Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12991 8 września 2011, 11:34

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

hehe kobietki sama zmieniam ten podpis, bo takiego kalkulatora nie ma :)

Oj, szkoda :( Ja to pewnie bym kiedyś zapomniała zmienić i dopiero by było ;)

Zgłoś nadużycie #12992 8 września 2011, 11:38

agf Supermama

mamaela napisał(a)

bawarka jest teraz odradzana przez położne, bo działa wręcz odrotnie niż powinna- mleko wcale nie działa mlekopędnie (a może uczulać dziecko) a teina zawarta w herbacie działa pobudzająco ale nie na produkcję mleka, tylko na dziecko i po takiej bawarce można mieć strasznie nerwowo reagujące przy karmieniu po wypiciu bawarki dziecko. Dlatego ogólnie na samym początku karmienia odradza się by dziecko nie było nerwowe przy karmieniu- mocną czarną herbatę ( a do bawarki taką się daje), kawę (max. 1 filiżanka i to słabej), colę i napoje gazowane- bo ponoć mogą wywolywać też gazy u dzieci.
A na laktację to najlepsza herbatka ziołowa  gotowa specjalna- są tanie w aptekach ekspresowe- ja za 25 torebek zapłaciłam 6 zł.

Też właśnie slyszałam, że z tymi bawarkami i ogólnie mlekiem to wcale nie jest tak, ze wzmagają laktację. Ja piję dziennie 3-4 herbatki z Herbapolu 4 zioła na laktację. Nie wiem czy to ma jakiś skutek, ale na wszelki wypadek piję :) I Karmi tak co 2-gi dzień.

Zgłoś nadużycie #12993 8 września 2011, 11:40

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

Boże!! już się boję jutrzejszego dnia :(

Margolcia trzymam kciuki za ciebie i wierzę, że będzie coraz lepiej z biegiem czasu. Sama jestem przerażona co będzie w przyszłym tygodniu jak będę sama. Czasem też niestety nie potrafię powstrzymać łez  i mimo, że staram sie nie, to jednak płaczę z bezradności.

Zgłoś nadużycie #12994 8 września 2011, 11:43

agf Supermama
I mimo, że wiem, że nie należy słuchać gadania innych to jednak po jakimś czasie zaczynają się pojawiać wątpliwości. Jak była babcia męża u nas ostatnio to się nasłuchałam, że ona to miała tyyyyyle pokarmu, że to dziwne, że ja nie czuję żadnego mrowienia, spływania, napływania mleka itd... Że to nienormalne, że dziecku się nie odbija, że pewnie nie jest najedzone, że nie daję wody, a może mu się pić chce... I mimo, że mały je - raz  co godzinę, raz co 2 albo 3 to zaczynam mieć już wątpliowści czy na pewno się najda :(

Zgłoś nadużycie #12995 8 września 2011, 11:48

agf Supermama

Aga.W napisał(a)

byly momenty ze balam sie chwili kiedy KAzik sie obudzi, bo bedzie plakal - i co ja mam zrobic?

Ja mam tak właśnie :( Najlepiej jak śpi, bo wtedy jestem spokojna. Aż się mój mąż dziwi, że chcę go po jedzeniu zawsze jak najszybciej uśpić. Może by tak nie było gdyby on potrafił nie spać i nie płakać, ale przeważnie jak nie śpi to płacze :(

Zgłoś nadużycie #12996 8 września 2011, 12:46

mamaela Supermama

agf napisał(a)

I mimo, że wiem, że nie należy słuchać gadania innych to jednak po jakimś czasie zaczynają się pojawiać wątpliwości. Jak była babcia męża u nas ostatnio to się nasłuchałam, że ona to miała tyyyyyle pokarmu, że to dziwne, że ja nie czuję żadnego mrowienia, spływania, napływania mleka itd... Że to nienormalne, że dziecku się nie odbija, że pewnie nie jest najedzone, że nie daję wody, a może mu się pić chce... I mimo, że mały je - raz  co godzinę, raz co 2 albo 3 to zaczynam mieć już wątpliowści czy na pewno się najda :(

Mamuśka- Ty zaufaj sobie i ew. położnej, lekarzowi, którzy są kompetentni i co najważniejsze... na czasie... a nie babci.
Mały zdrowy, zadbany - to znaczy że się najada, a co ona chce od Twoich piersi, niech się swoimi zajmie :)   A synek je tak jak dorosly człowiek - raz częściej, raz rzadziej :) A Ty co też jesz jak w zegarku, zawsze o tej samej porze ?? nie !! to czemu chcesz by dziecko tak jadło- ma być wg. obecnych zasad karmione na żądanie to jak sama nazwa wskazuje - na żądanie a nie co 3 godziny :)

Zgłoś nadużycie #12997 8 września 2011, 12:47

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Też właśnie slyszałam, że z tymi bawarkami i ogólnie mlekiem to wcale nie jest tak, ze wzmagają laktację. Ja piję dziennie 3-4 herbatki z Herbapolu 4 zioła na laktację. Nie wiem czy to ma jakiś skutek, ale na wszelki wypadek piję :) I Karmi tak co 2-gi dzień.

no ja też taką sobie kupiłam, z synek też piłam, nie wiem czy pomagało, ale nigdy nie miałam problemów z nakarmieniem go, choć czasem wydawało mi się, że mam mało pokarmu a czasem dla odmiany że za dużo- ale mały przybierał na wadze, nie chorował i to było najważniejsze :)

Zgłoś nadużycie #12998 8 września 2011, 12:49

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Ja mam tak właśnie :( Najlepiej jak śpi, bo wtedy jestem spokojna. Aż się mój mąż dziwi, że chcę go po jedzeniu zawsze jak najszybciej uśpić. Może by tak nie było gdyby on potrafił nie spać i nie płakać, ale przeważnie jak nie śpi to płacze :(

wiesz co teraz to go jeszcze możesz usypiać, jak się da, ale już za m-c nic z tego ;) będzie malec wydłużał pory czuwania i trzeba będzie program rozrywkowy malcowi  zapewnić :)

Zgłoś nadużycie #12999 8 września 2011, 13:46

Konto usunięte
ale fajnie zrobili ten bazarek na stronce :) wszystko w jednym miejscu :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #13000 8 września 2011, 20:55

psycholoszka Gotowa na wszystko
Witajcie, czy któraś z Was brała Bromergon? Jak się po nim czułyście i czy jest skuteczny? Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #13001 8 września 2011, 21:25

Black_rose Supermama

psycholoszka napisał(a)

Witajcie, czy któraś z Was brała Bromergon? Jak się po nim czułyście i czy jest skuteczny? Pozdrawiam.

biorę właśnie. czuję się normalnie (bez tych wszystkich skutków ubocznych o których się słyszy). pokarmu jest zdecydowanie mniej i ciężej się odciąga

Zgłoś nadużycie #13002 8 września 2011, 22:42

mamaela Supermama
Romka, paprotka- odezwijcie się choć coś!!! Romka dziś była zalogowana ale cisza, nic nie napisała.... dziewczynki jak wasi synkowi ?? co u was ??

Zgłoś nadużycie #13003 8 września 2011, 22:56

psycholoszka Gotowa na wszystko

Black_rose napisał(a)

biorę właśnie. czuję się normalnie (bez tych wszystkich skutków ubocznych o których się słyszy). pokarmu jest zdecydowanie mniej i ciężej się odciąga

A ściskałaś się bandażem elastycznym? Boję się właśnie tych skutków ubocznych...Dzisiaj zaczęłam brać.

Zgłoś nadużycie #13004 9 września 2011, 8:10

wenus1988 Gotowa na wszystko
Dzień doberek :-)
Tak sobie poczytałam pare stron wstecz :) Bo ostatnio jakoś nie mam kiedy zajrzeć :-) Patrzę że macie dziewczyny obawę zostać same z maluszkami?.. hmm ja to od samego początku zostałam juz sama, mąż nie brał żadnego urlopu ani tacierzyńskiego, nic! Nie wiem, w sumie pracuje normalnie w firmie ale nie chce mu sie chyba załatwiać żadnego wolnego... Po za tym radze sobie sama :-) Po cesarce było ciężko ale od razu śmigałam w domu i praktycznie wszystko robie jak przed ciążą, nosze wuzek, wczoraj wiaderko ziemniaków na 3 pietro troche ciezko bylo... czasem mnie blizna boli po CC ale zyję :) Ja najbardziej zawsze boje się kąpania.. czy dobrze wykąpie malutką czy nie rozryczy sie w niebogłosy... Ale sama nie kąpie nigdy zawsze mąż trzyma a ja mydlę :) Także myslę że sobie też poradzicie. :-)
Acha była połozna i wazyła moją Ewunię, w 2 tyg przybrała 600gr, teraz waży 3,700, karmię tylko i wyłącznie piersią :) i w sumie jestem dumna :) hehe
Współczuje wam wszystkim które macie takie problemy...( z karmieniem, czy płaczem, kupkami itp,itd) jejku ja to bym pewnie już dawno sie załamała... i ryczała dniami i nocami... W sumie moja mała cos zaczeła ostatnio marudzić ale nie jest to płacz.. a może ona wogóle nie umie płakać? hehehe Ale spanie i ten odwieczny spokój odziedziczyła po Tatusiu... bo jak tatuś jest odwiecznie śpiący zmęczony, i tylko by spał i jadł i wiecej do szczęścia mu nie potrzeba tak samo Ewcia :-) ....

Zgłoś nadużycie #13005 9 września 2011, 8:17

Black_rose Supermama

psycholoszka napisał(a)

A ściskałaś się bandażem elastycznym? Boję się właśnie tych skutków ubocznych...Dzisiaj zaczęłam brać.

niet bo mam sączek i już mnie dziewczyny ochrzaniły, że nie wolno. Nie będzie źle ;)

Zgłoś nadużycie #13006 9 września 2011, 9:47

Konto usunięte
tak  śpi zgodne rodzeństwo :)

Zgłoś nadużycie #13007 9 września 2011, 9:48

Konto usunięte

Zgłoś nadużycie #13008 9 września 2011, 10:20

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

hehe jakie one fajne :D a mały kurczaczek jak tuli się do brata :D

Zgłoś nadużycie #13009 9 września 2011, 10:22

wampirella Zaprawiona w bojach
Ale słodzudkie :) Ja też dzisiaj wrzucę jakąś fotkę bo mała urosła jak nie wiem :)
Wampirella

Zgłoś nadużycie #13010 9 września 2011, 11:12

mamaela Supermama

wenus1988 napisał(a)

Dzień doberek :-)
Tak sobie poczytałam pare stron wstecz :) Bo ostatnio jakoś nie mam kiedy zajrzeć :-) Patrzę że macie dziewczyny obawę zostać same z maluszkami?.. hmm ja to od samego początku zostałam juz sama, mąż nie brał żadnego urlopu ani tacierzyńskiego, nic! Nie wiem, w sumie pracuje normalnie w firmie ale nie chce mu sie chyba załatwiać żadnego wolnego... Po za tym radze sobie sama :-) Po cesarce było ciężko ale od razu śmigałam w domu i praktycznie wszystko robie jak przed ciążą, nosze wuzek, wczoraj wiaderko ziemniaków na 3 pietro troche ciezko bylo... czasem mnie blizna boli po CC ale zyję :) Ja najbardziej zawsze boje się kąpania.. czy dobrze wykąpie malutką czy nie rozryczy sie w niebogłosy... Ale sama nie kąpie nigdy zawsze mąż trzyma a ja mydlę :) Także myslę że sobie też poradzicie. :-)
Acha była połozna i wazyła moją Ewunię, w 2 tyg przybrała 600gr, teraz waży 3,700, karmię tylko i wyłącznie piersią :) i w sumie jestem dumna :) hehe
Współczuje wam wszystkim które macie takie problemy...( z karmieniem, czy płaczem, kupkami itp,itd) jejku ja to bym pewnie już dawno sie załamała... i ryczała dniami i nocami... W sumie moja mała cos zaczeła ostatnio marudzić ale nie jest to płacz.. a może ona wogóle nie umie płakać? hehehe Ale spanie i ten odwieczny spokój odziedziczyła po Tatusiu... bo jak tatuś jest odwiecznie śpiący zmęczony, i tylko by spał i jadł i wiecej do szczęścia mu nie potrzeba tak samo Ewcia :-) ....

No to Ty masz normalnie Ewunię jak z Raju :) grzeczniutka i do tego rośnie jak na drożdżach- super :)