Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1771 7 maja 2011, 18:19

wenus1988 Gotowa na wszystko

gosias napisał(a)

Może jednak idą lepsze czasy :)

Miejmy nadzieje :) bo w sumie przezylam szok :) ale jesli bede chciala gdzies wyjechac na dluzej np, na dwa tygodnie na wakacje to mysle ze nie bedzie robic problemu ze nie przyjdzie do mnie hehe :)

Zgłoś nadużycie #1772 7 maja 2011, 18:45

Black_rose Supermama
ładne to łóżeczko :) ale 400zł+przesyłka trochę mnie odstrasza :D myślałam tak o 250zł- 270zł z materacykiem już. Muszę poszperać :) Aukcję jedną obserwuję 150zł narazie ;) może się uda coś taniej ;)

Zgłoś nadużycie #1773 7 maja 2011, 20:44

Konto usunięte
właśnie porobiłam porządki w ciuszkach które mam :) 3 torby od siostry, jedna od szwagierki + kupione i się załamałam bo nic nie muszę kupować :) a tyle wymarzonych sobie upatrzyłam!! z drugiej strony super bo ile to oszczędności :) a ciuszki jak nowe bo może po 2 razy, 3 założone...
poważnie... mam na sam początek z 30 par bodów, z 10 kaftaników, pajaców+śpiochów z 15, z 3 pidżamki, spodenki z 10 par, czapeczek z 15 :) z grubsze pajace, niemalże kombinezoniki akurat na chłodniejsze wieczory... kilka par skarpetek... jedynie niedrapek muszę kupić i ew właśnie jeszcze skarpetek :)
plus odłożyłam całą torbę większych :)
powiem Wam że w 'kupce początkowej' ciuszków mam rozmiary od 56 do 68 tak te rozmiary są przekłamane :/  wielkością są identyczne :/ także przy zakupach to lepiej już na oko kupować niż rozmiarami.
do tego mam wersję mini profilaktycznie to tak też 'akurat' ilościowo :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1774 7 maja 2011, 21:20

olka2747 Gotowa na wszystko
Margolcia!!! Apropo tych mdłości, ja też mam, Zaczęły mi się od 6 miesiąca. Też mnie to bardzo zdziwiło, ale postaraj sie sprawdzić, czy nie wystepują one, wtedy, kiedy jesteś głodna? Bo ja tak mam pół miesiąca zastanawiałam się co jest grane, dlaczego teraz skoro przez całe 6 miesięcy nawet na chwile mnie nie zemdliło. I po pewnym czasie, zauważyłam w pracy, że zrobiło mi sie nie dobrze, a byłam juz trochę przygłodna i po godzinie poszłam na przerwę, zjadłam i jak ręką odjął :-)
I teraz ciągle zaczynam być głodna to momentalnie na wymioty mnie zbiera haha :-) A drugim powodem może też, być to że nasze maluszki są już tak duże i naciskają nam na żołądek, przez co jest nam niedobrze!!! Bo to słyszałam od nie jednej już koleżanki :) Także nie martw się, bo ja się nie martwię.

Zgłoś nadużycie #1775 7 maja 2011, 21:29

olka2747 Gotowa na wszystko
A  jeszcze odnośnie skurczy. Ja skurcze takie jak opisujecie miałam jakiś miesiąc temu. A teraz często mnie kłuje w lewym boku, albo cały brzuch mnie boli całą noc, i już sie tym nie martwię. Reaguję na to tak: O kurczę kłuje mnie w boku... aaaaa pewnie znów mały kopie gdzieś po żebrach albo czymś, lub poprostu się przewraca, wszystko musi być odczuwalne. Przecież 1 kilogram , żywej wagi skacze nam w brzuchach, więc dziwne byłoby nic nie czuć. I im częściej tak sobie to brzydko mówiąc olewam tym lepiej się czuję i wiem,że mam rację bo jest wszystko w porządku :-)
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale mam nadzieję że Was pocieszyłam.

Zgłoś nadużycie #1776 7 maja 2011, 22:04

agf Supermama
Aga W.  - ależ masz fajnie z tymi ciuszkami! Tylko pozazdrościć! A sama to jeszcze się nakupujesz przez lata ;)

Zgłoś nadużycie #1777 7 maja 2011, 22:16

Konto usunięte
to napewno :) ale jeszcze niedawno siedze i się żalę mojemu "Tomek, my prawie nic nie mamy dla dziecka... kiedy my to kupimy przecież to TYYLEEE pieniędzy... Tomek ja nie wiem co my zrobimy..." normalnie tak mu jęczałam jak stara baba :P hi hi jeszcze nie podzieliłam się z nim tą cudną nowiną :D chyba za te jęczenie łeb mi ukręci :P
no z tymi ciuszkami to tak z 4 miesiące spokoju będzie bo to różne rozmiary :D a moja siostra ma córcię pół roku teraz to w kółko coś na świeżo odziedziczymy :D wkońcu nie wszystko ma różowe :) ale fakt, nakupować sie to jeszcze będę miała okazje :)  
w sumie sporo pieniędzy zaoszczędzonych :) i dobrze.... wyda się na coś innego :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1778 8 maja 2011, 9:52

agf Supermama
No nie wierzę :) Ta godzoina, a żadnej jeszcze nie ma ! ;)

Zgłoś nadużycie #1779 8 maja 2011, 9:57

Baska199 Świeżo upieczona
O przepraszam ja juz bylam o 6.30. Czytałam zaległosci bo wczoraj nie miałam czasu.  Niedziela to pewnie obiadki gotuja dziewczyny ;-)

Zgłoś nadużycie #1780 8 maja 2011, 10:26

paprotka25 Supermama
ja już jestem :) właśnie jem śniadanko :) i nadrabiam zaległości na forum :)

Aga Ty szczęściaro! ale nazbierałaś ciuszków :)

Zgłoś nadużycie #1781 8 maja 2011, 10:39

wenus1988 Gotowa na wszystko
To fajnie a co do tych rozmiarow u mnie tak samo 68,54 niczym niemal sie nie roznaia a nawet jest odwrotnie ze 68 jest wieksze od 54! takze ja tez glupieje :) mam duzo tych ciuszkow zapelnilam juz cala komode ta z ikea 5 szuflad a mam wrazenie ze tych malutkich na sam poczatek mam malo... i nie wiem czy dzidzia bedzie duza czy mala jak sie urodzi i moze cos bede musiala dokupic...?

Zgłoś nadużycie #1782 8 maja 2011, 10:51

paprotka25 Supermama
ja na początek planuję mieć po ok 5-6 sztuk, a później się dokupi, bo też nie wiem jaki młody będzie duży. Zawsze mogę poprosić mamę, siostrę albo wygonić męża żeby kupił jakieś ciuszki

Zgłoś nadużycie #1783 8 maja 2011, 11:23

Romka Fajna mama
Mnie też się udało! wczoraj od koleżanki z pracy dostałam trzy napakowane torby foliowe z ciuszkami,koleżanka z Toskanii przyjeżdża w czerwcu i pytała,czy potrzebuje coś,bo ma rzeczy dla maluszka.I u męża w pracy babka pytała, czy coś potrzebujemy.Obcy ludzie... :) A jak pomyśle,że rodzina chce odsprzedać,to jakoś to dla mnie nienormalne!!
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #1784 8 maja 2011, 11:31

Romka Fajna mama
Zapomniałam napisać -prenatalne trzeba powtórzyć za 3 tyg;/ Mały spał z wypięta pupą!!!I nie można było dokładnie zbadać serduszka i twarzoczaszki.Badanie trwało długo i w końcu lekarz stwierdził,że dłużej nie może uciskać macicy.Następnym razem powinnam się umówić na badanie chyba nocą , wtedy najbardziej wojuje ;)

Zgłoś nadużycie #1785 8 maja 2011, 13:05

paprotka25 Supermama

Romka napisał(a)

Zapomniałam napisać -prenatalne trzeba powtórzyć za 3 tyg;/ Mały spał z wypięta pupą!!!I nie można było dokładnie zbadać serduszka i twarzoczaszki.Badanie trwało długo i w końcu lekarz stwierdził,że dłużej nie może uciskać macicy.Następnym razem powinnam się umówić na badanie chyba nocą , wtedy najbardziej wojuje ;)

to się maluch odwrócił, wstydzioszek :)

Widzę że trochę ładnej pogody i już spokój na forum :) ale dobrze dotleniajcie się kobietki :)
ja siedzę i opracowuje hipotezy do pracy mgr, i mam wrażenie że nigdy tego nie skończe.... już mnie boli tyłek od siedzenia

Zgłoś nadużycie #1786 8 maja 2011, 13:58

Anka.M Zadomowiona
Jak tak czytam , to sie stresuje, ze robicie te badania prenatalne, bo ja sie na nie w  koncu nie zdecydowalam :/ I rtearz nie wiem czy zalowac czy to byla dobra decyzja :/

Zgłoś nadużycie #1787 8 maja 2011, 14:07

Romka Fajna mama
Ja robię te badania TYLKO ze względu na to,że czasem można zaradzić już w łonie matki,albo przynajmniej szpital jest przygotowany w czasie porodu.Pamiętam ,że był taki watek w serialu,że w ciąży okazało się,że dziecko ma wadę serca i od razu przy porodzie czekali lekarze-wiem,że być może to tylko moje pobożne życzenia,że i u nas by tak było, ale nie chcielibyśmy ryzykować.Poza tym, niedawno był program o operacjach w łonie matki, które wykonują tylko lekarze w Polsce!Na początku się denerwowałam, teraz traktuje to jak zwykłe USG ;) Co ma być będzie :)

Zgłoś nadużycie #1788 8 maja 2011, 14:12

agf Supermama
Mi żaden lekarz takich badań nie proponował...

Zgłoś nadużycie #1789 8 maja 2011, 14:20

gosias Fajna mama
Ja miałam prenatalne ponieważ w 13tc lekarze nie widzieli u dziecka żołądka(na szczęście wszystko okazało się ok.), ale wiem, że te badania wykonuje się gdy jest właśnie podjerzenie wystąpienia jakiś wad u dziecka, gdy wystąpiły w rodzinie przypadku np. dzieci z zespołem Downa, też ciężarne po 40stce mają takie badanie robione; pewnie są też inne przypadki kiedy wykonuje się prenatalne, ale nie ma się co stresowac, co ma byc to bedzie.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1790 8 maja 2011, 14:23

gosias Fajna mama

Romka napisał(a)

A to ci Grzesio figlarz :) Następnym razem może zjedz coś słodkiego(tak trochę po kryjomu, żeby ożywic małego :) )
Hubert&Helena