Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2151 13 maja 2016, 12:56

Daga Fajna mama
Ja tez nie cierpię ech. Byłam dzisiaj u lekarza szybko zrobił usg mała rośnie i jest ułożona pośladkowo, a ja jestem pozamykana na wszystkie spusty hehe

Zgłoś nadużycie #2152 13 maja 2016, 15:20

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Ja za to odebrałam dzisiaj wyniki, morfologia standardowo licha, ale wynik OGTT mnie zdziwił. Na czczo cukier poniżej normy, po godzinie minimalnie podwyzszony, po 2 godz ok :/ reszta badań dobrze

Zgłoś nadużycie #2153 13 maja 2016, 16:49

Buba Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny,
ja na szybko bo mąż chce siadac do kompa. Byłam rano na glukozie, odebrałam wyniki i jak dla mnie sa dziwne: na czczo mam 72,35, po 1h 98,42 , a po 2h 96,65. Czy nie za nisko, czy to możliwe aby organizm tak szybko poradził sobie z cukrem ?? Muszę poszukać wyników z Kubusiem jakie miałam. Żeby tylko gin nie kazał mi powtarzać badania.

Zgłoś nadużycie #2154 13 maja 2016, 18:47

Wydaje mi się, że ok. Widać że Twój organizm po godz szybko sobie poradził z cukrem, a potem trochę zwolnił. Ja miałam dokładnie na czczo - 61, po 1h - 141, po 2h - 113. A kiedy masz wizytę? Ja dopiero we wtorek idę z wynikami i też stresuje

Zgłoś nadużycie #2155 15 maja 2016, 9:18

lorelei_l Fajna mama
U mnie było na czczo 72, po 1h 128, po 2h 101. Czytałam w necie, że jak wynik po godzinie jest powyżej 140 to każą powtórzyć badanie za ileś tam tygodni, ale nie pytałam o to lekarza, więc nie wiem ile w tym prawdy.

Zgłoś nadużycie #2156 15 maja 2016, 13:12

La_Lano Świeżo upieczona
Hej Mamusie :) chciałam Wam polecić kocyki i poduszeczki firmy La Lano. Nasza firma dopiero się rozkręca więc można liczyć na jakieś gratisy i darmową wysyłkę ;) Strona internetowa jest w budowie dlatego jeśli macie ochotę to zapraszamy na

facebooka https://www.facebook.com/LaLanoMinky/
lub allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=LA+LANO&bmatch=base-relevan...

Dzięki za uwagę :)

Zgłoś nadużycie #2157 15 maja 2016, 21:21

tysia2506 Fajna mama
I po komunii ufffff

Zgłoś nadużycie #2158 15 maja 2016, 22:19

Lorelei dowiem się we wtorek. Trzeba będzie powtórzyć to trudno, grunt żeby były w normie.. Tysia ślicznie! Gorąca mamusia z Ciebie :) młody elegancki, widać że zadowolony. I najważniejsze, że masz już z głowy

Zgłoś nadużycie #2159 16 maja 2016, 7:26

lorelei_l Fajna mama
Tysia :) super rodzinka, wyglądajcie jak z jakiejś reklamy. Super, że teraz będziesz miała może trochę luźniej, żeby spokojnie dokończyć kwestie szykowania mieszkania na nowego synka.

Paulina to już niedługo będziesz się zastanawiać :) fajnie, że zobaczysz swojego bejbika :) U mnie wizyta na początku czerwca dopiero a potem kolejna 30.06 lub 01.07 tuż przed wyjazdem na wakacje. Masakra jak ten czas szybko teraz będzie leciał.

Zgłoś nadużycie #2160 16 maja 2016, 9:47

Buba Gotowa na wszystko
Hej, dzisiaj ponadrabiam :)

Byłam w weekend na panieńskim mojej siostry, fajnie było :) najpierw siedziałyśmy z dziewczynami u niej w mieszkaniu i później wyszłyśmy na miasto. Była ze mną jeszcze jedna ciążarna, więc postałyśmy trochę pod ścianą, wypiłyśmy po soczku i pojechałyśmy spać do mojej siostry.

Daga, a ile Twoja malutka waży? Najważniejsze, że wszystko pozamykane :)

Paulinka, wydaje mi się że masz dobry wynik i lekarz już nie będzie Cię męczyć :) ja mam wizytę za tydzień we wtorek. Wolałabym żeby nie kazał mi powtarzać badania! Choć obstawiam, że może ktoś w laboratorium się pomylił bo wynik dziwaczny. Z Kubą miałam po godzienie 131. Trzymam kciukasy za Twoją jutrzejszą wizytę :)

Tysia, weź bo mam kompleksy, jaka Ty szczuplutka jesteś! Chyba nic nie przytyłaś :) Super, że już po stresie komunijnym.

Lorelei, dokładnie niedługo zaczną sie wizyty co 2 tyg., ktg i ani się obejrzymy i będziemy na porodówkach :D za szybko to leci zdecydowanie!

Pisałam z koleżanką z pracy, podobno w środę jakiś list szedł do zusu, pewnie w mojej sprawie. Myślę że w piątek, najpóźniej dzisiaj zus powinien dostać ich odpowiedź i powinni mi wysłać kasę. Przecież ja też mam rodzinę i to są pieniądze, które mi się normalnie należą, sama nigdzie nie zawiniłam a tylko ja cierpię na tym że inni się pomylili.

Zgłoś nadużycie #2161 16 maja 2016, 10:09

baska123 Zadomowiona

Daga napisał(a)

Miałam nie kupować wózka ale ostatnio stwierdziłam, ze chyba jednak zaszaleję. Ten mój co teraz mam kupiony był używany przez dwójkę dzieci i przez mojego syna dość ciężko się składa a fotelik to już masakra. Myśle ze wystawie go i sprzedam za pare złotych a kupię coś nowszego. Myślałam nad tym chicco urban ale musze go najpierw zobaczyć z bliska.

My mamy Chicco Urban Plus i jesteśmy zadowolone :) Mam 2 Color Packi i uwielbiam zmieniać wygląd wózka - w zależności od pogody albo nastroju :D Ale tak całkiem poważnie, to jest on moim zdaniem mega praktyczny. Jak mója córka miała jeszcze taki etap, że na spacerach MUSIAŁA wszystko widzieć, ale w sumie szybko zasypiała i potem spała 3 h, to ja jej zmieniałam spacerówkę w gondolę (tak, jak reklamują - dosłownie w kilku ruchach) i mogła sobie spać w wygodnej pozycji :) Ja polecam, ale fakt, najlepiej jak sama obejrzysz na żywo :)
Tysia, super ta metamorfoza kuchni! :) Ja w poprzednim mieszkaniu też robiłam taką i byłam zachwycona efektem w sumie tylko 2 dni pracy:
Tu na tym zdjęciu nie widać dobrze całości, ale tylko takie znalazłam na szybko :)

Zgłoś nadużycie #2162 16 maja 2016, 10:54

tysia2506 Fajna mama
Baska super metamorfoza tez myślałam o biało szarej kuchni ale to następnym razem 😉
Buba co ty gadasz ja juz 5 kg na plusie znowu będzie męczarniach żeby to zrzucać
Ciesze się ze juz po komunii jeszcze zakończenie roku szkolnego za miesiąc i dycham ☺

Zgłoś nadużycie #2163 16 maja 2016, 10:56

tysia2506 Fajna mama
Wasz dzieci też tak szaleją w brzuchu? Wojtek jest mega aktywny rano nie daje spać bo mam zebra i pęcherz skopany na maxa

Zgłoś nadużycie #2164 16 maja 2016, 12:08

Daga Fajna mama
Buba mój gin w piątek zrobił mi szybkie usg sprawdził jedynie czy dalej jest pipeczka nie robił pomiarów, szczegółowe badania będę mieć na 3 prenatalnych.
baska123 dzięki za opinii o wózku musze się w końcu zmobilizować i go obejrzeć na zywo :) .
tysia wyglądasz cudownie, śliczna z Ciebie kobieta :) a syn jaki przystojniak :D . U nas tez jeszcze miesiąc i wakacje a przed jeszcze czekaja mnie zielone kolonie, mój Szymek już nie może się doczekać :) .
Moja mała szaleje w brzuszku, kopie jak szalona mam dużo wód płodowych to ciagle zmienia pozycję, młodszy syn co chwile sprawdza brzuszek czy Adusia go kopnie hehe, w nocy chyba śpi bo jeszcze kopniaki mnie nie obudziły ale z chłopcami tez tak miałam.

Zgłoś nadużycie #2165 17 maja 2016, 8:29

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Witam się i ja z moim brzuszyskiem ogromniastym ;D My już po komunii, bardzo się cieszę że skończą się nerwy :)

Zgłoś nadużycie #2166 17 maja 2016, 8:34

Lidzia28 Gotowa na wszystko

tysia2506 napisał(a)

I po komunii ufffff

Tysia piękna rodzinka ;D ja się już bardzo cieszę ze jest po komunii bo było to dla mnie stresujące.I dzięki Bogu byłam w domu a nie w szpitalu.Mam jechać do Krakowa w następny poniedziałek i być może mnie zostawia bo moja córeczka słabo przybiera na wadze.Ponad tydz temu synuś ważył 1100 a córcia 880 wiec mniejsza jest.

Zgłoś nadużycie #2167 17 maja 2016, 9:35

Buba Gotowa na wszystko
Hello :)

Lidzia, masz śliczną córcię :) mój Kuba bardzo lubi starsze koleżanki, pewnie by jej żyć nie dał, tak by za nią latał :P A co do wagi dzieci itd. ja wiem że się stresujesz, też bym się zamartwiała (taki charakter) ale przetłumacz sobie na trzeźwo, że nie da się określić idealnie wagi, że to zależy od gina, jak obejmnie brzuszek, główkę czy długość kości, wystarczy kilka mm i pomiary się zmianiają. Kubuś miał ważyć 4200-4300, urodził się niecałe 4kg, koleżanka miała urodzić córkę 4600, urodziła 4kg, sama wiesz że lekarze i sprzęt są omylni, dlatego bądź dobrej myśli.

Tysia, moja kopie jak ja to mówię z gracją, delikatnie :D W porównaniu z małym to ona jest spokojna. I liczę że taka zostanie po porodzie. A w zasadzie to mam przeczucie i każdemu to mówię, że jak się urodzi to będzie grzeczna i spokojna, że nie będzie płakać :D

Zmierzyłam brzuszek i mam 115cm, ale takie centymetry mogą być :) idę z Kubusiem do sklepu póki u nas ładna pogoda.

Zgłoś nadużycie #2168 17 maja 2016, 11:38

tysia2506 Fajna mama
Lidzia pięknie wyglądasz a córkę masz śliczna jak modelka
Co do wagi to chyba normalne przy bliźniakach ze jedno jest większe Kamil tez w dniu porodu mówili że będzie malutki 2500 a urodził się 2900
Jej mój kopie najmocniej z całej trójki juz jestem obolała a co dopiero będzie

Zgłoś nadużycie #2169 17 maja 2016, 15:55

Hej Mamusie. Lidzia wyglądasz kwitnaco, a cora śliczna. Ma przepiękne długie włoski. Brzusio okazały. Co do wagi dzieciaczkow to popieram Bube. Nie dość że do pomiarów się wlicza sprzęt i doświadczenie lekarza to wiadomo że nie będą równo przyrastac. A więc ja jestem po dzisiejszej wizycie. Mam 8 kg na plusie. Również jestem pozamykana i szyjka się narazie nie skraca, mogę iść do szkoły rodzenia, tylko nie mogę ćwiczyć :D Dostałam dodatkowe omega z dha ponoć mają zapobiegać tak samo przedwczesnemu porodowi. Co do wyników krzywej to mi się upieklo, nie muszę powtarzać. Przez to,że cukier na czczo niski to mam jedynie zalecenie żeby jeść przed samym snem obfita kolacje składająca się że złożonych węglowodanów. Mała ułożona posladkowo niby ponad 830gr. Ale nie chce mi się w to wierzyć bo wychodzi na to że od prenatalnych nic praktycznie nie urosła. Więc na lichym sprzęcie pomiar inny

Zgłoś nadużycie #2170 17 maja 2016, 16:01

Tysia moja Majeczka szaleje jak jej się podoba. Ostatnio mnie budziła w nocy i nad ranem. Jak siedzę i mam brzuch przygnieciony to od razu protestuje i kopie jak szalona. Ale nie są to mocne kopniaki, raz tylko dostałam takiego kopa, że zabolalo :)