Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12951 7 września 2011, 14:59

Black_rose Supermama

psycholoszka napisał(a)

Witajcie, Mam pytanie do Black_rose urodziłam 4 sierpnia i nie mogę karmić,Mogłabyś mi napisać czemu masz te kłopoty z piersiami? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

nie wiem :) to może być od uciśniętego przez fiszbin kanaliku, albo równie dobrze mała nie opróżniła piersi, a ja nie zauważyłam i przez noc się zrobił stan zapalny -błyskawicznie to poszło. No i teraz się męczę z wyleczeniem tego już od soboty...

Zgłoś nadużycie #12952 7 września 2011, 15:36

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

]
Mleka jest już mniej! :D piersi miękutkie :) chirurga dziś nie odwiedzałam (i obym już nigdy nie odwiedziła...) -tylko pilnuję, żeby nie robił się zastój-odciągam trochę i często oglądam piersi.

Trzymam kciuki byś już nie musiala odwiedzać lekarza sadysty ;) Mam nadzieję, że będzie już coraz lepiej i nic więcej się nie przytafi :)

Zgłoś nadużycie #12953 7 września 2011, 15:38

agf Supermama
Black Rose - gdzie się ustawia ten podpis co wylicza ile dzidzia ma "lat" ?

Zgłoś nadużycie #12954 7 września 2011, 15:42

olka8922 Gotowa na wszystko

snoopy90 napisał(a)

to bedzie albo kolka albo Kamilek ma zaparcia,ciezko mu kupke zrobic  ,zaparcia miała kolezanki coreczka i tez wlasnie sie napinała i robila czerwona

wlasnie wyglada to na zaparcie, ale Kamil nie ma ani twardych kup, ani zbitych i dzisiaj np. juz 3razy zrobil kupke :) takze tak naprawde wyglada to na zaparcie ale objawy kupy sa inne... :|
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #12955 7 września 2011, 15:46

agf napisał(a)

Nie mam pojęcia co to, ale tak na logikę to wydaje mi się, że jak się napina to chce kupkę zrobić, czyli może zaparcia. Ale z drugiej strony piszesz, że kupki robi, więc nieby dobrze... Może bardziej doświadczone koleżanki pomogą :( A co dow iercenia i łapania cycka to u mnie to standard - co małego przystawiam dopiersi to się odpycha rączkami, a głową macha tak, że cyckiem wcelować nie mogę... ;)

u mnie to samo... maly niby chce cyca, otwiera buzke a jak juz mu chce dac piers to albo przykrywa obie buzie raczkami i mi zaslania, albo probuje szybko zlapac i mu sie nie udaje :P

Zgłoś nadużycie #12956 7 września 2011, 15:51

Black_rose napisał(a)

a pijesz jakieś herbatki laktacyjne? Podobno laktatorem to nie zawsze da się odciągnąć dużo, no i ilość też jest zmienna. Może mały żarłoczek opróżnia Ci solidnie piersi i dlatego jest tylko tyle?
Ja odciągałam po 130ml za jednym zamachem (w porywach 200 :/), na szczęście dziś już tylko 60-70 i oby ta liczba spadała.

pilam na poczatku herbatki to tesciowa, moi rodzice i znajoma mowila, zeby pic bawarke na laktacje - tania i skuteczna, no to zaczelam pic.Kamil ogolnie to zarlok jest, moze rzeczywiscie oproznia mi solidnie piersi ;) moja siostra tez ociaga i ma tak duzo jak Ty, jak mućka litr mleka dziennie :)

Zgłoś nadużycie #12957 7 września 2011, 15:53

agf napisał(a)

Black Rose - gdzie się ustawia ten podpis co wylicza ile dzidzia ma "lat" ?

to samo chcialam zapytac :)

Zgłoś nadużycie #12958 7 września 2011, 15:55

magdab napisał(a)

Witam dziewczyny, my już w domku z naszą Leną.Urodziła się 05.09.2011 o godz. 11:55, waga 3360g i ma 52cm, jest śliczna. Poród szybki i bez problemu. Miałam się zgłość do szpitala w poniedziałek rano i pojechałam na 8 rano, zrobili ktg, zbadała mnie położna i lekarz i pada pytanie: czy chcę dzisiaj urodzić bo sytuacja super na poród? a ja na to że pewnie, a potem marsz na porodówkę. O godz. 9:15 podłączyli mi kroplówkę a o 10:15 miałam już skurcze no i 11:55 było po wszystkim :)
Życzę wszystkim takiego porodu!!! :)

gratuluje :) super ze lekki porod :) i sliczne masz krolewny ;)

Zgłoś nadużycie #12959 7 września 2011, 17:18

Black_rose Supermama
hehe kobietki sama zmieniam ten podpis, bo takiego kalkulatora nie ma :)

Zgłoś nadużycie #12960 7 września 2011, 18:47

Konto usunięte

agf napisał(a)

Mój mąż od poniedziałku idie do pracy, a ja jestem przerażona jak to będzie. Nawet teraz jak musi gdzieś wyjechać to panikuję i czekamy aż mały zje i uśnie,bo boję się, że nie dam sobie sama rady. Nie wiem czy tylko ja jestem taka dziwna i boje się zostać sama z własnym dzieckiem? :(

nie jestes dziwna ja tez sie boje sama zostac z dziecmi dzis nie wytrzymalam i sciagnelam meza 2h wczesniej z pracy :(
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #12961 7 września 2011, 18:49

Konto usunięte

olka8922 napisał(a)

agf nie przejmuj sie, ja tez balam sie zostac sama z Kamilem, jak Wojtek szedl do pracy po tacierzynskim, ale juz jest spoko :) po paru dniach wszystko ogarnieesz i wpadniesz w taka rutyne ze nie bedzie problemu ;) u mnie jest ten problem, ze Kamil w ogole nie spi w ciagu dnia :|
Od paru dni Kamil caly czas sie napina. Wczesniej napinal sie, szly baki i kupka. Teraz napina sie caly czas. Karmie go, nosze a on caly czas sie spina... robi sue czerwony, wierci sie i widac ze sie napina. Myslicie ze tomoga byc kolki? mi sie wydaje ze nie bo mojej siostry corka ma kolki, wrtedy podkurcza nozki, boli ja brzuszek i placze. Kamil sie caly czas napina, robi sie czerwony ale nie placze. Kupki robi 2-4razy dziennie, zolte. Nieraz przez te wiercenie sie i napinanie ma problem ze zlapaniem sutka i sie denerwuje. Mamy, czy ktoras ma podobna sytuacje ze swoim maluszkiem albo potrafi mi doradzic ??

moja córka tak ma i tez nie wiem co ma robic ... :(

Zgłoś nadużycie #12962 7 września 2011, 18:50

Konto usunięte

magdab napisał(a)

Witam dziewczyny, my już w domku z naszą Leną.Urodziła się 05.09.2011 o godz. 11:55, waga 3360g i ma 52cm, jest śliczna. Poród szybki i bez problemu. Miałam się zgłość do szpitala w poniedziałek rano i pojechałam na 8 rano, zrobili ktg, zbadała mnie położna i lekarz i pada pytanie: czy chcę dzisiaj urodzić bo sytuacja super na poród? a ja na to że pewnie, a potem marsz na porodówkę. O godz. 9:15 podłączyli mi kroplówkę a o 10:15 miałam już skurcze no i 11:55 było po wszystkim :)

sliczna gratuluje

Zgłoś nadużycie #12963 7 września 2011, 18:50

mamaela Supermama

magdab napisał(a)

no gratuluję i zazdroszczę. Widać starsza siostra dumna i przejeta :)

Zgłoś nadużycie #12964 7 września 2011, 18:53

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

agf nie przejmuj sie, ja tez balam sie zostac sama z Kamilem, jak Wojtek szedl do pracy po tacierzynskim, ale juz jest spoko :) po paru dniach wszystko ogarnieesz i wpadniesz w taka rutyne ze nie bedzie problemu ;) u mnie jest ten problem, ze Kamil w ogole nie spi w ciagu dnia :|
Od paru dni Kamil caly czas sie napina. Wczesniej napinal sie, szly baki i kupka. Teraz napina sie caly czas. Karmie go, nosze a on caly czas sie spina... robi sue czerwony, wierci sie i widac ze sie napina. Myslicie ze tomoga byc kolki? mi sie wydaje ze nie bo mojej siostry corka ma kolki, wrtedy podkurcza nozki, boli ja brzuszek i placze. Kamil sie caly czas napina, robi sie czerwony ale nie placze. Kupki robi 2-4razy dziennie, zolte. Nieraz przez te wiercenie sie i napinanie ma problem ze zlapaniem sutka i sie denerwuje. Mamy, czy ktoras ma podobna sytuacje ze swoim maluszkiem albo potrafi mi doradzic ??

a jak u niego z kupkami- bo wiesz że karmione piersią ze skrajności w skajność z tym- albo robią bardzo często albo mają zatwardzenie i robią raz na nawet 3-4 dni ale za to takie"po pachy", więc to może to ?? Kolka jak jest to chyba jednak ryczy dziecko. Chociaż ty piszesz, że robi kupki- kurcze dziwne to- spróbuj go rozebrać, położ mu ciepłą pieluszkę na brzuszek a potem delikatnie masuj mu brzuszek okręznie- może pomoże ?? W ogóle dzieci bardzo lubią masaż

Zgłoś nadużycie #12965 7 września 2011, 18:53

Konto usunięte

Black_rose napisał(a)

Małgosiu a próbowałaś kłaść na brzuszek? Majka np. w nocy za diabły nie zaśnie jeśli nie jest na brzuchu, a na plecach się budzi co chwilę i marudzi. Tak jest tylko w nocy! 
Może smoczek? Czasami ze smoczkiem maluchy zasypiają? Albo opatulić kocykiem mocno żeby się czuły jak w kokonie?

wszytko to robie oprcz kadzenia na brzuszek ale sprbuje bo juz nie mam sily

Zgłoś nadużycie #12966 7 września 2011, 18:57

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

u mnie to samo... maly niby chce cyca, otwiera buzke a jak juz mu chce dac piers to albo przykrywa obie buzie raczkami i mi zaslania, albo probuje szybko zlapac i mu sie nie udaje :P

wiecie co dzieci wyczuwają napięcie mamy, musicie wygodnie usiąść zanim dacie pierś, wyluzować, odetchnąć głęboko kilka razy i dopiero podawać pierś- bo jak wy się nastawiacie, że znów będzie walka o cyca to może sprytny malec to wyczuwa i tak reaguje ??
Nawet dzisiaj czytałam w gazetce siedząc w poczekalni, że wygodna pozycja w czasie karmienia i spokój matki są najważniejsze, bo jak to się uda to reszta też ;) może coś w tym jest ??

Zgłoś nadużycie #12967 7 września 2011, 18:59

mamaela Supermama

Margolcia napisał(a)

wszytko to robie oprcz kadzenia na brzuszek ale sprbuje bo juz nie mam sily

może faktycznie brakuje im taty, albo czują że masz stresa ?? rozbierz, przebierz, może niewygodnie im (choć z drugiej strony obu na raz ?? ), może za ciepło im? oj to rozszyfrowanie dziecka to ciężka sprawa...

Zgłoś nadużycie #12968 7 września 2011, 19:02

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

może faktycznie brakuje im taty, albo czują że masz stresa ?? rozbierz, przebierz, może niewygodnie im (choć z drugiej strony obu na raz ?? ), może za ciepło im? oj to rozszyfrowanie dziecka to ciężka sprawa...

Elu głuipa juz jestem ... nie wiem co mam robić... dzis nawet sobie popłakałam... mówię Wam ciężko jest z dwójką dzieci na raz... :( :( :(

Zgłoś nadużycie #12969 7 września 2011, 19:07

mamaela Supermama

olka8922 napisał(a)

pilam na poczatku herbatki to tesciowa, moi rodzice i znajoma mowila, zeby pic bawarke na laktacje - tania i skuteczna, no to zaczelam pic.Kamil ogolnie to zarlok jest, moze rzeczywiscie oproznia mi solidnie piersi ;) moja siostra tez ociaga i ma tak duzo jak Ty, jak mućka litr mleka dziennie :)

bawarka jest teraz odradzana przez położne, bo działa wręcz odrotnie niż powinna- mleko wcale nie działa mlekopędnie (a może uczulać dziecko) a teina zawarta w herbacie działa pobudzająco ale nie na produkcję mleka, tylko na dziecko i po takiej bawarce można mieć strasznie nerwowo reagujące przy karmieniu po wypiciu bawarki dziecko. Dlatego ogólnie na samym początku karmienia odradza się by dziecko nie było nerwowe przy karmieniu- mocną czarną herbatę ( a do bawarki taką się daje), kawę (max. 1 filiżanka i to słabej), colę i napoje gazowane- bo ponoć mogą wywolywać też gazy u dzieci.
A na laktację to najlepsza herbatka ziołowa  gotowa specjalna- są tanie w aptekach ekspresowe- ja za 25 torebek zapłaciłam 6 zł.

Zgłoś nadużycie #12970 7 września 2011, 19:07

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

Elu głuipa juz jestem ... nie wiem co mam robić... dzis nawet sobie popłakałam... mówię Wam ciężko jest z dwójką dzieci na raz... :( :( :(

3maj się kochana :) ! wierzę, że Ci ciężko ale to tylko przejściowe-maluchy rosną i będzie łtwiej je rozszyfrować :) !