Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2171 17 maja 2016, 17:51

lorelei_l Fajna mama
Lidzia super zdjęcia z komunii :) wahania w wadze mogą być przy pomiarze :) zawsze lepiej sprawdzić, ale dzieciaki mają jeszcze czas by urosnąć

Buba szczęściaro, u mnie czasami jak się wypnie (a jest w poprzek) to najchętniej bym sobie brzuch odczepiła

Tysia, no łatwiej nie będzie, ale już końcówka została tak naprawdę :)

Paulina dobrze, że badania wyszły ok :) korzystaj w końcu z radości ciąży- z dzieckiem wszystko dobrze, a ty możesz się ruszać gdzie chcesz :)

Kamil się odpieluchował :) już zawsze woła na nocnik i nie brudzi spodni, czasami w nocy jeszcze ma mokrą pieluchę, ale też już rzadko :)

Zgłoś nadużycie #2172 17 maja 2016, 21:14

Brunette83 Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczynki, wróciłam wreszcie od mamy do domu. Ale było mi dobrze 😃 nic nie musiałam robić, a posiłki podane pod nos, no żyć nie umierać 😀 ale za mężem też się bardzo stesknilam.

Tysia, Lidzia super rodzinki!!! Gratuluję komunii pociech 😃 wreszcie macie to już z głowy bo domyślam się że stres był przy organizacji.

Lidzia pokaźny masz już brzuszek ale nie ma się co dziwić skoro zamieszkuje go dwóch lokatorów 😃 ważne że córa przybiera na wadze a nie stoi w miejscu.

Tysia po Tobie absolutnie nie widać że jesteś w ciąży, super wyglądasz 😃

Paulinka super ze szyjka zamknięta 😃 dziwne tylko z tą wagą, a sprawdzalas w papierach ile faktycznie Mała ważyła poprzednio i kiedy to było? Bo moja na polowkowych 315g w 20tc. A teraz to nie wiem.

Lorelei_l gratuluję udanego odpieluchowania, na pewno będziesz miała dzięki temu łatwiej 😃

Moja dziewczynka też szaleje ale jest w tym bardzo subtelna, jeszcze ani razu nic mnie nie zabolalo, nie budzi mnie, nie mam żadnych dolegliwości, czasem w ogóle zapominam że w ciąży jestem 😀 zdarza się że wieczorem brzuch mi twardnieje ale po kilku minutach robi się znów miękki.

Tysia bardzo proszę o dopisanie do tabelki imienia mojej dziewuszki, zdecydowaliśmy się na Julię 😃 chociaż nadal nie mamy pewności co do płci.

Zgłoś nadużycie #2173 17 maja 2016, 22:32

tysia2506 Fajna mama
😊

Zgłoś nadużycie #2174 17 maja 2016, 23:03

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Brunetka myślałam dzisiaj o Tobie, już miałam pisać że tak dobrze Ci u mamy, że aż Cie wcielo od nas na dobre :) prenatalne było ok. 3 tygodnie temu, wtedy mała ważyła coś koło 750 gr, a teraz coś koło 830. Ale na tym sprzęcie dzisiaj praktycznie nic widać nie było, dlatego przypuszczam błąd pomiaru. Tak ładnie przybierala i wątpię by tak masakrycznie zwolniła. Julia, prześliczne imię, też tak miałam dać córce ale za dużo już Juleczek wokół mnie ;) Nono Lorelei to super, gratuluję. Mały duży chłopczyk z niego jakby nie patrzeć kolejny duży krok za sobą macie :) Tysia pięknie wyglądasz. Brzuszki mamy praktycznie tej samej wielkości :)

Zgłoś nadużycie #2175 18 maja 2016, 8:28

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Tysia, później nie będzie tak źle, nie będzie miał miejsca w brzuchu to zacznie się przeciągać, nogi nie wyprostuje to Cię już nie skopie :) głowa do góry! Bardzo ładnie wyglądasz :)

Paulinka, gdyby mała miała wciąż dużo przybierać to w 40tc wyszłoby że ważyłaby z 6kg :D w ostatnim miesiącu dziecko przybiera ok. 200-250g tygodniowo z tego co pamiętam a wcześniej powolutku. Najważniejsze, że rozwarcia nie ma i szyjka się nie skraca. Przy porodzie się okaże :) A ile ważyliście z mężem jak się rodziliście? Wysocy jesteście?

Lorelei, to całe szczeście że się odpieluchował, będzie Ci łatwiej przy noworodku. Mój w nocy ma ciągle zakładaną pieluchę, 5 nocy nic nie narobi a szóstej zasika ją całą. Latem będę go kładła bez pieluchy, kocy mam dużo, a szkoda mi by swoją kołderkę zmoczył. Paczkę pieluch kupuję raz na 3 miesiące.

Brunette, fajnie że wypoczęłaś u rodziców :) moja siostra też mieszka w Warszawie, na Żoliborzu :) I co do imienie Julia to u mnie też dużo Julek, ale jak Wam się podoba to najważniejsze :) Kubusiów też jest mnóstwo, ale wiedzieliśmy że to imię będzie pasować naszemu i już.

Pilnuję by nie tyć, nie piję coli, nie jem lodów (hlip hlip), słodyczy, chipsów, białego pieczywa. Jem sporo owoców, jogurtów z musli, piję wodę i od kilku dni waga stoi w miejscu. Już się zlękłam bo ostatnio codziennie miałam jakieś + 0,5kg.
Z zusu dalej kasy brak, nie wiem czy Wam pisałam, ale dzwoniłam do nich w pon. to babka mi mówi, że odpowiedź od pracodawcy jeszcze nie wpłynęła a nawet jak wpłynie to oni mają 30 dni (!!!!!!!!) na wypłatę świadczenia. Zajebiście co? Jak człowiek ma gdzieś zapłacić, za cokolwiek to musi bo inaczej naliczą odsetki itd. ale takie instytucje mają terminy jakie mają i nikogo nie obchodzi czy ja mam pieniądze czy nie.

Zgłoś nadużycie #2176 18 maja 2016, 10:27

Buba jesteśmy oboje średniego wzrostu. Nie wiem ile mąż ważył, ja nie całe 3 kg. Z tego co się oczytalam to na tym etapie dzidzia powinna ok. 100g tygodniowo przybierać, a ile przybierze to sprawa indywidualna. Moja gdzieś z 70g przybierala jak do tej pory.. Dzisiaj mam jeszcze dzwonić z wynikiem CRP do mojej gin , bo leukocyty jeszcze wyższe niż ostatnio.. Buba zadzwoń do nich, skoro rozmawiałas z koleżanką i pracodawca już wysłał odpowiedź. Albo wstrzymaj się do jutra, wtedy powinno do nich dotrzeć i może jakoś Ci się już określa. 30 dni to jakaś przesada, najgorzej ze przez nich zawsze 'szary' człowiek musi cierpieć. Bo oni mają w dupie czy masz kasę czy nie :/

Zgłoś nadużycie #2177 18 maja 2016, 10:45

Buba Gotowa na wszystko
Dzwoniłam w poniedziałek po południu i wtedy jeszcze nie mieli info od pracodawcy, koleżanka utrzymuje że niby coś szło do zusu w ubiegłą środę (może dni jej się pomyliły), wysłali pewnie poleconym ale ekonomiczym (zawsze to dla skąpiradła szefa złotówka w kieszeni :D ) może dopiero doszło do nich wczoraj, tak optymistycznie liczę że do końca tyg. powinni mi oddać kasę. A jak nie to zaciskamy zęby i czekamy. Nie podskakuję bo wiem jacy są urzędnicy, nie ma co się wychylać. Jeszcze mnie jakaś uprzejma pani urzedniczka zapamięta i zacznie się wzywanie na kontrole.

Dlatego piszę że nie przejmuj się pomiarem usg, że niby przybrała tylko 70g, bo mogli się wcześniej pomylić albo teraz, wszystko jest git. Co gin mówiła o tych leukocytach? Korzystasz już z "wolności"? Planujesz jakieś zakupy dla małej? :)

Zgłoś nadużycie #2178 18 maja 2016, 11:08

tysia2506 Fajna mama
Dzięki dziewczyny każda z nas jest piękna ☺
Paulina co z CRP? Bo ja ostatnio miałam robione i mam podwyższone zmartwilam się ale lekarka mnie uspokoiła i kazała powtórzyć badania a miałam wynik 14 oby się teraz nie powiększyło bo nie chce wylądować w szpitalu.
Brunette nie ma jak u mamy ☺ ale za długo tez nie zdrowo 😉

Zgłoś nadużycie #2179 18 maja 2016, 11:10

tysia2506 Fajna mama
Wybralyscie juz chrzestnych? My juz tak chrzestna będzie moja przyjaciółka a chrzestnym brat męża oczywiście o ile się zgodzą 😊 w sobotę spotykamy się z przyjaciółka to jej zapytamy

Zgłoś nadużycie #2180 18 maja 2016, 12:35

Nic, ale regularnie zleca mi CRP. Teraz mam wynik 8,5, ale możliwe że jakaś infekcje przechodzilam bo bolały mnie kości i zasmarkana jestem w dalszym ciągu. Wiesz wyrwalam się wczoraj na zakupy do Rossmanna, poszłam jeszcze do C&A i Pepco na szybciutko, ale też nie chcę przesadzać bo nie śpieszno mi do szpitala leżeć :) mało co kupiłam ogólnie, bo nic ciekawego nie znalazłam. Ale mama ma dzisiaj jakieś ciuszki małej przynieść, już trochę naznosila więc chyba na początek mało co będę mieć do kupienia z ubranek

Zgłoś nadużycie #2181 18 maja 2016, 12:49

Buba Gotowa na wszystko

Paullinka89 napisał(a)

Wiesz wyrwalam się wczoraj na zakupy do Rossmanna, poszłam jeszcze do C&A i Pepco na szybciutko, ale też nie chcę przesadzać bo nie śpieszno mi do szpitala leżeć :) mało co kupiłam ogólnie, bo nic ciekawego nie znalazłam. Ale mama ma dzisiaj jakieś ciuszki małej przynieść, już trochę naznosila więc chyba na początek mało co będę mieć do kupienia z ubranek

Paula to super, jak malutka podrośnie i nie będzie miała ubranek to wtedy poszalejesz, ja się bardzo cieszę jak ktoś mi daje ciuszki, bo wiem że to i tak na chwilkę :) a pościel masz już upatrzoną? Ja myślę nad rożkiem, ale w sumie chyba na siłę nie będę kupować, bo to będzie jeszcze lato, mam kocyki to będę miała w co opatulić noworodka. Rozglądam się za karuzelą, tylko i wyłącznie na pilota, bo mam ładną karuzelę ale nakręcaną ręcznie.

Tysia, to jeden problem z głowy. Ja jestem niewierząca, mój mąż raczej też, ale Kuba jest ochrzczony, ze względu na nasze babcie, babcie są już po osiemdziesiatce i zależało im. Pewnie Jagodę też ochrzcimy. Chrzestnym byłby narzeczony mojej siostry, chrzestnej brak.

Zgłoś nadużycie #2182 18 maja 2016, 14:00

Tysia ja mam chrzestna wybraną od dawna, bo dla mnie oczywiste że będzie to moja przyjaciółka. Ja jestem chrzestna jej synka i nie wyobrażam sobie żeby się nie zgodziła. Chrzestnego wybierze mąż. Ale narazie nie myślę o chrzcinach, planuje jak mała będzie mieć coś koło roku albo trochę ponad

Zgłoś nadużycie #2183 18 maja 2016, 14:04

Daga Fajna mama
hej, my jeszcze nie mamy wybranych chrzestnych ale pewnie będziemy chrzcili jak mała będzie miała koło roczku tak, ze mamy sporo czasu. Ja dzisiaj zrobiłam pierwsze zakupy dla małej w sumie to takie pierdółki i 200 zł nie moje. Byłam tez wózki oglądać i w końcu stwierdziłam ze jednak zostane przy swoim starym wózku hehe gdzieś na żywo te wózki mi się nie podobają, ech ta ciąża ciągle zdanie zmieniam :D .

Zgłoś nadużycie #2184 18 maja 2016, 14:05

Buba pościel mam upatrzona z allegro, różowe sówki (wymiataja :D ) i jakieś ze zwierzakami safari czy coś takiego . Rożek już mam, ale to od mamy więc też nie kupowałam. Też się cieszę, jak dostaję ale nadal widzę mam braki w rozmiarach 62 i zwłaszcza 56. Teraz mama jakieś większe pajace z weluru przyniosła takie wycieruszki po domku

Zgłoś nadużycie #2185 18 maja 2016, 14:17

Oj Daga z tymi zakupami, ja to mam wrażenie że ta lista w ogóle nie maleje :) też narazie kupuje pierdolki, wczoraj znalazłam termometr kąpielowy, pieluszki flanelowe i prócz tego chusteczki nawilżanie i wkładki poporodowe kupiłam. Planuję też może w sobotę jak się będę czuć na siłach pochodzić po sklepach z wózkami, mam 2 niedaleko i hurtownie też w sumie w pobliżu. Miałam upatrzone na allegro ale też już kilka razy zmieniłam zdanie. Najpierw mi odpowiadały, a potem coś mi nie pasowało. Dlatego teraz muszę pooglądać na żywo

Zgłoś nadużycie #2186 18 maja 2016, 15:19

tysia2506 Fajna mama
Buba polecam karuzele Fisher price mamy taką

Zgłoś nadużycie #2187 18 maja 2016, 15:20

tysia2506 Fajna mama
Tez mam pościel wybrana z allegro jest z rozkiem juz

Zgłoś nadużycie #2188 18 maja 2016, 15:21

tysia2506 Fajna mama
O tak 😍

Zgłoś nadużycie #2189 18 maja 2016, 17:38

Super są te pościele teraz, mnóstwo pięknych wzorów. A co myślicie o karuzeli z projektorem? Fajne bajery ale nie wiem czy to nie zbędny wydatek. Tysia mam już odp od mojej dr, kazała mi powtórzyć CRP za kilka dni

Zgłoś nadużycie #2190 18 maja 2016, 18:35

Daga Fajna mama
Rożek mam jeszcze po Szymusiu ani razu nie używany a ma juz 10 lat haha. Mam też zamiar kupić kaplet pościeli takiej dziewczęcej bo resztę mam po chłopakach. No i siedziałam na allegro i tym razem wydalan kolejne 200zl na body pajacyki i śpioszki tez dziewczęce :-D . A karuzelke tez mam z fisher price mój młoda uwielbiał słuchać kumkania zabek szum wody i innych dźwięków