdłości, ale identycznie bolało mnie spojenie. A i wcześniej chyba miałam cześciej zgagę niż teraz.

Jakie macie plany na weekend?

Zgłoś nadużycie #2365 28 maja 2016, 9:19

lorelei_l Fajna mama
heheh Buba też tak miałam- znajomi przyszli z miesięcznym dzieckiem, a ja sobie mówię o kurcze to ja też takie maleństwo będę mieć. A pamiętam jak z synkiem nie mogłam uwierzyć, że będzie nosił tak duże ubranka jak np 74 :P

ja dziś na spokojnie planuję głównie sprzątanie a jutro idziemy na festyn z okazji dnia dziecka, idzie trochę znajomych, więc się dzieciaki wybawią

Zgłoś nadużycie #2366 28 maja 2016, 9:29

Buba Gotowa na wszystko
No to fajnie lorelei, Kamil będzie zadowolony :) pewnie w Łodzi tez jest coś organizowane, musze poszukać imprez z okazji dnia dziecka.

Szok co, mnie jeszcze taki stresik opętał, jak sobie poradzę :P ale mówię sobie z jednym noworodkiem dałam radę to z drugim dam. Masz rację co do ubranek! :P Tak samo, jak miałam jakieś ubranka na 74 patrzyłam na te wielkości i myślałam kiedy Kuba dorośnie do tego rozmiaru, a on dorósł, wyrósł i zapomniałam.

Zgłoś nadużycie #2367 28 maja 2016, 17:26

Ja dziś leniuchuje, prawie cały dzień przelezalam żeby uspokoić to spojenie i ból jest dużo mniejszy. Mąż balkon wreszcie pomalowal więc będę mogła go w końcu urządzić. Jest dziś tak gorąco i duszno że nie mam ochoty jeść i poza śniadaniem wciagnelam przed chwilą tylko truskawki.

Zgłoś nadużycie #2368 28 maja 2016, 21:52

Mąż mi przyniósł magnuma karmelowego, jaki był pyszny :-) a teraz mi niedobrze od słodkiego ech
Dziewczyny orientujecie się czy są jakieś preparaty z filtrami których nie możemy lub nie powinnyśmy stosować?

Zgłoś nadużycie #2369 29 maja 2016, 9:46

lorelei_l Fajna mama
heehe Brunetka na samych truskawkach to ty faktycznie nie przytyjesz :) ale chociaż żelazo mają :D

u nas wczoraj spontanicznie wpadli znajomi na grilla i oglądanie ligi mistrzów i choć raz wiedziałam kto wygra- Madryt :D

pogoda się jakoś popsuła, ale ja się cieszę, bo w końcu jest czym oddychać. I nawet dom mogę porządnie przewietrzyć.

Zgłoś nadużycie #2370 29 maja 2016, 10:35

Lorelei_l gdzie się pogoda popsula? Chętnie się teleportuje :-) bo w Krakowie upał.