Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #2091 6 maja 2016, 17:37

tysia2506 Fajna mama
NO nie ma wyjścia myślałam że do komuni będzie wszystko gotowe a tu okazuje sie ze jak pokój chłopaków i kuchnia bada gotowe to będzie super
Meble niestety nie złożone ponoć jutro od rana z teściem będą składać wszystko oby a dziś obiecał do końca wytapetowac kuchnie i pomalować zobaczymy.
Ale powiem wam będzie pięknie zakochałam się w swojej nowej starej kuchni 😂

Zgłoś nadużycie #2092 6 maja 2016, 17:39

lorelei_l Fajna mama
Tysia prosta sprawa jak facet nie ma czasu to niech czeka, jak trochę pożyje w tym rozgardiaszu, bez jedzenia, bo przecież kuchnia niegotowa, to się zmobilizuje. Trudno, żebyś ty wąchała farby i nosiła ciężkie rzeczy, skoro jesteś w ciąży.

Ja dziś po wizycie- wyniki ok :) szyjka ok, dzidzia ok- 850g. Ułożona poprzecznie i nisko, dlatego mnie tak boli spojenie łonowe oraz brzuch, kiedy córa się wygina.

Zgłoś nadużycie #2093 6 maja 2016, 19:03

tysia2506 Fajna mama
Tak tylko ze to ja żyję w tym syfie on wychodzi o 9 i wraca o 19

Zgłoś nadużycie #2094 6 maja 2016, 19:05

tysia2506 Fajna mama
Ja dziś na badaniach krwi i moczu we wtorek kontrola i zobaczę znowu Wojtusia ☺ wasze dzieci też tak dają czadu ?? Ludzia jak ty żyjesz jak kopia cie 4 nóżki 😉 dają popalić?

Zgłoś nadużycie #2095 6 maja 2016, 21:22

lorelei_l Fajna mama
to też wyjdź najlepiej na cały dzień do centrum handlowego z jego portfelem :) przecież w domu nie ma warunków do siedzenia

U mnie najgorzej jak leży w poprzek i wypina swoimi plecami cały mój brzuch. Bo kopniaki z jednej strony to jeszcze do przeżycia, ale cały brzuch jak się wypina to nawet nie ma jak się sensownie ułożyć.

Zgłoś nadużycie #2096 6 maja 2016, 22:17

Paullinka89 Gotowa na wszystko
Hehe no albo weź dzieciaki i wyjedź na ten czas :P Lorelei też mnie boli jak mała się wypina na maxa, też siedzi nisko i czasem to aż mnie podbrzusze boli. Mam nadzieję, że się nie długo znowu obroci głowa w dół. Właśnie Lidzia odezwij się co u Ciebie, sytuacja opanowana?

Zgłoś nadużycie #2097 6 maja 2016, 22:19

tysia2506 napisał(a)

Ja dziś na badaniach krwi i moczu we wtorek kontrola i zobaczę znowu Wojtusia ☺ wasze dzieci też tak dają czadu ?? Ludzia jak ty żyjesz jak kopia cie 4 nóżki 😉 dają popalić?

Moja mała ostatnie 3 dni była bardzo leniwa, dzisiaj za to nadrabia. Szkoda ze celuje głównie w pęcherz :D

Zgłoś nadużycie #2098 7 maja 2016, 15:01

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja obecnie pochłaniam Cobena, oczywiście Lackberg i Nosbe też czytam. Charlotte Link i Asy Larsson jeszcze nie czytałam ale już wpisuje na swoją listę. Od siebie mogę polecić Tess Geritsen, ona pisze kryminały medyczne które uwielbiam a moja miłość zarówno do kryminałów jak i audiobooków zaczęła się od Millenium Stiega Larssona więc kto nie czytał -polecam. Też oglądam kanały urodowe na YT :-) codziennie przy śniadaniu tak zaczynam dzień 😀
Ja się wybieram na ślub za tydzień w sobotę i o dziwo wchodzę bez problemu w sukienki które mam w szafie takie odcinane pod biustem, tylko brzuszek odstaje 😃
Co do butelek to ja na początek kupuje antykolkową avent właśnie ze względu na dostępność. Na początek tylko jedną bo bardzo chce karmić samą piersią najdłużej jak się da. Najwyżej dokupimy w razie problemów. Laktator na pewno kupię ale jeszcze się nie orientowalam jaki poza tym że ręczny. Podgrzewacz mamy bo dostaliśmy od koleżanki używany i z przejściówka do samochodu więc na pewno sie przyda.
Lorelei_l dobrze że masz to badanie już za sobą, ja to mam takie małe zboczenie że bardzo lubię patrzeć jak mi krew pobierają i jak ona spływa do tych probówek :-)

Paulinka pazurki wyszły pięknie :-) a powiedz mi czemu decydujesz sie na szklaną butelke?

Tysia ech życzę żeby remont dobiegł końca jak najszybciej. U mnie też nie skończony bo tydzień temu trochę odpuscilismy i dziś mieliśmy kończyć ale mężulo mi się rozchorowal. Całą noc wymiotowal a ja całą noc spędziłam na wymianie misek, myciu podłogi i zazyganej łazienki, zmiany pościeli i jego piżamy - o 3 nad ranem puszczalam pranie bo nie dało rady inaczej. Ech no mowie Wam masakra. Jak w końcu zasnął to ja cały czas czuwalam i sprawdzałam czy zyje bo balam się że zwymiotuje leżąc na plecach i się udlawi. Dopiero o 7 zasnelam i wstałam o 9. Miałam trening przed tym co mnie czeka od sierpnia 😀
Co do pępka to cały czas taki sam wklesly. Ech ale się rozpisalam 😃😃😃

Zgłoś nadużycie #2099 7 maja 2016, 18:37

tysia2506 Fajna mama
Przy obu moich chłopakach używałam avent polecam teraz tez avent

Zgłoś nadużycie #2100 7 maja 2016, 19:11

Brunetka szklana ze względów przede wszystkim higienicznych. Łatwo się wyparza i czyści. Na plastikowych po jakimś czasie robią się wstrętne zacieki ble. Jak dziecko zacznie samo trzymać butle no to wiadomo, że wtedy dla bezpieczeństwa lepiej plastikowa. Miałaś kurcze cudowna noc pełna atrakcji ;P ja dzisiaj miałam radoche bo pojechaliśmy z mężem do parku posiedzieć na ławce, a potem na deserek z lodami. Mówię Wam czułam się jakbym pierwszy raz z domu wyszła hehe :D

Zgłoś nadużycie #2101 8 maja 2016, 14:57

Paulinka to ciesz się ładną pogodą bo u nas w Krakowie zimno i pada. Ja myślałam nad szklaną bo plastikowe są zazwyczaj z dodatkiem bisfenolu a to bardzo szkodliwy składnik ale doczytałam że avent jest wolny od tego związku i dobrze bo ja się w ciąży taka niezdara zrobiłam że dosłownie wszystko mi z rąk leci i taka szklana butla długo by u mnie nie pożyła 😃 chyba że po porodzie minie mi to fajtłapstwo 😀

Zgłoś nadużycie #2102 8 maja 2016, 17:30

lorelei_l Fajna mama
Generalnie lepiej mieć jakąś małą butlę na wszelki wypadek w domu, ale jeśli wyjdzie karmienie piersią to raczej nie będzie w użyciu, a po np 6 miesiąca jak już będziecie wiedzieć, co się sprawdza z Waszym dzieckiem, to też będzie łatwiej zadecydować.

Ja 3 dzień praktycznie cały na dworze, a teraz jak się pogoda popsuła to mnie głowa zaczęła boleć. Kurcze nie wiem nawet czy mam gdzieś jakiś paracetamol, bo u nas zawsze królował ibuprom. Grrr może jakoś samo przejdzie, w co nie za bardzo wierzę.

Zgłoś nadużycie #2103 8 maja 2016, 18:09

U nas też trochę dzisiaj popadalo, ale teraz wyszło słoneczko i jest super. Ale tak mnie nogi bolą po wczorajszym, jakbym maraton przeszła więc dzisiaj i tak już nie dałabym rady wyjść. Wiesz Brunetka myślę, że po porodzie to minie. W końcu środek ciężkości się zmienia w ciąży więc jest się fajtlapowatym :) No właśnie chodzi o to by mieć butle na wszelki wypadek, też planuję karmić piersią no ale różnie to przecież bywa. Lorelei a może apap gdzieś masz schowany, też można brać

Zgłoś nadużycie #2104 9 maja 2016, 8:33

Buba Gotowa na wszystko
Cześć dziewczyny :)

kolejny tydzień minął, coraz bliżej do wielkiego dnia :) mąż mi przyniósł ubranka po Kubusiu od babci i wybrałam wielki wór plus wielką torbę ciuszków, które nadadzą się jeszcze dla dziewczynki :) wiadomo, coś tam się później dokupi, ale spokojnie pierwsze pół roku albo i dłużej nie muszę nic kupować. Tyle, że te ubranka tak kuszą!!!! :D w sb kupowałam sobie sukienkę na panieński do siostry i skusiłam się na fajowskie geterki wzór łat żyrafy z taką słodką falbanką na tyłeczku, uroczo będzie w nich wyglądała :P i te ciuszki takie malusie, już człowiek zapomniał jakie dzieci są na początku.

Paulinka, dokładnie trzeba mieć jakąś butlę w zapasie. Choć teraz w sklepach jest wszystko, rossmannów pełno a tam w ciąglej sprzedaży mają avent itd. Ale ja wiem jak było przy pierwszym i nastawiam się że butle będą potrzebne tak czy siak, choćby do podania wody czy herbatki. Ale chciałabym karmić, oby dziecko chciało jeść.

Lorelei, jak odpieluchowanie, udało się? Mały chodzi cały dzień bez pieluchy? :)
ale ładnie mała waży, waga idealna dla tc.

Brunette, "Dom sióstr" Link jest super, moja ulubiona jej książka, tylko trzeba czekać do 700 str. na morderstwo, ale bardzo fajnie się czyta i wciąga, musi Ci się spodobać :) A kogo lubisz z youtuba oglądać? Ja subskrybuję Maxineczkę, Katosu, Karolinę Ziętek, Zmalowaną, Kitulca, Hanię digitalgirl, Desi Perkins, oj i jeszcze więcej :P mogłabym tak wymieniać i wymieniać :) niestety później choruję na to co polecają.
Ty to zobaczona jesteś z tą krwią :D
I jeśli moge coś dodać a propo laktatora, moim zdaniem lepiej go kupić po porodzie, jak będzie konieczność, może masz koleżankę która pożyczy Ci na pierwsze dni. I jak już kupować to elektryczny, bo przy ręcznych idzie się zamachać. Miałam taki niedrogi z Tufi i była dobry. No i w szpitalu czy w poradni laktacyjnej można "wynająć laktator". A później jak mleko sikało jak szalone wolałam sobie sama pościągać ręcznie.

Tysia, współczuję problemów z chłopek, oni są jacyś inni. Bardzo brzydko Twój się zachował, przecież w ciąży jesteś i nie powinnaś machać wałkami i wąchać farby. Mam nadzieję, że już się ogarnął i porobił co do niego należało.

Zgłoś nadużycie #2105 9 maja 2016, 12:57

Daga Fajna mama
hello dokładnie tak jak Buba napisała coraz bliżej do końca :) . Osobiście mnie ciąża zaczyna ciązyc coraz bardziej, ciężko mi się oddycha do tego ciągle mi się odbija bleee żołądek już jest mega przyciśnięty hehe dobrze, ze pogoda coraz fajniejsza to można wygrzewać się na słoneczku. Ostatnie dni miałam dość intensywne sadzenie tiu malowanie przęseł, do tego codziennie grill i chyba już przejadła mi się kiełbaska :) . W piątek mam gina może zrobi mi usg bo jestem ciekawa jak tam moja gwiazdeczka :D . Tysia ja w drugiej ciąży tez malowałam całą sypialnie hehe zawzięłam się na maksa a mój tylko stał przy drzwiach i się uśmiechał dałam radę po mimo ze brzuszek tez był już spory. Tak to pewnie bym czekała nie wiadomo ile ech. Teraz remont robiliśmy na początku ciąży więc mam go z głowy.
Miałam nie kupować wózka ale ostatnio stwierdziłam, ze chyba jednak zaszaleję. Ten mój co teraz mam kupiony był używany przez dwójkę dzieci i przez mojego syna dość ciężko się składa a fotelik to już masakra. Myśle ze wystawie go i sprzedam za pare złotych a kupię coś nowszego. Myślałam nad tym chicco urban ale musze go najpierw zobaczyć z bliska.

Zgłoś nadużycie #2106 9 maja 2016, 15:39

tysia2506 Fajna mama
Już prawie ku końcowi u chłopaków zostały półki do powieszenia a w kuchni blat na zmywarkę I zlew I drobne wykończenia malarskie niestety pokój Wojtusia dopiero po komuni bo póki co mam dość zmęczona juz jestem posyłam foty przed w trakcie I po ☺

Zgłoś nadużycie #2107 9 maja 2016, 15:44

tysia2506 Fajna mama
Kuchnia

Zgłoś nadużycie #2108 9 maja 2016, 17:16

Buba Gotowa na wszystko
Tysia wooow, ale fajnie Wam to wyszło :) kuchnia jaka zmiana, wygląda rewelacyjnie :)

Daga, teraz to już z górki, zleci szybko, dla mnie trochę za szybko. Ja jeszcze widzę co mam między nogami jak sobie brzuch podciągnę do góry to nie jest jeszcze najgorzej :D :P hehehe do gina mogę się sama ogolić, nie ma tragedii, tragedia będzie po 30tc :P ale nie oddam się w ręce męża!
Ten wózek o którym piszesz też mi się baaaardzo podoba, cudo! Ale nie szalejemy z nowym i nastawiłam się na używany, już patrzyłam na olx i wybór jest spory. Byle gondola była solidna, spacerówkę mam po Kubusiu chicco lite way.

Zgłoś nadużycie #2109 9 maja 2016, 17:45

Buba byłam dziś w bibliotece żeby sobie wypożyczyć na podróż jakąś książę i akurat ta którą polecasz była wypozyczona :-/ na YT oglądam red lipstick monster, maxineczke, stylizacje tv i takie bardziej lifestylowe typu hejłobuzy, szusz itp ale żadnego kanału nie subskrybuje.
Tysia kawał roboty zrobiliście, kuchnia super wyszła, sama malowalas te szafki ?? ? Chłopcy na pewno zadowoleni z "nowego" pokoju 😃 to teraz czekamy na kącik Wojtusia 😃
Jestem właśnie w pendolino w drodze do Warszawy, strasznie tu gorąco. Pierwszy raz nim jadę bo zawsze autem ale powiem Wam że bez szału. Dla mnie to pociąg jak każdy inny tylko krócej jedzie.
Mnie jakoś ciąża jeszcze nie męczy, nie mam żadnych dolegliwości, czasem zapominam że jestem w ciąży tylko mam wrażenie że się przejadlam 😀 Nic nie boli, dzidzia kopie zupełnie bezboleśnie, życzę sobie żeby taki stan utrzymał się jak najdłużej. W czwartek byłam na kontroli u lekarza, zapomniałam spytać o wagę ale ogólnie wszystko ok, szyjka długa i zamknięta.

Zgłoś nadużycie #2110 9 maja 2016, 18:08

tysia2506 Fajna mama
Mnie zaczyna już męczyć podczas wstawania i przewracania na boki w łóżku ciężej się oddycha i zaczynam juz chrapać brzuszek coraz większy.
No chłopaki zadowoleni wreszcie nie kłócą się kto śpi na górnym łóżku bo oba są na dole mam też więcej miejsca na ich ciuchy i wreszcie jest porządek
Ja jutro na kontrolę ciekawe ile waży Wojtuś ☺
W niedziele komunia masakra kiedy on mi tak urósł