Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpnióweczki 2016

Zgłoś nadużycie #1991 21 kwietnia 2016, 16:15

Buba Gotowa na wszystko
Tysia, to kot może jeszcze wróci, jak to sie mówi "koty lubią chodzić własnymi drogami", może wyskoczył na polowanie, myślę że się znajdzie :)

Paula, pewnie masz rację i chodzi o ten pasek, już wcześniej odsyłaliśmy go, wrócił słabo przykręcony ale trochę posłużył, natomiast teraz to jakaś kpina bo pochodził z 30 min. bez problemu i znowu to samo. Mamy wykupione takie dodatkowe ubezpieczenie, zapłaciliśmy chyba 400zł za to i jak coś się dzieje to dzwonimy do ubezpieczyciela, zgłaszamy szkodę i oni przysyłają nam kuriera (którgo musimy opłacić 23zł w każdą stronę). To był 4 raz laptopa w serwisie, ale takiej kaszany jeszcze nie widziałam.

Te nadprogramowe wydatki są najgorsze, człowiek nie może się przygotować. My teraz w marcu zmieniliśmy auto na kombi, w kwietniu malowaliśmy pokój, kupiliśmy meble, masakra ile to wszystko kasy. W czerwcu mamy OC i przegląd auta, byle się w tysiaku zamknąć. Już o ślubie siostry nie wspomnę.
Ile płacisz za echo serduszka? Oby mąż Ci dzisiaj znalazł zasilacz bo pewnie jesteś w ciągu Żywych trupów :)

Zgłoś nadużycie #1992 21 kwietnia 2016, 16:32

Paullinka89 Gotowa na wszystko
No to o dupe rostrzasc za przeproszeniem taka ich naprawę, ale jak był w naprawie kilka razy to pewnie dlatego teraz tylko 30 min wytrzymał. Niestety jak się popsuje pasek od matrycy to już jest koniec. Ja Walking Dead już dawno obejrzałam niestety i czekam z niecierpliwością na nowy sezon ;) Za echo wyjdzie nas 280 zł. Też nas czeka zmiana samochodu jeszcze przed porodem, a OC w maju, chociaż tyle że przegląd z glowy.. Tysia koty jak wychodzą to wracają, tak samo jak psy. Więc jeżeli kotka nic złego nie spotkało tfu tfu to wylata się i wróci do domku się najeść

Zgłoś nadużycie #1993 21 kwietnia 2016, 18:57

lorelei_l Fajna mama
Buba super sprawa przedszkole :) u nas w mieście się chyba z 90% 3latków nie dostało, bo musieli przyjąć 4 latki
Tysia koty już tak mają, że uwielbiają się szwędać, jak się stęsnki to wróci
Ja mam po całym dniu tak, że jak sobie siądę na wersalce to potem prawie wstaję na czworakach, bo miednica boli. Ale to efekt siedzenia 8 godzin w pracy + 2h spaceru z synkiem.
Ja też wydatki rozkładam na kilka miesięcy, bo oprócz wyprawki to zawsze coś się znajdzie- kupno większego fotelika samochodowego dla synka, ślub znajomych czy powolne zbieranie na lipcowe wakacje :)

Zgłoś nadużycie #1994 21 kwietnia 2016, 19:22

lorelei_l Fajna mama
łaaaaa jutro zacznę 25 tydzień ciąży, nosz jak to szybko leci.

Zgłoś nadużycie #1995 21 kwietnia 2016, 21:21

Brunette83 Gotowa na wszystko
Buba ja bym składała reklamację i niech zwracają kasę za kuriera, trzeba walczyć o swoje.

Lorelei_l daleko się wybieracie? Nie boisz się tak późno jechać? My jedziemy 11 czerwca nad morze i trochę się obawiam że to już zbyt zaawansowana ciąża będzie i nie dam rady się wybrać w tak daleką podroz.

Tysia mam nadzieję że kotek do Was wróci.

U mnie dziś trochę stresu bo pojawiło się plamienie ale dość intensywne i czerwone a nie różowe czy brązowe jak wcześniej i chciałam jechać do szpitala ale miałam umówiona wizytę w lux medzie do położnej na czystość pochwy więc stwierdziłam że przy okazji wcisne się bez kolejki do jakiegokolwiek gina. Na szczęście z dzidziusiem wszystko w porządku, łożysko też na swoim miejscu więc pewnie naczynko pekło bo się przedzwigalam trochę. Ale zdziwiło mnie bo lekarz powiedział że z "synkiem" wszystko w porządku a ja mu mówię że spodziewam się córeczki, że na polowkowym lekarz pokazywał mi wargi sromowe i powiedział że kupi nam wózek jeśli urodzę syna a on mówi że widzi chłopca i wózka by nie stawiał ale może fotelik samochodowy i ja już całkiem zglupialam. Przywyklam już do myśli o dziewuszce. Nie wiem jak się zwracać do brzucha. Czy któraś z Was miała takie doświadczenie w poprzedniej ciąży że każdy lekarz mówił o innej płci? Dodam że dzień przed badaniem polowkowym badał mnie mój lekarz i stwierdził że jest chłopiec no ale na polowkowym lekarz widział organy wewnętrzne więc chyba nie mógł się pomylić. Jak myślicie?

Zgłoś nadużycie #1996 21 kwietnia 2016, 23:12

Lidzia28 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny. Ja wróciłam ze szpitala,teraz mam bardzo mało czasu bo ten remont u mnie nawet nie siedzę na laptopie. No więc w szpitalu było okropnie ;( Tzn jedzenie dla kobiety w ciąży z cukrzycą to jakiś koszmar...zimne kluchy świderki z serem,do tego marchewka starta i posolona!!!Codziennie kanapka z serkiem białym i sałatą trzy razy dziennie to samo,takie bez smaku i "suche". Masakra :( Myślałam ze zagłodzę dzieciaki ale na szczęście kuzynka mi przyniosła jedzenie. Byłam w Krakowie a nikt ode mnie nie mógł mnie odwiedzić i zostałam sama. Poza tym przyjęli mnie na monitorowanie wzrostu płodów a robili USG tylko raz jak mnie przyjmowali...więc nie wiem dlaczego później nie sprawdzili przy wypisie czy dzieciaki podrosły.Tzn stwierdzili że musi być tydzień żeby sprawdzić ale byłam tam 6 dni... Za dwa i pół tygodnia jadę do kontroli.U mnie teraz 25 tydz i 1 dzień :) Na razie Was nie nadrobię bo po prostu u mnie taki bałagan przy remoncie ze głowa mała :( Więc na nic czasu nie mam. Trzymajcie się ciepło!!!

Zgłoś nadużycie #1997 21 kwietnia 2016, 23:56

Lidzia fajnie ze dałaś znać tylko szkoda że nadal nic nie wiesz odnośnie dzidziorkow ale tak to jest w naszych szpitalach. Ja jak lezalam trzy dni to usg zrobili tylko w dniu przyjęcia, w niedzielę mnie wypuścili więc wypisu nie dostalam bo sekretariat zamknięty, dopiero następnego dnia mąż odebrał wypis a tam napisane że pacjentka wypisana z utrzymana ciążą. Ciekawe skąd to wiedzieli skoro nikt tego nie sprawdził.

Zgłoś nadużycie #1998 22 kwietnia 2016, 0:05

tysia2506 Fajna mama
Brunette uff trochę mnie wystraszył as co ty dziewczyno dźwigasz!!!! Co do płci to brat mojego męża tak miał do 24 tyg była dziewczynka i nagle pojawił się siusiak i tak mamy Artura ☺ tak w zasadzie to pewna jestem tylko ja dzięki amniopunkcji wiem płeć na 100% 😉
Lidzia szpitale są straszne trzymali cie tyle czasu a i tak nic nie wiesz
My nie planujemy wyjazdu na wakacje za dużo wydatków komunia remont dziecko w tym roku odpuszczamy pozostaje działka ☺

Zgłoś nadużycie #1999 22 kwietnia 2016, 7:27

lorelei_l Fajna mama
Lidzia to się musiałaś w szpitalu wymęczyć, jak masz wątpliwości odnośnie dzieci to może skonsultuj jeszcze te wyniki ze swoim gin prowadzącym ciążę
Brunetka :) ja bym z zakupami czekała, aż ten same lekarz dwa razy powie to samo :) Oszczędzaj się, bo takie krwawienia to muszą być strasznie stresujące. MY jedzemy z Wrocławia nad polskie morze, ale będziemy sobie podróż na cały dzień rozkładać, więc myślę, że będzie spoko :) Pierwsze dwa tygodnie lipca.

Dziś mam dzień pracy zdalnej w domu, bo w firmie duży załadunek i tylko bym przeszkadzała. Więc może mi się uda nawet trochę ogarnąć ten burdel :) bo jak synek mi pomaga w sprzątaniu to efekty są bardzo artystyczne.

Zgłoś nadużycie #2000 22 kwietnia 2016, 8:04

Daga Fajna mama
Hello dziewczynki Lidzia nasze szpitale niestety są gówno warte, chociaż jak ja leżałam w ciąży ze starszym synem to byłam mile zaskoczona nawet o nas dbali hehe. Co do płci to niestety ale usg nigdy nie daje 100% pewności u nas od początku wychodzi dziewczynka ale ja mimo wszystko do końca nie jestem pewna :-) . Miałam w tym tyg robić glukozę ale niestety jak to u mnie jeszcze dobrze nie wypiłam i juz był paw hehe tak ze ja rezygnuje blee w domu mam możliwość mierzenia cukru codziennie. Dzisiaj wizyta u gina i śmigam na ploteczki do pracy i musze w końcu pity oddać do urzędu, miłego dnia :-*

Zgłoś nadużycie #2001 22 kwietnia 2016, 8:27

Lidzia chyba wszędzie taka opieka szpitalna :/ jak ostatnio leżałam w szpitalu to przy wypisie powiedziano mi, że mam iść do badania. A ja poszłam na usg bo to logiczne było dla mnie ze przy badaniu ginekologicznym nic nie zobaczą i co - dostałam ochrzan od ordynatora że na nie poszłam! Jeżeli się martwisz i nie jesteś pewna to ja bym na Twoim miejscu poszła do kontroli wcześniej. Trzymamy kciuki żeby było dobrze! Brunetka kochana nie powinnaś dźwigać ciężarów większych niż kilogram, tym bardziej że już miałaś krwiaczka.

Zgłoś nadużycie #2002 22 kwietnia 2016, 8:33

Daga mnie koleżanki ze szpitala polecaly kupić smakowa glukoze i dodatkowo wcisnąć do niej cytrynke, ponoć wtedy da się wypić :D Lorelei życzę Ci abyś dała radę dojechać nad morze :) też bym się bała w tak zaawansowanej ciąży wybrać się w tak daleka podróż, dlatego sobie odpuszczam wakacje. Ale jak będziesz się czuła dobrze, to czemu nie :)

Zgłoś nadużycie #2003 22 kwietnia 2016, 11:26

Dziewczyny ta glukoza to naprawdę taka niesmaczna? Przecież to słodkie jest 😃 nadzwigalam się bo poszłam tylko po chleb a wróciłam z bananami jabłkami pomidorami schabem ziemniakami i młoda kapustą. Zachciało mi się jak zobaczyłam na placyku i wzięłam i dopiero jak podnioslam siaty to sobie uświadomiłam że ledwo doniose.

Tysia znalazł się Twój kotek?

Zgłoś nadużycie #2004 22 kwietnia 2016, 14:59

Buba Gotowa na wszystko
Ale naskrobałyście, to mi się podoba :)

Paulinka, ale masz tempo!!! Wszystkie sezony oglądałaś ?? Nieźle :D to teraz Grę o tron, albo Dextera sobie puść :) woow ale sobie liczą za echo serca :/ masakra! Ja u mojej babki do której chodziłam na prenatalne i w pierwszej ciąży byłam u niej na serduszku to płaciłam wtedy jak i teraz 150zł. Też macie dużo wydatków, łączę się w bólu.
Nie słyszałam żeby glukozę można było kupić smakową, jakby była cytrynowa + cytryna to może i milej by się ją wypiło :)

Lorelei, mój w zeszłym roku też się nie dostał, mimo że oboje pracowaliśmy, mało miejsc dla trzylatków było a teraz jest jeszcze mniej, bo 6. latki zostają. 4. i 5. latki muszą być przyjęte, jak nie tam gdzie chce rodzic to prezydent miasta musi zapewnić dziecku miejsce w jakimś innym przedszkolu a jeżeli będzie daleko to zwracają koszt dojazdów, ale cieszę się że dostał się tam gdzie się dostał, bo rano mąż będzie go wozić a odbierać będę ja albo moja babcia :)
Ale Ci zajebiście, że na wakcje się wybieracie :D taki wyjazd też Ci dobrze zrobi, jak nie ma problemów z ciażą to można jeździć, sama bym się gdzieś wybrała ale nie wiem jak to będzie z kasą.

Brunette, ale Ty masz przeżycia, szok! Cieszę się, że z dzidzią wszystko dobrze, dbaj o siebie. Niezły numer w płcią :D co lekarz to inna opinia. Ja myślę tak na chłopski rozum, że większa szansa u Ciebie na chłopaka, jak widać siusiaka i jajeczka to ciężko to pomylić. Z cipki siusiak może wyjść ale na odwrót raczej już nie :D naciskaj swojego gina na wizycie żeby Ci powiedział.
Ja uwielbiam słodycze, ale glukoza jest wstrętna, mdli, sama zaraz zobaczysz :)

Lidzia, wzięli Cię do szpitala bo dzieci nierówno rosną i nie zrobili Ci usg przy wyjściu, masakra! Gdzie w tym logika? Jak oni, na oko określili że już wszystko jest ok?

Daga, ja mam tak samo, niby mówią dziewczynka, ale i tak im na 1000% nie wierzę :D hehehe tzn. wierzę że jak mówią dziewczynka to widzą narządy, ale ja sobie właśnie myślę, że może jeszcze jej coś wyrosnąć między nogami :P

Zgłoś nadużycie #2005 22 kwietnia 2016, 17:00

tysia2506 Fajna mama
Niestety kot się nie znalazł podejrzewam ze ktoś go zabrał bo on przymilny był. Ze schroniska nie mam żadnej informacji. Ja wam powiem ze nigdy nie miałam glukozy mimo dwóch ciąź teraz tez jeszcze nie mam zlecone pewnie 10 mają dostane skierowanie. A we wtorek mam powtórkę usg prenatalnego z jednej strony się ciesze a z drugiej jak zwykle są obawy.

Zgłoś nadużycie #2006 22 kwietnia 2016, 18:54

lorelei_l Fajna mama
Tysia nie ma się, co bać. Synka zobaczysz, a punkcja już stwierdziła, że jest ok.

W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych problemów (typowo z ciążą związanych), w 3 miesiącu nawet zdarzyło mi się nurkować i lekarz nie widział problemów. Teraz też przed samym wyjazdem pójdę na wizytę a potem drogę będę dzielić na etapy i tyle. Czy będę w domu czy nad morzem niewielka różnica. A specjalnie wybierałam trochę lepszy ośrodek, żeby było czysto i z pełnym wyżywieniem, żeby nie jeść jakiś paskudztw z niepewnych miejsc.

Buba to dla Ciebie będzie ułatwienie jak ktoś inny czasem będzie mógł synka odebrać, bo z maluchem we wrześniu to może być jeszcze ciężko sobie wszystko idealnie poustawiać.

Zgłoś nadużycie #2007 22 kwietnia 2016, 20:20

Tysia masz czarno na białym napisane że synek zdrowy, odetchnij trochę, dość już się nastresowalas teraz masz się już tylko cieszyć ciążą, nic złego się nie wydarzy 😃 a kotka szkoda...

Zgłoś nadużycie #2008 22 kwietnia 2016, 20:24

tysia2506 Fajna mama
Jestem dobrych myśli ale wiecie gdzieś ten strach siedzi nic na to nie poradzę chyba całkowicie odetchne jak urodzę ☺
Eeee a my mamy 100 stronę !!!!!!! To zdrówko dziewczyny oby kolejne 100 było ☺

Slyszalyscie o tym dziecku urodzonym z wagą 5750g? Naturalnie!!! Jestem w szoku

Zgłoś nadużycie #2009 22 kwietnia 2016, 20:26

Lorelei_l my wyszliśmy z tego samego założenia i zarezerwowalismy pobyt w ośrodku z pełnym wyżywieniem w obawie przed smieciowym jedzeniem. Szpitale w okolicy też mam sprawdzone w razie czego. Nie mogę się już doczekać. To nasze ostatnie wspólne chwile we dwoje

Zgłoś nadużycie #2010 22 kwietnia 2016, 20:28

OMG! Nie słyszałam ale to jakaś masakra. Ciekawe czy laska była świadoma takiej wagi, pewnie nie. Poszukam info o tym w necie bo telewizora nie mamy.