Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1691 6 maja 2011, 19:35

gosias Fajna mama
Wenus a może ty zadzwoń do przychodni albo szpitala i zapytaj, czy rzeczywiście coś takiego jest przed porodem i to tyle przed ?? i o tą położną, przecież masz prawo zapytac, czy taka tam pracuje; wiesz tak pomyślałam żeby nie okazało się odpukac że to jakiś przekręt; ja bym tak zrobiła, teraz aż mnoży się od nieuczciwych ludzi, kto wie.
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1692 6 maja 2011, 19:36

gosias Fajna mama
Kurcze to naprawdę brzmi fajnie, ale...chociaz teraz szpitale walczą o miano przyjaznych matce czy cos takiego...może o to chodzi...ciekawe ??
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1693 6 maja 2011, 19:37

Konto usunięte
ja to nieufnie podchodze do takich co przychodzą do domu :) takie mam jakieś zboczenie... może dlatego że wśród bliskich nie raz zdarzały się przypadki że ktoś przychodził nie wiadomo skąd do domu a później brakowało paru rzeczy...
ale nie powiem, brzmi to fajnie... :)
kurcze aż na wizycie zapytam lekarki czy też coś tak fajnego jest u mnie możliwe :P
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1694 6 maja 2011, 19:40

wenus1988 Gotowa na wszystko

gosias napisał(a)

Wenus a może ty zadzwoń do przychodni albo szpitala i zapytaj, czy rzeczywiście coś takiego jest przed porodem i to tyle przed ?? i o tą położną, przecież masz prawo zapytac, czy taka tam pracuje; wiesz tak pomyślałam żeby nie okazało się odpukac że to jakiś przekręt; ja bym tak zrobiła, teraz aż mnoży się od nieuczciwych ludzi, kto wie.

Nie no przekret to ona na pewno nie jest, dała mi swoja karte tzn juz moja karte ciazy druga taka i mówiła że mam brac ja jak bede szła do lekarza, ona chyba jest po prostu przydzielona do mego osiedla tylko ze nie wiem skad miala moj adres dane i telefon hehe :) W sumie w porzadku kobieta, ciśnienie zmierzyła, posłuchałyśmy tetna, porozmawiała ze mna.. :)

Zgłoś nadużycie #1695 6 maja 2011, 19:42

wenus1988 Gotowa na wszystko

gosias napisał(a)

a nawet gdyby to u mnie w pokoju nawet nie ma co kraść bo chyba mebli mi nie zwinie :) hehe, zadnych wartościowych rzeczy na wierzchu a pieniazki sa na koncie nigdy w gotówce :)

Zgłoś nadużycie #1696 6 maja 2011, 19:45

Konto usunięte
to dobrze :) może faktycznie takie dobrodziejstwa się zdarzają :) kto by się spodziewał :)  
jak tak to super i nic tylko korzystać i się cieszyć!

Zgłoś nadużycie #1697 6 maja 2011, 20:10

gosias Fajna mama
Ja i tak bym to sprawdziła :)
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1698 6 maja 2011, 20:31

olka2747 Gotowa na wszystko
Dziewczynki :) Piszecie tutaj cos o tych ruchach dziecka, ze powinno być minimum 10 na godzinę, i tego właśnie nie rozumiem, tzn. że w kazdej jednej godzinie dziecko musi kopnąć przynajmniej 10 razy? Przecież to nie możliwe. Czy ogółem jak w którejs godzinie kopnie 10 razy to znaczy, że wszystko jest dobrze?

Zgłoś nadużycie #1699 6 maja 2011, 20:32

agf Supermama
Pierwszy raz słyszę żeby do kobiety w ciąży ktoś od tak przyszedł. No chyba, że masz swoją położną i sie z nią umawiasz, ale tak? Nie słyszałam o takim przypadku.

Zgłoś nadużycie #1700 6 maja 2011, 20:59

gosias Fajna mama

olka2747 napisał(a)

Dziewczynki :) Piszecie tutaj cos o tych ruchach dziecka, ze powinno być minimum 10 na godzinę, i tego właśnie nie rozumiem, tzn. że w kazdej jednej godzinie dziecko musi kopnąć przynajmniej 10 razy? Przecież to nie możliwe. Czy ogółem jak w którejs godzinie kopnie 10 razy to znaczy, że wszystko jest dobrze?

Pisałam wcześniej, że przed południem wybrac sobie jakąś godzinę, jak zaczyna grasowac i policzyc, jak jest juz 10 to nie trzeba dalej liczyc i tak samo po południu czy wieczorkiem; narobiłam wam stracha i zamętu z tymi ruchami :(
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1701 6 maja 2011, 21:10

paprotka25 Supermama
Gosiu a od którego tygodnia tak trzeba liczyć? bo mi dr nic nie mówił

Zgłoś nadużycie #1702 6 maja 2011, 21:15

Black_rose Supermama
ja jestem w 30tc. i jedyne co lekarz powiedział to, że co 3h ma się mała ruszać w III trymestrze, a jak nie to żeby ją zaczepiać. Ale częściej to aż tak 10/h nie musi bo maluchy różne mają temperamenty. Dopiero jak po tych 3h nie będzie chętny malec do komunikacji pomimo zaczepiania brzucha to można się przejmować.
Eh... po tych lodach to mi mała chyba zaraz pępek wypcha na drugą stronę i będę miała taki sterczący cypelek :D ... szkodnik mały :D

Zgłoś nadużycie #1703 6 maja 2011, 21:16

gosias Fajna mama
Wiesz jak byłam wczesniej na patologi (w zwiazku z cukrzycą) to był wtedy 22/23tc i wtedy już mi mówiono o tym liczeniu; no a teraz mam liczyc bo ostatnio czułam słabsze; ale od wczoraj Helenka tak wariuje- chyba przestraszyła się razem ze mną tego szpitala i nadrabia :) dziewczynki tak orientacyjnie, nie że leżycie bitą godzinę i liczycie te ruchy, nie wiem przy okazji oglądania tv jak będzie 10 to dalej nie trzeba liczyc!
Hubert&Helena

Zgłoś nadużycie #1704 6 maja 2011, 21:20

paprotka25 Supermama
dzisiaj junior jest bardzo spokojny, mam nadzieję że jak się położe to się rozrusza :) a jutro z ciekawości spróbuje policzyć rano i popołudniu albo wieczorkiem :)

Zgłoś nadużycie #1705 6 maja 2011, 21:21

Black_rose Supermama
kobitki ogólnie to jakaś panika się posiała z tymi ruchami :) tak na logikę... przecież jakby się maluchy miały nam ruszać 10x/h czyli co 6min (!) to byśmy kota mogły dostać w ciągu jednej doby... Wszystko z naszymi brzdącami jest dobrze :) każda co chwilę biega do lekarza i ma wszystkie badania na bieżąco ;) nie ma co panikować ;)

Zgłoś nadużycie #1706 6 maja 2011, 21:27

Konto usunięte
swoją drogą kiedy te nasze Maluchy by drzemały? :) a jutro z ciekawości też sobie policzę :D

Zgłoś nadużycie #1707 7 maja 2011, 6:43

schmetterling Supermama
mi jeszcze moja gin nic nie mówiłą na temat liczenia ruchów malucha,także nie liczę.Moim zdaniem malutka rusza się tyle ile powinna,są dni kiedy kopie jak szalona a są dni kiedy jest spokojniejsza,nie będę się przejmowała takimi rzeczami bo osiwieję,zacznę liczyć,będzie 8 a nie 10 i już panika :)  

a co do Ciebie wenus to fajnie Ci się z tą położną trafiło,wogóle to pierwsze słysze żeby połozna przychodziłą do kogoś do domu jeszcze przed porodem,po porodzie-owszem.Ale tak przed ?? ? Trochę to dziwne :) no ale być może przepisy poszły do przodu dlatego nic nam o tym nie wiadomo.Ja i tak chodzę prywatnie więc taki zaszczyt mnie raczej nie dostąpi.

Zgłoś nadużycie #1708 7 maja 2011, 8:02

desdemona Zaprawiona w bojach
* - Co do poloznej to nie wiem - w pierwszej ciazy tez chodzilam prywatnie a po porodzie maz poszedl do osrodka zarejestrowac malego na wizyte patronacka i zalozyc mu karte i zaraz sie zjawila polozna z pediatra, pediatra ogladala synka, polozna mnie i pozniej juz sama polozna przychodzila wiec to tez nie tak ze jak chodzimy prywatnie to nam nie przysluguje - jesli mamy ubezpieczenie to trzeba tylko zglosic i tak samo nam sie nalezy :) .
* - Co do ruchow to akurat sie mnie pytala ostatnio moja ginekolozka i wg niej teoria jest taka ze liczyc sie powinno od ok 28-30 tc bo wtedy maluszki maja mniej miejsca i mniej sie wierca i tak jak Gosia pisala - znajac juz mniej wiecej pory kiedy dzidzius jest aktywny to wybrac dwie pory zposrod dnia i liczyc - po 10 mozna przestac, jak jest mniej to zjesc czekolade, polozyc sie, pozaczepiac brzuszek i powinno byc 10 na ta wybrana godzine.
Natomiast jesli w ciagu calego dnia bedzie mniej niz 10 to wtedy sie kontaktowac z lekarzem bo to MOZE (ale niekoniecznie musi, maluch moze sobie tego dnia wiecej spac, moze sie odwrocic tak ze slabo czuc ruchy itp 500 innych przyczyn) byc powod do niepokoju.
Tyle teori od mojej pani doktor - dla mnie jest to tez nowosc bo w pierwszej ciazy nikt mi nie kazal niczego liczyc, pytali tylko czy czuje ruchy - czulam i wszystko bylo ok.
Wiec nie dajmy sie zwariowac, nie stresowac, jesli maluszki nie tylko kopia ale czujemy ze sie ruszaja czy nawet obracaja na drugi boczek to jest dobrze!!!

Zgłoś nadużycie #1709 7 maja 2011, 8:24

Black_rose Supermama

desdemona napisał(a)

* - Co do poloznej to nie wiem - w pierwszej ciazy tez chodzilam prywatnie a po porodzie maz poszedl do osrodka zarejestrowac malego na wizyte patronacka i zalozyc mu karte i zaraz sie zjawila polozna z pediatra, pediatra ogladala synka, polozna mnie i pozniej juz sama polozna przychodzila wiec to tez nie tak ze jak chodzimy prywatnie to nam nie przysluguje - jesli mamy ubezpieczenie to trzeba tylko zglosic i tak samo nam sie nalezy :) .

Paula a powiedz proszę ty wcześniej żadnego lekarza pediatry dla małej nie wybierałaś, tzn. przed porodem? Bo mi ostatnio znajoma mówiła (ma 4letnią córkę), że przed porodem trzeba sobie pediatrę wybrać w ośrodku, bo potem to się w szpitalu podaje bo o to pytają. Zdziwiło mnie to, bo przecież niby jak? Zapisać dziecko, którego nie ma jeszcze na świecie? :/

Zgłoś nadużycie #1710 7 maja 2011, 8:37

schmetterling Supermama
mi znowu ktoś mówił że jak dziecko się urodzi to szpital zgłasza sam do twojej przychodni malucha i stąd oni wiedzą że muszą położną przysłać do domu :/ u mnie jest jedna przychodnia i jeden pediatra także mały mam wybór :/