Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #13071 12 września 2011, 15:56

Romka Fajna mama
Nie martw się,nawet jak wydaje Ci się,że nie masz pokarmu wystarczy,że Maleństwo sie przyssie i już po chwili napływa ;) Im więcej dostawiasz , tym więcej jest,czasem trzeba nawet pilnować,żeby nie za dużo odciągać, bo potem może być nawał;/
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #13072 12 września 2011, 16:10

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Twarde piersi miałam może ze 3 razy, ale to już jakiś czas temu, teraz właśnie raczej są miękkie. Herbatki piję, płynów dużo też, nawet jem dużo i podjadam często ;)   Może to tylko tak w psychice mi siedzi, że jak nie mam takiego nawału to źle... Karmię raczej jedno karmienie z jednej piersi, ale zdarzyło się już, że po jakimś czasie mały zaczynał się wiercić i musiałam podać mu drugą  pierś żeby dojadł.

no czyli masz dokładnie tak, jak powinno być na tym etapie karmienia :) nawał jest tylko kilka dni po porodzie, jesli jest a potem tyle mleka ile malec potrzebuje- nie za dużo ne za mało.I faktycznie czasem trzeba dokarmić z drugiej piersi, jak akurat dziecko ma większy apetyt- to też normalne. Wtedy kolejne karmienie zaczynasz od tej drugiej dawanej piersi.  Czyli masz tyle pokarmu ile powinnaś- dokładnie tyle i zupelnie nie ma powodu do martwienia się :) mama to nie mleczarnia, produkuje tylko dla potrzeb swojego dziecka :)

Zgłoś nadużycie #13073 12 września 2011, 16:10

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

Dziewczyny kurcze, co ja mam zrobić żeby mieć więcej pokarmu? Co prawda już 1,5 tygodnia karmię go tylko piersią, ale ja mam czasem wrażenie, że mam za mało mleka. Po jedzeniu jego jak chcę odciągnąć to dosłownie 10, może 20 ml zostaje :(
A co do tej krwi, to u nas odpadł pępek kilka dni temu, ale jeszcze czasem taka zaschnięta krew sie tam zbiera, odrobinka, więc jeszcze tam czyścimy. Mam nadzieję, ze to normalne.

Tzn. rozumiem, że kombinujesz jak zrobić żeby było więcej, bo chcesz młodemu odciągać i chomiczyć :) ? No to u mnie sprawdziło się odciąganie pokarmu nie po karmieniu, ale po godzinie po karmieniu. Wtedy piersi miały trochę czasu żeby się napełnić i znowu żeby mała pojadła. Do tego piłam jakieś 5-6 herbat/kaw zbożowych ( w tym 2x laktacyjną herbatkę). Na pewno więcej mleka było też jak się mogłam wyspać nieco więcej.

Zgłoś nadużycie #13074 12 września 2011, 16:12

mamaela Supermama

Romka napisał(a)

Nie martw się,nawet jak wydaje Ci się,że nie masz pokarmu wystarczy,że Maleństwo sie przyssie i już po chwili napływa ;) Im więcej dostawiasz , tym więcej jest,czasem trzeba nawet pilnować,żeby nie za dużo odciągać, bo potem może być nawał;/

dokładnie jak pisze Romka- jak chcesz więcej mieć to musisz dostawiać ssaka częściej :) i z odciąganiem nie ma co przesadzać- tylko na żelazny zapas awaryjny żeby było i tyle ;)
Romka awatarek poprostu boski :) taki aniołeczek, że aż się tylko patrzeć na niego chce :)

Zgłoś nadużycie #13075 13 września 2011, 10:48

agf Supermama
Chcę już kupić karuzelę do łóżeczka i pamiętam, ze paparotka i chyba Ania wpisywały gdzieś linki do fajnych karuzeli. Pamiętacie może w jakim wątku albo może któraś sobie zapisała linka?
Zastanawiam się czy kupić tylko z pozytywką (może głupie pytanie - ale czy wszystkie z pozytywką kręcą się "automatycznie"? Chodzi o to żeby to się samo kręciło) czy też taką co rzuca światełka na ścinę jak się kręci? W sumie to dodatkowa atrakcja, co może uwagę przykuć, jak myślicie?

Zgłoś nadużycie #13076 13 września 2011, 11:17

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Chcę już kupić karuzelę do łóżeczka i pamiętam, ze paparotka i chyba Ania wpisywały gdzieś linki do fajnych karuzeli. Pamiętacie może w jakim wątku albo może któraś sobie zapisała linka?
Zastanawiam się czy kupić tylko z pozytywką (może głupie pytanie - ale czy wszystkie z pozytywką kręcą się "automatycznie"? Chodzi o to żeby to się samo kręciło) czy też taką co rzuca światełka na ścinę jak się kręci? W sumie to dodatkowa atrakcja, co może uwagę przykuć, jak myślicie?

nie wiem za ile chcesz kupić tę karuzelkę, ale na pewno szukaj takiej która ma rownoczesnie projektor na sufit- odpadnie ci zakup projektora a to naprawdę przykuwa uwagę dziecka i warto kupić takie coś- bo rzuca swiatełko, gra, uspokaja, ciekawi, skupia wzrok.
Każda karuzelka się kręci sama (aż się rozkręci- te proste, albo aż ją wyłączysz te automatyczne). Te droższe modele, tak za ponad 100 zł mają pilota- to taki full wypas już, bo można z pewnej odległości bez podchodzenia do łóżeczka i ryzykowania obudzenia dziecka wyłączyć.
Warto wybrać bardzo kolorową, wiele jednak jest w mdłych kolorach.
Nie wiem gdzie są tamte linki, wrzucam ci te, które mi się podobają.
http://allegro.pl/karuzela-z-pluszakami-pilot-lampka-karuzelka-i1794447787.html
http://allegro.pl/fisher-price-karuzela-z-biciem-serca-n8849-kubus-i1797711923.h...
http://allegro.pl/karuzela-z-projektorem-i-pozytywka-wys-kurier-i1801698441.html

Zgłoś nadużycie #13077 13 września 2011, 13:09

agf Supermama

mamaela napisał(a)

nie wiem za ile chcesz kupić tę karuzelkę, ale na pewno szukaj takiej która ma rownoczesnie projektor na sufit- odpadnie ci zakup projektora a to naprawdę przykuwa uwagę dziecka i warto kupić takie coś- bo rzuca swiatełko, gra, uspokaja, ciekawi, skupia wzrok.

Fajna ta pierwsza, ale strasznie droga i bez światełek na ścianie. Znaleźliśmy na allegro właśnie coś takiego jak ta trzecia - co rzuca światelka na ścianę.  Tak do 100 zł. maksymalnie byśmy chcieli, to będę już szukać z tymi światełkami. Wczoraj wybraliśmy takie dwie:
http://allegro.pl/karuzela-do-lozeczka-slodkich-snow-smily-play-i1810454900.html
http://allegro.pl/nowosc-karuzela-dzwieki-mini-projektor-nieba-hit-i1808279307.h...
http://allegro.pl/karuzela-z-projektorem-i-pozytywka-wys-kurier-i1801708318.html
Tyle, że ta pierwsza nie ma projektora. Jak myślicie, która najlepsza? Ta ostatnia to chyba taka jak twoja ostatnia, Elu.

Zgłoś nadużycie #13078 13 września 2011, 13:55

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Fajna ta pierwsza, ale strasznie droga i bez światełek na ścianie. Znaleźliśmy na allegro właśnie coś takiego jak ta trzecia - co rzuca światelka na ścianę.  Tak do 100 zł. maksymalnie byśmy chcieli, to będę już szukać z tymi światełkami. Wczoraj wybraliśmy takie dwie:
Tyle, że ta pierwsza nie ma projektora. Jak myślicie, która najlepsza? Ta ostatnia to chyba taka jak twoja ostatnia, Elu.

zerknij na tą- jest tania i ma projektor na ścianę. od tej Twojej ostatni link różni się kolorystyką, jest w intensywniejszych kolorkach. taka wg. mnie wystarczy.
http://allegro.pl/karuzela-z-projektorem-i-pozytywka-wys-kurier-i1801698441.html
Fajna to jest ta co wrzuciłam link FP, ale fakt drożyzna straszna

Zgłoś nadużycie #13079 13 września 2011, 17:01

Karolinia Supermama

Ja mam taką, fajniutka jest ;) I pod spodem ma "lustereczko"
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #13080 13 września 2011, 20:41

agf Supermama
I tą kupiłam w końcu
http://allegro.pl/show_item.php?item=1801698441
Zobaczymy czy się sprawdzi, najwyżej później dokupimy osobno projktor do obrazków.

Zgłoś nadużycie #13081 13 września 2011, 20:44

mamaela Supermama

agf napisał(a)

I tą kupiłam w końcu
http://allegro.pl/show_item.php?item=1801698441
Zobaczymy czy się sprawdzi, najwyżej później dokupimy osobno projktor do obrazków.

no fajna i w fajnej cenie i ma projektorek świetlny na sufit ,powinna się sprawdzić

Zgłoś nadużycie #13082 14 września 2011, 9:14

agf Supermama
A dziś będziemy szukać leżaczka bujaczka :) Muszę sobie arsenał cały gadżetów przygotować, bo Natanek coś ostatnio coraz bardziej zainteresowany tym co dookoła :)

Zgłoś nadużycie #13083 14 września 2011, 19:26

mamaela Supermama
Witajcie, ja dziś cały dzien poza domem- z samiutkiego rana odwiedzinki szybkie u tesciowej (mąż mnie rano do niej odwiózł żebym nie jechała samochodem), potem wizyta u lekarza, a potem siedziałam u swojej mamy i pisałam jej odwołanie do urzędu bo nie wiedział jak je napisać. Miała być chwilka a zeszło nam aż do 16. No i mężuś mnie od niej odebrał. Potem po drodze zakup pizzy na wynos do domku i dopiero przed 18 zawitaliśmy w domku.  Z dzisiejszej wizyty dziewczynka moja rosnie jak na drożdżach- na dzień dobry jak tylko weszłam do gabinetu usłyszałam- oj brzuch strasznie duży, mała urosła przez tydzień!! No i oczywiście oko lekarza nie myliło- 450 gram wg. w usg w tydzien!! normalnie szok. Teraz mała już waży 3700. I póki co nadal rozwarcia brak, więc jak to powiedział lekarz albo odejdą mi wody i to przyspieszy poród albo czekamy na rozwój wypadków.  23.09 ostatnia wizyta, a na 29.09 skierowanie do szpitala dostanę jak do tego czasu nie urodzę. Już mi wpisał nawet w karcie ciąży, że płod duży!! No zobaczymy jak to będzie... ale powiedział wprost, że to się może cc skończyć jak będziej dalej tak rosła. Ale ma się córcia dobrze, wody i łożysko w porządeczku, na ktg też wszystko jak trzeba.  Zalecenia na kolejne dni: spacery, spacery i sex :) Mąż się ucieszył :)

Zgłoś nadużycie #13084 14 września 2011, 20:26

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

Witajcie, ja dziś cały dzien poza domem- z samiutkiego rana odwiedzinki szybkie u tesciowej (mąż mnie rano do niej odwiózł żebym nie jechała samochodem), potem wizyta u lekarza, a potem siedziałam u swojej mamy i pisałam jej odwołanie do urzędu bo nie wiedział jak je napisać. Miała być chwilka a zeszło nam aż do 16. No i mężuś mnie od niej odebrał. Potem po drodze zakup pizzy na wynos do domku i dopiero przed 18 zawitaliśmy w domku.  Z dzisiejszej wizyty dziewczynka moja rosnie jak na drożdżach- na dzień dobry jak tylko weszłam do gabinetu usłyszałam- oj brzuch strasznie duży, mała urosła przez tydzień!! No i oczywiście oko lekarza nie myliło- 450 gram wg. w usg w tydzien!! normalnie szok. Teraz mała już waży 3700. I póki co nadal rozwarcia brak, więc jak to powiedział lekarz albo odejdą mi wody i to przyspieszy poród albo czekamy na rozwój wypadków.  23.09 ostatnia wizyta, a na 29.09 skierowanie do szpitala dostanę jak do tego czasu nie urodzę. Już mi wpisał nawet w karcie ciąży, że płod duży!! No zobaczymy jak to będzie... ale powiedział wprost, że to się może cc skończyć jak będziej dalej tak rosła. Ale ma się córcia dobrze, wody i łożysko w porządeczku, na ktg też wszystko jak trzeba.  Zalecenia na kolejne dni: spacery, spacery i sex :) Mąż się ucieszył :)

haha :D to teraz małżonek pewnie jak skowronek radosny :D W sumie to chyba lepiej gdyby Ci z góry dał wskazanie do CC niż tak potem "na szybko" jeśli by coś...odpukać oczywiście. Swoją drogą co Ty jesz :D że młoda tak wystrzeliła :D ?? ??

Zgłoś nadużycie #13085 14 września 2011, 23:39

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

haha :D to teraz małżonek pewnie jak skowronek radosny :D W sumie to chyba lepiej gdyby Ci z góry dał wskazanie do CC niż tak potem "na szybko" jeśli by coś...odpukać oczywiście. Swoją drogą co Ty jesz :D że młoda tak wystrzeliła :D ?? ??

nic nadzwyczajnego :) ale z synem było tak samo, całą ciążę na usg mi mówili średnie dziecko, a jak przyszło co do czego to 4 kg chłopak miał. Ja urodziłam się 4 kg, mąż jeszcze większy to może taki już nasz urok genetyczny :) Ale dysproporcje duże- z głowki 39 tc, z brzuszka- 40 tc a z długości kości udowej- 41 tc- czyli długonoga dziewczynka, z ciałkiem , ale dość małą główką :) ech jak mój syn :) On też 4 kg, przy raptem 54 cm ale strasznie długich nogach i stopach :)

Zgłoś nadużycie #13086 15 września 2011, 9:09

agf Supermama
Ela - to już całkiem niedługo! A swoją drogą Snoopy to chyba pewnie już urodziła, bo ona po mnie jakoś miała termin, koło 12.09 czy jakoś tak chyba, nie?

Zgłoś nadużycie #13087 15 września 2011, 11:13

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ela - to już całkiem niedługo! A swoją drogą Snoopy to chyba pewnie już urodziła, bo ona po mnie jakoś miała termin, koło 12.09 czy jakoś tak chyba, nie?

Ja bym bardzo chętnie nawet dziś urodziła :)
A snoopy nie urodziła, wczotaj we wrześniowych pisała, że dalej czeka. Wzięli ją nawet do szpitala chyba na 2-3 dni i wypisali i kazali czekać na rozwoj wypadków

Zgłoś nadużycie #13088 15 września 2011, 11:29

Romka Fajna mama
Dzień dobry! Od rana drałowałam do ośrodka na pobranie krwi Małego -znów oznaczenie bilirubiny.Nie wiem, co mam za dziwne dziecko, wózek wcale go nie usypia.Smoczka nie chce,więc beczy;/W domu wypił troszkę szucznego mleka, a potem wszystko zwrócił;/ Dokładnie na kilka rzeczy, w tym na spiworek,więc pralka chodzi ;) Wczoraj spokojny dizeń, więc dzis musi brykać ;)

Zgłoś nadużycie #13089 15 września 2011, 11:37

agf Supermama

mamaela napisał(a)

Ja bym bardzo chętnie nawet dziś urodziła :)
A snoopy nie urodziła, wczotaj we wrześniowych pisała, że dalej czeka. Wzięli ją nawet do szpitala chyba na 2-3 dni i wypisali i kazali czekać na rozwoj wypadków

Aaa, ja na wrześniowe nie wchodzę to nie jestem na bieżąco ;) A już myślałam, ze i ona po.

Zgłoś nadużycie #13090 15 września 2011, 11:46

Romka Fajna mama
no,śpi :) Rana po cc swędzi mnie dzis jak diabli;/ Czyżby zmiana pogody?