Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1751 7 maja 2011, 14:05

schmetterling Supermama

paprotka25 napisał(a)

fajne są te łóżeczka turystyczne tylko że w nich chyba nie można regulować wysokości na której śpi dziecko?

no właśnie ?? ?

Zgłoś nadużycie #1752 7 maja 2011, 14:16

paprotka25 Supermama
i drewniane są lepsze jeszcze ze względu na te wyciągane szczebelki, jak dziecko podrośnie to samo może wyjść z łóżeczka

Zgłoś nadużycie #1753 7 maja 2011, 14:27

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

też się nad tym z IKEI cały czas zastanawiam. Oglądałam je, ale czy szczebelki są wyjmowane to niestety nie wiem. Wyglądało dość mało solidnie :) - tzn. chcę je mieć na dłużej dla małej i martwiliśmy się czy przy harcach się nie rozleci jak będzie już większa :D Chociaż cena mnie kusi ;) ...

Obejrzeliśmy je w IKEI i niestety nie kupiliśmy. Nie ma nic w opisie o wyjmowanych szczebelkach i nie widzieliśmy żeby któryś był wyjmowany. Jeśli chodzi o te dwie wysokości to wydaje mi się, ze ta najwyższa jest trochę za nisko. Tak mi siezdaje, że na poczatku to dziecko raczeej na tej najwyższej ysokości śpi, też żeby się nie trzeba było schylać.
A jeśli chodzi o materac to łóżeczko ma wymiar standardowy, więc każdy będzie pasować. Kupimy więc to ze sklepu za 120 zł. bo na allegro z przesyłką wychodzi na to samo. Chyba, że na allegro też w tym samym sklepie materac kupimy to może wyjdzie taniej, musze jeszcze popatrzeć na taką opcję.

Zgłoś nadużycie #1754 7 maja 2011, 14:35

agf Supermama
A turystyczne są po pierwsze gabarytowo większe więc chyba sobie darujemy.

Zgłoś nadużycie #1755 7 maja 2011, 14:38

Black_rose Supermama
zrobiłam "risercz" na temat: łóżeczka drweniane kontra turystyczne. Kupię drewniane :) .
Notatki:
TURYSTYCZNE: da się regulować wysokość ale chyba tylko na 2 poziomach, do niego trzeba kupić dobry materac, bo te w zestawie są baniate i się wyginają, dzieci mają czasem problem z wstawaniem w nim, bo nie ma szczebli żeby się chwycić, ta siatka czasem szeleści jak malych się wierci, patrzenie przez siatkę szkodzi małemu-jak jazda w autobusie z pooklejanymi taką folią szybami (samą by mnie to wkurzało na dłuższą metę), mają gorszą cyrkulację powietrza, maluch się tak nie obija, mają bajery (wibracje, zabawki, przewijak, moskitierę), przewijak często jest zbyt krótki i starcza na 2mc-e(55cm), materiał czasem się próje.
No dla mnie jedyny plus to to, że się dziecko nie poobija...
DREWNIANE: ortopedzi i rehabilitanci polecają dla kręgosłupa bo bardziej stabilne, szczebelki pomimo że czasem uprzykrzają życie to maluch ma się za co złapać wstając czy siadając, lepsza cyrkulacja powietrza przez szczebelki, często pisano, że lepiej malucha widać niż przez tą siatkę, ma standardowe wymiary więc materac łatwo dostać (turtystyczne są przeróżne i trzeba uważać żeby się nie "nadziać" na nietypowe bo materac to potem na zamówienie trzeba robić") itd...
Powiedziałam co wiedziałam

Zgłoś nadużycie #1756 7 maja 2011, 15:30

Konto usunięte
co do regulacji wysokości łóżeczka to ja myśle że opcja 3 jest rozsądna. moja siostra po 4 miesiącach już musiała w dół opuszczać a to dopiero początek :)  
łóżeczko turystyczne jest, ale u babci, tak na troche żeby dziecko pospało w weekend czy jak zmęczone. drewniane stabiliniejsze i jak nazwa wskazuje, turystyczne to turystyczne - na wypady albo coś, bo da się łatwo złożyć i przetransportować. są fajne, i kolorowe ale łóżko to jednak łóżko :)
a odnośnie skurczy to mnie omijają, raz może na 2 tyg czuję twardy brzuch... ale pewnie bym się zestresiła mimo że to ponoć norma i bym telefonicznie swoją lekarke atakowała ;)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1757 7 maja 2011, 15:48

Anka.M Zadomowiona
Hej, posiadam łozeczko turystyczne i drewniane i moge napisac, ze turystyczne jest gabarytowo identyczne jak drewniane, jest standardowy rozmiar 120*60, i tak tez pasuje materac.W jednym domu mam turystyczne i w nim materac gryczano - kokosowy wiec synek spal wygodnie, jesli chodzi o przewijak na lozeczko pasuje taki jak na drewniane, usztywniany z podniesionymi bokami, ma takie specjalne "zaczepy " od dolu i nie spadnie z lozeczka. A dziecko samo wchodzi tak samo jak przy innym, bo rozpina sie bok. Jestem zadowlona z turystycznego. w drugim moim domu mam drewniane, tak samo materac gruby, na nim taki sam przwijak, tylko ze sa trzy stopnie regulowania wyskosci, a w turystycznym tylko dwa. Ogolnie polecam trzy, bo jak maluch bedzie mial ok 5 m-cy trzeba juz obnizyc, a znow calkiem na dole miec to ciezko i bezsensu sie schylac. Ale jesli mialabym wybrac i posiadac tylko jedno to kupilabym drewniane :) Jakos tak bardziej mi sie podobaja, do tego mam z szuflada na dole i to jest super, bo jest gdzie chowac posciel,kocyki, czy pampersy i chusteczki.

Zgłoś nadużycie #1758 7 maja 2011, 16:18

agf Supermama
O, a mi sie wydawało, ze turystyczne większe. Może po prostu takie sprawiają wrażenie :) My kupujemy zwykłe drewniane, bo jednak po coś te nazwy wymyślili i jak powiedziałaś turystyczne to turystyczne.
Szkoda tylko, że te z szufladą są od razu o co najmniej stówę  droższe. jakoś sobie damy radę bez szuflady.

Zgłoś nadużycie #1759 7 maja 2011, 16:32

Black_rose Supermama
Anka.M a możesz napisać jakiej firmy masz to drewniane, bo jest tego tyle, że sama nie wiem na co patrzeć i czym się kierować :) - też chcę z szufladą właśnie

Zgłoś nadużycie #1760 7 maja 2011, 16:34

Konto usunięte
ja wiem że łóżeczk akurat dostane, nie wiem czy z szufladą czy bez, ale zawsze łóżeczko będzie czyli zawsze jakaś oszczędność ;) a i tak komode musimy młodemu kupić szafkę odtąpimy swoją więc jakoś damy radę :)
w sumie moja mama kupiła turystyczne na wypadek przyjazdu wnusi i jest gabarytowo większe niż zwykłe ale to pewnie przez obudowę... pewnie zależy od modelu :)

Zgłoś nadużycie #1761 7 maja 2011, 16:34

Konto usunięte
ja wiem że łóżeczk akurat dostane, nie wiem czy z szufladą czy bez, ale zawsze łóżeczko będzie czyli zawsze jakaś oszczędność ;) a i tak komode musimy młodemu kupić szafkę odtąpimy swoją więc jakoś damy radę :)
w sumie moja mama kupiła turystyczne na wypadek przyjazdu wnusi i jest gabarytowo większe niż zwykłe ale to pewnie przez obudowę... pewnie zależy od modelu :)

Zgłoś nadużycie #1762 7 maja 2011, 16:47

Black_rose Supermama
ja mam ograniczone miejsce - kawalerka, więc na dodatkową komodę czy szafkę nie mogę sobie pozwolić - zrobiłam co prawda na ciuszki małej miejsce, ale pampersy/zabawki/chusteczki itp. dobrze będzie jednak potem wciskać do tej szuflady - zwłaszcza zabawki, bo pampersy to można tak normalnie pod łożeczko dać a o pojemniki takie chude na zabawki to dość ciężko z tego co oglądałam - zwykle są albo za małe, albo za duże, albo 2np. nie wejdą i niewykorzystane miejsce zostaje

Zgłoś nadużycie #1763 7 maja 2011, 16:53

gosias Fajna mama
My mamy na zabawki Huberta takie pojemniki z pokrywką i można wtedy stawiac jeden na drugim (nie że do samego sufitu :) ale dwa jest bezpiecznie i u góry jeszcze siedzą pluszaki). e tam miejsca tez nie mamy dużo a tu zaraz drugie ale dla chcącego...jakoś się mieścimy :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1764 7 maja 2011, 16:53

Konto usunięte
nie no jak tak to pewnie, to już ma znaczenie :) mi to lata bo młody swoj pokój będzie miał ;) ale i tak gdybym miała wybierać to szuflada się przydaje, chociaż żeby pieluchy i mokre chusteczki powciskać żeby jak najbliżej były :) ale jakie dostane takie będzie :)

Zgłoś nadużycie #1765 7 maja 2011, 17:16

Anka.M Zadomowiona
Cos nie moge wkleic linka :/
znalazłam na allegro takie same jak mam, musisz poszukac łozeczko " hit sosnowe łóżeczko tymon miś"  tylko ze nie pamietam zebym dawala tyle kasy za nie :/ chociaz moze nie pamietam :) szkoda z jedej strony ze juz takie rzeczy posiadam , chetnie powybieralabym znow kilka rzeczy :)
Ale po co, skoro posiadam dwa lozeczka, dwa wozki, kilka kartonow rzeczy po synku, do tego zabawek pol pokoju, pchacze, jezdziki i wszystkie cuda jakie kupuje sie dla dzieci. Ale ostatnio i tak nie moglam wytrzymac i juz pokupowalam kilka sukieneczek :)

Zgłoś nadużycie #1766 7 maja 2011, 17:25

wenus1988 Gotowa na wszystko

gosias napisał(a)

Ja i tak bym to sprawdziła :)

Wpisałam w internecie położne w moim miescie i jej nazwisko, i jest normalnie w tych danych razem z innymi. Są to położne środowiskowo-rodzinne.

Zgłoś nadużycie #1767 7 maja 2011, 17:27

agf Supermama
My z naszej sypialni musimy jedną część szafy wystawić do przedpokoju, a na jej miejscu wstawić łóżeczko. Pod parapetem mamy trochę miejsca więc akurat wsunę tam ten materiałowy kosz podwójny z ikei i tą 3-szufladową komodę ikeowską. Taniej to wyszło niż jakbyśmy jakiegoś mebelka szukać w  meblowym. Łącznie za drewnianą komodę, 6 sztuk takich materiałowych przegródek do niej, kosz/pojemnik wiszący  na pranie do łazienki i ten materialowy duży kosz pod parapet zapłaciliśmy 200 zł, więc całkiem nieźle. Potem jak już będą mebelki poustawiane to pewnie jakieś kieszenie wiszące się kupi na drobiazgi czy coś takiego.

Zgłoś nadużycie #1768 7 maja 2011, 17:41

schmetterling Supermama
dziewczyny teraz będzie pytanie zuopełnie nie na temat :)
ma któraś z Was zamontowaną moskitierę w oknach ? taką najzwyklejszą na przylepce? Bo ja nie mam pojęcia jaki to jest "materiał" czy taki słaby czy mocniejszy.A będę potrzebowała kupić i przykleić żeby mi kot na nowym mieszkaniu nie zwiał przez okno,tylko tak myślę czy nie podrze tego albo pogryzie hmmmm
czekam na podpowiedzi :)

Zgłoś nadużycie #1769 7 maja 2011, 17:45

Konto usunięte
jak kiedyś wynajmowałam mieszkanie to miałam tam na stałe w jednym oknie wmontowaną, z cieniutkich takich nibydrucików - kot napewno by nie podarł :) ale nie wiem jakie teraz robią... pewnie jest jakis wybór.

Zgłoś nadużycie #1770 7 maja 2011, 18:00

gosias Fajna mama

wenus1988 napisał(a)

Wpisałam w internecie położne w moim miescie i jej nazwisko, i jest normalnie w tych danych razem z innymi. Są to położne środowiskowo-rodzinne.

Może jednak idą lepsze czasy :)
Hubert&Helena