Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2131 10 maja 2016, 22:23

tysia2506 Fajna mama
Ja przy obu Nivea teraz myślę nad ziaja

Zgłoś nadużycie #2132 11 maja 2016, 7:53

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

pierwsze prania ubranek robiłam w jakimś proszku do ubranek dziecięcych, jak się skończył prałama w naszym normalnym. W szpitalu wszystkie dzieci po urodzeniu były myte w Emolium, ja w domu to kontynuowałam, jak się niestety okazało nie miałam innego wyjścia. Tyle kremów co przetestowaliśmy, drogerię mogłam otwierać. A faktycznie najlepiej działały maści robione :) Oby teraz drugi raz tego nie przechodzić. Biorę ciągle ten probiotyk, może chociaż załagodzi ten azs.

Dzisiaj chyba sie wezmę za segregowanie ubranek :) o ile mi Kuba pozwoli, bo on we wszystkim chce mi pomagać :P wiadomo jak wygląda taka pomoc.

Wlazłam rano na wagę i masakra, od początku ciąży +10kg, idzie się załamać. A tutaj jeszcze tyle tygodniu. Chciałam max przez całą ciążę przytyć 14kg...

Zgłoś nadużycie #2133 11 maja 2016, 7:57

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny.Podsyłam Wam linka do stronki dziewczyny która jest chemikiem i wie wszystko o składzie http://www.srokao.pl/p/blog-page.html?m=1# kosmetyków w tym również dla niemowląt. Ja zdecyduje się na serię linomag Linuś lub babydream.

Zgłoś nadużycie #2134 11 maja 2016, 8:43

Buba Gotowa na wszystko
Chusteczek z rossmanna tych różowych używam od zawsze przy Kubie, jak dla mnie są idealne, często robią na nie promocje, mam kartę rossmę -10% więc za pakę płacę jakieś 3zł. A używam ich od pupy dziecka po ścieranie kurzu :D

Lidzia, jak tam się czujecie?

Zgłoś nadużycie #2135 11 maja 2016, 11:16

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Lidzia bazowalam właśnie na jej stronie. Jak się czujesz, jak maluchy? Lorelei nie chodzi o sterylne warunki do chowania dziecka tylko właśnie o powolne jego przystosowanie. Nie da się całkowicie uniknąć tej całej chemii, ale uważam że początkowo jak maluch jest wyjątkowo wrażliwy na nasze środowisko to można mu po urodzeniu oszczędzić tych szkodliwych czynników. A z czasem stopniowo wprowadzać 'nasze' produkty, żeby jego skóra przywykla :)

Zgłoś nadużycie #2136 11 maja 2016, 11:23

Tez nie jestem za stosowaniem wszystkich kosmetyków jeśli nie ma wskazań, chodzi mi np. o balsamy. Im mniej kosmetyków tym lepiej.. Też zaczęłam segregowac w szafce, ale coś źle się czuję, kręci mi się w głowie i przerwałam. Chyba to nagle ciepło tak na mnie działa, jest mi tak duszno w mieszkaniu, że wytrzymać nie idzie

Zgłoś nadużycie #2137 11 maja 2016, 11:51

tysia2506 Fajna mama
Ja ubranka mam posegregowane czekam tylko na remont pokoju i będę pralka ubranka i zacznę przygotowywać wyprawkę bo czas jakoś tak szybko leci torbę spakować zaczyna mnie to przerazac jeszcze mnie lekarka trochę przestraszyło bo mówi ze przy trzeciej ciąży jest duze prawdopodobieństwo że urodzę przed terminem do tego mam skurcze przygotowujące czyli około 3 razy dziennie brzuch robi się jak kamień i puszcza choć mówi ze szyjka prawidłowo trzyma przepisała w razie luteine jakby skurcze się nasiliły. Czy któraś z was kupowała luteine? Ile kosztuje?

Zgłoś nadużycie #2138 11 maja 2016, 12:21

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, ja kupowałam, płaciłam chyba 3zł za opakowanie :) Ty wiesz, że ja nie wiem co to są skurcze przepowiadające :P nigdy nie napinał mi się brzuch, nie znam tego zjawiska jak dziewczyny opisują że brzuszek robi się jak kamień, mój gin się ze mnie ostatnio śmiał jak mu to powiedziałam :) Niech się Wojciech nie śpieszy, ma jeszcze 16 tygodni do terminu :)

Paulinka, wszystko z głową co nie :) każda urodzi i zobaczy sama co pasuje jej dziecku.
Ja już posegregowałam ciuszki, jak mi Jagoda przyjdzie i powie że nie ma co na siebie włożyć to nie wiem :D :D jakie śliczne te ubranka :)

Zgłoś nadużycie #2139 11 maja 2016, 13:37

Ja brałam luteine 100mg dopochwowo kosztowała mnie z refundacja ok. 4 zł. Koszt bez refundacji to ponad 50 zl. Teraz mam zmienione na duphaston do lykania i przynajmniej nie męczy mnie nawracajaca grzybica. Skonczylam segregacje :) narazie nie było dużo bo jeszcze nie mamy większości rzeczy. Ja sobie nie mogę tak porobić jak bym chciała bo mieszkanie wynajmujemy. Umowę mamy do września, więc chciałbym się przeprowadzić przed porodem, tak żeby z małą przyjść na nowe mieszkanie. I mam trudny orzech do zgryzienia bo trzeba będzie wszystko przygotować na ostatnią chwilę i przeraża mnie to. Buba też nie mam skurczy przepowiadajacych, wydawało mi się kilka razy gdzieś w 17 tyg że brzuch mi się spina i od tamtej pory nic. Tak samo miałam już dawno wyciek siary z jednej piersi i od tamtej pory cisza :D

Zgłoś nadużycie #2140 11 maja 2016, 15:16

Buba Gotowa na wszystko
O kurde, to macie wyzwanie Paulinka. Szukacie już innego? Pokażesz ciuszki? I brzuszek? :)
To ze mną chyba jest coś nie tak :D Ja kiedyś czytałam że skurcze przepowiadające są dopiero w zaawansowanej ciąży, no więc czekałam czekałam, a one nie przyszły :P co to skurcze poczułam dopiero na porodówce. I siary też nie miałam.
Dziewczyny, dostałyście już kasę z zusu w tym miesiącu? Bo zawsze miałam 10. a dzisiaj 11. i nic nie przyszło. Nie wiem o co chodzi.

Zgłoś nadużycie #2141 11 maja 2016, 16:03

A to nie wrzucalam zdj? Teraz są złożone to mało co widać, musiałabym rozgrzebac. Ja natomiast czytałam, że mogą się od 16 tygodnia pojawiać, grunt żeby nie były ponoć częstsze niż 4 na godzinę i nie bolesne. Też się stresowalam bo wczoraj nie było kasy, ale dzisiaj rano już miałam. Widocznie mają jakieś opóźnienia. Co do zdj brzucha to akurat mam świeże foto :)

Zgłoś nadużycie #2142 11 maja 2016, 16:07

tysia2506 Fajna mama
Kurcze paulina tak na koniec ciąży przeprowadzka masakra
A tu mój brzuszek ☺

Zgłoś nadużycie #2143 11 maja 2016, 16:09

tysia2506 Fajna mama
Paulina zgrabny brzuszek ☺ juz nie zaprzeczy my i nie ukryjemy ze jesteśmy w ciąży 😉

Zgłoś nadużycie #2144 11 maja 2016, 16:21

Buba Gotowa na wszystko
No laski, zgrabne jesteście że hej :)

Wyjaśniło się, dostałam pismo (do wiadomości, zus pisał do mojego pracodawcy) z zapytaniem czy jestem dalej zatrudniona w tej firmie czy już nie. Mam przedłużoną umowę do dnia porodu. Myślę że szef odpisz zusowi i w przyszłym tyg. dopiero dostanę kasę. Już się bałam, że coś gorszego, boję się zusu to nieobliczalna instytucja.
Ale fajni są, napisali dopiero 09.05. to zapytanie, a umowę miałam do końca marca, ponad miesiąc czasu zwlekali, by dzień przed terminem wypłaty pieniędzy poruszyć sprawę i pytać szefa czy dalej jestem zatrudniona czy już nie.

Zgłoś nadużycie #2145 11 maja 2016, 16:40

tysia2506 Fajna mama
Nie cierpię zusu skarbowki itp brr dobrze ze się wyjaśniło ☺

Zgłoś nadużycie #2146 11 maja 2016, 16:43

Tysia jaki już okraglutki masz brzusio :) fakt, już się nie da ukryć hehe. Ja tam się cieszę, że nabiera kształtów i chętnie go pokazuje :) Buba całe szczęście, że się wyjaśniło. Co do terminu jak my mamy płacić to ma być w terminie, a w drugą stronę już nie koniecznie.. A tak z innej beczki bo właśnie zajadam 1 partie nowych racuszkow, a konkretniej placuszkow z piersi kurczaka. Nowo odkryty przepis i muszę powiedzieć, że pycha 😋 Polecam zwłaszcza dla dzieciaków

Zgłoś nadużycie #2147 11 maja 2016, 19:09

lorelei_l Fajna mama
Dziewczyny brzuchy super :)
Buba u mnie skurczów jako takich nie ma, ale córa się wypina i wtedy cały brzuch twardy :)

Ja w piątek mam wolne i planuję wtedy ogarnąć z dwa prania, bo ma być podobno 27 stopni u nas :) jeszcze się umówiłam na kawę z koleżankami w parku :) żeby nie było, że tylko pracuję i sprzątam :)

Zgłoś nadużycie #2148 12 maja 2016, 16:44

Lorelei kurcze, super ze masz jeszcze siły i chęci do pracy. Mnie już to ciepło w domu męczy, najchętniej to wylegiwalabym się cały dzień na basenie :)

Zgłoś nadużycie #2149 12 maja 2016, 17:10

lorelei_l Fajna mama
Paulina, basen by się przydał, bo mam wrażenie, że odczuwam temperaturę jakby było z 10 stopni więcej niz normalnie. Najśmieszniejsze, że w poprzedniej ciąży była w Egipcie w 3 miesiącu (lipiec) i temperatura rzędu 55 stopni mi nie przeszkadzała.

Właśnie nastawiłam pierwsze pranie :) w sumie chyba 2 prania powinny mi załatwić całość. Szkoda, że się samo nie wyprasuje tylko.

Zgłoś nadużycie #2150 13 maja 2016, 10:13

tysia2506 Fajna mama
Tez nie lubię prasować brrr