Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2331 26 maja 2016, 10:13

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Dokładam się do życzeń, najlepszego Mamcie :*

Zgłoś nadużycie #2332 26 maja 2016, 10:26

Buba o rany, chcesz sprawdzić moja pamięć? Prawie półtorej godziny o tym było :) A więc tak, położna mówiła że jak jest pierś obrzmiala to wtedy dziecko nie jest w stanie złapać brodawki bo pierś jest twarda. Pokazywała jak złapać otoczke i naciskać żeby się zmiekczyla i dziecko mogło złapać. Ogólnie oprozniamy do odczucia ulgi, zarówno dziecko jak i laktator gdy oprozni do końca to spowoduje zwiększona produkcję. Mówiła, że najlepiej odciagac ręcznie. Jak się już zrobi zastój to trzeba ogrzać to miejsce, rozmasowac i można dziecko do tej piersi przystawic. Najlepiej przystawic tak żeby dziecko broda dotykało tego miejsca, bo wtedy masuje brodka. Ewentualnie masujemy my. Po karmieniu robimy zimny okład przez 15 min albo okladamy kapusta

Zgłoś nadużycie #2333 26 maja 2016, 11:47

tysia2506 Fajna mama
Wszystkiego najlepszego mamusie 😊

Zgłoś nadużycie #2334 26 maja 2016, 13:52

Brunette83 Gotowa na wszystko
Wszystkiego najpiękniejszego Dziewczynki w dniu naszego święta :)
Mój pierwszy dzień mamy wygląda tak :)

Zgłoś nadużycie #2335 26 maja 2016, 16:46

Buba Gotowa na wszystko
Brunette na bogato :P hehehe

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mamusiek :) niech dzieci zawsze będą grzeczne, tak jak dzisiaj :D

Paulinka, dzięki za info :) pewnie nawału się nie uniknie, jak się go przezwycięży to będzie z górki. Ja na nim poległam, bo właśnie piersi robiły się olbrzymie, mały nie umiał chwycić i dupa. Oby teraz się udało :)

A ja gotuję właśnie jajka na twardo, mam pyszne pomidory, wędlinę, zrobimy sobie wiosenne kanapki, lepsze jedzenie niż w mcdonaldzie :D byłam z moimi chłopakami na spacerze, Kuba się super bawił z dziećmi na placach zabaw, piękny dzień :) dostałam ptasie mleczko, chyba z okazji dnia matki wypada mi trochę zjeść :P

Zgłoś nadużycie #2336 26 maja 2016, 18:55

Buba moim zdaniem wypada Ci wciągnąć nawet całe opakowanie 😃 a co do poprzedniego Twojego posta to mam te same obawy jak to będzie już po porodzie. Jeszcze trzy miesiące i się przekonam 😀

Powiedzcie mi dziewczyny czy któraś z Was miała kiedyś kontrolę w ciąży z ZUSu? Ja się trochę tego obawiam bo nie siedzę cały czas w domu a ze spaceru ciężko się przed nimi wytłumaczyć.

Zgłoś nadużycie #2337 26 maja 2016, 19:15

Brunetka jeśli nie masz l4 leżącego to się nie musisz niczym przejmować. Buba nie ma za co. Jasne, że wypada Ci zjeść czekoladki. Smacznego :)

Zgłoś nadużycie #2338 26 maja 2016, 19:44

lorelei_l Fajna mama
Brunetka chyba raczej kontrolują początek ciąży, bo w 7 miesiącu to już mało kto nie jest na zwolnieniu. Jak masz chodzące to zawsze możesz powiedzieć, że byłaś w aptece po co, ale akurat nie mieli :P

My po obiadku mamino-imieninowym zaliczyliśmy mega spacer, a potem godzinną drzemkę na kanapie :) całą rodziną :) dobrze, że mamy dużą kanapę to nawet w 4 damy radę drzemać :D

Niestety u nas obojga z mężem weekend pracujący, ale najwyżej będziemy siedzieć w ogrodzie, bo choć jest ciepło to słońca nie ma.

Zgłoś nadużycie #2339 26 maja 2016, 22:09

Ech no właśnie coraz częściej słyszę o tych kontrolach, znam osobiście przypadek koleżanki której zabrali zasiłek bo dwa razy nie zastali jej w domu. Stawila się na wyjaśnienie i tłumaczyła że przebywała u swojej babci kilka ulic dalej bo mąż wyjechał i nie chciała być sama ale dla nich to nie argument bo według procedury ma obowiązek przebywać pod adresem który jest wpisany na L4 a zmianę adresu ma obowiązek zgłosić a tego nie zrobiła. Została całkiem bez kasy i będzie walczyć w sądzie.

Zgłoś nadużycie #2340 26 maja 2016, 22:11

Paulinka mam chodzone L4 ale jak Cie ZUS nie zastanie to wymaga dowodów np w postaci paragonu że wyszlas zrobić niezbędne zakupy

Zgłoś nadużycie #2341 27 maja 2016, 7:36

Buba Gotowa na wszystko
Hejka,

Brunette, a w którym tygodniu była Twoja koleżanka jak ją chcieli kontrolować? Też mi się wydaje, że oni sprawdzają na początku ciąży. Pod rządami pisu wszystko jest możliwe, może urzednicy dostali wytyczne by jak najwięcej cieżarnych pozbawić zasiłków.

Zgłoś nadużycie #2342 27 maja 2016, 8:38

Tydzień nie wiem który ale 5 miesiąc

Zgłoś nadużycie #2343 27 maja 2016, 10:04

Ech muszę się Wam pożalić, miałam kiepską noc, źle się czułam i nie mogłam zasnąć trochę przez to że było mi strasznie duszno chociaż balkon i okna zewnętrzne szeroko pootwierane a trochę dlatego że moja Dzidzia urządziła dyskotekę w swoim apartamencie która trwała dosłownie całą noc i co się budziłam to było bum bum bum z każdej możliwej strony. Skąd Ona bierze na to siły? Same kopniaki mnie w ogóle nie bolą ale rano wstałam cała obolała. Boli mnie brzuch który jest twardy jak kamień, bolą mnie pachwiny, krocze i spojenie. Myślicie że to od tego kopania?

Zgłoś nadużycie #2344 27 maja 2016, 10:31

No ja akurat nie miałam kontroli. L4 chodzone uprawnia Cie do normalnego poruszania się, to nie znaczy że masz ciągle być w domu. Aczkolwiek przy kontroli możliwe, że się czepiaja, w końcu to urzędnicy... Skoro malutka buszowala cała noc, to pewnie stąd te bóle. Ja się często budzę z bolacym brzuchem. Zobaczysz zresztą do wieczora czy przejdzie, nic się nie martw póki co

Zgłoś nadużycie #2345 27 maja 2016, 10:46

Podobno kontrolę się odbywają na wniosek pracodawcy. U mnie w pracy wiedzą, jak to u mnie wygląda pewnie dlatego do mnie kontroli nie wysłali. Ja myśle że jakbyś miała kontrolę na której Cie nie było, możesz się wytłumaczyć że byłaś w aptece. A paragonu nie masz bo nie wiedziałaś, że trzeba kolekcjonowac specjalnie dla nich

Zgłoś nadużycie #2346 27 maja 2016, 11:26

lorelei_l Fajna mama
Pracodawca już się bardzo cieszy jak macie powyżej 33 dni zwolnenia w roku, bo za was nie płaci :P więc zdecydowanie jemu nie na rękę jest, żeby wam odbierali zasiłek. Raczej bym się skłaniała do opinie, że zus sam stara się przeciwdziałać wyłudzeniom, ale głównie słyszałam o przypadkach jak ciężarna 3 miesiące przed zwolnieniem założyła działalność, 3 miesiące popłaciła nawyższą składkę, żeby mieć wysokie chorobote i potem od pierwszego dnia ciąży siedzi na zwolnieniu. 
Znajomą w 7 miesiącu zus wezwał na komisję, to jej lekarka powiedziała, żeby dała dokumenty i szła do domu, bo jeszcze zacznie im tam rodzić. 
Mnie najbardziej boli jak się pochylam a potem podnoszę, bo brzuch wtedy ciąży. Na szczęście przeszly mi bóle spojenia i krocza, więc pewnie dziecko jest już wyżej. :) wizyta 2 czerwca to się dowiem, co i jak.

Zgłoś nadużycie #2347 27 maja 2016, 11:59

Buba Gotowa na wszystko
Brunette, mnie też to spojenie boli. Ale w nocy śpię, budzę się tylko regularnie o 5. rano i już zasnąć nie mogę. Organizm przestawia się na minimalną ilość snu ;) Byłam dzisiaj z Kubusiem na poczcie wysłać zwolnienie, potem poszliśmy do sklepów na zakupy, dobrą godzinę łaziłam i znowu mnie krocze boli na maxa. Przed wyjściem prasowałam, zostało mi białe do prasowania jeszcze. Myślę, że nie powinnyśmy tyle chodzić, wtedy mniej boli. Spotkałam listonosza, oczywiście nie miał dla mnie kasy. Już z tego wkur&^%nia chce mi się płakać, tak na logikę, jak można kobietę w ciąży zostawić 2 miesiące bez pieniędzy, co to za porąbane przepisy? A gdybym tak była samotną matką to za co kupiłabym jedzenie dla siebie i dziecka. Chamstwo i tyle.

Zgłoś nadużycie #2348 27 maja 2016, 13:07

Dzięki dziewczynki za odp z tymi kontrolami 😃
Buba współczuję a najgorsza jest ta bezsilność że nic z tym nie można zrobić. Pociesz się tym że będziesz miała podwójną kasę. My nadal z US nie otrzymaliśmy odpowiedzi ech chory kraj.
Ja mam pierwszy raz w ciąży takie bóle, nawet pół palca mnie nie bolało. Tylko w 3 miesiącu miałam nudności i do tej pory nie wiedziałam jak te wszystkie bóle wyglądają a dziś tak mnie boli że chodzić nie mogę. To taki dziwny ból jakby kości przy kroczu i w pachwinach i ciągnie mnie to krocze w dół a spojenie i brzuch już się uspokoily. No nic, 3 czerwca mam wizytę więc nie będę histeryzowac tylko spokojnie poczekam.

Zgłoś nadużycie #2349 27 maja 2016, 13:07

Daga Fajna mama
dziewczynki ja jestem w trzeciej ciąży i w każdej od początku jestem na l4 i nigdy nie miałam kontroli z Zusu. I obym już nie miała hehe 7 czerwca mam lekarza i jak wszystko będzie pięknie to na noc jedziemy na tydzień nad morze wiem, ze to dość daleko ale myśle ze dam radę wysiedzieć :) a już tak dawno nigdzie nie byliśmy ze nam się należy :) . Starszy syn w tym czasie tez będzie nad morzem na zielonych koloniach. Młodszy jeszcze nie był nigdzie na wakacjach a wode uwielbia już widze jego radość na widok morza :D .
Ja ostatnio tez gorzej sypiam jest mi strasznie gorąco wiec śpie prawie na golasa i musze coś w nocy zjeść bo też głód mnie budzi :D .
No i dzisiaj wydałam kolejne pieniążki na małą ech a tak mówiłam ze wszystko mam i nic nie będę kupowała ale nie mogę się oprzeć to silniejsze ode mnie ;)

Zgłoś nadużycie #2350 27 maja 2016, 13:13

Widzisz Daga to pewnie dziewczyny mają rację że to pracodawca musiałby sam z siebie podważyć zasadność L4 i zgłosić się do ZUSu żeby zrobili kontrolę. Mnie też głód dziś obudził i wciagnelam kanapkę 😃