Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12811 5 września 2011, 10:16

Black_rose Supermama
hm... no to Elu już będziemy wypatrywać twojej nieobecności na forum :D wiesz-do trzech razy sztuka ;) może jeszcze jeden alarm i będziesz już po! Mam nadzieję, że będziesz miała lekki i szybciutki poród.

Zgłoś nadużycie #12812 5 września 2011, 10:33

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

hm... no to Elu już będziemy wypatrywać twojej nieobecności na forum :D wiesz-do trzech razy sztuka ;) może jeszcze jeden alarm i będziesz już po! Mam nadzieję, że będziesz miała lekki i szybciutki poród.

nie no spoko jeszcze nie rodzę, chyba ?? ?? :) chociaż przed chwilą znów mała zaczęła się kręcić tak, że dostałam skurcz i bolało jakoś tak dziwnie, ale przeszło... :) jeszcze tak kilka dni mogę się pokulać :) w środę wizyta u doktorka to zobaczymy jak tam szyjka wygląda... no i czekam na wynik wymazu na GBS  a on pewnie będzie dziś lub jutro dopiero to ja chcę poczekać, po co mają mi faszerować dziecko antybiotykiem na darmo, bo jak urodzę bez wyniku to jej profilaktycznie podadzą...

Zgłoś nadużycie #12813 5 września 2011, 10:54

agf Supermama

mamaela napisał(a)

to ona tak często u Ciebie będzie ta położna? no proszę coraz ładniej facecik Twój mały podsypia :)

Muszę właśnie teraz spytać jak często będzie się pojawiać, bo nie wiem szczerze powiedziawszy. Miałam już też wizytę pediatry, wypisała recepty na wit. D i K , dała skierowanie na badanie bioderek, bo to już trzeba się ponoć zapisywać.
A Natan dalej śpi, za 10 minut będą 4 godziny. Co mu się porobiło ?? Oj, chyba zaczął płakać, lecę !

Zgłoś nadużycie #12814 5 września 2011, 11:01

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

Muszę właśnie teraz spytać jak często będzie się pojawiać, bo nie wiem szczerze powiedziawszy. Miałam już też wizytę pediatry, wypisała recepty na wit. D i K , dała skierowanie na badanie bioderek, bo to już trzeba się ponoć zapisywać.
A Natan dalej śpi, za 10 minut będą 4 godziny. Co mu się porobiło ?? Oj, chyba zaczął płakać, lecę !

Jak często kazali Ci witaminę D+K podawać? Bo ja zgłupiałam-położna kazała codziennie, pediatra co 3 dni (i najlepiej samą D, bo ostatnio na konferencji jakiejś tam podano nowe rozporządzenia i zaś tylko D się niby podaje). Ostatecznie daję co 2-3 dni. No ja na badanie bioderek czekałam miesiąc! Niby powinno się je robić w 4 tygodniu. Majka miała w 8, ale wszystko OK. Następne za 4 miesiące. 
Zacznij się przyzwyczajać do takiego 4-godzinnego luksusu ;)

Zgłoś nadużycie #12815 5 września 2011, 11:02

mamaela Supermama

agf napisał(a)

rośnie ci synek :) a jak się najadł w nocy treściwszego mleczka to teraz smacznie śpi ;) naprawdę warto wstać w nocy i nakarmić cycem, bo potem maluch jest bardziej najedzony ;)

Zgłoś nadużycie #12816 5 września 2011, 11:03

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

nie no spoko jeszcze nie rodzę, chyba ?? ?? :) chociaż przed chwilą znów mała zaczęła się kręcić tak, że dostałam skurcz i bolało jakoś tak dziwnie, ale przeszło... :) jeszcze tak kilka dni mogę się pokulać :) w środę wizyta u doktorka to zobaczymy jak tam szyjka wygląda... no i czekam na wynik wymazu na GBS  a on pewnie będzie dziś lub jutro dopiero to ja chcę poczekać, po co mają mi faszerować dziecko antybiotykiem na darmo, bo jak urodzę bez wyniku to jej profilaktycznie podadzą...

to faktycznie musisz z lokatorką brzuszka pogadać, żeby się jeszcze przynajmniej przez dwa dni nie ruszała z hotelu mama ;) szkoda by było niepotrzebnie małej farmaceutyki podawać. Ciekawe jak tam szyjka jak mała na nią napiera...

Zgłoś nadużycie #12817 5 września 2011, 11:06

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

to faktycznie musisz z lokatorką brzuszka pogadać, żeby się jeszcze przynajmniej przez dwa dni nie ruszała z hotelu mama ;) szkoda by było niepotrzebnie małej farmaceutyki podawać. Ciekawe jak tam szyjka jak mała na nią napiera...

no niech poczeka do środy, bo w środę będzie wynik na pewno (bo max. tydzień się czeka w Medicoverze, a pobierali mi wymaz właśnie w środę), sama się zastanawiam jak ta szyjka- ostatnio była skrócona, ale zamknięta... a to wiadomo w każdej chwili może się zmienić.

Zgłoś nadużycie #12818 5 września 2011, 11:15

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

no niech poczeka do środy, bo w środę będzie wynik na pewno (bo max. tydzień się czeka w Medicoverze, a pobierali mi wymaz właśnie w środę), sama się zastanawiam jak ta szyjka- ostatnio była skrócona, ale zamknięta... a to wiadomo w każdej chwili może się zmienić.

no jak już się skracała to lada moment :) odpoczywaj sobie dużo i się nie denerwuj, żeby się młoda nie rozpakowała! Z drugiej strony pewnie byś już chciała mieć w domu :) ...

Zgłoś nadużycie #12819 5 września 2011, 11:20

snoopy90 Fajna mama
mi teraz gin nie powiedziala jak moja szyjka tylko ze jeszcze chwile potrwa i to wszystko :D a nawet nie patrzyła czy w karte ciazy cos wpisala zaraz zajrze

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12820 5 września 2011, 12:02

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

Jak często kazali Ci witaminę D+K podawać? Bo ja zgłupiałam-położna kazała codziennie, pediatra co 3 dni (i najlepiej samą D, bo ostatnio na konferencji jakiejś tam podano nowe rozporządzenia i zaś tylko D się niby podaje). Ostatecznie daję co 2-3 dni. No ja na badanie bioderek czekałam miesiąc! Niby powinno się je robić w 4 tygodniu. Majka miała w 8, ale wszystko OK. Następne za 4 miesiące. 
Zacznij się przyzwyczajać do takiego 4-godzinnego luksusu ;)

Cholerka, nie wiem jak często podawać, ale chyba codziennie, bo mam napisane 1 x 1 ... Nie mogłam się skupić jak pediatra mówiła do mnie i pisała te recepty, bo rozbudziła Natana i darł się wniebogłosy i skupiałam się na tym żeby go uspokoić :( Spytam dziś położną jeszcze.  Witaminę D mam na receptę, a K powiedziała, że podawać jeśli karmię piersią tylko, a jeśli mieszane żywienie to nie trzeba. Może dlatego, że ty dajesz też mieszankę to bez tej K? Ja wykupię dziś, bo mieszanki już staram się nie dawać.

Zgłoś nadużycie #12821 5 września 2011, 12:03

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

no jak już się skracała to lada moment :) odpoczywaj sobie dużo i się nie denerwuj, żeby się młoda nie rozpakowała! Z drugiej strony pewnie byś już chciała mieć w domu :) ...

Moja szyjka w szpitalu przy przyjęciu (godz. ok. 23.30) miała 2 cm - tak jak przez całą ciążę, dlatego nie zwiastowali mi by akcja się ruszyła w trakcie nocy. A ruszyła jak widać szybko, nawet mimo 1,5 godzinnego znieczulenia ;)

Zgłoś nadużycie #12822 5 września 2011, 12:13

Karolinia Supermama
Moja prawie miesiąc przed terminem ma 15 mm. A skróciła się z 20 w ciągu nocy. Ale zamknięta jest, niech jeszcze trzyma :)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #12823 5 września 2011, 12:34

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

Cholerka, nie wiem jak często podawać, ale chyba codziennie, bo mam napisane 1 x 1 ... Nie mogłam się skupić jak pediatra mówiła do mnie i pisała te recepty, bo rozbudziła Natana i darł się wniebogłosy i skupiałam się na tym żeby go uspokoić :( Spytam dziś położną jeszcze.  Witaminę D mam na receptę, a K powiedziała, że podawać jeśli karmię piersią tylko, a jeśli mieszane żywienie to nie trzeba. Może dlatego, że ty dajesz też mieszankę to bez tej K? Ja wykupię dziś, bo mieszanki już staram się nie dawać.

kurcze właśnie! Dobrze, że mi zwróciłaś uwagę, że przecież jak mieszankę teraz daję to samą D się tylko podaje. K się wtedy nie podaje bo mieszanki ją niby mają w składzie.

Zgłoś nadużycie #12824 5 września 2011, 12:41

Black_rose Supermama
hm... na tym NANie młoda śpi i śpi... w nocy 5h, teraz też już 5h nie je! A na piersi to co 3h z zegarkiem w ręku w ciągu dnia wyła syrena ;) ...

Zgłoś nadużycie #12825 5 września 2011, 12:43

mamaela Supermama

Black_rose napisał(a)

hm... na tym NANie młoda śpi i śpi... w nocy 5h, teraz też już 5h nie je! A na piersi to co 3h z zegarkiem w ręku w ciągu dnia wyła syrena ;) ...

no bo pokarm z cyca jest łatwiej strawny niż mieszanka- szybciej go trawiła i szybciej była głodna :)

Zgłoś nadużycie #12826 5 września 2011, 12:43

agf Supermama
A przypomnijcie mi proszę jak to jest z tym urlopem dla taty? Wiem, że ma 2 dni okolicznościowego i teraz kwestia czy ojcowskiego ma 7 czy 14 dni? Czy to zwiększenie urlopu dzieci urodzonych po 15 sierpnia dotyczy też  urlopów dla taty? Bo księgowa u męża w pracy mówi, że jemu przysługuje tylko 7 dni ojcowskiego...?

Zgłoś nadużycie #12827 5 września 2011, 12:44

Black_rose Supermama

mamaela napisał(a)

no bo pokarm z cyca jest łatwiej strawny niż mieszanka- szybciej go trawiła i szybciej była głodna :)

ej ale to jest fajne :D normalnie nudzę się w domu! aż mi z tym dziwnie

Zgłoś nadużycie #12828 5 września 2011, 12:45

Black_rose Supermama

agf napisał(a)

A przypomnijcie mi proszę jak to jest z tym urlopem dla taty? Wiem, że ma 2 dni okolicznościowego i teraz kwestia czy ojcowskiego ma 7 czy 14 dni? Czy to zwiększenie urlopu dzieci urodzonych po 15 sierpnia dotyczy też  urlopów dla taty? Bo księgowa u męża w pracy mówi, że jemu przysługuje tylko 7 dni ojcowskiego...?

mojemu powiedzieli, że teraz może wziąć 7 dni, a od 1 stycznia będzie mógł wziąć 14

Zgłoś nadużycie #12829 5 września 2011, 12:46

mamaela Supermama

Karolinia napisał(a)

Moja prawie miesiąc przed terminem ma 15 mm. A skróciła się z 20 w ciągu nocy. Ale zamknięta jest, niech jeszcze trzyma :)

no ja też tak myśle, że póki zamknięta to się jeszcze potrzyma :)
a skracać no to się chyba musi stopniowo.

Zgłoś nadużycie #12830 5 września 2011, 12:50

agf Supermama

Black_rose napisał(a)

mojemu powiedzieli, że teraz może wziąć 7 dni, a od 1 stycznia będzie mógł wziąć 14

To ja nic nie rozumiem... Mojemu powiedzieli, że 2 tygodnie dopierpo od 2012 przyslugują, teraz może wziąć tydzień i tyle. Jak spytał czy może więc w 2012 wziąć te 14 dni to okazało się, że nie, że musi je w tym roku wykorzystać i tylko to 7 dni przysługuje, bo 14 dni wchodzą w życie dopiero od 2012 ...