Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2211 19 maja 2016, 22:54

Brunette83 Gotowa na wszystko
Czemu zasiłek? Ja dostaje normalną wypłatę, nawet kilka ładnych stowek więcej na L4 bo mi wyliczyli średnia razem z premiami z ostatnich 12 miesięcy sprzed zwolnienia. I co to znaczy że pomniejsza o nie wypłatę do ZUS? Może głupie pytania ale ja jestem w tym temacie kompletnie zielona 😀

Zgłoś nadużycie #2212 19 maja 2016, 22:56

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunetka też mego mezula poznałam w pracy :D pracował na przeciwko mnie i rozmienial u mnie kasę i tak się właśnie poznaliśmy :D .. Lorelei współczuję, że akurat Twój mały tak ciężko przechodzi zabkowanie, no ale co zrobić. Faktycznie brzusio nie duży, ale ksztaltny :) ja mam jakiś kwadratowy. Mój pracodawca ma sieć lombardow, ale nie wiem ile dokładnie ma osób zatrudnionych. Nie widzę różnicy praktycznie, bo wcześniej księgowa do 12 robiła przelew, a teraz mam zawsze 10 pieniądze. A l4 dostarczam do swojego punktu. Od kierowniczki wiem, że wysyła l4 do księgowej a oni chyba do ZUSu. Nie wiem dokładnie bo nie wnikalam nigdy

Zgłoś nadużycie #2213 19 maja 2016, 22:58

Brunetka L4 w ciąży jest obecnie 100% płatne, tyle wiem. Nic tylko się cieszyć jak dostajesz więcej :P

Zgłoś nadużycie #2214 20 maja 2016, 8:32

lorelei_l Fajna mama
bo pracodawca wypłaca ze swoich środków pierwsze 33 dni zwolnienia lekarskiego (to się nazywa wynagrodzenie chorobowe) a potem wypłaca już ZUS (zasiłek chorobowy). W dużych firmach płacą zasiłki firmy i pomniejszają o nie swoje wpłaty do ZUS, a w małych dają tylko dokumenty i ZUS nalicza i wypłaca :)

Z twojej pensji np 2000 zł brutto- ty płacisz składki na zus 13,71% a pracodawca dodatkowo przekazuje jeszcze 18,26%. Dlatego się mówi, że pracownicy są kosztem pracodawcy. a podstawa chorobowego jest zazwyczaj z 12 miesięcy, dodatkowo zasiłki nie są już oskładkowane ZUS, więc więcej kasy jest do wypłaty dla pracownika :) .

Zgłoś nadużycie #2215 20 maja 2016, 8:33

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Ja swoje L4 wysyłam do pracodawcy, on to opisuje kiedy dostał, podpis, pieczątka i śle do zusu, a powinien od kwietniowego zwolnienia pisać dodatkowo, że umowę mam przedłużoną do dnia porodu. Oby więcej się nie mylił, bo co miesiąc będę miała problemy z dostaniem kasy.
Dostaję w sumie mniej kasy o 200zł niż miałam wypłaty, na początku mniej zarabiałam, pod koniec więcej i jak mi średnią wylicza zus to niestety mam mniej, ale suma sumarum jak odliczyć koszt dojazdu, kasę wydawaną na miejscu to i tak bardziej opłaca mi się siedzieć w domu z Kubusiem. Na macierzyńskim będzie biedniej, ale mój mąż zawsze w czerwcu ma podwyżki w pracy, nawet inflacyjna to jakaś stówka więcej, więc wszystko się w sumie wyrówna :) Moja firma będzie musiała mi jeszcze ekwiwalent wypłacić za urlop, ale będą na mnie bluzgać wtedy :)

Paulinka to szybko zadziałaliście, pół roku woooow :D I szybko też w ciążę zaszłaś :) ja teraz bałam się że nie uda nam sie tak szybko jak z Kubą, jeden strzał i mamy syna, sądziłam że wtedy byłam młodsza i nam się fartnęło :D
Nie wracasz już tam? Skończysz macierzyński i możesz w drugą ciążę zajść :)

Brunette, ja Ciebie podziwiam, serio dużo ryzykowałas, musiało być Ci bardzo cieżko tak bez rodziny, znajomych. Ale męża naciągnęłaś na 1500zł, co za historia :D że on jeszcze chciał się z Tobą umówić!!

Lorelei, ja przed 1. ciążą ważyłam ok. 68kg, przed tą 72-74kg mam 175cm wzrostu, Twoją wagę miałam w podstawówce :D bez problemu wróciłaś do swojej wagi po 1. porodzie? Masz zgrabny brzuszek :)
Faktycznie, jak na Twoją wagę to Kamil urodził się galanty :)

U nas też dźwięk suszarki z youtuba działał! Jak tylko zaczynał kwilić to mąż puszczał szum i dziecko z marszu się uspokajało.

Dobra, zbieram się coś porobieć póki mi się rano chce. Dzisiaj moja siostra z narzeczonym przyjeżdżają.

Zgłoś nadużycie #2216 20 maja 2016, 11:00

Buba nie wracam tam, bo nie zamierzam małego dziecka zostawiać na całe dnie. Poszukam czegoś innego w normalnych godzinach pracy, żebyśmy mogli się z mężem wymieniać opieka. Zaszlam nawet szybciej niż myślisz, też za pierwszym strzałem :p jeszcze przed ślubem, ale ta ciąża długo nie trwała.. Potem w trakcie diagnostyki pod koniec listopada i tak sobie rośnie nasza mała kruszyna :) A niżej i ja się pochwalę brzuszkiem

Zgłoś nadużycie #2217 20 maja 2016, 11:13

Buba Gotowa na wszystko
No Paulinka widać brzuszek, widać :) ładnie się zaokrągla. Ja teraz też za 1. razem, seks był na tydzień przed owu i w dzień owu, więc albo mąż ma super żywotne plemniki, albo bardzo szybkie, myślałam że nic z tego nie będzie :)
A masz kogoś blisko, mamę teściową żeby mógł ktoś Wam pomóc?

Zgłoś nadużycie #2218 20 maja 2016, 11:48

lorelei_l dziękuję bardzo za wyjaśnienie. A czy mogłabyś mi jeszcze podpowiedzieć o ile się orientujesz jak to jest z macierzyńskim. Wybieram się od razu na rok czyli będę dostawać 80% wynagrodzenia. Załóżmy, że moja podstawa to np. 2000pln ale z przeliczonymi premiami za ostatnie 12 miesięcy teraz dostaję 2500pln. Od której kwoty będzie liczone te 80%?

Paulinka pięknie Ci brzuszek rośnie :)

My też w pierwszym cyklu starań ustrzeliliśmy Dzidziorka, mąż się tym chwali wszystkim dookoła a wszyscy mówią, że w takim razie strach mu na kolana usiąść :)

Zgłoś nadużycie #2219 20 maja 2016, 12:27

tysia2506 Fajna mama
Cudne brzuszki 😍

Zgłoś nadużycie #2220 20 maja 2016, 12:44

Brunetka macierzyńskie jest liczone od średniej krajowej. Ale od tego roku kobiety bezrobotne otrzymują zasiłek w wysokość 1000zł. Dlatego dla nas przewidziany jest dodatek do tej kwoty, a więc równiez będzie to w sumie 1000zł zasiłku macierzyńskiego. Buba nie mam właśnie nikogo do pomocy, moja mama pracuje na 2 zmiany. Z teściowa nie utrzymujemy kontaktu. Jedynie szwagierka popołudniami nam zostaje jak będzie trzeba

Zgłoś nadużycie #2221 20 maja 2016, 12:53

Yyy Paulinka chyba nie, macierzyński to 80% wynagrodzenia a 1000zł faktycznie jest dla bezrobotnych, studentów, osób które pracują na umowę zlecenie i kogoś tam jeszcze. No ale jak ktoś ma umowę o pracę i zarabia 2000 to będzie dostawał 80% od tej kwoty czyli 1600.

Zgłoś nadużycie #2222 20 maja 2016, 13:03

Buba Gotowa na wszystko

Brunette83 napisał(a)

My też w pierwszym cyklu starań ustrzeliliśmy Dzidziorka, mąż się tym chwali wszystkim dookoła a wszyscy mówią, że w takim razie strach mu na kolana usiąść :)

hehehehe :D
Ja się śmieję do męża, że wystarczy jego bardziej pożądliwe spojrzenie i już zapłodnia :P

Paulinka, szkoda zawsze to duże odciążenie jak masz kogoś bliskiego. A masz rodzeństwo? Ja mogę liczyć tylko na moją babcię, tatę i siostrę, ale ona przyjeżdża do domu raz na 2-3 tyg. Po ślubie chcą wrócić do Łodzi, więc będę ją miała częściej :)

Brunette, mi się wydaje że od tej kwoty którą teraz dostajesz, jak masz 2,5tys. to z tego będziesz miała wypłacane 80% przez rok.
My jeszcze dostaniemy to słynne 500zł na drugie dziecko.

Zgłoś nadużycie #2223 20 maja 2016, 13:34

Paulinka przykro mi bardzo że straciłaś pierwszą Dzidzię. To jesteś mamą Aniołka.

Buba też myślę że od tej wyższej kwoty no ale okaże się. Wiadomo jak to jest z urzędami. My czekamy teraz na odpowiedź z US, bo zwróciliśmy się o zwrot zaplaconego podatku za otrzymane mieszkanie z tytułu umowy dożywocia bo prawnik nam tak doradził i 12 maja minął im termin w którym mają obowiązek odpowiedzieć a odpowiedzi nadal nie ma. Ale gdybyśmy my podatku nie zapłacili w terminie to odsetki i pewnie jeszcze jakaś kara ech no masakra.

Zgłoś nadużycie #2224 20 maja 2016, 13:35

Daga Fajna mama
hello ja na szczęście pracuje w dużej firmie i co miesiąc dokładnie 27 dostaje kaske na konto :d. Co do 500+ to jeszcze nie złożyłam papierów jak zwykle czekam na koniec a chyba można składac do końca czerwca to wtedy wypłacają z wyrównaniem :)
Najstarszy syn był wpadką bardzo dziwną bo byłam pewna ze znam swoje ciało i wiem dokładnie kiedy była owulacja a tu trach, coś się musiało poprzesuwać i może tez dla tego młody ur się w 42 tc. Drugi syn był trafiony dokładnie w owulację przy pierwszym podejściu a trzecia pociecha trafiona przy drugim podejść w 12 i 13 dc :) .
Dostałam dzisiaj pierwszą paczke z ciuszkami dla małej hehe no cudne są śmieje się ze w końcu w domu zawitają tez inne kolory niż zielony i niebieski ;) , wstawie fotke. I wstawiłam tez fotke brzuszka :)

Zgłoś nadużycie #2225 20 maja 2016, 13:53

Kolejny piękny brzuszek do kolekcji 😃
Dziewczyny trzeba się cieszyć że nie mamy żadnych problemów z zajściem w ciążę, to oznacza że my i nasi mężowie jesteśmy zdrowi 😃

Zgłoś nadużycie #2226 20 maja 2016, 14:18

tysia2506 Fajna mama
Ja złożyłam 14 kwietnia wniosek o 500 na dwójkę i tak czekamy ciężko idą im te wypłaty
Daga boskie ciuszki kurcze trochę wam zazdroszczę tego różu ale co zrobić ważne ze moje chłopaki są zdrowe może dane będzie mi mieć wnuczki to sobie odbije 😉
Co do macierzyńskiego to ja będę otrzymywać ten 1000 od państwa bardzo się przydadzą te pieniążki bo nigdy nie otrzymywałam pierwszy syn to nie pracowałam zaszłam w ciążę pod koniec studium po 1,5 roku założyłam firmę salon kosmetyczny po rozwodzie byłam zmuszona go zamknąć i miałam różne prace na umowę zlecenie wiec jak zaszłam w ciążę z drugi to mi nie przysługiwało teraz nie pracowałam skupiam się na dzieciach miałam szukać pracy jak Kamil od września pójdzie do przedszkola ale ze mężowi zachciało się córeczki 😉 no to siedzę kolejne 3 lata w domu aż córeczka Wojtuś pójdzie do przedszkola 😂 teraz od roku dorabiałam mobilna kosmetyka dalej jeżdżę po klientkach wiec całkiem dupy nie płaszcze 😉 a tak szczerze w domu z dziećmi jest ciężej niż w robocie szczególnie jak starszy zaczął do szkoły chodzić ale daje rade

Zgłoś nadużycie #2227 20 maja 2016, 14:47

Daga Fajna mama
Tysia dokładnie najważniejsze, ze masz fajnych i zdrowych chłopaków :*. A co do powrotu do pracy po macierzyńskim ja byłam mega szczęśliwa hehe te 8 godzin w pracy dawało mi mase relaksu i odpoczynku od chłopaków. Teraz nie wiem jak to będzie myślę, ze będę musiała iść na pare miesięcy na wychowawczy tak, żeby wejść z nowym rokiem a nie pod koniec no i mała będzie większa i łatwięj będzie ją wysłać do złobka :) .

Zgłoś nadużycie #2228 20 maja 2016, 15:19

No niestety kochane, ale jest tak jak ja mówię. Dam Wam linka http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431 . Ale tak w skrócie " Zasiłek macierzyński za okresy wszystkich wymienionych wyżej urlopów przysługuje w wysokości 80% podstawy wymiaru, a więc w wysokości "uśrednionej", ale pod warunkiem, że pracownica nie później niż w ciągu 21 dni po porodzie (albo po przyjęciu dziecka na wychowanie i wystąpieniu do sądu z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie przysposobienia dziecka lub po przyjęciu dziecka na wychowanie jako rodzina zastępcza), złoży pisemny wniosek o udzielenie po urlopie macierzyńskim albo urlopie na warunkach urlopu macierzyńskiego urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze. '' i dalej '' W przypadku gdy miesięczna kwota zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych jest niższa niż kwota świadczenia rodzicielskiego, kwotę zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych podwyższa się do wysokości świadczenia rodzicielskiego. Kwota ta jest określana jako podwyższenie zasiłku macierzyńskiego. Świadczenie rodzicielskie przysługuje w kwocie 1.000,00 zł miesięcznie i nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych ''

Zgłoś nadużycie #2229 20 maja 2016, 15:28

Jednym słowem wszystkie będziemy dostawać tysiaka :P Brunetka jestem mamą 2 Aniołków ,niestety... :( Dlatego moja malutka to mój mały cud i czekam z utęsknieniem, aż bedzie z nami. Daga ubranka śliczniusie, widzę tam kilka które bede zamawiać :D Brzusio też piękny, okraglutki :) Też bym chciała pracować 8h , ostatnie 2 lata przepracowałam w systemie 14h ( 2 dni pracy / 2 dni wolnego )

Zgłoś nadużycie #2230 20 maja 2016, 16:01

tysia2506 Fajna mama
Ja jutro trochę się rozerwe jedziemy do przyjaciół na grilla 😊 pogoda ma dopisać no i poproszę przyjaciółkę o bycie chrzestna 😊