Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2191 18 maja 2016, 18:44

tysia2506 Fajna mama
Ja jestem zadowolona z tej karuzeli polecam bicie serca uspakajalo Kamilka ☺

Zgłoś nadużycie #2192 18 maja 2016, 18:49

Daga Fajna mama
http://6.allegroimg.pl/original/07/61/95/21/68/6195216806 ja mam taką i u nas długo grała

Zgłoś nadużycie #2193 18 maja 2016, 20:06

lorelei_l Fajna mama
Powiem Ci Buba, że ten termin 30 dni ZUS nazywa "niezwłocznie" :) ale jak coś chcą od pracodawcy to masz teraz zaraz wysłać, a jak oni coś mają dać to dają 31 dnia. Zresztą wysyłasz ogólnie na ZUS a potem zanim trafi do właściwej babki to z tydzień czasu jak nic.

Ja szczęśliwie z tych katolickich, więc odpadają mi wszystkie kwestie związane ze chrzcinami :D

Paulina fajnie się kupuje dla malucha taką wyprawkę :) lepiej kupować teraz niż w 38 stopniach upału
Karuzeli przy synku w sumie jakoś specjalnie nie używałam, bo siedział ze mną w pokoju :) a jak spał to nie puszczałam przecież. Teraz kupuję używaną, bo jakoś nie mam przekonania, że faktycznie będzie często w ruchu. Wolę kupić jakąś fajniejszą matę edukacyjną z większą ilością zawieszek.

Mi do kupienia została mata + puzzle piankowe, karuzela (ale to mogę kupić już po urodzinach dziecka), smoczki do butelki 0+, 1+, sab simplex na wszelki wypadek, jakieś zabawki dla takiego malucha, bo część oddałam już, i woombie (ale mam od koleżanki odkupić).

Zgłoś nadużycie #2194 18 maja 2016, 22:38

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lorelei to mało co już Ci zostało do kupienia. Ja to bym chciała tak kupić wszystko za jednym zamachem, żeby się nie denerwować że czegoś nie mam :D mąż wyczail, że w tym jednym sklepie jest wyprzedaż wózków, więc na pewno się na dniach wybiorę :) wiecie co, znalazłam z Fisher Price uspokajacz z projektorem i chyba prędzej kupię coś takiego niż karuzele. Zastanawiam się jeszcze nad takim wynalazkiem jak nawilżacz powietrza ultradźwiękowy. Macie coś takiego, co o tym myślicie?

Zgłoś nadużycie #2195 19 maja 2016, 11:36

Brunette83 Gotowa na wszystko
Widziałam, że wstawiałyście fotki brzuszków to i ja się pochwalę, co prawda zdjęcie jest z 25 tygodnia a dziś już 27 zaczynamy :)

Zgłoś nadużycie #2196 19 maja 2016, 11:43

Paulinka nie przejmuj się wagą bo tak jak sama pisałaś Lidzi wystarczy błąd pomiaru. Ja widziałam takie karuzele, które mają już projektor w sobie więc popatrz np na allegro bo akurat nie mam żadnego linku.

Buba a od czego zależy czy kasę wypłaca ZUS czy pracodawca? Bo mi cały czas płaci pracodawca i mam nadzieję, że to się nie zmieni.

My na chrzestnych bierzemy naszych świadków ślubnych czyli mój brat i siostra męża, a w ogóle to dziś mamy 4 rocznicę ślubu :)

Zgłoś nadużycie #2197 19 maja 2016, 12:21

Buba Gotowa na wszystko
Hejka :)

Brunette, u nas też dzisiaj 4. rocznica ślubu :) piękna pogoda była 19.05.2012. Kolejnych lat w miłości dla Was :)
Za pierwsze chyba 30 czy 33 dni płaci pracodawca a później zus, ja jestem na L4 od 8tc, umowę miałam na czas określony do końca marca 2016, została ona przełużona z automatu do dnia porodu i nie ogarniam o co chodzi zusowi, skoro i tak mam ciągłość zwolnienia, ich obowiązkiem jest mi wypłacać pieniądze i koniec, nawet jakbym nie miała przełużonej umowy.

Paulinka, jak masz fajny projektor to pokaż :) karuzela dla mnie była mega pomocna, wystarczyło że ją nakręciłam i do końca melodyjki Kubuś spał, obiecaliśmy sobie kiedyś z mężem że dla drugiego kupujemy już na pilota :D Nawilżacz kupowaliśmy taki normalny, bez bajerów.
Fajnie Ci, że tyle rzeczy masz do kupienia, jak ja już coś mam w domu to wiadomo, też się cieszę bo nie trzeba kasy wydawać, ale kupowanie wszystkiego od podstaw to jest to :) mega cieszy, nawet głupi smoczek :D

Lorelei, no właśnie, karuzelę też chyba kupię juz po narodzinach, jak będzie większy przypływ gotówki, ode mnie i od męża z pracy dostaniemy kasę z ubezpieczenia.
Masz rację, jak oni coś chcą to natychmiast, bo inaczej karę dowalą, ale w drugą stronę spoko luz, mają gdzieś czy masz kasę czy nie. Później się okaże że mi hurtem za 2 miechy wypłacą, przez te ociągania.

Daga, to ładnie oszczędziłaś rożek skoro przez 10 lat nie był w użytku :D czekał na trzecie dziecko.

Tysia, piękny zestaw :) lubię połączenie turkusu i szarości. Paweł przyniósł z pracy kilka kompletów pościeli od koleżanki, mam jakieś po Kubusiu więc kupować nie będę, ale podpatruję sobie na allegro jakie teraz są śliczne te pościele.

Co tam jeszcze pozamawiałyście czy planujecie zamówić podsyłajcie :)

Zgłoś nadużycie #2198 19 maja 2016, 12:21

lorelei_l Fajna mama
Paulina ja mam trochę łatwiej, bo wiele rzeczy jeszcze nie tak dawno używał synek (np łóżeczko, wózek, pełno dupereli), więc nie musiałam ich już kupować :)

Brunetka gratulacje z powodu rocznicy :) świętujcie sobie miło :) potem już zawsze będzie inaczej :D

Zgłoś nadużycie #2199 19 maja 2016, 12:25

lorelei_l Fajna mama
Ja siedzę z Kamilem w domu, bo gorączkował przy ząbkowaniu, więc pewnie by i tak go ze żłobka odesłali. Się kurcze tylko zastanawiam czy to jakimś cudem jest możliwe, że nie idzie mu 5 tylko od razu 6? bo duża przerwa jest między miejscem, gdzie ząb się przebija a 4. Zresztą on tak miał, że najpierw wyszły 1, potem 4, potem 2 i oczywiście 3. Więc już raz było nie po kolei.

Zgłoś nadużycie #2200 19 maja 2016, 14:23

Brunetka ależ Ty musisz mieć mocne mieśnie brzucha, ale zapewne niedługo Cię wywali :) Buba, Brunetka gratuluję rocznic, dużo szczęścia i miłości dla Was :) Te uspokajacze podobaja mi się 2 , takie coś http://allegro.pl/fisher-price-uspokajacz-hipcio-z-projektorem-cgn86-i6023283806... i coś takiego http://allegro.pl/fisher-price-uspokajacz-z-projektorem-morski-cdn43-i6197394308... . Ale pojadę do Fisher Price zobaczyć to na żywo i wtedy zdecyduję ,który wybiorę

Zgłoś nadużycie #2201 19 maja 2016, 14:30

Co do nawilżaczy to jeszcze robię rozeznanie, widziałam fajne ultradźwiekowe z jonizacją i aromaterapią. Wypatrzyłam też jakaś Zabłocką mgiełkę solankową, mozna sobie morski klimat stworzyc w domu. Buba zwykla czyli na kaloryfer czy parowa ? Jestes zadowolona z nawilzacza?

Zgłoś nadużycie #2202 19 maja 2016, 15:11

tysia2506 Fajna mama
Brunette i Buba dużo miłości wam życzę 😊
Ja myślę nad kupnem szumiącego misia ponoć rewelacja

Zgłoś nadużycie #2203 19 maja 2016, 15:18

O kurcze Buba ale fajnie 😃 no patrz jaki przypadek 😀 sto lat w szczęściu i miłości 😍 oj tak pogoda była cudna a ja uważam maj za najpiękniejszy miesiąc.
Dzięki dziewczynki na życzenia 😃
Paulinka coś tam się ćwiczyło przez ciążą ale lekarz mówi że taka już moja uroda że brzuszek mały i dziewuszka też się pewnie drobna urodzi. Zresztą Twoja też malutka.
Też myślę nad szumisiem ale muszę więcej o nin poczytać.

Zgłoś nadużycie #2204 19 maja 2016, 15:24

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka nawilżacz mamy elektryczny, nie na kaloryfer, kupiliśmy po narodzinach Kuby chyba w tesco, kosztował do 100zł. Przed spaniem wietrzyliśmy pokój, później włączaliśmy nawilżacz i dopóki była woda mieliśmy parówę w pokoju :) o tych co piszesz słyszałam z tv, chyba pani gadżet kiedyś pokazywała. Jak was stać na taki bardziej bajerancki i jesteście pewni że wam się przyda to kupcie. Aromaterapia brzmi super :)
Ten drugi projektor bardzo mi się spodobał, ten droższy. Musi robić fajny klimat w pokoju a jak dziecko jest starsze na bank je zaciekawi.

Właśnie Brunette, musisz mieć mięśnie ze stali, ja takiego brzucha przed ciążą nie miałam :) Gdzie ta Twoja gwiazda się mieści ?? ? I jeszcze spodnie normalne założyłaś!

Lorelei, czy ja dobrze zrozumiałam, że wydaje Ci się że idą mu szóstki ?? To niemożliwe, bo dzieciom rosną mleczaki do piątek, czyli każde dziecko ma po 20 ząbków. A miejsca w paszczy jest sporo i tak Ci się pewnie zdawało. Mojemu na 2 latka już wszystkie ząbki wyszły. Najpierw wszystkie jedynki, póżniej dwójki, czwórki, trójki i na końcu piątki. Największy dramat był przy czwórkach, bo wtedy dostawał dużej biegunki, myśleliśmy że ma trzydniówkę a to od zębów było. Poza tymi czwórkami nawet nie wiem kiedy mu zęby powychodziły, bo przechodził to bezproblemowo, tylko się więcej ślinił i pchał rzeczy do buzi.

Dzwoniłam do zusu i pogadałam z miłą babką, mam info że odp. od mojego pracodawcy już do nich doszła i pani od razu zarezerwowała dla mnie przelew na 25.05. Nie wiem dlaczego nie od razu, ale już nie wnikam w ich procedury. Najważniejsze że mi zapłacą.

Brunette, jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, u mnie w firmie było zatrudnionych ok. 10. osób pewnie u Ciebie jest duża firma i wtedy pracodawca Ci płaci a zus mu oddaje, jakoś tak :)

Zgłoś nadużycie #2205 19 maja 2016, 16:10

Tez ten drugi uspokajacz bardziej wpadł mi w oko, ale chciałbym go do łóżeczka zamontować i muszę zobaczyć czy ma jakieś zaczepy. Z hipciem mniejszy problem bo jako maskotka wsadze do łóżeczka i tyle. Dziewczyny z innego forum stanowczo odradzają szumisia, pisały za to o jakimś innym szumiacym czymś, że doskonale się sprawdza. Jak odnajde posty to dam Wam znać. U mnie na koncie przy wypłacie widnieją dane pracodawcy, a kasa ponoć z ZUSu. Ja mam l4 od początku ciąży, a umowę na czas nieokreślony. Zresztą mnie to zwisa kto płaci, grunt że przelewaja :) Buba teraz przynajmniej wiesz na czym stoisz, dobrze że już się określili

Zgłoś nadużycie #2206 19 maja 2016, 16:31

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, masz rację, najwazniejsze że się wyjaśniło i oby więcej takich sytuacji nie było bo to jednak stres. Już miałam myśli, że może pracodawca celowo coś spieprzył, ale po prostu nie wiedizał, że w tej chwili na moim L4 które im wysyłam powinien dokładnie napisać, że mam umowę przedłużoną do dnia porodu. A czym się zajmujesz, jeśli mogę spytać? Nie wiem czy już nie wspominałaś.
Ja miałam gdzieś zapisane fajne karuzele, jak odnajdę to też Ci wkleję :)

Brunette, w jednym czasie pisałyśmy i nie doczytałam, dopiero teraz :) no widzisz jaki zbieg okoliczności :D jesteście pierwszą parą, którą "znam" z tego samego dnia :D Też uważam, że maj to najpiękniejszy miesiąc bo wszystko budzi się do życia, są konwalie. Jak byliśmy na trzeciej randce z moim mężem ustaliliśmy, że za rok się pobierzemy w maju :D i tak się stało. Poznaliśmy się w lutym, w sierpniu były zaręczyny i po 9. miesiącach ślub, a na trzy miesiące przed ślubem zaszłam w ciążę (planowaną :D ) i tak nam się żyje w zgodzie do dziś. Mam super męża.

Zgłoś nadużycie #2207 19 maja 2016, 18:57

Buba podobna historia do mojej, tylko nam troszkę szybciej to poszło (ślub po pół roku) i pierwsza rocznicę ślubu będziemy obchodzić 12 września :) i też się cieszę, że tak wyszło bo mam cudownego męża i jesteśmy szczęśliwi. A zatrudniona jestem jako pracownik lombardu, nie wspominałam wcześniej. Jednak po macierzyńskim nie wracam na to stanowisko..

Zgłoś nadużycie #2208 19 maja 2016, 19:13

lorelei_l Fajna mama
Kurcze Buba jakoś przegapiłam informację o twojej rocznicy :( Wam oczywiście też życzę udanego pożycia małżeńskiego :P :P :P No właśnie z zębami u nas to zawsze tragedia, bo po 39 stopni gorączki, nieprzespane noce, wymioty i brak apetytu. Gorzej być nie może, więc może drugie dziecko będzie lepiej znosić.

Ja szumisi nie używałam, tylko zwykłego nagrania suszarki, ale u nas się bardzo sprawdzał :)

Brunetka ciężko tą wagę dziecka oszacować, bo ja poza ciążami ważę 45-48 kg, a synek się urodził 3580 g, więc bardzo przyzwoicie. Koleżanki z normalna wagą 55-60 rodziły po 2700-2900g, więc z dziećmi się nie ogarnie :) najważniejsze, żeby było zdrowe.

Zgłoś nadużycie #2209 19 maja 2016, 21:55

O kurcze to nieźle historie a myślałam że to my z mężem się szybko pobraliśmy 😃 W sumie półtora roku od pierwszej randki i cały czas mieszkaliśmy osobno. On w Krakowie a ja w Wawie. Powiem Wam że bardzo wiele zaryzykowalam bo zostawiłam wszystko i wszystkich. Rodzinę, przyjaciół, znajomych, prace, całe moje życie i przeniosłam się do Krk. Tu poza mężem nie znałam nikogo. Bałam się ale dziś wiem że to była moja najlepsza decyzja i najlepsze 4 lata w życiu bo mam wspaniałego męża. A nasza historia jest o tyle wyjątkowa że poznaliśmy się przez moją pracę. Ja pracowałam na infolinii w Plusie jako konsultantka a on był klientem i przez to że mu źle taryfę zmieniłam dostał rachunek na ponad 1500zł 😀😀😀 na szczęście wszystko się dobrze skończyło i jesteśmy bardzo szczęśliwi i czekamy teraz na nasz mały Cud 😍 To się rozpisalam ech 😃

A wracając na ziemię to faktycznie ja pracuje w korporacji i pewnie dlatego firma robi mi przelewy. A gdzie dziewczyny dostarczacie L4? Bo ja do firmy zawożę.
Lorelei_l jaki śliczny brzuszek, taki ksztaltny i też wcale nie jest duży. A Twoja Dzidzia starsza od mojej dwa tygodnie. Masz rację z tą wagą. Nigdy nic nie wiadomo, tym bardziej że jeszcze trochę czasu mamy. Najważniejsze zdrowie Maluszków.

Zgłoś nadużycie #2210 19 maja 2016, 22:07

lorelei_l Fajna mama
Generalnie jak firma zatrudnia powyżej 20 osób to sama wypłaca zasiłki (a potem sobie pomniejsza o nie wpłatę do ZUS), a jak firma jest mniejsza to przekazuje dokumenty odnośnie zwolnień do ZUS i on robi naliczenia i wypłaty. Więc w większej firmie kasa jest szybciej, bo robią to wew. kadry.