Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2111 9 maja 2016, 20:26

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Tysia kawał roboty, świetnie wyszło. A kolor w pokoju chłopaków super, bardzo mi się podoba :) Też mi już ciężko, najgorzej ze spaniem, nie mogę spać bo wszystko mnie boli, a to siku i co chwile się budzę. Do zgagi już dawno przywyklam i też już ciężej się oddycha. Ale to przedsmak tego co Nas czeka za niedługo tak naprawdę jak już brzuszki będą ogromne. Ja już się boję ;) w końcu jutro wybieram się m.in. na krzywa i mam nadzieję, że w końcu będę mieć wyniki w normie. 3majcie kciuki :)

Zgłoś nadużycie #2112 9 maja 2016, 21:02

tysia2506 Fajna mama
Paulinka trzymam kciuki ja jutro odbieram wyniki przed wizytą morfologia i mocz crp zobaczymy oby było dobrze bo jak dotąd wyniki wzorowe

Zgłoś nadużycie #2113 9 maja 2016, 22:01

lorelei_l Fajna mama
Tysia super zmiana, miałam takie same meble w kuchni (BRW :) )
Paulina powodzenia na badaniu
Buba dziś pierwszy raz synek zawoła, sam pobiegł na nocnik i zrobił kupę :) dla mnie kupa radości, jest szansa, że do sierpnia ogarnie
Daga no już wiele nam nie zostało do końca, żeby tylko nie było mega upałów

Piszę do Was a córa z jednej strony brzucha wypina głowę, ta , że różnica po obu stronach pępką to z 2 cm.

Zgłoś nadużycie #2114 10 maja 2016, 0:35

tysia2506 Fajna mama
Nam się udało z nocnikiem jakoś od miesiąca w dzień bez pieluchy nawet już nie muszę go pytać i upominać tylko sam idzie i robi na nocnik chodzi o siku bo kupkę to do ubijacji jakieś pół roku juz robi ciesze się bo bałam się ze nie opanuje do września a tu poszło sprawnie ☺

Zgłoś nadużycie #2115 10 maja 2016, 7:30

Buba Gotowa na wszystko
Hej :)

Tysia, to mój kupę robi tylko do nocnika, boi się do toalety :P muszę go przestawić, bo co będzie od września. Ja mu zawsze pupę wycieram dokładnie, martwię sie że w przedszkolu nikt tego za mnie nie zrobi, wiadomo, a on sobie nie poradzi i będzie tak chodzić :/ U nas jest jeszcze problem z jedzeniem, Kuba jest wybredny, choć w przedszkolu pewnie będzie skazany i zacznie jeść ładnie tak jak inne dzieci. W domu trzeba go karmić, nie chce jeść sam mimo że go ciągle zachęcamy. Ale znowu wydaje mi się, że jak będzie wśród dzieci to w ciągu jednego dnia opanuje jedzenie samemu, nie będzie miał wyjścia :)

Dzisiaj czekam na dwóch kurierów, jeden z gemini drugi z allegro :) :) jak mi przyjdą rzeczy to wrzucę fotę :)

Paulinka, pewnie już na badanie czekasz, trzymam kciuki żebyś utrzymała miksturę w brzuchu przez dwie godziny :D

Brunette RLM też lubię, ale trochę mnie denerwuje sposób w jaki ona mówi taki dziecinny, lubię też stylizacje. Najbardziej lubię oglądać tutoriale makijażowe, nie lubię jak gadają, jakiś vlogów z podróży itd. Jak maxi nagra Q&A to z bidy obejrzę :) jej się fajnie słucha.

Mam dwa problemy w ciąży (zresztą przy Kubie też tak było) zgaga i ból spojenia, tylko wtedy spojenie bolało mnie dużo później niż teraz. W nocy za każdym razem się przebudzam jak zmianiam pozycje. Jak chodzę czuję ból itd. Ze zgagą sobie radzę, mam rennie pod ręką, dobrze że to działa i można to brać :) A tak spoko luz, nie chcę marudzić. Jeszcze zatęsknię za brzuszkiem. W lato będzie problem z ciuchami, bo już mam duży brzuch a wiadomo że urosnie większy i nie mam za dużo bluzek, może z dwie na krótki rękawek takie szerokie.

Zgłoś nadużycie #2116 10 maja 2016, 8:48

Hej Dziewczynki, ja tak na szybko. Czekam na drugie pobranie, wypilam bez ekscesow glukoze. Przyjechałam do laboratorium na 7, a pod drzwiami okazało się że czynne od 8. Poszłam posiedzieć na przystanku i usiadłam na mokrej ławce więc takie przygody mam od rana. Później się odniose do Waszych wpisów :)

Zgłoś nadużycie #2117 10 maja 2016, 10:28

Buba Gotowa na wszystko
Eee to chyba nie jest tak źle skoro piszesz :D mój wielki dzień będzie w piątek, mąż już wziął wolne więc nie ma odwrotu :P
Ciągle czekam na kurierów, jesteśmy uziemieni w domu z Kubusiem a tak pięknie jest na dworzu.

Zgłoś nadużycie #2118 10 maja 2016, 13:54

Nie jest źle, wkropilam kilka kropel cytryny i miałam odczucia jak Brunetka. Najpierw 'mmm jakie dobre', a przy połowie zaczęło drapac w gardło ale da się wypić, nie ma co się stresować. Mała też się jakoś nie zachwyciła i nie kopala jak szalona. Ogólnie ten dzień mam do dupy. Dobrze, że się sama zorientowalam bo nie wpisały mi odczynu coombsa, za który zapłaciłam.Spalam chyba ze 4 godz tylko,a teraz nie umiem powiek utrzymać w górze. Też czekam na paczki, dopiero 1 odebrałam. Ale pokaże Wam tylko kocyś do wózka bo reszta to akcesoria nie ma się czym chwalić

Zgłoś nadużycie #2119 10 maja 2016, 14:06

I co ja tu miałam Wam napisać hmm.. Gdzieś mi posta od Dagi wcielo, więc się tu nie odniose. Lorelei czynicie postępy, jeszcze trochę i będzie odpieluchowany :) Tysia też trzymam kciukasy za Twe wyniki, daj znać jak po wizycie. Buba ja już mam problem z ciuchami, przegladalam letnie bluzki i masakra, wchodzę tylko w te luzniejsze. Spodni już żadnych nie mogę dopiac :/ ja też nie narzekam na brzuszek, dolegliwości, to wszystko nie długo minie. Ale za to będą cudne dzieciaczki :)

Zgłoś nadużycie #2120 10 maja 2016, 14:12

Buba Gotowa na wszystko
Paula, dzielna jesteś! :) idź spać, nie ma co się męczyć. Kocyk słodki :) )) u mnie byli już kurierzy i porobiłam zdjęcia, nie uwieczniałam jakiś tam gazików, tabletek dla mnie itp. :) Kuba jak zobaczył paczki to wszystko musiał oblukać, pootwierać, nawet smoka sobie przymierzył do buzi :D

Zgłoś nadużycie #2121 10 maja 2016, 14:28

To zakupki się udały. Buba a co to za ślimak na 3 zdjęciu? :) bardzo chciałbym się przespać ale się nie da bo tu coś na klatce remontuja i halasuja jakimiś polerkami , zalamka..

Zgłoś nadużycie #2122 10 maja 2016, 14:30

Haha dobra już widzę, to są chyba nakładki na sutki? W zmniejszeniu wygląda na szara skorupke ślimaka :D

Zgłoś nadużycie #2123 10 maja 2016, 14:33

Dziewczyny ja sobie robiłam listę kosmetyków do pielęgnacji niemowlaka żeby miały jak najmniej chemii w sobie i składników uczulajacych. Jak któraś będzie chciała to się podzielę lista

Zgłoś nadużycie #2124 10 maja 2016, 14:54

tysia2506 Fajna mama
No no co za łowy piękne ☺
Ja dziś po wizycie wyobraźcie sobie 24 tydz a mój syn waży juz 794g masakra jaki kolos aż się boje co będzie przy porodzie. Dwa tyg temu ważył 460 g . Wyniki ok trochę mam CRP podwyższone ale babka kazała się nie stresować ze skontrolujemy to ponownie. No i dostałam skierowanie na glukozę szczerze nie wiem czego się spodziewać bo w żadnej ciąży mi tego nie zlecano 😕

Zgłoś nadużycie #2125 10 maja 2016, 17:54

Waga super. Za 2 tyg już będzie ważył kilogram :) też miałam na ostatniej wizycie podwyższone i ani się lekarka nie przejęła. A ile dokładnie miałaś? Ja wtedy 5,9. Co do tej glukozy to weźcie ze sobą Dziewczyny cytrynke, jak lubicie słodkie to da się wypić bez problemu . Serio nie ma tragedii jak już pisałam :)

Zgłoś nadużycie #2126 10 maja 2016, 18:52

tysia2506 Fajna mama
Ja miałam 14

Zgłoś nadużycie #2127 10 maja 2016, 20:25

Buba Gotowa na wszystko
Paulinka, ja za 1. razem wcisnęłam sobie całą cytrynę a i tak ledwo wypiłam to ohydztwo, po przyjściu do domu też mnie śpiączka dopała i spałam pamiętam 3 godz. Kocham słodycze, ale już np. kawę czy herbatkę słodzę ciut, pół łyżeczki i to czuję :) więc tyle glukozy na raz to masakra. Ale co tam, byle nie zwrócić od razu tylko po przyjściu do domu :)
O jakich kosmetykach piszesz? Ja ze względu na skórę małego musiałam go mocno kremować, natłuszczać skórę, kapiel tylko w emolientach. Miał maść robioną na receptę min. witaminową, ona mu bardzo pomagała jak miał mega grube warstwy. Teraz kupiłam cały zestaw w super cenie z Latopicu.
Tak, tak to są nakładki na sutki, jak cię dziecko pogryzie to trochę pomagają :)
Mój mąż codziennie w pracy od kolegów i koleżanek dostaje jakieś ciuszki dla małej, dzisiaj przyniósł reklamówkę bodziaków, pajacyków, malusie na 56cm. Jakbym chciała to mogłabym na tę chwilę malutką co godzinę przebierać :D
Tysia, faktycznie wg usg ładna waga, ciekawe jak będzie przy porodzie :)

Zgłoś nadużycie #2128 10 maja 2016, 21:49

Tysia to sporo, nic dziwnego że chce skontrolować. Nie kazała się martwić pewnie bo jak inne wyniki masz w porządku to pewnie jakaś stara infekcja. Buba zwykle kosmetyki pielęgnacyjne, długo szperalam po skladach kosmetyków i udało mi się sporządzić listę. Aczkolwiek nie wiem czy przy dziecku z AZS się one sprawdza. Co do maści witaminowej to jest najlepsza na takie zmiany wg mnie. Z emolientow mogę Ci polecić emulsje do kąpieli FLOS LEK FOR BABY. Do mycia włosków szampon ATOPERAL BABY. Innych takich na swojej liście niestety nie mam, bo nie zaglebialam się w tą listę pod tym kątem. Ale większość ma łagodne składy, zawsze możesz wypróbować, może akurat się nadadzą

Zgłoś nadużycie #2129 10 maja 2016, 21:53

A ubranka dziecka najlepiej prac w płatkach mydlanych Dzidziuś. W składzie ma tylko mydło i chyba jakiś spieniacz o ile dobrze pamiętam, więc zero szkodliwej chemii

Zgłoś nadużycie #2130 10 maja 2016, 22:01

lorelei_l Fajna mama
Wiecie nie ma co się też mega fiksować na tych kosmetykach dla dzieci, oczywiście jeśli maluch nie ma wskazań. Bo potem wszystko wyparzone, wysterylizowane, a dziecko łapie wszystkie infekcje.

Synek nie miał AZS, ale z uwagi na moje AZS od początku kazali mi karmić mlekiem hipoalergicznym, po 6 miesiącach odstawiłam, bo synek słabo przybierał na wadze i dała normalne. Nic mu nie było a waga zaczęła szybciej przyrastać, bo po prostu bardziej mu smakowało.

Pierwsze 6 miesięcy stosowaliśmy Oilatum, ale potem już Nivea baby sensitive i też nic się działo. Z drugim dzieckiem też tak będę robić- w sensie 6 miesięcy powiedźmy okres ochronny, ale potem już przystosowanie do życia :D