Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #11411 17 sierpnia 2011, 15:33

paprotka25 Supermama
ja na początku miałam w telefonie ustawione jakieś anonse matrymonialne które dostawałam co 5 min smsem, i też nie mogłam tego rozgryźć jak wyłączyć, dopiero jak Jarek zadzwonił do kumpla który ma taki sam tel to on to znalazł i nam powiedział, bo strasznie się motałam, ale teraz już sobie śmigam po telefoniku :) zawsze początki są najgorsze :) pamiętam jak ja zmieniałam nr jakieś 5 lat temu to na początku przez jakiś czas nosiłam dwa tel w torebce bo nie wszyscy mogli się przyzwyczaić że mam inny nr, a później sobie odpuściłam bo doszłam do wniosku że jak ktoś sobie nie zapisał nowego to ma problem ;)

Zgłoś nadużycie #11412 17 sierpnia 2011, 15:40

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

ja na początku miałam w telefonie ustawione jakieś anonse matrymonialne które dostawałam co 5 min smsem, i też nie mogłam tego rozgryźć jak wyłączyć, dopiero jak Jarek zadzwonił do kumpla który ma taki sam tel to on to znalazł i nam powiedział, bo strasznie się motałam, ale teraz już sobie śmigam po telefoniku :) zawsze początki są najgorsze :) pamiętam jak ja zmieniałam nr jakieś 5 lat temu to na początku przez jakiś czas nosiłam dwa tel w torebce bo nie wszyscy mogli się przyzwyczaić że mam inny nr, a później sobie odpuściłam bo doszłam do wniosku że jak ktoś sobie nie zapisał nowego to ma problem ;)

no ja właśnie ten stary numer mam  już z 5 lat ,będę nosiła dwa telefony dopóki ten mój stary całkiem nie padnie :) a później to trudno tak jak piszesz ,jak ktoś sobie nie zapisze nowego nr to jego problem :) No i musze w banku jeszcze zmienić ,bo jak robie przelew to hasło przychodzi na ten stary numer właśnie i chyba zaraz się za to zabiore

Zgłoś nadużycie #11413 17 sierpnia 2011, 15:41

paprotka25 Supermama
no zmień w banku bo przelewu nie zrobisz :)

Zgłoś nadużycie #11414 17 sierpnia 2011, 16:34

mamaela Supermama

snoopy90 napisał(a)

tak bez skierowania pojechałaś do szpitala na ginekologie i ci bez skierowanie ktg zrobili ??

no robią i powinni robić, kobieta w ciąży do szpitala to właściwie nie potrzebuje w ogóle skierowań. Przynajmniej na stronie mojego szpitala jest informacja dla ciężarnych, że w każdej chwili przez całą dobę mogą się zgłaszać gdy coś je niepokoi i jest właśnie informacja o ktg i usg, z podkreśleniem że należy się zgłaszać zwłaszcza przy stwierdzeniu osłabienia ruchów dziecka. A to normalny szpital, więc pewnie tak powinno być zawsze ?? ale czy jest wszędzie to nie wiem ??

Zgłoś nadużycie #11415 17 sierpnia 2011, 16:42

mamaela Supermama

agf napisał(a)

W sumie to dziwne faktycznie, że zrobili. U mnie pewnie by to nie przeszło, bo w końcyu każdy mógłby tak przychodzić i robić za darmo badania. Ale to pewnie też od szpitala zależy, u mnie szpital wielgachny, więc nie sądzę by tak przeszło...

ja będę rodzić w szpitalu molochu, 2 pod względem wielkości we Wrocławiu i na stronie Oddziału położniczego jest taka informacja
Informacje dla pacjentki:
Nie
każda kobieta przyjęta do Oddziału Ginekologiczno -Położniczego jest w
trakcie porodu. Można uzyskać poradę, poddać się badaniom takim jak
monitorowanie ciśnienia krwi lub akcji serca dziecka, zapis KTG, USG.

Do Oddziału należy zgłaszać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – Ginekologicznego.
Po
badaniu lekarz podejmuje decyzję o dalszym postępowaniu, przyjęciu na
Oddział lub powrocie do domu.
- Nie są wymagane skierowania.
- Nie są potrzebne jakiekolwiek zezwolenia ani opłaty
więc wydaje mi się, że to jest taki standard ??

Zgłoś nadużycie #11416 17 sierpnia 2011, 16:48

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Hej dziewczyny mam pytanie do bardziej doświadczonych mamuś. Byłam dziś na usg, niestety mój Maluch jest ułożony miednicowo, pomimo że to już koniec 32 tyg. Czy u którejś z Was może też tak było ?? Mam jeszcze szanse, czy nastawiać się na cc ?? Moja gin mówi, że tak na 85% już się nie przekręci;( A bardzo chciałam rodzić naturalnie;(

Mój lekarz też tak twierdzi, że jak do 32-34 tc się nie obróci to raczej potem już jest za duże i jest mniej wód i dziecku ciężko zrobić fikołka. Ja jak miałam w 28 tc małą jeszcze pośladkowo to już się lekarz zastanawiał czy się jeszcze obróci, ale fiknęła tydzień później.
Powinni to skontrolować jeszcze w 36 tc i wtedy podejmie lekarz decyzję co dalej. Czasem próbują obracać, ale chyba coraz rzadziej to robią lekarze, cesarka jest bezpieczniejsza.

Zgłoś nadużycie #11417 17 sierpnia 2011, 16:54

wiolka1991x Fajna mama
z tego co slyszalam obracanie jest bardzo nieprzyjemne i bolesne...
moja wielka miłość na maleńkich nóżkach

Zgłoś nadużycie #11418 17 sierpnia 2011, 16:56

Karolinia Supermama
Ja mam teraz właśnie za 3 tyg się zgłosić, to będzie koniec 35 jeśli do tego czasu się nie obróci to pewnie cc. Ale mniejsza o to, na początku spanikowałam, ale oby z Maleństwem było ok, a ja moge mieć i cięcie, nie ja pierwsza nie ostatnia. Zresztą jeszcze może się obróci.
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #11419 17 sierpnia 2011, 16:57

Karolinia Supermama
A o to przewracanie pytałam swojej gin, to ona mówi że nie pochwala- jest to niebezpieczne i nieprzyjemne. Ona nie pochwala, mówi że cc jest napewno mniejszym ryzykiem niż to całe przekręcanie.

Zgłoś nadużycie #11420 17 sierpnia 2011, 16:58

wiolka1991x Fajna mama
trzymam kciuki aby sie obrocilo a i warto popatrzec za cwiczeniami ktore moga pomoc dziecku sie obrocic moze a noz bedzie ok :)

Zgłoś nadużycie #11421 17 sierpnia 2011, 17:00

Karolinia Supermama
właśnie o te ćwiczenia dzwoniłam i pytałam moją położną, to mówi że ja nie mam nic robić, jak się samo nie obróci, to ja też tego nie wywołam, a ja mam leżeć z nogami wgórze. Aa, no i oczywiście zwolnienie dostałam leżące,wrrr

Zgłoś nadużycie #11422 17 sierpnia 2011, 17:02

Karolinia Supermama
Oby tylko ciśnienie się ustabilizowało.

Zgłoś nadużycie #11423 17 sierpnia 2011, 17:09

wiolka1991x Fajna mama
o rany...ale lezec tez nie mozna nie wiadomo ile bo plecy bola itp...

Zgłoś nadużycie #11424 17 sierpnia 2011, 17:19

paprotka25 Supermama

Karolinia napisał(a)

właśnie o te ćwiczenia dzwoniłam i pytałam moją położną, to mówi że ja nie mam nic robić, jak się samo nie obróci, to ja też tego nie wywołam, a ja mam leżeć z nogami wgórze. Aa, no i oczywiście zwolnienie dostałam leżące,wrrr

jak trzeba leżeć to trzeba, nie ma co szaleć, ja mogę normalnie chodzić ale ostatnio i tak głównie leże bo tak mi lepiej, nie bolą mnie chociaż żebra :)

Zgłoś nadużycie #11425 17 sierpnia 2011, 17:21

paprotka25 Supermama
zrobiłam sobie henne, planowałam zrobić trochę bliżej terminu ale wolałam na wszelki wypadek zrobić teraz żeby jakoś wyraźniej wyglądać :) a jak będzie potrzeba to za tydzień jeszcze raz zrobie żeby przyciemnić :)

Zgłoś nadużycie #11426 17 sierpnia 2011, 18:06

mamaela Supermama

paprotka25 napisał(a)

zrobiłam sobie henne, planowałam zrobić trochę bliżej terminu ale wolałam na wszelki wypadek zrobić teraz żeby jakoś wyraźniej wyglądać :) a jak będzie potrzeba to za tydzień jeszcze raz zrobie żeby przyciemnić :)

nigdy nie robiłam hny, bo mam ciemne brwi, rzęsy to nie ma czego przyciemniać. Ale robisz się na bostwo :)

Zgłoś nadużycie #11427 17 sierpnia 2011, 18:07

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

nigdy nie robiłam hny, bo mam ciemne brwi, rzęsy to nie ma czego przyciemniać. Ale robisz się na bostwo :)

ja tez nigdy nie robilam :P a co do Paprotki to sie zgadzam :) :) pindruje sie ale dobrze :) :)

Zgłoś nadużycie #11428 17 sierpnia 2011, 18:11

mamaela Supermama
mąż wpadł właśnie na pomysł pomierzenia mnie i aż się właśnie turla ze śmiechu wredniak ;) bo mam w 3 newralgicznych miejscach dokładnie po 100 cm- w biuście, brzuchu i biodrach, brrrrr ten biust i brzuch przeboleję ale ten tyłek - 14 dodatkowych centymetrów :( :(

Zgłoś nadużycie #11429 17 sierpnia 2011, 18:12

wiolka1991x Fajna mama

mamaela napisał(a)

mąż wpadł właśnie na pomysł pomierzenia mnie i aż się właśnie turla ze śmiechu wredniak ;) bo mam w 3 newralgicznych miejscach dokładnie po 100 cm- w biuście, brzuchu i biodrach, brrrrr ten biust i brzuch przeboleję ale ten tyłek - 14 dodatkowych centymetrów :( :(

hehe :) nie przejmuj sie zejdzie po porodzie :) masz wieksza mobilizacje :)

Zgłoś nadużycie #11430 17 sierpnia 2011, 19:32

snoopy90 Fajna mama
co do mierzenia tyłka to bym protestowała ;) i zmierzyła po kryjomu :D

http://oliwunia.blogspot.com/