Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12931 6 września 2011, 23:06

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Cholera, godzinę temu skończył jeść i się właśnie obudził ... ??   :(

no to może nie na jedzenie ??

Zgłoś nadużycie #12932 6 września 2011, 23:08

mamaela Supermama

agf napisał(a)

Jejku, jak mi Cię szkoda :( Trzymaj się jakoś, zaciskaj zęby i myśl, że może już więcej się to nie powtórzy. Ja jeszce nawału  nie miałam i znowu tym troszkę się martwię żeby mi sięnie skończylo mleko, choć mały je i położna mówiła, że zawsze jak go przystawię to on sobie coś tam wyciśnie.

no i może nie będziesz miała nawału, jeden problem mniej, jest jak mówi położna- zawsze coś sobie wydoi, a im więcej go przystawiasz tym piersi dostają sygnał, że trzeba więcej produkować :)

Zgłoś nadużycie #12933 7 września 2011, 7:33

Konto usunięte
Hey dziewczyny ja już nie mogę ... normalnie dzieci przebrane,nakarmione a całą noc marudziły i marudzą dalej :( :( :( już nie wiem co mam robić :(
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #12934 7 września 2011, 7:49

Konto usunięte
tulenie nie pomaga... jeju :(

Zgłoś nadużycie #12935 7 września 2011, 10:58

Konto usunięte

editwil napisał(a)

Margo może mają gorszy dzień... eh cóż Ci poradzę- dużo cierpliwości i siły. Masz kogoś do pomocy czy sama zostałaś?

sama już zostałam od dziś :( muszę radzić sobie sama jeju :( już czasem nawet głośniej sobie przeklnę z bezradności  :|

Zgłoś nadużycie #12936 7 września 2011, 11:01

olka8922 Gotowa na wszystko
Witam!!! :)
Black_rose widze ze koszmar przezylas w tym zabiegowym :/ wspolczuje... i oby teraz bylo tylko lepiej :)
u mnie jakos leci... jak Wojtek pracuje to w ogole nie mam czasu dla siebie bo Kamil w ciagu dnia w ogole nie spi, nieraz jak go wsadze do bujaka to sie pobuja i usnie ale maksymalnie godzine. Ja w ogole nawalu pokarmu nie mialam, polozna mi mowila ze na kazda kobieta go ma. Probuje odciagac laktatorem zeby miec wiecej mleka, Kamil patrzac na ilosc kupek to chyba sie najada, dziwie ie tylko ze juz 3razy odciagalam (7min,5 i 3) a za kazdym razem zbu piersi mam jakies 20-25ml :( malutko :( i wiecej nie idzie...:/ teraz go karmie cycem to pisze jedna reka na forum ;) jutro Kamil skonczy miesiac :) płaczek z niego straszny :P w nocy w miarre spi, nieraz jak rzezbi w pampersa to slychac jak sie napina.w ogole to b. czesto sie napina :|   pare razy sie wystraszylam bo najczesciej po karmieniu mial tak ze pokarm mu sie tak jakby cofal i zaczynal sie dlawic i nie mogl zlapac powietrza, o zgrozo... pytalismy sie lekarki to mowila zeby pilnowac zeby mu sie odbijalo po jedzeniu i dopoki nie zmienia kolorow przy tym przyduszaniu sie to nie ma co sie martwic ;|  to by bylo na tyle ;) pozdro i do uslyszenia ;)
Paprotka gratuluje synusia i niech sie zdrowo chowa ;)
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #12937 7 września 2011, 11:53

psycholoszka Gotowa na wszystko
Witajcie, Mam pytanie do Black_rose urodziłam 4 sierpnia i nie mogę karmić,Mogłabyś mi napisać czemu masz te kłopoty z piersiami? Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś nadużycie #12938 7 września 2011, 12:16

agf Supermama
Witam mamy. Dziś  nas noc zgrozy - od 24 do 3 walczyliśmy z rozwolnieniem małego. takich przebojów jeszcze nie mieliśmy :( Napisałam w "spełnionych", może któraś coś poradzi albo miała też już taką przygodę?

Zgłoś nadużycie #12939 7 września 2011, 12:18

agf Supermama

Margolcia napisał(a)

sama już zostałam od dziś :( muszę radzić sobie sama jeju :( już czasem nawet głośniej sobie przeklnę z bezradności  :|

Mój mąż od poniedziałku idie do pracy, a ja jestem przerażona jak to będzie. Nawet teraz jak musi gdzieś wyjechać to panikuję i czekamy aż mały zje i uśnie,bo boję się, że nie dam sobie sama rady. Nie wiem czy tylko ja jestem taka dziwna i boje się zostać sama z własnym dzieckiem? :(

Zgłoś nadużycie #12940 7 września 2011, 12:19

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

Probuje odciagac laktatorem zeby miec wiecej mleka, Kamil patrzac na ilosc kupek to chyba sie najada, dziwie ie tylko ze juz 3razy odciagalam (7min,5 i 3) a za kazdym razem zbu piersi mam jakies 20-25ml :( malutko :( i wiecej nie idzie...:/

Ja jak przez kilka dni ściągałam to niestety też najwięcej ile mi się udało to 30 ml.

Zgłoś nadużycie #12941 7 września 2011, 13:16

olka8922 Gotowa na wszystko
agf nie przejmuj sie, ja tez balam sie zostac sama z Kamilem, jak Wojtek szedl do pracy po tacierzynskim, ale juz jest spoko :) po paru dniach wszystko ogarnieesz i wpadniesz w taka rutyne ze nie bedzie problemu ;) u mnie jest ten problem, ze Kamil w ogole nie spi w ciagu dnia :|
Od paru dni Kamil caly czas sie napina. Wczesniej napinal sie, szly baki i kupka. Teraz napina sie caly czas. Karmie go, nosze a on caly czas sie spina... robi sue czerwony, wierci sie i widac ze sie napina. Myslicie ze tomoga byc kolki? mi sie wydaje ze nie bo mojej siostry corka ma kolki, wrtedy podkurcza nozki, boli ja brzuszek i placze. Kamil sie caly czas napina, robi sie czerwony ale nie placze. Kupki robi 2-4razy dziennie, zolte. Nieraz przez te wiercenie sie i napinanie ma problem ze zlapaniem sutka i sie denerwuje. Mamy, czy ktoras ma podobna sytuacje ze swoim maluszkiem albo potrafi mi doradzic ??
Kamilek juz na swiecie !!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #12942 7 września 2011, 13:45

magdab Gotowa na wszystko
Witam dziewczyny, my już w domku z naszą Leną.Urodziła się 05.09.2011 o godz. 11:55, waga 3360g i ma 52cm, jest śliczna. Poród szybki i bez problemu. Miałam się zgłość do szpitala w poniedziałek rano i pojechałam na 8 rano, zrobili ktg, zbadała mnie położna i lekarz i pada pytanie: czy chcę dzisiaj urodzić bo sytuacja super na poród? a ja na to że pewnie, a potem marsz na porodówkę. O godz. 9:15 podłączyli mi kroplówkę a o 10:15 miałam już skurcze no i 11:55 było po wszystkim :)
Życzę wszystkim takiego porodu!!! :)
Mam już dwie księżniczki Maję i Lenę :)

Zgłoś nadużycie #12943 7 września 2011, 13:50

snoopy90 Fajna mama

olka8922 napisał(a)

agf nie przejmuj sie, ja tez balam sie zostac sama z Kamilem, jak Wojtek szedl do pracy po tacierzynskim, ale juz jest spoko :) po paru dniach wszystko ogarnieesz i wpadniesz w taka rutyne ze nie bedzie problemu ;) u mnie jest ten problem, ze Kamil w ogole nie spi w ciagu dnia :|
Od paru dni Kamil caly czas sie napina. Wczesniej napinal sie, szly baki i kupka. Teraz napina sie caly czas. Karmie go, nosze a on caly czas sie spina... robi sue czerwony, wierci sie i widac ze sie napina. Myslicie ze tomoga byc kolki? mi sie wydaje ze nie bo mojej siostry corka ma kolki, wrtedy podkurcza nozki, boli ja brzuszek i placze. Kamil sie caly czas napina, robi sie czerwony ale nie placze. Kupki robi 2-4razy dziennie, zolte. Nieraz przez te wiercenie sie i napinanie ma problem ze zlapaniem sutka i sie denerwuje. Mamy, czy ktoras ma podobna sytuacje ze swoim maluszkiem albo potrafi mi doradzic ??

to bedzie albo kolka albo Kamilek ma zaparcia,ciezko mu kupke zrobic  ,zaparcia miała kolezanki coreczka i tez wlasnie sie napinała i robila czerwona

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12944 7 września 2011, 13:52

agf Supermama

magdab napisał(a)

Witam dziewczyny, my już w domku z naszą Leną.Urodziła się 05.09.2011 o godz. 11:55, waga 3360g i ma 52cm, jest śliczna. Poród szybki i bez problemu. Miałam się zgłość do szpitala w poniedziałek rano i pojechałam na 8 rano, zrobili ktg, zbadała mnie położna i lekarz i pada pytanie: czy chcę dzisiaj urodzić bo sytuacja super na poród? a ja na to że pewnie, a potem marsz na porodówkę. O godz. 9:15 podłączyli mi kroplówkę a o 10:15 miałam już skurcze no i 11:55 było po wszystkim :)

No piękna dzidzia! Jak laleczka! A z tym porodem to normalnie ekspresowo! Zazdroszczę, bo ja się trochę namęczyłam, ale ważne, ze już po ;)

Zgłoś nadużycie #12945 7 września 2011, 13:52

snoopy90 Fajna mama

magdab napisał(a)

Gratuluje ślicznej córeczki i takiego porodu :D mam nadzieje ze tez taki bede miala :D mała jest śliczna

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12946 7 września 2011, 13:54

agf Supermama

olka8922 napisał(a)

Nie mam pojęcia co to, ale tak na logikę to wydaje mi się, że jak się napina to chce kupkę zrobić, czyli może zaparcia. Ale z drugiej strony piszesz, że kupki robi, więc nieby dobrze... Może bardziej doświadczone koleżanki pomogą :( A co dow iercenia i łapania cycka to u mnie to standard - co małego przystawiam dopiersi to się odpycha rączkami, a głową macha tak, że cyckiem wcelować nie mogę... ;)

Zgłoś nadużycie #12947 7 września 2011, 14:47

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

Kobieto szczerze współczuję. Dochodź do siebie jak najszybciej :) no jak masz się tak bidulo męczyc, to to nie ma sensu chyba ?? :(

Do piątku będą mi "czyścić" pierś codziennie... nie wiem jak dalej-oby już nie. Jeszcze miałoby sens walczyć o laktację, ale w październiku wracam na uczelnię i i tak musiałabym co drugi weekend (a czasem w każdy) odciągać pokarm i cudować. I jakby mi się wtedy jeszcze miały jakieś rewelacje porobić to dziękuję :/ dlatego zrezygnowałam. No i co najważniejsze Majka ma się świetnie na modyfikowanym :) więc nie dzieje się jej krzywda.

Zgłoś nadużycie #12948 7 września 2011, 14:50

Black_rose Supermama
[QUOTE=editwil;87705]
Black biedula z Ciebie. Cóż widocznie miało tak być z karmieniem i tyle. Ja za 1 razem też poszłam po Bromergon :P Mam nadzieję że szybko Ci przejdzie. A skonsultowałaś to z chirurgiem? Bo on Ci kazał wyciskać a niby przy Bromergonie nie wolno już ruszać.
/QUOTE]
Mleka jest już mniej! :D piersi miękutkie :) chirurga dziś nie odwiedzałam (i obym już nigdy nie odwiedziła...) -tylko pilnuję, żeby nie robił się zastój-odciągam trochę i często oglądam piersi.

Zgłoś nadużycie #12949 7 września 2011, 14:53

Black_rose Supermama

Margolcia napisał(a)

Hey dziewczyny ja już nie mogę ... normalnie dzieci przebrane,nakarmione a całą noc marudziły i marudzą dalej :( :( :( już nie wiem co mam robić :(

Małgosiu a próbowałaś kłaść na brzuszek? Majka np. w nocy za diabły nie zaśnie jeśli nie jest na brzuchu, a na plecach się budzi co chwilę i marudzi. Tak jest tylko w nocy! 
Może smoczek? Czasami ze smoczkiem maluchy zasypiają? Albo opatulić kocykiem mocno żeby się czuły jak w kokonie?

Zgłoś nadużycie #12950 7 września 2011, 14:57

Black_rose Supermama

olka8922 napisał(a)

Probuje odciagac laktatorem zeby miec wiecej mleka, Kamil patrzac na ilosc kupek to chyba sie najada, dziwie ie tylko ze juz 3razy odciagalam (7min,5 i 3) a za kazdym razem zbu piersi mam jakies 20-25ml :( malutko :( i wiecej nie idzie...:/

a pijesz jakieś herbatki laktacyjne? Podobno laktatorem to nie zawsze da się odciągnąć dużo, no i ilość też jest zmienna. Może mały żarłoczek opróżnia Ci solidnie piersi i dlatego jest tylko tyle?
Ja odciągałam po 130ml za jednym zamachem (w porywach 200 :/), na szczęście dziś już tylko 60-70 i oby ta liczba spadała.