Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #1291 21 kwietnia 2011, 17:28

Black_rose Supermama
no... te spojrzenia były zabawne :D kto nie szedł to się przyglądał

Zgłoś nadużycie #1292 21 kwietnia 2011, 18:23

olka8922 Gotowa na wszystko
Ja niedawno skonczylam robic kluski slaskie :) troche niedogotowane ale jak na pierwszy raz wyszly spoko :D znalazlam przepis na necie, ze od wyplyniecia maja sie gotowac 2minuty, troche za krotko... Ale na drugi raz bede wiedziala zeby pogotowac troche dluzej i beda jak ze Śląska :) u nas tez goraco, ja nie lubie takich upalow, lubie jak jest cieplo ale nie goraco :/
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #1293 21 kwietnia 2011, 18:36

Ja to mam szczescie... co wejde na forum to nikogo nie ma :(

Zgłoś nadużycie #1294 21 kwietnia 2011, 20:03

Black_rose Supermama
Dziewczyny boli mnie od kilku godzin prawy bok z tyłu- tak jakby okolice nerki. Zmienia się w zależności od pozycji ciała jaką mam (teraz np. siedzę pokracznie przechylona na lewo :/ i trochę mi lepiej). To się powtarza już od dobrych kilku dni prawie codziennie.  Myślicie, że to mała naciska na coś i dlatego tak boli? No bo gdyby to było coś z nerką (jakiś zastój moczu, piasek itp.) to chyba by bolało cały czas, a nie tylko od czasu do czasu? Kurcze boli :( (((( Wizytę mam u lekarza w środę rano dopiero :/ Myślicie, że no-spa pomoże?

Zgłoś nadużycie #1295 21 kwietnia 2011, 20:21

Black_Rose mysle ze no-spa nie pomoze, bo mi tez nie pomaga.Mam podobnie jak Ty, tyle ze mnie boli z lewej strony, jakby lewa nerka.Bylam u lekarza, dotykal mi tam gdzie bolalo i mowil ze to nie nerka tylko plecy :/ a ja mam tak, ze w ciagu dnia w ogole mnie to nie boli, czy siedze czy stoje w ogole tego nie czuje.Tylko najbardziej daje sie we znaki jak leze albo jak w nocy zmieniam pozycje.Czytalam na necie ze to niekoniecznie moze byc nerka tylko jakis miesien ktory jest naciskany albo naruszony przez powiekszajaca sie macice.Ja to mam od tygodnia.Kolezanka miala to samo co ja, tez z lewa nerka, miala usg nerki i wszystko bylo okej.Takze nie ma co sie martwic :)

Zgłoś nadużycie #1296 21 kwietnia 2011, 20:26

Black_rose Supermama
Dzięki Olu! Masz jakiś sposób na to? Też mi się wydaje, że to może być jakiś ucisk na mięsień :( tylko zupełnie nie wiem co z tym zrobić. Może jakoś poćwiczyć?

Zgłoś nadużycie #1297 21 kwietnia 2011, 20:31

Wlasnie jak bylam u lekarza i o tym mowilam, to mowil ze jak boli to brac paracetamol, ale nie chce sie caly czas faszerowac tabletkami :/ sposobu jeszcze zadnego na to nie wymyslilam... poza tym lekarz mi mowil ze jezeli nie goraczkuje i nie mam problemow z oddawaniem moczu to na pewno nie nerka :) dziwi mnie to, ze boli mnie jak leze, w dzien w ogole tego nie odczuwam, chyba ze w dzien sie klade, albo jak lezac zmieniam pozycje... chyba rzeczywiscie to jakies uciskanie, zreszta jak wpisalam "Bol lewej nerki w ciazy" w googlach to na paru forach wlasnie bylo pare wypowiedzi ze dziewczyny myslaly ze boli je nerka a to tak naprawde byl miesien, nie martwmy sie na zapas bo jak my sie martwimy to i dzidzius niespokojny :) a w srode jak cos Ci wiecej powie lekarz na ten temat to daj mi znac, co mowil i co moze na to doradzil ;)

Zgłoś nadużycie #1298 21 kwietnia 2011, 20:35

Black_rose Supermama
hm.. paracetamol łykać codziennie to faktycznie nie najlepszy pomysł :/. Napewno go spytam i podpytam o jakieś np. ćwiczenia rozciągające? Bo jeśli to mięsień to może da się coś z tym zrobić. Brrr perspektywa 91 dni męczenia się po parę godzin z bólem? Nieeeee mowy nie ma. Najwyżej spróbuję iść na basen. Popytam go. Powoli mi przechodzi - odpukać :/. Mała szalała dość dużo dzisiaj chyba przez to, że bolało. Mnie to boli tak ni z tąd ni z owąd. Jak siedzę zwykle się zaczyna. Jak leżałam na lewym boku to przechodziło, ale dziś jak tak zrobiłam to się nasiliło, że myślałam, ze się wścieknę.

Zgłoś nadużycie #1299 21 kwietnia 2011, 20:41

a przy oddawaniu moczu nie czujesz szczypania/pieczenia?nie wiem, ja tez mam dosc niewygodny przyadek, bo boli jak leze.Nieraz jak w nocy nie moge spac to to mnie jeszcze bardziej rozprasza albo jak sie przekrecam na bok to tez to czuje :/ jeszcze sie dzisiaj wkurzylam bo w pon bylam na pobraniu krwi,mialy byc wyniki w srode po poludniu a do tej pory nie ma ! :/ podejrzewam ze pojde w przyszlym tyg do lekarza apropo wynikow to jeszcze raz podpytam o ta nerke, powiem ze to nienormalne codziennie brac paracetamol.

Zgłoś nadużycie #1300 21 kwietnia 2011, 20:48

Black_rose Supermama
nie, na szczęście tylko łupie mnie ten bok :/ - chociaz tak to przynajmniej łyknęło by się kilka tabletek i pewnie byłoby po krzyku, a tak to męczenie się z mięśniem będzie przekichane :(

Zgłoś nadużycie #1301 21 kwietnia 2011, 20:53

Konto usunięte
u mnie dzisiaj znów śliczna pogoda i też cały dzień spędziłam na dworze :D leżaczek, łażenie w kółko... reeelaks :D
a co do różowych ciusków dla chłopaka, ja Wam powiem ze niektóre 'dziewczyńskie" które dostałam od swojej siostry będę zakładać :) pamiętam jak siostra przez pierwsze miesiące nie dawała rady z praniem i suszeniem, bo to puści pawia (tzn uleje się...) a to pieluszka przesiąknie a to znów puści pawia i znów i znów... i znów. także będe miała takie dziewczyńskie rezerwówki żeby nie było że dzidzia mi na golasa będzie czekała na czyste :P
a ja dzisiaj rozpoczęłam u siebie sezon klapkowy, wczoraj jeszcze nieco zwlekałam ale dziś to obowiązkowo!
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #1302 21 kwietnia 2011, 20:55

noo, bedzie... nie wiem, moze wyprobuj no-spe? no-spa dziecku na pewno nie zaszkodzi a moze Tobie pomoze, mi bynajmniej nie pomagala...

Zgłoś nadużycie #1303 21 kwietnia 2011, 22:36

Konto usunięte
a ja dziś kupiłam sobie śliczną białą zwiewną sukienkę na lato ciążową ale i po ciąży można ją założyć :)
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #1304 22 kwietnia 2011, 8:31

schmetterling Supermama
a co to wszyscy śpią ?? :) Wstawać!!!!
Ja dzisiaj zerwałam się koło 7 ,przebudziłam się i patrzę a u mojega psa na czole sobie dwa kleszcze siedzą,jeszcze się nie zdązyły wbić france,to wstałam szybko i je zabrałam na husteczkę.Bałam się że na mnie przejdą ,bo piechu śpi ze mną jak chłopak do pracy wyjdzie (tylko cichooo :) )No i już bałam się zasnąć bo sobie wyobraziłam całe stado kleszczy:/:/

a co do tego bólu Kasiu ,to może już te piękne początki bolących pleców w ciąży ?? :) Myślałaś o tym?

Zgłoś nadużycie #1305 22 kwietnia 2011, 9:26

Konto usunięte
dziewczyny ja dziś od 4 rano nie spie bo bolało mnie w prawym boku i promieniowało aż na biodro :( cały czas z bólu płakałam bo nie mogłam się ułożyć :|

Zgłoś nadużycie #1306 22 kwietnia 2011, 9:38

desdemona Zaprawiona w bojach
Co to, dzis dzien bolu w boku?
Mnie tez jak na zlosc bladym switem rozbolalo w prawym boku - wlasciwie bradziej podbrzuszu i nie wiem czemu.
Poki co wzielam no-spe i sie polozylam - czekam jak przejdzie bo to moze byc od jelit, jajnika, wyrostka (tfutfu odpukac), wiazadel i trzech tysiecy innych rzeczy wiec sie nie martwie na zapas.

Zgłoś nadużycie #1307 22 kwietnia 2011, 9:48

Konto usunięte
ale mnie tak jakby kuło nie wiem jak to opisać kurcze no.... :|

Zgłoś nadużycie #1308 22 kwietnia 2011, 10:02

Romka Fajna mama
A mnie nic nie jest , a spac nie mogę!!Chyba z wrażenia! Schudłam znów kilogram, choc to piaty miesiąc(dieta cukrzycowa),ale dowiedzieliśmy się,że będzie synek, czyli będziemy mieć do pary!! (do drugiej pary, hehe)
Dobrego dnia dziewuszki ;) swietna pogoda!
http://grzdyl.blogspot.com

Zgłoś nadużycie #1309 22 kwietnia 2011, 10:37

Haja :) a mi chyba lydki puchna :/ bo jak spie to nad ranem bola mnie nogi a w szczegolnosci lydki :( wczesniej zlapal mnie nad ranem pare razy skurcz ale odkad biore magnez juz sie wszystko unormowalo.Te lydki mnie troche martwia, zebym zylakow nie miala :( ja wstalam o 9, ale juz sie wczesniej przebudzalam, tzreba sie umyc, ogarnac i na zakupy :) na swieta robimy zurek i salatke warzywna, siostra ciasto i rybe w pomidorach a znajoma piecze mieso i cos jeszcze ;) takze sie nie narobie :) :) pozdro 600 ! :)

Zgłoś nadużycie #1310 22 kwietnia 2011, 10:44

Konto usunięte
hej :D
mnie skurcze w nocy trochę męczą - łydek właśnie...
ale z puchnięciem narazie spokój, no nic ale poczekamy na upały i wtedy zobaczymy.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*