Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Sierpniowe mamusie 2011

Zgłoś nadużycie #12591 2 września 2011, 10:03

Brioszka Gotowa na wszystko

mamaela napisał(a)

PP w soboty i weekendy nie przesyła paczek- więc zaczynasz liczyć od poniedziałku niestety - wg. mnie dojdzie dzisiaj

tak też licze, jakby nie było od poniedziałku do dziś jest 5 dni. a z tego co mi się wydaję na dostarczenie paczki piorytetowej mają 48 godzin, ale moge sie mylić... to niesamowite, że czasami poczta potrafi coś dostarczyć na drugi dzień, a czasami tak zawala...

Zgłoś nadużycie #12592 2 września 2011, 10:06

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

tak też licze, jakby nie było od poniedziałku do dziś jest 5 dni. a z tego co mi się wydaję na dostarczenie paczki piorytetowej mają 48 godzin, ale moge sie mylić... to niesamowite, że czasami poczta potrafi coś dostarczyć na drugi dzień, a czasami tak zawala...

masz`rację na stronie PP jest napisane, że paczka priorytet jest dostarczana następny dzień roboczy+1 (max. 2 dni) - czyli faktycznie powinno dojść w środę- dziady!!

Zgłoś nadużycie #12593 2 września 2011, 10:08

Konto usunięte

mamaela napisał(a)

jak są suche i nie zaczerwienione to nie musisz już, zagoiły się :) możesz je normalnie kąpać (moczyć bruszek) i nie musisz zawijać pieluszki. Wygoda większa :)

pieluszek nie zawijałam w ogóle
Nasze Kropelki już z nami !!!

Zgłoś nadużycie #12594 2 września 2011, 10:09

mamaela napisał(a)

masz`rację na stronie PP jest napisane, że paczka priorytet jest dostarczana następny dzień roboczy+1 (max. 2 dni) - czyli faktycznie powinno dojść w środę- dziady!!

już tu wariuje, każdy ruch na klatce i juz mam nadzieje ze to listonosz :D

Zgłoś nadużycie #12595 2 września 2011, 10:19

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

już tu wariuje, każdy ruch na klatce i juz mam nadzieje ze to listonosz :D

to na kiedy Ty masz termin, że już tak na szpilkach siedzisz ??

Zgłoś nadużycie #12596 2 września 2011, 10:24

mamaela Supermama
Dzisiaj na stronie Medicovera znalazłam  swoje wyniki badań - krew o dziwo idealna ?? w szoku jestem, hemoglobina 12,7, płytki dalej spadają ale są jeszcze w normie, więc jak dalej nie spadną to ze znieczuleniem nie będzie chyba problemu jakbym chciała go. Ale oczywiście mocz z małą ilością leukocytów a dużą bakterii- więc znów lekarz zalecił łykanie preparatu żurawinowego i dużo wit. C i picia. Wątroba ok- nie mam zakażenia wirusem żółtaczki typu C (HCV). czekam jeszcze tylko na wynik wymazu GBS- mam nadzieję, że będzie dobry.

Zgłoś nadużycie #12597 2 września 2011, 10:28

mamaela napisał(a)

to na kiedy Ty masz termin, że już tak na szpilkach siedzisz ??

na 14 września...

Zgłoś nadużycie #12598 2 września 2011, 10:28

snoopy90 Fajna mama
to fajnie Elu ze wyniki wporządku :D teraz tylko rodzic :D ja musze jeszcze we wtorek zrobic krewi mocz i mam nadzieje ze juz ostatnie bedą :D

http://oliwunia.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #12599 2 września 2011, 10:29

snoopy90 Fajna mama

Brioszka napisał(a)

na 14 września...

he ja mam na 12 :D i chyba to nigdy nie nastapi (tez mysle ze to juz jak mnie cos tylko ukłuje)

Zgłoś nadużycie #12600 2 września 2011, 10:30

mamaela napisał(a)

Dzisiaj na stronie Medicovera znalazłam  swoje wyniki badań - krew o dziwo idealna ?? w szoku jestem, hemoglobina 12,7, płytki dalej spadają ale są jeszcze w normie, więc jak dalej nie spadną to ze znieczuleniem nie będzie chyba problemu jakbym chciała go. Ale oczywiście mocz z małą ilością leukocytów a dużą bakterii- więc znów lekarz zalecił łykanie preparatu żurawinowego i dużo wit. C i picia. Wątroba ok- nie mam zakażenia wirusem żółtaczki typu C (HCV). czekam jeszcze tylko na wynik wymazu GBS- mam nadzieję, że będzie dobry.

mi wymaz robili jak byłam w szpitalu, niestety wyszedł dodatni i sie zastanawiam czy jesli mi nie zdarza podac antybiotyku to ta kroplóweczka nie bedzie zbyt dużym obciązeniem dla młodego?

Zgłoś nadużycie #12601 2 września 2011, 10:31

ostatnią wizyte u gina mam na 9 września... ciekawe czy będę musiała jakieś badania robić...

Zgłoś nadużycie #12602 2 września 2011, 10:34

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

na 14 września...

to powinnaś zdążyć wyprać i wyprasować :) to jak na 14.09 i mała waży teraz 2500 to będzie akurat, ta moja to będzie wielka jak postanowi urodzić się dopiero 22.09, czyli w terminie :)

Zgłoś nadużycie #12603 2 września 2011, 10:37

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

mi wymaz robili jak byłam w szpitalu, niestety wyszedł dodatni i sie zastanawiam czy jesli mi nie zdarza podac antybiotyku to ta kroplóweczka nie bedzie zbyt dużym obciązeniem dla młodego?

nie wiem jak to jest, ale zapewnie nie, w końcu wiele dzieci po porodzie z różnych powodó dostają leki, antybiotyki i jest ok.
Mi położna mówila, bo się trochę martwię co będzie jak zacznę rodzić i nie będzie jeszcze wyniku GBS, że potraktują mnie jakbym miała wynik dodatki i dadzą mi i dziecku zastrzyk antybiotyku, ale ja zrozumiałam że jedna tylko dawka, więc obciążenie niewielkie.

Zgłoś nadużycie #12604 2 września 2011, 10:38

mamaela napisał(a)

to powinnaś zdążyć wyprać i wyprasować :) to jak na 14.09 i mała waży teraz 2500 to będzie akurat, ta moja to będzie wielka jak postanowi urodzić się dopiero 22.09, czyli w terminie :)

moj tydzien temu miał 3200 ponad... ehh i jak to mówi mój gin "wielki łeb" :D

Zgłoś nadużycie #12605 2 września 2011, 10:38

snoopy90 Fajna mama
ja wczoraj skonczylam prasowanie i teraz sie zanudze do porodu chyba bo mama caly czas sprzata i mi nic nie zostawia odkurzam pokoik w krorym spie raz dziennie ale czysto jest bo tam tylko ide spac :D

Zgłoś nadużycie #12606 2 września 2011, 10:39

snoopy90 Fajna mama

Brioszka napisał(a)

moj tydzien temu miał 3200 ponad... ehh i jak to mówi mój gin "wielki łeb" :D

to duzy moja pewnie tez juz cos kolo tego bedzie miala bo 3 tyg temu miala 2800g

Zgłoś nadużycie #12607 2 września 2011, 10:40

mamaela napisał(a)

nie wiem jak to jest, ale zapewnie nie, w końcu wiele dzieci po porodzie z różnych powodó dostają leki, antybiotyki i jest ok.
Mi położna mówila, bo się trochę martwię co będzie jak zacznę rodzić i nie będzie jeszcze wyniku GBS, że potraktują mnie jakbym miała wynik dodatki i dadzą mi i dziecku zastrzyk antybiotyku, ale ja zrozumiałam że jedna tylko dawka, więc obciążenie niewielkie.

u mnie tez tak mówili, ze jak nie znaja wyniku to zakładaja ze jest dodatni. nie wiem jak u ciebie, ale u mnie chca dac kroplówkę 4 godziny przed porodem, ale ja wole byc jak najdłuzej w domu, ale jak pomyśle ze maja młodego męczyc kroplówkami to nie wiem co gorsze...

Zgłoś nadużycie #12608 2 września 2011, 10:41

mamaela Supermama

Brioszka napisał(a)

ostatnią wizyte u gina mam na 9 września... ciekawe czy będę musiała jakieś badania robić...

mi lekarz powiedział, że co tydzien mam robić morfologię teraz-głownie żeby właśnie sprawdzać płytki i hemoglobinę (wiadomo ubytek krwi po porodzie i w połogu), ale pewnie mocz też będę robić skoro wyszła jakaś znikoma ilość leukocytów- warto sprawdzać czy nie rosną, bo to wiadomo objaw gestozy pierwszy jest. ja sobie myslę, że lepiej zrobić za dużo i za często niż coś pominąć :) . Ja mam ostatnią wizytę na 14.09, lekarz zakłada, że więcej nie będzie wizyt  - oby :)

Zgłoś nadużycie #12609 2 września 2011, 10:42

snoopy90 napisał(a)

to duzy moja pewnie tez juz cos kolo tego bedzie miala bo 3 tyg temu miala 2800g

u mnie w rodzinie wszystkie dzieciaki rodza sie duże, co nie zmienia faktu, że boje sie strasznie ...

Zgłoś nadużycie #12610 2 września 2011, 10:44

mamaela napisał(a)

mi lekarz powiedział, że co tydzien mam robić morfologię teraz-głownie żeby właśnie sprawdzać płytki i hemoglobinę (wiadomo ubytek krwi po porodzie i w połogu), ale pewnie mocz też będę robić skoro wyszła jakaś znikoma ilość leukocytów- warto sprawdzać czy nie rosną, bo to wiadomo objaw gestozy pierwszy jest. ja sobie myslę, że lepiej zrobić za dużo i za często niż coś pominąć :) . Ja mam ostatnią wizytę na 14.09, lekarz zakłada, że więcej nie będzie wizyt  - oby :)

moja poprzednia wizyta wypadła na czas kiedy byłam w szpitalu, wiec nie wiem z czym przyjsc na ostatnią, ale chyba zrobie morfologię, bo miałam niską hemoglobinę, ostatnio mi sie poprawiło, ale tylko na 12...