Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2271 20 maja 2016, 20:17

Brunette83 Gotowa na wszystko
Lorelei_l kurcze współczuję, biedny Kamilek. Mam nadzieję że czuje się już lepiej. Dzięki za link, już wszystko jasne. A co do becikowego to właśnie spojrzałam na wymagane dokumenty i za głowę się złapałam. Zastanawiam się czy te 1000zł jest warte tego zachodu ech

Zgłoś nadużycie #2272 20 maja 2016, 21:19

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, ja tak na szybciutko :) te 6w1 czy 5w1 dziecko dostaje dopiero jak ma 6 tygodni, w każdej przychodzni są dostępne (przynajmniej w mojej nigdy nie było problemu) pediatra bada, pielęgniarka szczepi i po wszystkim w recepcji płaciłam, 185zł. Możesz sama kupić w aptece, ale takie szczepionki musza być w specjalny sposób przechowywane itd, i sama bałabym się kupować.

Ja sobie wyliczyłam, że my chyba jednak te 1900 przekroczymy za zeszły rok :( jutro na spokojnie policzę.

Zgłoś nadużycie #2273 20 maja 2016, 21:36

Buba weź pod uwagę taki zapis:
"Dokumenty potwierdzające wysokość osiągniętych dochodów każdego pełnoletniego członka rodziny z roku kalendarzowego poprzedzającego okres zasiłkowy (okres zasiłkowy – oznacza to okres od dnia 1 listopada do dnia 31 października następnego roku kalendarzowego, na jaki ustala się prawo do świadczeń rodzinnych). Dla uproszczenia:
Jeżeli wnioskuje się o jednorazowe becikowe w 2016 roku do końca października to brane są dochody za rok 2014. Jeżeli jednak wniosek zostanie złożony już 1 listopada 2016 roku to brane są dochody za rok 2015."
Jakbyśmy my liczyli 2015 to też przekraczamy ale, że w 2014 mąż odszedł z pracy i przez trzy miesiące nie pracował a ja byłam przed podwyżkami to się łapiemy więc może i Wy mieliście wtedy mniejsze dochody.

Zgłoś nadużycie #2274 20 maja 2016, 21:41

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Ja nawet jeszcze nie wiem do jakiej przychodni zapisze dziecko. W mojej jest taki syf, że sama najchętniej bym się przeniosła :/ poczytalam trochę o tych skojarzonych, dodatkowych i obowiązkowych. Chyba się zdecyduje na program na 6. Zresztą jak już znajdę odpowiednią przychodnie to się dowiem wszystkiego czy mają na miejscu itd. Dziewczyny jeszcze mam pytanko co do becikowego. Bo ja mieszkam w Sosnowcu a zameldowana jestem w Czeladzi. Czy wnioski muszę składać w miejscu zameldowania czy mogę w miejscu zamieszkania?

Zgłoś nadużycie #2275 20 maja 2016, 21:45

O widzisz Brunetka, ja doczytałam z tym 2014 r i się głowilam czemu nie 2015. Widocznie umknęła mi ta część w nawiasie :)

Zgłoś nadużycie #2276 20 maja 2016, 21:46

Dziewczyny a zmieniając całkiem temat, czy któraś z Was ma taką gotową listę wyprawkową i nie tylko wyprawkową ale taką ogólną :
-Co wziąć dla dzidziusia do szpitala
-Co kupić dla dzidziusia do domu (typu nożyczki, termometr itp)
-Co spakować do torby do szpitala
-Co będzie nam mamom potrzebne w trakcie połogu (typu podkłady, laktator itp)
Bardzo wielu rzeczy mi brakuje i zaczynam to ogarniać ale wciąż mam wrażenie że o czymś zapomniałam albo nie jestem świadoma że coś może się przydać. W połowie czerwca jedziemy nad morze i marzy mi się do tego czasu mieć to wszystko gotowe lub chociaż znaczną większość.

Zgłoś nadużycie #2277 20 maja 2016, 21:52

Ja sobie zrobiłam listę w notesie. Ale mam uwagę jeżeli chodzi o listę do szpitala, bo niektóre szpitale oferują cześć rzeczy. Więc na stronie Twojego szpitala powinna być lista co wziąć ze sobą

Zgłoś nadużycie #2278 20 maja 2016, 21:52

Paulinka dokumenty składasz w urzędzie właściwym pod względem miejsca zamieszkania czyli Sosnowiec, nie jestem pewna ale chyba przy okazji składa się oświadczenie że nie złożylo się wniosku w innym miejscu.

Zgłoś nadużycie #2279 20 maja 2016, 21:53

tysia2506 Fajna mama
Brunette wejdź na stronę swojego szpitala w moim jest podana wyprawka co mam zabrać do szpitala

Zgłoś nadużycie #2280 20 maja 2016, 21:54

tysia2506 Fajna mama
DOKUMENTY:

dowód osobisty

karta ciąży

oryginalny wynik grupy krwi i czynnika Rh

aktualne wyniki badań laboratoryjnych

karty wypisowe z ewentualnych pobytów w szpitalu w trakcie ciąży

plan porodu

MAMA:

trzy koszule (jedna do porodu, dwie rozpinane do karmienia piersią)

jednorazowe podkłady na łóżko 60x90 cm – 10 sztuk

podkłady higieniczne po porodzie (duże podpaski poporodowe) – 2 opakowanie

majtki jednorazowe

szlafrok, skarpetki

biustonosz dla mamy karmiącej piersią

2-3 ręczniki kąpielowe

gąbka do mycia

przybory toaletowe, papier toaletowy

kapcie, klapki pod prysznic

kubek, sztućce

woda mineralna niegazowana

ulubiona muzyka (na płycie CD lub PenDrive)

dodatkowo do porodu w wodzie: górę ze stroju kąpielowego lub krótki top i 2 duże ręczniki

NOWORODEK:

pampersy – 1 opakowanie

chusteczki nawilżające

Szpital zapewnia ubranka dla dziecka, natomiast jeśli Państwo życzycie sobie aby Wasze dziecko było ubrane w Państwa ubranka to proszę zabrać ze sobą

OSOBA TOWARZYSZĄCA:

wygodne ubranie zmienne oraz obuwie zmienne

napoje, przekąski

Zgłoś nadużycie #2281 20 maja 2016, 21:55

Wiesz co Brunetka, gdzieś tam w tych dokumentach wymaganych był zapis o zaswiadzczeniu o zameldowaniu stąd właśnie nasunelo mi się to pytanie. Próbowałam znaleźć jak to właśnie w Czeladzi wygląda ale nie zamiescili takiego info na stronie

Zgłoś nadużycie #2282 20 maja 2016, 22:04

Brunetka napisz może co masz na liście takich podstawowych rzeczy do domku. Na pewno każda z Nas coś Ci najwyższej podsunie. Ja już nie mam siły do rozkminy tych urzędowych rzeczy na dzisiaj, padam. Uciekam Dziewczyny spać, bo sobie za dużo zajęć na jutro rozplanowalam i muszę wcześniej wstać. Mam nadzieje, ze dam rade i się nie nadwyreze. Dzisiaj machnelam ręczne pranie i ciągną mnie plecy i brzucho :/ Życzę Wam wszystkim miłego i słonecznego weekendu :)

Zgłoś nadużycie #2283 20 maja 2016, 22:04

tysia2506 Fajna mama
Ja pamiętam ze jak się staraliśmy przy Kamilu to musiałam donieść zaświadczenie ze mąż w miejscu zameldowania nie składał wniosku o becikowe.

Zgłoś nadużycie #2284 20 maja 2016, 22:18

Tu macie link do strony ministerstwa rodziny i tam jest wszystko dokładnie opisane http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/swiadczenia-rodzinne/rodza...

Tysia to jest właśnie jeden z dokumentów które trzeba złożyć
Dzięki dziewczyny za info, faktycznie na stronie szpitala jest taka lista.
Też uciekam już spać, dobrej nocy Laski, odpocznijcie w weekend 😃

Zgłoś nadużycie #2285 20 maja 2016, 22:38

tysia2506 Fajna mama
Dobranoc 😊

Zgłoś nadużycie #2286 21 maja 2016, 8:28

lorelei_l Fajna mama
U nas jest progres- jeden wymiotek w nocy i sam rano kupę zrobił na nocnik, bez większego stękania. Ząb jeszcze w dziąśle, więc zobaczymy jak tam będzie w ciągu dnia.

Dziś mam plan odebrać od laski karuzelę :) http://www.avans.pl/karuzele/karuzela-tiny-love-klasyczna,id-393743?gclid=CNTsxL... wiem, że mówiła o czekaniu- ale jest idealnie taka jaką chciałam, bo z czarno-białymi elementami, i dodaje do nie jeszcze czarnobiałe książeczki, za 60 zł :)

I jeszcze chce kupić truskawki, to może mąż ciasto zrobi :) bo ja się do pieczenia nie nadaje :)

Zgłoś nadużycie #2287 21 maja 2016, 8:42

Buba Gotowa na wszystko
Cześć :)

Lorelei, doczytałam, ale mieliście przeżycie, wyobrażam sobie ten stres i strach. Oby z jąderkiem się nie pogorszyło. Dobrze, że póki co operacja nie jest konieczna i faktycznie 1h oczekiwania na sorze to sukces.
Bardzo fajna karuzela, podoba mi się :)

Brunette, ja Ci mogę wrzucić moją starą listę co robiłam dla Kubusia, jak ją znajdę :) poszukam dzisiaj a jak się uda to wypiszę Ci na pon. Chyba, że tak jak Paulinka mówi sama napisz co masz na swojej liście a my Ci podpowiemy co ewentualnie się może przydać a co jest zbędne.
Dzięki za cynk, w 2014 roku nie pracowałam. Mąż miał duże zarobki na papierze, ale jak się podzieli na 4 osoby to powinno być ok :) ufff

Paula, nie nadwyrężaj się, żeby Cię brzuszek nie bolał!!!! Nie wolno i koniec!

Idę się ogarnąć, dzisiaj po południu chcemy sobie piknik zrobić, moja siostra chce tez Kubie kupić hulajnogę już na dzień dziecka :) Udanego dnia dziewczyny!!

Zgłoś nadużycie #2288 21 maja 2016, 16:18

lorelei_l Fajna mama
Laski powiem Wam, że jak nie jem nic z rabarbarem (uraz z dzieciństwa) to koleżanka zrobiła tak kosmiczny sernik z rabarbarem, że oczywiście pochłonęłam mega kawał. A Iza potem stwierdziła, że tak się jej podoba, że spróbuje się wyprostować, więc dla odmiany umierałam od mega naciągniętego brzucha. I teraz się waham czy jeść jeszcze jeden kawałek...

Zgłoś nadużycie #2289 22 maja 2016, 17:26

tysia2506 Fajna mama
Mmm ja uwielbiam rabarbar

Zgłoś nadużycie #2290 22 maja 2016, 20:57

Hej Dziewczynki :) też bym wsunela takiego ciacha :D Skorzystalam w końcu w pełni z weekendu i słońca :) nawet się nie nadwyrezylam, tylko plecy cierpią. Powiem Wam, że polazilam po tych sklepach z wózkami i ceny są kosmiczne. Upatrzylam za to na allegro wózek, biel z morskim zarabisty :)