Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1611 5 maja 2011, 13:06

Konto usunięte
pewnie, butelki po prostu mogą się przydać :) jakąś herbatkę na brzuszek czy coś... a nawet jak nie na początek to na później :) co do sterylizatora i podgrzewacza - obydwie rzeczy dostałam od siostry, bo ona miała i ani razu nie użyła :) także nie wiem czy to potrzebne... wyjdzie w praniu :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1612 5 maja 2011, 13:10

desdemona Zaprawiona w bojach
Generalnie przy pelnym karmieniu piersia nie jest niezbednie potrzebny - mozna dokupic pozniej.
Smoczek zawsze mozna przelac wrzatkiem z czajnika i wystarczy.
Natomiast jesli bedziemy dopajac (a ze bedzie to srodek lata wiec mozliwe) albo maluszek bedzie mial kolke i nastapi potrzeba podawania herbatek koperkowych itp to moze sie przydac.
Co do karmienia pelnego i z dopajaniem sa rozne szkoly, jedni wola tak, inni tak, lekarze tez maja podzielone zdania wiec okaze sie pewnie po urodzeniu naszych dzieciaczkow.
Natomiast gdyby ktoras nie karmila piersia z roznych przyczyn to przyda sie to wszystko bardzo juz od pierwszych dni.
Generalnie butelki lepiej miec przygotowane wczesniej bo przydaja sie nawet do przykladania do bolacego brzuszka w czasie kolek.

Zgłoś nadużycie #1613 5 maja 2011, 13:13

Anka.M Zadomowiona
Przy karmieniu naturalnym wystarczy jakas mala buteleczka do herbatki no i oczywiscie do tego laktator, zeby mozna bylo wyjsc z domu a malemu glodomorkowi zostawic chociaz jedna porcje pokarmu. Do tego zamiast sterylizatora, bo tu wystarczy gar z woda ;) tak jak napisalas lepiej  za wczasu uzbroic sie w ten laktator zeby poradzic sobie z nawalem pokarmu i sciagnac nadmiar, zeby nie nabawic sie zaplenia piersi. Bo moj synek nie nadazyl sciagnac z piersi pokarmu jak przyszedl ten naturalny nawal po porodzie :)

Zgłoś nadużycie #1614 5 maja 2011, 13:16

Anka.M Zadomowiona

desdemona napisał(a)

Generalnie przy pelnym karmieniu piersia nie jest niezbednie potrzebny - mozna dokupic pozniej.
Smoczek zawsze mozna przelac wrzatkiem z czajnika i wystarczy.
Natomiast jesli bedziemy dopajac (a ze bedzie to srodek lata wiec mozliwe) albo maluszek bedzie mial kolke i nastapi potrzeba podawania herbatek koperkowych itp to moze sie przydac.
Co do karmienia pelnego i z dopajaniem sa rozne szkoly, jedni wola tak, inni tak, lekarze tez maja podzielone zdania wiec okaze sie pewnie po urodzeniu naszych dzieciaczkow.
Natomiast gdyby ktoras nie karmila piersia z roznych przyczyn to przyda sie to wszystko bardzo juz od pierwszych dni.
Generalnie butelki lepiej miec przygotowane wczesniej bo przydaja sie nawet do przykladania do bolacego brzuszka w czasie kolek.

Racja, racja, wszystko wyjdzie w praniu :) ja i tak sie stresuje bo kazde dziecko jest inne i wcale nie powiedziane ze to co sie sprawdzilo przy naszych pierwszych dzieciach teraz tez bedzie dobre :) Byle do sierpnia :) Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #1615 5 maja 2011, 13:17

Konto usunięte
a ja dziś swojego malucha oglądałam :D widzieliśmy buźkę, taki pulpecik... śliczny... wszystko w porządku, wyniki idealne nic tylko się cieszyć ciążą :)  
16ego maja idę na 3D/4D :D i doczekać się nie mogę!! ahhh! u mnie taka przyjemność kosztuje 260zł ale na to akurat wcale mi nie szkoda... tak bardzo się dzieciaczka doczekać nie moge że każda okazja żeby obejrzeć jest dobra :D
przy okazji badania tez wszystkie, pomiary itp... oby do 16ego!

Zgłoś nadużycie #1616 5 maja 2011, 13:24

Black_rose Supermama
Aga.W super, że u malucha i u Ciebie wszystko dobrze :) Ja mam 13-tego to usg 4d i też już dni odliczam :D

Zgłoś nadużycie #1617 5 maja 2011, 13:26

Konto usunięte
dzięki :D  
nie wiem jak do 16ego wytrzymam :D a jak będziesz PO to zdaj relacje jak wrażenia, KONIECZNIE!

Zgłoś nadużycie #1618 5 maja 2011, 13:26

Aga gratulacje :) !
Ja przy odrobinie szczescia moze sie zalapie na darmowe usg 4D na targach Mother& baby w ten weekend, bardzo bym chciala.
Zawsze to super pamiatka na przyszlosc.

Zgłoś nadużycie #1619 5 maja 2011, 13:28

Anka.M napisał(a)

Racja, racja, wszystko wyjdzie w praniu :) ja i tak sie stresuje bo kazde dziecko jest inne i wcale nie powiedziane ze to co sie sprawdzilo przy naszych pierwszych dzieciach teraz tez bedzie dobre :) Byle do sierpnia :) Pozdrawiam :)

Wzajemnie ;) !
No i swieta prawda, tak jak kazda ciaza inna to i maluszek potem tez.
Nie ma co sie nastawiac z gory, wszystko sie okaze po porodzie.
Grunt zeby sie nie stresowac niepotrzebnie i przygotowac na rozne ewentualnosci ;) .

Zgłoś nadużycie #1620 5 maja 2011, 13:42

schmetterling Supermama
a co jest potrzebne do przemywania pępka i oczek? :) :)

Zgłoś nadużycie #1621 5 maja 2011, 13:47

Do oczek lekko ciepla woda przegotowana wystarczy i wacik, gdyby bardzo ropialy lub sie cos dzialo to wtedy lepiej nic na wlasna reke typu rumianek bo mozna bardziej zaszkodzic i pokazac pediatrze.
Natomiast do pepuszka to sterylne wacicki i spirytus salicylowy ewentualnie jodyna - po paru dniach kikucik uschnie i odpadnie i dalej taka sama pielegnacja jak reszty cialka tj oliwka czy mleczko po kapieli i juz :) .

Zgłoś nadużycie #1622 5 maja 2011, 13:55

schmetterling Supermama

desdemona napisał(a)

Do oczek lekko ciepla woda przegotowana wystarczy i wacik, gdyby bardzo ropialy lub sie cos dzialo to wtedy lepiej nic na wlasna reke typu rumianek bo mozna bardziej zaszkodzic i pokazac pediatrze.
Natomiast do pepuszka to sterylne wacicki i spirytus salicylowy ewentualnie jodyna - po paru dniach kikucik uschnie i odpadnie i dalej taka sama pielegnacja jak reszty cialka tj oliwka czy mleczko po kapieli i juz :) .

dziękuję :)
dla mnie takie rady bardziej doświadczonych mamusiek są bezcenne ,bo tak na żywo to nie mam się kogo poradzić niestety :(
fajnie że jesteście :D

Zgłoś nadużycie #1623 5 maja 2011, 13:57

Anka.M Zadomowiona
ja przemywalam pepek, tzn takie byly zalecenia, roztworem z prawdziwego spirytusu rozrzedzonego z woda w skali 2:1. Za to teraz slyszalam ze sa zalecenia mycia normalnego, bez zadnych spiryrusow a w razie czego jakby nie odpadl i sie zrobilo zapalenie to sie kupuje w aptece jakis srodek na zapalenie :) i tak mnie troche to smieszy ze przez trzy lata takie zmiany, raz mowia tak raz tak :) co jest dla mnie dziwne, przeciez teraz rodza sie takie same dzieci jak trzy lata temu :)  
takze tylko ufac swojej intuicji i wszystko robic z rozumem :) i nie wierzyc  pediatrze bez zarzutu, tyle moge powiedziec ze nauczylo mnie zycie przy pierwszym dziecku :)
A jesl chodzi o naturalne karmirnie, jescze trzeba pamietac o vit k i d3  zeby podawac.

Zgłoś nadużycie #1624 5 maja 2011, 14:03

Anka.M Zadomowiona
Do oczu mialam tez przegotowana wode, ale tez czasami uzywalam soli fizjologicznej, w takich malych jednorazowych wygodnych ampulkach, co akurat bylo wygodne z tego wzgledu ze juz odpadalo przegotowywanie wody ;) i bieganie z miseczka :)

Zgłoś nadużycie #1625 5 maja 2011, 14:03

Anka.M Zadomowiona
Do oczu mialam tez przegotowana wode, ale tez czasami uzywalam soli fizjologicznej, w takich malych jednorazowych wygodnych ampulkach, co akurat bylo wygodne z tego wzgledu ze juz odpadalo przegotowywanie wody ;) i bieganie z miseczka :)

Zgłoś nadużycie #1626 5 maja 2011, 14:50

Black_rose Supermama
do oczek mam kupione waciki, a do pępuszka jeszcze żadnego spirytusu czy coś nie kupowałam-na szkole rodzenia się będę dokształcać za niedługo to będę się dzielić "mądrościami" :D

Zgłoś nadużycie #1627 5 maja 2011, 14:53

agf Supermama
Zakupię więc sobie zgodnie z waszymi poradami jakąś buteleczkę na początek, a potem to się zobaczy na bieżąco jak to z tym karmieniem będzie.
A wracając do pępka czy wsytarczą nasączone spirytusem waciki czy osobno spirytus?

Zgłoś nadużycie #1628 5 maja 2011, 15:05

migotka85 Świeżo upieczona
Ja zawsze sama rozrabiałam spirytus. Co do tych nowych wytycznych żeby nie przemywać jednak spirytusem, to mój synek przez to nabawił się zapalenia pępka i potrzebny był antybiotyk. W szpitalu odkażali oktaniseptem, który nie zasuszał kikuta, więc ja już teraz wiem, że będę wg starych metod stosować spirytus.

Zgłoś nadużycie #1629 5 maja 2011, 15:15

paprotka25 Supermama
Aga cieszę się że Twój maluszek zdrowo rośnie, ja w poniedziałek zobacze swojego :)
Co do butelek to kupię na początek jakąś małą na ewentualną herbatkę a w razie co się inne dokupi...

Zgłoś nadużycie #1630 5 maja 2011, 15:30

olka8922 Gotowa na wszystko
Desdemona i Black_Rose dzieki za odniesienie do mojego postu :) moj synus musial miec wczoraj gorszy dzien bo dzisiaj po 9-tej rano poczulam juz serie ruchow, a nawet piszac tego posta poczulam 7 pyrgniec ;) a tez widze po swoim ze bedzie raczej nocnym markiem, a nie rannym ptaszkiem bo od pierwszego dnia kiedy poczulam ruchy przewaznie byly one wieczorami, albo juz lezac na lozku :) po urodzeniu zalozymy nowy temat na forum i zobaczymy ktore mamusie sa z rana a ktore pisza w nocy :D a i dolaczam sie do wypowiedzi schmetterling, zeby mamusie te doswiadczone pisaly czesciej o pielegnacji noworodka, wiadomo ze lepiej dowiedziec sie tego od Was, niz czytac jakies artykuly na necie :) ja w nocy nie moglam spac i to dluugo.Wiercilam sie, szukalam sobie miejsca, pozycji, ciezko bylo usnac.Nad ranem jak kochany poszedl do pracy to polozylam sie na jego miejscu i obudzilam sie - o dziwo - o 10:30 :D kazdemu najlepiej sie spi na polowce partnera :) zamowilam na necie pajacyk dla dzidziusia 0-3miesiecy i dzisiaj mi przyszedl ;) Niebieski w biale gwiazdy, z polaru :) juz sie nie moge doczekac az bede stroic mojego ksieciunia :) a w weekend jedziemy do znajomej, ma do oddania przewijak, kolyske i torbe ciuszkow po swoim synku :)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)